V době pandemie se snažit o dítě?

27. bře 2020

Udivuje me kolik je zen co se pres tuhle desivou situaci snaží otěhotnět.. To opravdu vážně chcete počít dítě do takového blázince plného strachu? At se pise, co se píše, tak není vůbec známo jaký dopad to ma na plod, kdyz tedy pominu fakt, ze vysoké horecky v zacatku těhotenství můžou zapříčinit vývojové vady.. Kde je selsky rozum.. Chápu, ze mnohé z nas se snažíme dlouho, máme za sebou ztráty miminek, potraty.. Ale nepochopim, ze ani pandemie neni duvod par měsíců počkat...

veronikav31
29. bře 2020

@surikata131 jinak v Itálii kousek od epicentra je vesnice kde je cca 1100 obyvatel, většině je nad 60 let a koronavirus nemá nikdo z nich...teď je budou testovat zda už nějaký koronavirus u nich neproběhl aby byli imunní a víš co je skvělé?všichni dělají věci jako dřív,chodí ven,nejsou zavření a nestrachujou se když se okolo nich děje co se děje.

veronikav31
29. bře 2020

@jarmarca díky za článek, doufám,že po přečtení to mnoha lidem co mě osočují dojde

jarmarca
Autor odpověď smazal
Zobraz
daasqua
29. bře 2020

@jitkaem No jako obdiv všem ženám, co teď rodí v těch rouškách a bez otců. Manžel ohledně zákazu otců u porodu dost vrčí (a to zprvu přemýšlel, zda tam jít, pak si to hodně pochvaloval). Ale rodit několik hodit v roušce si nedovedu představit. Já první dobu porodní jen funěla a funěla. Asi by mi ta rouška při každé kontrakci odlétla až ke zdi 😀 Druhá doba už šla, když jsem mohla to napětí směřovat jinam než do dechu 😀

veronikav31
29. bře 2020

@daasqua taky si to neumím představit rodit v roušce, já oba porody problila a to doslova...

surikata131
29. bře 2020

@veronikav31 hele virus chřipky to prostě není, ani zmutovaný, je to prostě jiný druh viru, zkouší se na to kde co, třeba léky na malárii, i když to malárie není...jinak s tebou souhlasím, že zavřít navždy se nemůžeme, prostě to tu proběhne, snad s co nejméně ztrátami...my jsme měli v plánu otěhotnět někdy na podzim, tak jsem zvědavá co bude, ale moc se mi to odkládat nechce, máme pro to svoje důvody a taky tenhle koronavirus tu s námi asi už zůstane, takže odložit to na kdy?

kacenka115
29. bře 2020

Je mi líto, že je pro tebe tak těžké počít a donosit dítě, to člověka poznamená. Možná proto jednáš tak emotivně a ne s chladnou hlavou. Ale zároveň je jasné, že jiná doba nikomu to živé a zdravé dítě nezaručí. Nevíme jak dlouho to tu bude, některé ženy by tím pádem mohly takto vyčkávat až do konce své plodnosti. Navíc když některé mají problém s plodností už jako mladé, těžko se to za rok za dva zlepší že. Navíc čím je starší žena, tím menší pravděpodobnost na to živé a zdravé dítě je. To je vědecký fakt, to víme. Narozdíl od teorií o možném vlivu covidu 19.

veronikav31
29. bře 2020

@surikata131 virologové předpokládají že tenhle virus tady už bude a holt se s tím člověk bude muset smířit. Znám i takový,že opravdu těch 14 dní nevyšli ven-nemyslím tím starší a nebo nemocné...ale mladé maminky s většími dětmi, pak si na diskuzích ztěžují, že to děti pořád doma nebaví, co mají vymýšlet, že děti jsou bledé, unavené. Upřímně, nedivím se, pokud není přímo nařízená karanténa, tak procházka hodinku, dvě nikomu neuškodí.A hlavně se vyčistí hlava, děti se unaví a rodiče nebudou jednou nohou v blázinci
jistý koronavirus mají i malé děti při rýmě...a řekla bych,že se s tím celkem tělo poradí bezproblémů a toto je tady už x let, dřív než toto. Po tomhle koronaviru se může vyskytnout válka,další virus cokoliv, takže nějaké odkládání na později za x měsíců, let nemá smysl, zvlášť pokud jsou nějaké důvody proč neodkládat.Nemusí se to podařit hned, ale třeba za 3 měsíce, někdy půl roku

jako_mala_holka
29. bře 2020

My jsme se s manzelem snazili o miminko skoro rok, loni v rijnu jsem zjistila, ze se povedlo, takze zacinam 3. trimestr... soucasna situace neni ok, na miminko se tesime, ale strach mame, myslim, ze je to prirozene... kdyby se nam to doted nepovedlo, tak SI MYSLIM, ze bychom to odlozili, ale s jistotou to nevim, jak se rika, po bitve kazdy general a ja uz se tesila na mimco dva roky pred tim, nez jsme se vubec zacali snazit, jenze jak to tak byva, prace, stehovani do vetsiho bytu, neco nasetrit, pak nejake zdravotni problemy a dva roky v coudu... ono je pravda, ze je porad neco, vzdycky do toho neco vleze... takze opravdu nemuzu a neodsuzuju nikoho, kdo se ted o mimco snazi, jen nam vsem preju, aby to vsechno dobre dopadlo

kacenka115
29. bře 2020

@veronikav31 právě každé cca 2-5 let je ve světě virus, co nás zaručeně zabije a ještě mezi to se vsune konflikt mezi Amerikou a Íránem, Islámský stát, nestabilita v Turecku... Jasný tohle je horší, protože má obrovskou virulenci a šíří se fakt rychle. Ale zase se kvůli tomu hroutit má smysl asi jako kvůli konci světa v roce 2012 ;) Ano bojím se o své prarodiče, ale kdybys je viděla. Oni to berou úplně v klidu, přežili už tolik věcí, že jim nějaký virus může vlízt na hrb! Samozřejmě opatření dodržují, ale prostě no stress. A my mladí, co jsme nezažili nic horšího, to řešíme jak pošuci. ;)

cikitkapb
29. bře 2020

@kacenka115 Ale my víme jak dlouho to tu bude. Ten virus se ze světa nevypaří. Bude tady už napořád. 😉 Jen bude různě mutovat.

madole
29. bře 2020

@inkheart lidstvo na koronavir nevyhyne 🙆😀

inkheart
29. bře 2020

@madole říkala jsem někde, že ano? Mluvila jsem o tom, že by byl asi trochu problém, kdyby se všichni na několik let přestali snažit otěhotnět kvůli pandemii (pokud předpokládáme, že se to bude vracet a pod.)

madamas
29. bře 2020

Za nás se to rozhodlo samo, měli jsme mít první konzultaci v CAR (tři roky snažení, jedno dítě už máme) a to je teď odloženo na neurčito. Nejsme úplně bez šance, máme snížené šance. Chránit se ale nehodlám, po takové době bych byla úplně happy pandemie nepandemie😀 Dlouhodobé snažilky pochopí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru