V 6+6tt miminko stále není vidět, máte zkušenost?

jahodarka
23. kvě 2014

Ahoj, nemate nekdo podobnou zkusenost?
Posledni MS 5.4., pozitivni tehotenske testy, podle MS v 5+4 hcg 1563, dnes v 6+6 hcg pres 33 tis.
V deloze je 19 mm dutinka, ale je prazdna, za tyden vyrostla o 4 mm.
V pondeli mam jit na dalsi krev a v utery na lacno na utz, pokud se mimi neobjevi, tak revize...
Podotykam, ze se nam podarilo otehotnet hned po dokojeni, tzn MS byla jeste nepravidelna a mimi muze byt mladsi. Vazne uz by museli delat revizi?

maggi
23. kvě 2014

@jahodarka Ahoj, ja to mam taky tak. Vcera na prvni prohlidce, posledni menstruace 8.4. takze miminko uz by melo byt videt i srdicko slyset, ale nebylo nic. ☹ Dr. zatim o revizi nemluvila, ale myslim ze to tak dopadne protoze mi rikala abych se pripravila ze nemusim slyset pozitivni zpravy. Tak uz se pripravuju ze to nedopadlo. Na kontrolu mam jit pristi tyden ve ctvrtek.

jahodarka
autor
23. kvě 2014

@maggi u me je ted stres, protoze ve ctvrtek mame odlitat na dovolenou a takhle me samozrejme nemuzou pustit. Ale prave se bojim, aby to diky tomu neukoncili driv nez je nutne..?
Nemuzu treba udelat neco, po cem by miminko vyrostlo? Jist treba vic tehotenskych vitaminu nebo neco?

edie13
23. kvě 2014

@jahodarka Měla jsem prázdnou dutinku ještě v 7+1, o týden později už bylo vidět miminko i se srdíčkem 😉 Držím pěsti ať se objeví !

jahodarka
autor
23. kvě 2014

@edie13 to je přesně to o čem mluvím.. V úterý budu 7+3 a uz mam přijít na lacno s tim, ze by udělali revizi, ale přitom problémy žádné nemám, mam klasické těhotenské stavy, únava atd., hcg stoupá tak jak ma a sice mimi nevidí v děloze, ale ani nikde jinde...

zuhra
23. kvě 2014

Holky,přidám se.ja menses 26.3.,přesně před týdnem vidět jen vacek

jahodarka
autor
23. kvě 2014

@zuhra to uz je ale fakt dlouho, to bylo tedy podle ms 9+neco? A co rikaji doktori?

zuhra
23. kvě 2014

Podle diskusíi se muže objevit az v 9.byt tebou,poradně dr vyzpovidam,proč nečeká,kdyz hcg roste.ja mám z toho taky hrůzu,jdu na kontrolu 30.5. A tam jestli nic,tak prusvih

zuhra
23. kvě 2014

@jahodarka dr byla desna.rekla vidím źloutkovy vacek,dojdete za 14 dni.tak jsem se ptala,jestli je to ok,zahuhnala,ze v mezích normy.za 5minut jsem byla venku.des

zuhra
23. kvě 2014

@jahodarka před tím týdnem to tuším bylo 7+4

enah
23. kvě 2014

@jahodarka to snad nie?! ziadna revize! at se maminka neda! pokud hcg roste... u mne uvideli dutinku az nekdy po 8t a srdicko az 9t podle ms. Merila jsem si bazalku tak som bola v klidu . otehotnela jsem v dlouhym cyklu /bezne jsem mela kolem 32dni ale jednou za 5mesicu delsi i 42dni,,,
Jinak tehotenstvi zistil az odber krve, kdyz jsen prisla v krecich na pohotovost,,, prej mimodelozni, nastesti netlacili na me - kdyz jsem mluvila o bazalnim cyklu pochopili, ze to nema smysl, 😀
Drzim pesti, at miminko hezky roste! 🙂
@zuhra pre dr. si len kratky pripad ako kazdy dalsi, neber si to osobne a tes sa na mimi

zuhra
23. kvě 2014

Enah diky,to víš,první dítě v 37,haha.no a jsem i dukaz,ze moje dr.to nehroti

betelgeuzz
23. kvě 2014

@jahodarka Do 9 tt bych to vůbec nevzdávala a o revizi neuvažovala. Ptáš se, jestli musíš na revizi. Ne, nemusíš a to ani v případě, že by opravdu šlo o zamlklé těhotenství. Tady se to tak většinou řeší, ale v zahraničí a někdy a občas i doktoři tady čekají, jestli si s tím tělo neporadí samo, protože je to šetrnější. Ale držím palce, aby se srdíčko objevilo.

