Vyšší tlak v těhotenství + otoky. Mám se bát preeklampsie?

europa00
8. čer 2022

Holky jen informativne jsem 33 týden už par týdnu na kontrole mi vyšel vyšší tlak vždy ho normálně mívám ukázkový třeba 110 /70 od 29 týdne se začal zvedat naměřeno 131/82 proste kolem 130 naposledy ve 33 týdnu 136 … sestra to hned po sekundě změrila znovu a tlak 116/81 což už bylo v pořádku jak je možné ze se mi tak rychle mění hodnoty ??? Nohy mám otekle, ale bílkovinu v moci nemám a malý váhové odpovídá týdnu teď má cca 2 kila. Nemusím se asi bát preklampsie ze ?? Nikdo nic neříkal

europa00
autor
8. čer 2022

Nohy mám teď kopejtka otekle ruce taky

cuuza
8. čer 2022

To je normální, stačí trošku nervy z kontroly a je to hned...

hibou
8. čer 2022

Myslím, že se asi preeklampsie bát nemusíš....díky vysokému tlaku jsem doma na neschopence, beru pravidelně prášky a na prvním screeningu mi vyšla preeklampsie negativní 😉

europa00
autor
8. čer 2022

@hibou aha děkuji a z čeho ten tlak teda je ??? Nikdy v životě jsem ho neměla mimo normu 😂 tak ne to jen napadlo a ještě když se tak brutálně rychle mění ze 136 na 116. A poznáš to i na sobě ten vyšší tlak ? Jako ze ti více začne budit srdce nebo co se děje ?

drakenn
8. čer 2022

@europa00 130/80 není vyšší tlak. Buď v klidu. Pokud otekas, pořád se s Dr o vhodné dietě.

fouskovi
8. čer 2022

@europa00 buď v klidu mě ho měřila sestra na 3x 😂 jednou vyšší , pak zase moc nízký a do třetice už jakstaks v normě 😂

chlapecektehu
8. čer 2022

@europa00 tak to buď v klidu já jsem na každé kontrole od 26.tt měla vysoký tlak který byl vždycky okolo 150/80 tak že jsem dostala prášky který jsem brala 3x denně a normálně jsem chodila 1x týdně na kontrolu do nemocnice a porodila jsem 39+3

tasimia
8. čer 2022

@europa00 radeji se hlídej. Já třeba o preeklmapsii věděla, v 38tt se projevila. Měla jsem nohy jak balón :D. Nos jak bambula a tlak co jsem myslela, že neexistuje.
Ale třeba kamarádka co nebyla na screeningu, tak ona i dítě měli na male.
Já říkám vždy vsem, vysoký tlak může být v pořádku, ale není to sranda, je třeba na sebe dávat pozor.

europa00
autor
8. čer 2022

@drakenn dieta na otoky ? To neznám 😂

europa00
autor
8. čer 2022

@tasimia aha děkuji mi na screaningu průtoky zjistoval. Zeptám se za 14 dni na kontrole

nazka
8. čer 2022

@europa00 máš ještě dobrý tlak. Navíc v těhotenství je horší ten spodni vyšší a ten máš krásný. Já preeklampsii měla, tak něco o tom vím 🙂 kdybys chtěla něco vědět, zeptej se.
Jinak jsem ji měla, když jsem jí měla negativní na prvním screeningu a naopak jsem ji neměla, když mi vyšla pozitivní v druhém těhotenství.
@hibou

martulka88
8. čer 2022

@europa00 Do 140/90 je to v pohodě. Měla jsem u druhého riziko preeklampsie - tlak okolo 140/90, otoky, ale bílkovina ok. Nestresuj a snaž se být v klidu a popřípadě dávej nohy výš jak pánev ☺️

europa00
autor
8. čer 2022

@nazka aha děkuji js právě o tlaku nic nevím nikdy jsem ho neřešila… mám o večer neklidné nohy + otoky, a ten tlak jiný ukazatel nemám ze by malý neprosperoval, přesto bych rada měla vše podchycene je to mé poslední těhotenství a je mi 39 a zkracuje se mi ve 33 týdnu čípek už na 18 mm… test ns předčasný porod negativní… proste to chci ten mecis doklepat bez komplikací 🙏

nazka
8. čer 2022

@europa00 já měla tlak blbý v podstatě celé těhotenství. Není to jen tak z ničeho nic. Navíc teď už jsou krevní testy, které dokážou preeklampsii odhalit 3 týdny dopředu a vzhledem k Tvému týdnu bych už byla v klidu. Bude to dobré, neboj 🙂

tasimia
8. čer 2022

@nazka hele to bych neřekla. Já měla celou dobu tlak ukázkový, vypadalo to, že to bude z preeklampsii ok. A v 38tt najednou bum, vysoký tlak a už to jelo. Takže je to zničeho nic.

nazka
9. čer 2022

@tasimia fakt? To je taky dobrý překvapení 🙈

lotosek
9. čer 2022

Celé těhotenství se mi držel tlak taky tak 130/80, normálně mám nižší. Nohy otékaly hlavně vsedě, když jsem dva dny proležela s nemocí, tak úplně zmizely. Poslední týden před TP ale tlak najednou vyletěl na 170/100 a už si mě v porodnici nechali, že to je nebezpečné pro mne i pro dítě a domů půjdu až po porodu, případně budou vyvolávat. Nic jiného mi vlastně nebylo, moč i krev jinak úplně OK, Dopegyt mi dávali po půlkách nebo vůbec podle aktuálního tlaku.

drakenn
9. čer 2022

@europa00 neslaná dieta..žádná novinka

europa00
autor
9. čer 2022

@tasimia aha děkuji za info to jsem vůbec nevěděla ze se to muže takto změnit

barunkiss
9. čer 2022

Já jsem po tom 33. Týdnu měla větší otoky, tlak ještě vyšší a preeklampsie slabá se projevila až po 38. Týdnu, kdy mi museli vyvolat porod. Byla jsem ale bez léků cele těhotenství a tlak jsem potom v poradně v porodnici měla 150/100 atd…kdyby byl nižší nechali by mne donosit do termínu. Váš tlak je normální podle mne v téhle fázi těhotenství, hodně tomu přispívají i tyhle horka. Já měla vysoký tlak teda ještě cele těhotenství od 12. Týdne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru