Tehuľky s nadváhou. Ako ste pochodili u lekára?

babiana
11. únor 2008

som tu dnes prvy krat, preto sa ospravedlnujem ak tu uz nejaka podobna tema je.
mam riadnu nadvahu, na vysku 175 cm 97kil, mala som dokonca pred rokom este o 18 viac, dala som ich dole, doslova si odtrpela kazde kilo, mam znizenu funkciu stitnej zlazy.
kedze mi pred par dnami vysli na testiku dve ciarocky, tak som utekala na gyndu, som prestahovala do noveho mesta, tak som sla k novemu lekarovi prvy krat na odporucanie kamaratky.som bola z toho fakt taka nadsena, sme sa s manzelom na ten moment velmi tesili a normalne som u lekara ako keby dostala po hube, uz sestricka ma okomentovala sposobom ze" no, to zas bude mat pan doktor radost" , vazila ma pred pootvorenymi dverami do cakarne, vykrikovala tam tu moju vahu dookola, ze to poculi asi aj na tretom poschodi. doktor ma tiez schladil, ja viem, mam nadvahu ale fakt sa s tym snazim neico robit a za poslednu dobu som aj urobila, ale proste on mi rozpraval, ze to, ked niekto k takou morbidnou obezitou otehotnie, este nic neznamena, ze to moze dopadnut rozne, ze si treba drzat palce aby sme to zvladli a podobne. pritom okrem nadvahy som z gynekologickeho hladiska plne zdrava, teda aspon pred navstevou lekara som sa tak citila, teraz som vydesena a v totalnej depresii

tak ako som tam isla nadsena plna ocakavania, tak som sa aj domov tahala ako zbity pes.kocky, ak ste tu nejake baculky, ako komentovali vasi lekari vase tehotenstvo? dostalo sa aj Vam nejakej kritiky? normalne sa uz teraz desim dalsej navstevy. rozmyslam ci hladat ineho lekara, len neviem ci ma aj inde nebude cakat to iste.

moni1412
21. únor 2008

caira a co ti este poradil? Hod nejake dalsie rady. Ved ja to beriem tak ze mi chce dobre a povedal mi to celkom normalne, to len ja som taka citlivka a vzala som to zle.

ajuskamimi
21. únor 2008

MONI ak ti mozem poradit ja, tak asi tolko, netreba sa riadit zasadou, ze jes teraz za dvoch 😉 spestrit jedalnicek, vyclenit co mozno najviac sladkosti. Raz za cas, ked si das, tak ti neublizia. V ramci moznosti cvicit, to ti pomoze hlavne pri opuchoch. Pit vela vody, ale nie vo velkych davkach, ale trebars kazdu hodinu pohar. Najlepsia je cista pramenita neperliva voda. Pozor na mineralky alebo sladene vody ci dzusy, tie by sa mali pocas tehu aj prvych troch mesiacoch kojenia uplne vylucit /okrem viney a jablkoveho ci hroznoveho dzusu, tie vraj dobre posobia na tvorbu mlieka/. No a posledne tri mesiace tehu vylucit uplne citrusy, cokoladu, jahody a orechy, su to najvacsie alergeny, ktore mozu miminku ublizit 😉

moni1412
21. únor 2008

ajuska to fakt vylucit posledne tri mesiace citrusy? A co budem jest cez ovocny den??? ach jaj....
vdaka za ostatne rady. Väcsinu z nich uz dodrziavam nejaky ten tyzden. Ale o tych citrusoch som nevedela.

ajuskamimi
21. únor 2008

ano moni, ja som si to tiez nevedela predstavit a pocas kojenia tiez nemozes citrusy. Ja som milovala pocas tehu grapy a tych som sa nevedela dojest, no potom ma lekar upozornil, aby som ich vylucila.

caira
21. únor 2008

moni taky mi rekl, ze mam co nejvic davat nohy nahoru, kdyz odpocivam, ze to ulevi otokum a pit hodne vody, prislo mi to na palici, zadrzuju vodu a on chce jeste abych se ji prolivala???? ale pomaha to.. teda v mezich normy.. snubak se zasnubnim prstynkem bych ten nenatahla ani na malicek 😠

taky mi rekl, ze nejist zase tolik ovoce jako jsou banany atd a celkove ne vic jak dva ks ovoce denne, ale zato hodne zeleniny, pry super jsou papriky kvuli vitaminu C, brokolice, zelena listova zelenina jako listovy spenat, atd atd, zeleninou pry nesetrit, a je fakt, ze nohy se mi zacinaji trosku zlepsovat, alespon uz me nechytaji krece.
🙂 🙂