enah
23. kvě 2014

@jahodarka plne souhlasim s @betelgeuzz , hezky si to napsala

jahodarka
autor
23. kvě 2014

Holky diky! Oni to u me asi dost hroti kvuli te dovolene. Ve ctvrtek mam odjizdet na 12 dni do Turecka....
Coz se mi teda taky nechce rusit. Placli jsme se pres kapsu, protoze je to dovolena po xy letech, kdy jsme se pres ivf snazili o mimi... To jsou paradoxy... 🙂

zuhra
23. kvě 2014

To jsou nervy porad😀budu držet v úterý palce.ja blbec chodím do prace nastydnuta,vysadila jsem léky na astma a dnes me vezla rychla.v pondělí důsledně obeham plicní a alergo

jahodarka
autor
23. kvě 2014

@zuhra jezkovy oci! A ze si te tam rovnou nenechali.. Me malem dnes nepustili domu. V cekarne se mi tak zamotala hlava, ze jsem malem nedosla do ordinace.

zuhra
23. kvě 2014

@jahodarka to znám taky,to jsou radosti.na to mi celkem pomaha něco sníst a chvíli lehnout,to ale vždycky nejde😜na tu tvou revizi je fakt asi brzy,zkuste u te dovci pře hodit termín ze zdravotních důvodu nebo tak něco.....ale třeba už to v úterý vázne bude ok,některé ženské to tu tak maji

katawo
23. kvě 2014

Já jsem u prvního syna měla jen dutinku skoro do 8 tt. Vyhledala jsem si i jiného gynekologa a na jeho USG byl krásně vidět zárodek, další týden u mé doktorky už najednou bylo i srdíčko a měla jsem i vysoké HCG, doktorka mě strašila mimoděložním, no děs, takže buď v klidu, ono také záleží na tom, jak vysoké má rozlišení USG přístroje

jahodarka
autor
23. kvě 2014

Kdyz ja bohuzel chodim na utz primo do porodnice, takze lepsi utz tezko najdu...

zuhra
23. kvě 2014

Holky co je dutinka a źloutkovy vacek😉

maggi
23. kvě 2014

@jahodarka no jak píšeš že máš ty těhotenský příznaky, tak já jsem právěže četla žeprý u toho zamlklýho těhotenství žena nic nepozná, že má pořád normální příznaky a všechno jako u běžnýho těhotenství a pozná se to právě až na ultrazvuku že něco není v pořádku. Já se taky snažím myslet pozitivně, že to třeba ještě dopadne dobře, ale radši už se připravuju na tu možnost že ne a tak nějak se s tím smiřuju.

jahodarka
autor
23. kvě 2014

@zuhra dutinka je prázdna dutinka, která se objeví v děloze a ve které se následně vyvine miminko. V podstatě plodovy vak, ve kterém je pak plodovka spolu s miminkem. Zloutkovy vacek zajištuje výživu embrya pred tim, nez se vyvine placenta a nahradí ho. 🙂
@maggi, ale mne stoupá hcg, což by u zamlkleho tehotenstvi stoupat nemelo, ne?

zuhra
24. kvě 2014

Strasne spekulujem holky...nevim,jestli nepanikari proto,ze ma tu dutinku prázdnou a neni tam ani ten zl.vak,jestli dobře chápu.proste se ho poradně vyptej,jestli je to jen proto,ze neni plod a hcg roste,určitě bych čekala. Jinak u zamlkleho ti podle mne hcg muže růst,ale minimalne,ne tak,jak by mělo normalne

betelgeuzz
24. kvě 2014

@jahodarka já to moc nechápu s tou dovolenou. To by jsi šla v úterý na revizi a ve čtvrtek jela na dovolenou? Vždyť po revizi máš klasický šestinedělí, takže žádné koupání v moři. To radši nějak přehodit dovolenou a čekat.

zuhra
24. kvě 2014

To je fakt,dovolena vyjde jen,pokud se mu v úterý všechno bude zdát v cajku....

zuhra
24. kvě 2014

Tak jsem si dnes prvne vyfotila bricho😀tak to snad v patek bude ok

pampalin
24. kvě 2014

Holky, s těma revizema - prostě se nedejte! Pokud hcg roste tak, jak má, tak bych za mimíska bojovala. Pokud by mi doktor měl říct to, co
@zuhra, okamžitě ji změním. To je teda přístup 😕 . Jinak těm svým prckům věřte, ukáží se, pokud je tedy opravdu jinak vše, jak má být.

zuhra
24. kvě 2014

haha, uvidim. pravda je, ze ji ani hcg nezajimalo, takze fakt nevim, co si o tom myslet🙂

edie13
24. kvě 2014

@jahodarka S revizí bych fakt ještě počkala, pokud to půjde. Mě na ni teď poslala moje dr. v 9+0 s tím, že miminku přestalo bít srdíčko. Prořvala jsem doma celý den a noc a ráno nastoupila do nemocnice kde se ukázalo, že mimi je úplně v pořádku!!! (Od doktorky jsem okamžitě odešla k jinému gynekologovi) A v tvém případě kdy se mimi ještě neobjevilo třeba ještě přijde 😉 U nás to bylo taky později, jak už jsem psala výše...

pampalin
25. kvě 2014

@edie13 Ty krásko, tak to je teda síla. No, jinak je fakt, že když jsem byla v nemocnici, tak to, že srdíčko mimču už nebije, si radši moje ošetřující lékařka nechala zkontrolovat ještě i od jiného lékaře, přímo mi řekla, že chce, aby to viděl i někdo jiný.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru