V 6+3tt špiním a hrozí zamlklý potrat

kamikz
25. pro 2015

Ahoj holky,moc vas prosim o radu a zkusenosti. Prozivame s manzelem snad nejhorsi Vanoce v nasem zivote. Planovali jsem rodinam dat vnoucatko pod stromecek. V pondeli 21. jsem byla na kontrole,bylo to jeste malinke,zadna srdecni akce. Mezi starim podle menstruace a starim podle oplodneni 3 tydny. V utery jsem zacala mit svedivy vytok,tak jsem si hned rano koupila takovy gel v tubickach - vse po konzultaci s pani v lekarne a s ohledem na tehotenstvi.
Na Stedry den jsem zacla spinit. Vylekala jsem se a jela do nemocnice. Tam mi doktor prakticky rekl,ze je to dost male a ze nevidi zadnou srdecni akci a ze to asi bude zamlkle tehotenstvi. Ze se plod nevyviji, pritom v pondeli na kontrole u meho gynekologa bylo vse v poradku a ze je plod maly jsem vedela taky. Nerekl mi ale absolutne co by to spineni mohlo zpusobit,proste nic. Protivnej jak noc. Takze si to dokazete predstavit..prijezd domu,brek,smutek,stres.. Do hodiny ze me vypadnul maly tmave cerveny cucek.. Tak to me uz chytla hysterie. Misto radostne zpravy jsme tedy oznamovali pravdepodobny potrat :( rano jsem jela znovu do nemocnice (bohuzel tam byl stejnej doktor) a rekl mi,ze mu to prijde horsi nez vcera a ze at si nedelam iluze. Takze dalsi prorvane dopoledne. Mam prijit 28. na kontrolu a kdyz tam srdecni akce nebude,poslou me na kyretaz. Ale ja se nechci jen tak vzdat! Po tom,co tady ctu diskuze,ze se kdekomu objevilo srdicko i pozdeji. Na dalsi kontrolu jsem mela jit ke svemu gynekologovi 14.ledna a rikal,ze to uz bude videt srdicko i miminko. I kdyby tedy 28. akce nebyla,chci pockat na sveho gynekologa do 4.1. Myslite ze je to rozumne? Opravdu z toho doktora v nemocnici nemam dobry pocit.. :/ Stalo se vam taky,ze vam hrozili kyretazi a nakonec to dobre dopadlo? Predem moc diky za jakykoli prispevek a preji krasne a pohodove Vanoce!

lenjii
25. pro 2015

Na te prvni kontrole u tveho dr bylo asi opravdu brzy na srdce. U me ho videl u obou tehu az v 8tt. Neztracej nadeji. Snaz se byt ok, odpočívej a uvidis co ti reknou toho 28. Budu držet palce. A klidne na sveho doktora počkej.

lichtakova
25. pro 2015

Ahoj,neposloucha se to snadno,vim to z vlastni zkusenosti,prvni tehotenstvi nedopadlo dobre, prave v 7tt-8tt,ale uz od zacatku mi rikali,ze je to mensi a pak jsem i zacala spinit...takze jsem asi 2x jeste byla na utz a pak mi rekli,ze je to spatne a bud mam cekat,az se to proste vyresi samo nebo kdybych nechtela,tak ze se mam vydat do nemocnice na kyretaz.Pockala jsem a odkrvacela to,proste jako silnejsi ms....Byla jsem rada,ze jsem nemusela na kyretaz a pod narkozu. Rada bych ti napsala neco pozitivniho,asi zalezi,jak (ne)pravidelny mas cyklus-na urcovani stari podle ms a verim,ze dr.v nemocnici to nepodal moc citlive,ale spis si myslim,ze to nedopadne...☹ Drz se,hodne sil,odpocivej,ted a pripadne "potom",za sebe ti muzu rict,ze mi to dalo vic zabrat (fyzicky) nez porod...