Moni ja jsem taky na komentare ohledne vahy citliva, fakt v tom nejsi sama..ale ja to mam fakt od detsvi, jako mala jsem fakt byla vyzle, ale v puberte mi narostla prsa { a myslim fakt narostla] a mela jsem vzdycky zenskou figuru, ale nasim doma jsem proste asi prisla tlusta a porad jsem slysela komentare jak mama v mym veku { cca v 17ti} mela 45 kilo a kdyz jsem si v lete chtela dat zmrzlinu tak na me koukali tak, ze jsem si to radeji rozmyslela, mama kdykoliv me objala tak nezapomela chytit me za spek na boku aby zjistila kolik mam podkozniho tuku atd atd, pritom fakt tlusta jsem nebyla, mela jsem treba 58kg nebo tak..ale doted z toho mam takovy mindraky, ze k vode bych nesla abych se nemusela svlect do plavek 😅

pak jsem teda pred par lety rapidne zhubla { komplet vymena jidelnicku a celkem tvrdy fitnes rezim} a to jsem poprve doma slysela, ze mi to slusi 😒 Ale nastesti co jsem poznala manzela tak jsem vychladla, nejak se s tou svou zenskou figurou srovnala a zacala byt spokojena i s 60kg 🙂 ..no je fakt, ze za tehu jsem pribrala uz 17.5 kg, z toho mam obcas depku, ale rikam si, ze to zdravou stravou, kojenim a cvicenim zase dam dolu a taky dost toho prikladam tomu, ze zadrzuju hodne vody 🙂

moni1412
21. únor 2008

caira to fakt ti rodiacia take veci vraveli? Mne nikdy nic podobne nepovedali, ale ja som sa tiez v puberte citila tak divno, zakomplexovana... Ked sme sa vazili na ZS na telocviku, tak som mala vzdy najviac, ale to preto ze som bola najvyssia, ale ja som sa citila zle. Tak asi preto som tiez citliva ked mi niekto dohovora ohladom mojej vahy. 😒

caira
21. únor 2008

moni naprosto chapu jak se citis, pritom ja koukala na tvoje fotecky a mas postavu moc hezkou, nemas se vubec cim trapit 🙂

moni1412
21. únor 2008

caira ja som pozerala tvoje 😀 ved ty mas tiez fajn postavu. Brusko je jasne ze musis mat väcsie....ved uz zachvilku sa malinka narodi. Inak - mala si krasne svadobne satocky.
Som rada ze vies o com vravim a vies ako sa citim 😉

ajuskamimi
21. únor 2008

MONI tiez viem ako sa citite, sice u mna to bolo trosku inak. Ja som mala pred tehu 64 kg, co som bola teda spokojna /hoci som mohla mat aj menej, mne taka vaha vyhovovala/. Pocas tehu som pribrala 12 kg, no a ked som prisla z porodnice, mala som iba 3 kg naviac. Bola som happy a vravela som si, ze to raz dva zhodim. No po troch mesiacoch od porodu ma doslova prepadla zravost a ani neviem za aky kratky cas sa moja vaha vyhupla na 85 kg 😲 a zacali tie reci v style, ale ta je, si ako tulen a podobne. Pritom sak su baby, co maju 120 kg a viac, ako sa musia citit ony a co o nich ludia hovoria. No proste hruza. Pred mesiacom som si povedala a DOST, ja im vsetkym ukazem, ze sa viem vratit do formy a zacala som chudnut. Bez diet a hladoviek. Este tomu nie je ani mesiac a mam 79 kg, co je pre mna velky uspech. Verim tomu, ze do leta ci jesene budem znova vo forme 😉

moni1412
21. únor 2008

ajuska no to si dobra 🙂 to isto zhodis do leta...drzim palceky 😉

alena22
21. únor 2008

kocky ja som nemohla ostat tehotna stale koli stitnej nakoniec to dopadlo az tak ze mi ju vybrali mala som 50 kil a zrazu po tej operacii som nabarala 21 kil (behom troch mesiacov)😠 hned som ostala tehu a prask dalsich 16 kil si viete predstavit tie stire z toho nahleho priberania a komentare mojho lekara ma deptali i ked on to myslel isto v dobrom ale mna to trapilo a bala som sa na vahu aj stupnut a to som musela este chodit aj na diabetologiu kde ma pravidelne vazili lebo som aj tehu cukrovku nabalila na seba no des. Vaha sa stala moj uhlavny nepriatel 😠
Cakala som ze po porode tych 16 kil zmizne carovnym prutikom ale kde ze zazraky sa nekonaju teraz poctivo drzim 90 dnovu dietu a cvicim pravidelne zacala som aj saunu a ide to dolu ale sakra tazko.
reakcie okolia su dodnes neprimerane ze stretne ma teta z muzovej strany a este sa ma dotkne ze jeziiis ty si ale tucna si riadne nabrala a aj babka jeho no citim sa jak debil hambim sa strasne a o rodinych navstevach radsej ani neuvazujem vsetci ma poznali ako stihlu a teraz trpim ked idem po ulici a niekto ma stretne a cumi na mna jak debilko 😠
K tomu doktorovi ma moj stale napominal ze nemam tolko jest i ked si myslim ze 16 kilo v tehu je celkom normalne ze to sa potom zle rodi a dietatka maju problemy a skratka miesto toho aby ma upokojil ze vsetko je ako ma byt ma zbytocne stresoval aka som

caira
21. únor 2008

ajuska dobre to delas, hlavne kasli na diety a hladovky, ja kdyz jsem se rozhodla dat do formy tak jsem akorat zmenila jidelnicek, ze jsem zaradila mnohem vice ovoce a zeleniny a prestala se cpat { teda primo prezirat} a zacala jist zdravejsi jidla, ale kdyz jsem mela na neco chut tak jsem si vyhradila nedele, kdy jsem si to doprala, takze v nedeli jsem si klidne dala buchty ke kafi a necitila jsem se provinile protoze jsem vedela, ze zbytek tydne jim hodne ovoce, zeleninu, orechy, tmave pecivo atd atd a taky jsem prestala smazit jidla na oleji ale zacala delat na sucho na teflonce atd a sice to slo pomalu, ale behem asi 6 mesicu jsem se dostala na vahu se kterou jsem byla spokojena 🙂 a pak uz ji jen udrzovala 🙂

moni1412
21. únor 2008

alenka tie reakcie okolia su niekedy naozaj hrozne. Ako by bolo im keby im niekto nieco take povie? Tak to neznasam, take reci...By som tych ludi niekam poslala 😠 A este ked to je rodina.

ajuskamimi
21. únor 2008

CAIRA presne tak. Ja som skusila x diet a vzdy to bolo o tom istom, schudla a pribrala, schudla a pribrala. Teraz ked kojim, diet sa bojim a celkovo, ja nejake drasticke diety nemozem drzat, lebo akonahle moje telo nema dostatok energie, odpadnem. Kupila som si knihu Edity Sipeky, poriadne sa na nej najsmiala a inspirovala. Zakladom je neprezierat sa, jest pravidelne kazde 4 hodiny. Rano, obed, vecera a kludne aj vecera 2 /ovocie alebo jogurt/, ale ako sa tak stravujem, nemam chut na sladke a ani na tu veceru 2, len vo vynimocnych pripadoch. Nebojim si dat kusok kolaca ci cokolady, ked mam na to chut a vaha ide aj napriek tomu dole, tak som rada. Len vydrzat. A ja vydrzim, lebo uz mam pokrk tych pohrdavych pohladov a ustipacnych poznamok, ci cakam druhe decko a vyzeram ako tulen a podobne 😠

co sa tyka lekarov, ja som mala a mam nastastie vynikajuceho gynekologa, takze si stazovat nemozem. Sice mna skor pucoval za to, ze chudnem, lebo prve 4 mesiace tehu som chudla, hoci som jedla ako vzdy, ale nakoniec sa ukazalo, co bolo vo veci 😀 moj 4.1 kg prcek 😀 chudatko moje, on sa tiez spoznal s ustipacnou poznamkou este v brusku, ked ma pred porodom cievkovali a bola som na monitore /nemohla som lezat na chrbte dlho, lebo maly bol tazky, nedalo sa mi dychat a prislo mi na omdletie/, doslo mi zle. Pytala som babu, co ma cievkovala /este sa len chystala/, ze si potrebujem nachvilu lahnut na bok, aby som sa nadychala, ze mam velke babatko a nemozem dychat. A ona sa ma pytala, ci som jedla v tehu vitaminy. A ja ze ano, lebo som na zaciatku tehu bola chudokrvna. A ona na to, ze co sa teraz stazujem, ked SOM SI TO DECKO SAMA VYPASLA 😲 joj keby som vladala, tak sa postavim a taku jej strelim, ze by preletela celou nemocnicnou chodbou, tava jedna /sorry za vyraz, ale fakt ma na.rala/. Nie kazdy ma take stastie, ze ma 20kg aj s oblecenim ako ona 😠

moni1412
21. únor 2008

ajuska tie vyroky niektoryh lekarov a sestriciek ma tiez vedie niekedy poriadne prekvapit. Aspon oni by sa mali vediet spravat normalne a este pred porodom.. asi ti to velmi nepomohlo, co? Si jej mala strelit, nech si zapamäta. 🙄

ajuskamimi
21. únor 2008

MONI nepomohlo. Ja som sa bala porodu ako cert svatenej vody 😀 a duplom cisaru. No a do toho tato baba, straaaaaasne ma rozladila. Ale nastastie potom to napravil osetrovatel Jozko /aj moj prcek je Jojo/ a tak on cely happy, ze sa bude maly volat Jojo, tak ma tam utesoval, srandoval, rozveseloval a proste pri cisaraku bol pri mne strasne mily personal a hlavne moj gynekolog, tak som rychlo na tu chudanu 😀 zabudla 😉

moni1412
21. únor 2008

ajuska tak esteze tak. Ale naozaj by si nemali nieco take dovolovat 😖 Ved ona uvidi ked bude tehotna ci nebude mat podobne problemy
Pri cisarskom s tebou nemoze byt manzel? Ci ani nechcel ist?

ajuskamimi
21. únor 2008

na Antolskej nemoze byt, moze akurat cakat na chodbe. Ale toho mojho by som nedostala do nemocnice, ani keby umieral 😀 bola som rada, ked ma chodil po porode aspon pozerat 😀

janettba
22. únor 2008

Ahojte babule,
aj ja som tehoška s riadnou nadváhou a štve ma, že si za to môžem sama, pretože som si tie kilečká navyše zapríčinila sama. Začalo to otehotnením v r. 2005, kedy som moje diétne stravovanie hodila za hlavu, pretože som typ, ktorému stačí jesť bežné jedlá a nemusím sa ani prejedať a priberám, takže moju váhu som si strážila a nejedla som žiadne sladkosti, preferovala som zeleninu a chudé mäso. No nastal zlom, ked som otehotnela a začala som jesť normálnu stravu + sladkosti a fakt som si dopriala 😨 a tak sa mi podarilo v tehotenstve pribrať 24 kg 😠 . Myslela som si, že po pôrode to zhodím, lenže to som sa zmýlila, moja pevná vôľa ma sklamala na plnej čiare, ale minulý rok nastal zlom a mne sa podarilo chudnúť a pekne som zhodila 18 kg - tešila som sa z toho ako malá a na to prišiel šok - ja som zostala zasa tehu a ešte k tomu v brušku mám dvojičky 😝 😀 - takže moje kilečká sa mi pekne vrátili naspäť a ja som opäť ako hroch 😔 . Našťastie momentálne som sa nestretla s nejakými uštipačnými poznámkami na moju váhu, to skôr ja si zo seba uťahujem a poznámky na moju xxxxxxl veľkosť hádžem ja - viem si sama zo seba spraviť srandu, aj ked chápem všetky babule, aké nepríjemné a ponižujúce môže byť pre niekoho, kto je na túto tému citlivý, ked ho niekto nemiestne sfúkne za priberanie a váhu a to ako vyzerá s kilečkami navyše. Jediné čo ma zamrzelo počas predchádzajúceho tehotka bola jedna sestrička na nadštandardnom oddelení šestonedelia v Ružinove, ktorá ked mi prišlo zle pri prvom sprchovaní po pôrode (podotýkam mala som horúčku okolo 39 st. celzia a zimnicu) na mňa nahulákala, že čo bude so mnou robiť, ked jej spadnem, lebo mala tak možno 30 kg aj s topánkami - myslím, že taká muskulatúra by nezdvihla ani pacientku s bežnou váhou a nie mňa s mojimi kilami navyše... 😠
Ajuskamimi - aj mne sa narodil naposledy chlap ako hora 4.3 kg a tiež mi bolo povedané, že to mohli spôsobiť vitamíny pre tehošky - ja som brala maternu, kvôli tomu toto tehotenstvo pre istotu žiadne vitamíny neberiem, ale moji drobci obaja vykazujú už teraz v brušku váhu o týždeň aj niečo vyššiu ako je v tabulkách a to sú v brušku až dvaja - sa len modlím, aby neboli príliš veľkí, lebo už teraz mám pocit, že mi to brušisko praskne... 😝

ajuskamimi
22. únor 2008

JANETTBA neviem, mozno je pravda aj to o tych vitaminoch, ale mne to lekar nepovedal. Okrem toho, ja som ich musela brat kvoli tej chudokrvnosti, brala som CALIBRUM 😉 no ale v mojom pripade pochybujem, ze to bolo vitaminmi. U nas na Orave /hoci zijem uz niekolko rokov/ je bezna vaha miminka okolo 4 kg aj viac 😀 a aj ja aj manzel, ze mali pri narodeni 4 kg, takze u nasho to skor bolo genetikou 😀 inac aj kamosky co mam, co rodili tento rok, tak vsetky mali 4.15 - 4.4 kg a to vitaminy nebrali ziadne 😉 ale tu v BA je taka vaha brana ako nieco extra. Aj prcek v porodnici si uzil par poznamok, ze co tu chce ten trojmesacny medzi novorodencami a podobne. Nastatie sa tam potom o par dni narodilo dievcatko, ktore malo okolo 4.3 a tak nas Jojo nebol najtazsi a uz poznamky podobneho stylu smerovali k nej 😉

pizzamati
22. únor 2008

Ahojte baby. ja tiež patrím sem tiež nie som chudá, ale zatial som sa nestretla s takými blbými poznámkami ako vy. Janettba ty budeš rodiť v Ružinove? vlastne už si tam rodila ako bolo? čo všetko si tam musim priniesť? Ja sa tam chystám rodiť začiatkom mája aj ked si mylsím že to bude skor. Teraz som v 3O týždni a pribrala som 9 kg, ale citim jak slon fuj. No čo už dufam že to doklepeme v pohode do konca nie? Držim palce. 😀

google
22. únor 2008

baby ja mam trosku iny problem - som snazilka, ale zatial neuspesna po vyse polroku snazenia. mnohi mi hovoria, ze mam ist k lekarovi na zakladne testy, preco sa nedari - ale ja mam prave strach z toho, ze mi povie, ze co chcem s takou nadvahou... mate niekto aj taku skusenost?

honzulka
22. únor 2008

Ahojky maminy..koukám,že tu řešíte i téma velkých dítech po vitamínech..Já měla pravda první dítko tak yvětšé(3900g/51cm),ale určitě moje mamka tehdy žádné vit.nebrala a my měli všichni přes 3500g.tak z čeho se našim maminkám rodili velké děti?? 😉

janettba
22. únor 2008

Pizzamati - teraz nejdem rodiť do Ružinova, pre zmenu skúsime Antolskú 🙂 , ale v Ružinove som bola s prostredím aj s personálom celkom spokojná, zažili sme si tam však horúce chvíľky, lebo sme mali veľmi komplikovaný pôrod - tak mi to prostredie zostalo také deprimujúce, tak preto tá zmena. Neviem ako ty, ale ja som mala v Ružinove zaplatený nadštandard, nie som fajnovka, ale neviem si predstaviť, ako by som zvládla chodiť po pôrode na wc-ko a do sprch mimo izby - to bola najväčšia výhoda - také že tv a klíma a že nám nosili jedlo na izbu nebolo až také dôležité, ale to wc-ko a sprcha na izbe bolo na nezaplatenie... Inak pre bábätko sme nepotrebovali skoro nič - dávali aj plienky, aj kozmetiku, aj oblečenie (plienok sme dostávali tuším 4-5 ks na deň - tak sme tam mali pre istotu aj zopár svojich), jediné čo bolo treba pre bábätko boli navlhčené utierky na riťku a ešte sme tam mali také prkotinky - čiapočky, nejaké látkové plienky, podložky pre bábo, dudlíky, svoje deky a medvedíkov do postieľky 🙂 . Pre nás maminy boli k dispozícii tie popôrodné vložky, aj podložky na posteľ, aj nočné košele a župany sú k dispozícii nemocničné - je na tebe či ich využiješ, svoju som mala samozrejme kozmetiku, papuče, šlapky do sprchy, popôrodné sieťkované nohavičky, priniesla som si pre istotu aj tie podložky na posteľ a mala som tam aj vložky, ale tie potom muž niesol naspäť, svoju som tam mala aj odsávačku na mliečko - tú ti tam sestričky v pohode aj vysterilizujú - no a ešte dalšie potrebné veci foťák, kojenecké podprsenky a tampony do nich, mastičku na bradavky a silikonový chránič bradaviek, teplé ponožky. Neviem čo ešte - lebo ja som tam mala plno blbostí, ked som sa tam dovalila s kufrom tak sa sestričky smiali, či sa k nim sťahujem 😀 a môj chlop potom postupne odnášal tie blbosti domov 😉 . Oni ti tam ale určite dajú taký papier čo budeš potrebovať, ale aj tak je najlepšie sa skontaktovať s maminami, čo tam pred krátkou dobou rodili, lebo predsa len od toho r. 2006 sa mohlo už niečo zmeniť a inak čo sme dostali taký zoznam potrieb do pôrodky, tak tam boli napr. napísané aj plienočky pre bábätká, aj vložky, podložky na posteľ a wc-papier a to nakoniec bolo k dispozícii.

