Varixy v těhotenství. Mohou být problémem při porodu?

Zodpovězené
6. kvě 2019

Dobrý den,

čekám čtvrté miminko a hodně mě trápí křečové žíly. Mám je po celé levé noze - od prstů až po levou hýždi a bohužel také hodně v intimních partiích. Nejen, že je to ošklivé, ale dost to bolí. Jsem z toho celkem zoufalá. V minulém těhotenství jsem s nimi měla také problémy, ale zdaleka ne takové. Nosím kompresní stehenní punčochy a lékař mi předepsal zvýšenou dávku Detralexu (2 ráno a 2 večer), bohužel se to nezlepšuje spíš opačně, ale s rostoucím bříškem se s tím musí počítat. Do porodu mi zbývá ještě přibližně 10 týdnů. Bojím se porodu. Kdy jsou křečové žíly překážkou přirozeného porodu? Budu muset na císaře?

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

určitě ke zmírění bych vám doporučila sedavé koupele z dubové kůry, skvělá je i mast od Dědka kořenáře na varixy nebo aplikace kaštanového gelu nebo třezalkového oleje. Břiško si zavinujte do šátku, ať těžká děloha tolik nestlačuje žilní systém dolních končetin. Mějte dostatečný pitný režim. Vyvarujte se dlouhého stání, přidejte si do potravy vitamín C a rutin, toho je dostatek v pohance. K dalším vhodným potravinám patří - citron, grapefruit, pomeranč, lněné semínko a potraviny proti zácpě.

Varixy nepatří k samozřejmé indikaci císařského řezu, neznám přesně váš stav, takže věřím, že vše dobře dopadne.


Přeji Vám krásný den,
Anna Kohutová