adussandrus
25. pro 2015

Taky jsem založila diskuzi můžeš se tam mrnout jinak mám taky něco podobného jako možná trošku horší......Diskuze se jmenuje krvácení na začátku těhotensví........
A jsou tam i pozitivní příběhy maminek......
😉

kamikz
autor
25. pro 2015

Diky.. ty jo,koukam,ze to mas taky sileny.. ja jsem pred chvili taky mela na toaletaku krev :/ mas super,ze jdes ke svymu gynekologovi,muj je az 4. 1. a do nemocnice se opravdu bojim,protoze tam mi to budou chtit vyndat :/

lichtakova
25. pro 2015

@kamikz hele,treba se to vyrasi samo a priroda si poradi a nikam aspon nebudes muset,aspon neco malo pozitivniho...ja jsem pak akorat sla na krev,ze hCG je na nule a na utz,ze je vse pryc.

loafeer
25. pro 2015

Moje první těhotenství- špinění, nic na UZ, HCG šlo nahoru pomalu, E2 šlo dolů, dva lékaři mi nezávisle na sobě řekli, že se jendá o neperspektivní těhotenství. Synovi byly v září 4 :o)...druhé těhotenství: HCG pomalu, nic na UZ, špinila jsem, týden jsem ležela i v nemocnic s podezřením na mimoděložní. Domů mě pouštěli s tím, že se porstě uvidí, jak to dopadne....Pak jsem začla zase špinit, jela k dr, HCG už šlo dolů, takže jsem dostala šanci si to odkrvácet doma. Čekala jsem asi 14 dní a potratila bez revize.....

Pokud krvácíš jasnou krví, tak to spíš nedopadne....Jsi fakt malinký týden, takže s tím se nic moc dělat nedá. Přála bych ti, aby se to třeba ještě vzpamatovalo, ale ted moc nezbývá, než čekat.... ☹

adussandrus
25. pro 2015

@kamikz jo jo ted už hlavně chci vědět na čem jsem ted zase krvácím vážně řekla bych dost a to do sebe sipu ascorutin a utrogestan a už deset dní čekám co bude a už se nemůžu dočkat pondělka........
Držím ti pěstí aby ti také vše dobře dopadlo já jinak v nemocnici byla min týden v něděli a zrovna se tam taky znovu nechystám taky nic moc......

barumba
26. pro 2015

hojte holky, měla bych podobný dotaz, onehda jsem zjístila že jsem těhotná, měla jsem být podle posledni MS 5tyden, u doktora byl vidět zárodek a v 7týdnu i srdeční akce, pak jsem začala lehce krvácet, volala doktorce a ta říkala že to odešel hematom, za dva dny zase šla jsem na UTZ a viděla jen jak se něco bokem mihota a prý vše ok a další kontorla za týden kde už nic neviděla, plodové obaly pry ok, rostou správně i mají dobrý tvar ale plod nebyl vidět, že se ji zdá že se tam při kraji něco mihotá že mám koncem měsíce dojít zase. Myslíte, že může být opravdu schovaný? Ještě říkala, že se jí zdá mladší :( tak nevím zda se bát nebo nestrácet naději, zatím jsem v diskuzích našla pouze jednu pozitivní zprávu, jinak samé revize :( Moc děkuji za názor

verusa.j
26. pro 2015

Neztrácej naději, já jsemted zhruba v 6 plus 5, ze špinění bylo i krvácení, ted to zase ústává,na ko bylo vše vpoho a jdu tam až na další kontrolu a nechám to na přírodě, jak to má dopadnout, tak to stejně dopadne, je ještě brzy, mi tam viděla jen gestační váček a žloutkový v 6 plus 0, já nevím vůbec na čem jsem aještěk tomu mi je celý den strašně špatně, držím palce

kamikz
autor
28. pro 2015

Tak holky,muj pribeh nebude patrit k tem pozitivnim. Jeste dnes jsem absolvovala vsechna vysetreni a zitra jdu na kyretaz.