ajuskamimi
22. únor 2008

google vsetko zalezi od lekara, mozno ti o nadvahe povie a mozno vobec nie. Skor si myslim, ze ti povie, ze este je priskoro na testy, lebo na tie sa obvykle chodi po roku neuspesneho snazilkovania 😉 jeden rok je v ramci normy, ale ak sa do roka nezadari, vtedy je vhodne vyhladat lekara. 😉

pizzamati
22. únor 2008

Ahoj janettbaba tak si ale spisovateľka, ale som rada že už mám určité vedomosti čo zo sebou. Vieš ja som rodila pred 17 a 11 rokmi takže odbtedy je to velká zmena čo sa týka zdravotníctva. Aj ja si chcem zaplatiť tu nadštandratnu izbu aj preto lebo velmi chrápem xixix, aby som nerušila iné baby. 😵

cathushka
23. únor 2008

moni chcem reagovat na tvoj prispevok,kde ti lekar vycita ze privela priberas. mozno sa boji o tvoj zdravotny stav. ak je to tak ze nejes vela a priberas.....tak mozno zadrziavas vodu a to moze znamenat zdravotny problem.
lenze na druhej strane,to je vec ktoru takmer neovplyvnis - pokial velmi nesolis a nepijes bublinkove vody. takze by urcite mal zmenit pristup.
ja som prave pribrala svoje tretie kilo ale viem ze je to hlavne zadrzana voda. velmi mi chuti mineralka Magnesia a slane veci ako tycinky a tak. o sladkostiach ani nehovorim, skratka nejak sa mi nedari stravovat sa zdravo, trpela som nevolnostami a to ma zo zeleniny totalne napinalo. Ale dnes som normalne dostala chut na chlieb s paprikou a som odhodlana stravovat sa spravne "tehulkovsky".
Mate s tym niektora skusenosti? Ze ste az po case nabehli na zdrave stravovanie, lebo pred tym to skratka neslo?

anculka
23. únor 2008

Catushka, aj ja som sa prve 3mes"zdravo stravovala" cele dni mi byvalo dost zle a niekedy mi pustilo len cokoladu- a tak som cely den mala len cokoladu, niekedy len pecivo a tak.Davala som telu len to co si pytalo.Ale teraz je to uz v pohode. A papam pravidelne a snazim sa aj zdravo. 😉

moni1412
23. únor 2008

catushka ja to tiez tak beriem ze sa boji o moj aj zdravotny stav babätka. Presne ako pises - kazal mi obmedzit mineralky, solenie....ovocno-zeleninove dni. Dodrzujem to a verim ze sa mi vaha upravi. Poznam toho doktora uz velmi dlho a viem ze by mi urcite nechcel zle a urcite nie malemu. Len som bola velmi precitlivena vtedy, tak ma to dost vzalo, ale vedela som ze to robi pre nase dobro.

cekina
23. únor 2008

Ahojte, tiez by som sa chcela pridat do tejto debaty. 171/95 a som v siemom tyzdni. Pre GOOGLE - velmi som sa bala ze neotehotniem, zacali sme sa snazit asi v auguste a nic. Ked som sa v novembri postavila na vahu a zistila ze mam 102 kil, skoro som odpadla. Tak som zacala cvicit. Ziadne diety - iba cvicit. No stale som velka, ale citim sa skvele schudla som 7 kil a som tehotna. 😀
Na margo lekara - ked som k nemu prisla a on sa opytal kolko vazite a ja ze 95, s malou dusickou - a on nic. Zapisal si a porozpraval mi ako mam jest 5x denne 😅
Velmi sa tesime, stale cakam ze zacnem zvracat ale nic sa nedeje. Cvicit chodim stale, ale iba vemi mierne, rychla chodza a tak. drzim palec GOOGLE

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru