Tříselná kýla u chlapečka - pooperační stav, omezení

paaaja111
3. zář 2013

Mám skoro 4 letého chlapečka s velkou tříselnou kýlou. Příští týden nás čeká v dětské nemocnici v Brně operace. Nemáte zkušnost co nás čeká? Hlavně pooperační stav a následné omezení?? Běžné činnosti, sport, jídlo atd.? Díky

majatob
3. zář 2013

@paaaja111 můj první byl s tříselnou kýlou ve 3 letech v nemocnici v Ostravě, v úterý ráno byl na předoperačním vyšetření, ve středu odpoledne nastoupil do nemocnice, od půlnoci nesměl jíst ani pít, ve čtvrtek kolem 6 ráno přišla sestřička, změřila teplotu, před 8 dostal oblbovák a hned šel na sál, muž s ním mohl jen na chodbu před op. sál, ale prý byl už úplně mimo a nevnímal to. Operace trvala asi 20 minut, poté co ho vzbudili z narkózy ho hned dostal muž na pokoj. Ten den byl prý rozmrzelý, jizva ho bolela, hodně spal, ale nic strašného. Hned další den šli po vizitě domů. Teď si nejsem úplně jistá, ale myslím, že týden měl klidový režim do kontroly (žádné sportování, tahání těžkých věcí), pak už všechno normálně a ještě jedna kontrola byla za 3 měsíce. Ve stravě žádné omezení nebylo, jen v den operace měl odpoledne piškoty, přesnídávku a čaj, ale stejně neměl po narkóze chuť k jídlu. Jizva se mu zahojila krásně, zbyla jen světlejší malá čárka, kdo o tom neví, ani by si nevšiml. Nejhorší to bylo pro mě, že jsem nemohla být s ním, měla jsem doma novorozeně. Ale kluci to zvládli krásně, žádné trauma z toho nemá a od kýly je pokoj 🙂
Moc držím palce, určitě to zvládnete a bude to pak lepší, hlavně ty se moc nestresuj, ikdyž vím, že to nejde když jde o vlastní dítě 🙂 hodně štěstí!

paaaja111
autor
3. zář 2013

@majatob Díky za info. 😉 Tak nějak jsem si to představovala. Akorát mě dr. strašila tím, že musí mít dietu a po týdnu klidového režimu má ještě min.měsíc bez pohybu a namáhání. To je pro mě trochu noční můra, protože sedět moc nevydrží, navíc od včera chodí do školky...
My máme nastoupit až ráno, pak hned na operaci, ovšem také nesmí od půlnoci jíst ani pít. Trochu se bojím, že bude chtít doma ráno napít a jak mu budu vysvětlovat, že nemůže... No snad to nějak zvládneme.
Tak ať děti rostou a jste zdraví. 🙂

majatob
3. zář 2013

@paaaja111 mám takový pocit, že před půlnocí za nima byla sestřička ať se ještě napije, že potom už nebude moct 🙂 s tím klidovým režimem si nejsem úplně jistá jak to bylo, ten týden určitě, pak už si to moc nevybavuju, ale on byl docela klidné dítě, takže si to možná jen nepamatuju... Dietu neměl určitě, akorát jsme hlídali aby neměl zácpu 🙂
vám taky hodně zdravíčka a ať to zvládnete s úsměvem 🙂

jennyska
8. led 2014

AHoj @paaaja111 @majatob a ostatní těhulky, maminky 🙂

Mohly byste se se svými zkušenostmi s Kýlou u dětí podělit, stejně jako tady v diskuzi, také v naší Wiki knihovničce Modrého koníka, kde právě vzniklo téma pod tímto názvem: https://www.modrykonik.cz/kyla/ ? 🙂

Tím, že svůj příběh, radu, zkušenost napíšete do Wiki, pomůžete ostatním úplně stejně, jako např. tady ve fóru @paaaja111 . Mají otázky, toto téma je zajímá a Vy jim svým příspěvkem můžete v mnohém pomoci, podržet je, poradit...

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all