lichtakova
28. pro 2015

@kamikz ☹ hodne sil.

shine2015
28. pro 2015

@kamikz moc nechapu proc v tomto stavu kyretaz...nebyl to zadny treba 12tt....ja bych na kyretaz nesla a nechala telo vycistit samotne...nebo to zkusila....a neboj vetsinou po sp hned zena otehotni znovu. Pockej do prvni ms a Pak se nechran...zni to hnusne a vim ze nechces cekat ale ver ze lepsi ted nez pozdeji...a az pristi vanoce budete mit v naruci zdrave krasne miminko,tak zapomenes na tuhle bolest....a zacni jist femibion uz ted. Drz se.

lichtakova
28. pro 2015

@kamikz jj,rika se,kdyz potratis,jako kdyz pohnojis...

keydance
28. pro 2015

Taky jsem měla zamlklý potrat. Na kyretáž jsem musela. Mě tělo si neporadilo samo.

barumba
28. pro 2015

Ja dnes mela neco podobneho. Pripadam si jak blbecek. Vubec nevim co si myslet a jak to brat. Zacala jsem opet krvacet s cucky, volala jsem sve doktorce a ta mi rekla ze mam jet rovnou do nemocnice, ze to nema cenu uz resit s ni. Objednala jsem se v nemocnici kde mi rekli nejist nepit a pripravili me na to co bude a na vysetreni mi rekli, ze jsem 6+2 bez srdecni akce, ale ze je to na hrane kdy by mela jit videt. Doktorka co mi delala utz rikala ze za dva dny by mela jit videt a primar pri vysetreni mi rekl ze to nema cenu resit driv jak za deset dni ze to se uvidi, zda se to pohlo nebo ne. Tak jsem opet volala doktorce a ta chtela at dojdu hned coz mi prislo zbytecne tak jsem se s ni domluvila na 4. A tam se uvidi, zda me ceka take kyretaz nebo to bude ok. Ale asi nad tim pochybuju dle ms bych mela byt 9+2 :( tak nevim zda to ma nadeji

verusa.j
28. pro 2015

@barumba taky jdu až 4., měla bych bych být 8.t., já po týdnu přestala krvácet, jen došpinuji, já vůbec nevím na em jsem ,chytl mě zub a trpím jak blázen, tak jsem zapomněla i na toto

lichtakova
28. pro 2015

@barumba
@verusa.j drzim vam pesti 😉

tverunkat
2. led 2016

Ja jsem prozila 2 zamkle potraty a dve kyretaze..ted jsem v 9 tydnu a uprime muzu rict ze kdo nezazil nepochopi ten stres pred kazdym utz..ja jsem byla v 5 tydnu na utz a ted jdu az 6 ledna protoze mudr mel dovolenou takze jsem tak na nervy co bude na ultrazvuku ze mam problemy se spankem..budu na tebe myslet..drz se..

tverunkat
2. led 2016

A jeste k tomu zamklemu potratu ja jsem vubec nespinila ani nemela bolesti a normalni tehotenske priznaky..to ze miminko je mrtve ukazal az utz..

barumba
2. led 2016

To chapu. Ono pro cloveka v tu chvili je uz asi cokoli vysvobozeni. Ano jsem smutna a mrzi me ze to neskoncilo dobre (31.12. Jsem byla na kyretazi) ale ten stres, to jak si me prehazovali jak horkou bramboru a nikdi mi nebyl schopny rict na cem jsem uz bylo tak narocne na psychiku, ze uz to opravdu bylo vysvobozeni. Navic jsem nakonec opravdu silne krvacela a mela velke bolesti. Takze i v tomto.. ale samozrejme to na cloveku zanecha svoje a dalsi pokusy se budu trepat strachy

barumba
2. led 2016

@verusa.j drzim palecky at to mate v pohode.. a ten zub nezavidim v tehu je to blbe at se vam brzo ulevi

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru