Ucpané dutiny v těhotenství. Je to v těhu nebezpečné pro miminko?

noisy
23. bře 2023

Ahoj, od začátku tehu trpím dost na ucpané dutiny, zelená rýma.. sem tam bolest v krku. Děti chodí prvním rokem do školky, takže vše prožívám snimi. Týden školka a zase na měsíc vystaráno všichni. Ted jsem 23tt ..
Používám inhalace, na noc olynth kapky, tymiánovou mastí justu.
Ted tam přemýšlím, nejsou takové nemoci nějak nebezpečné pro těhotenství a miminko?

lv
23. bře 2023

Běž k lékaři, dá to atb, aspoň Pamycon, když ne celková atb.

lenkalubina
23. bře 2023

Mi v tehu bylo řečeno,že nesmím nic🤷‍♀️ došlo to až k zánětu ucha a píchání 😱

emillyhk
23. bře 2023

@noisy Někdy v prvním trimestru mi sem tam začaly zaléhat uši, ve druhém trimestru to bylo několikrát denně, ve třetím jsem měla "klid" sotva pár hodin během dopoledne. Cítila jsem se, jako bych měla zadní rýmu, ale jinak mi nebylo nic. Řádila druhá vlna covidu, obvodní úřadovala mezi dveřmi - já ve dveřích u sestry, doktorka ve dveřích do ordinace 🤦‍♀️ Jako těhotné mi v lékárně odmítli Olynth prodat. Takže jsem objednala přes internet a když bylo nejhůř, tak jsem si v noci stříkla, abych se aspoň občas vyspala. Po porodu jsem to všechno během dvou dnů vysmrkala, strašný hegeš. Ale ta úleva, že můžu po půl roce dýchat a mluvit, aniž bych se slyšela jako pod vodou 🙏
Prý to bývá v těhotenství časté, jen se o tom moc nemluví.

lv
23. bře 2023

Atb se některá můžou, zanedbana nemoc škodí více

noisy
autor
23. bře 2023

@lv to bych musela mít antibiotika každý měsíc právě.. a pamycon mi zrovna extra nepomaha

zmrzlinka
23. bře 2023

@noisy nech se vyšetřit na ORL.Ale nějaké moderny pracoviště.

noisy
autor
23. bře 2023

@lenkalubina ja když byla v prvním trimestru tak jsem měla od orl antibiotika, to mi bylo fakt děsně a zhorsovalo se to.. a právě řekla,že olynth můžu, tak aspoň na noc si ho vezmu když mě to chytne

noisy
autor
23. bře 2023

@lv ja měla v prvním trimestru antibiotika,ale to mi bylo vážně šíleně 14 dní.. a jinak bych antibiotika musela mít každý měsíc. Stačí, že jdou děti do školky, vydrží týden a hned máme všichni právě zelenou rýmu.

noisy
autor
23. bře 2023

@emillyhk mě tady trápí hlavně právě ta rýma, zelená, a v noci mě z toho na začátku nemoci bolí v krku, jak se mi to vše usadí přes noc..

pe_tu_ss_ka
23. bře 2023

Mě v těhotenství na tuhle zadní rýmu pomohlo kozí kolostrum od betuly v maximální dávce, jestli si pamatuju dobře, tak 3x5 tablet. Bylo to mastný, ale pomohlo. Jinak bych zkusila kapky sinuorega, jsou bylinkové a teda mega pálivé, ale zvládají je i naše obě děti.

nikinelinaty
23. bře 2023

@noisy nepomůže sterimar Cu?syn ho má od doktorky po 3 h trpí na zelenou rýmu pravidelně a už mu pamycon tak často psát nemůže

janule0123
24. bře 2023

@noisy stejný problém a situace … na noc nasivin, inhaluju, hrnu mořskou vodu a největší pecka je sinupret v kapkach (ten můžeš, Forte v tabletkach ne)

janule0123
24. bře 2023

@noisy s tím ze je to dycky tak na dva týdny určitě …

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru