Zamlklé těhotenství v 9. týdnu, kyretáž. Máte zkušenost?

janulinecka31
31. říj 2016

Ahoj. Jsem tu poprvé a nevím moc kde začít... Těšila jsem se na dnešní kontrolu, že konečně 12 týden bude za mnou a já budu šťastná, že je vše v pořádku, ale místo toho přišla ledová sprcha a smutek. Miminku přestalo bít srdíčko! Měla jsem být 12+1, ale mrňous odpovídal 9tt. Přestal se vyvíjet týden po utz kde byla jasně viditelná srdeční akce. Je mi z toho hrozně. Mám doporučenku na kyretáž, s kterou váhám, protože jsem četla na webu, že to jde i bez. Má někdo zkušenost? Ať s první nebo s druhou variantou.. O těhotenství z blízkých osob nevěděl nikdo (jen přítel) + pár kamarádů. Vůbec nevím jak jim to říct, jak to vyjádřit... Nevím moc co po kyretáži čekat. Jedna kamarádka se z ní dostávala dva týdny, druhá druhý den pomalu nevěděla, že byla na zákroku - je to opravdu tak specifické a různé? Možná se ptám zmateně nebo divně, ale já prostě nevím.... :(

mihy
1. lis 2016

@janulinecka31 Ahoj, bohužel jsem si tím také prošla. V 11tt jsem si šla pro průkazku a mimi už nežilo☹ mám super doktorku, která mě ihned poslala k Apolináři, kde mě do cca 4 hodin odoperovali a večer jsem byla doma... Teď je to přesně 5 týdnů a já dostala rádoby první porevizní MS. Nicméně něco je špatně, protože mě od včerejška tak šíleně píchá v levém vaječníku, že když to příjde nemůžu ani chodit☹ k tomu malinký růžový špinění. Dneska se zkusím dostat na ambulanci a zjistit o co jde☹
Mám tedy zkušenost s tím prvním a bylo to rychlé a nic ve mě nezůstalo a já se mohla rychle začít hojit. Už po 3 týdnech po revizi jsem měla dělohu čistou a sliznici 3mm, což je prý dobrý. Co jsem slyšela od jiných, tak tou přirozenou cestou je to hodně bolestivý a trva to déle.

kaculik007
1. lis 2016

@janulinecka31 Ahoj, také jsem si tím přišla. V 7tt, jeden den srdíčko bylo a pak najednou ne,ale u mě to začalo krvácením a tři dny v nemocnici kdy jsme bojovali aby to ustalo.Ale mělo to tak asi být. 10.10. jsem byla na kyretazi,bylo mi řečeno že je to lepší než čekat až to samo odejde. Mohla bych prý dostat třeba zánět,takže jsem se pro ní rozhodla. Ležela jsem v nemocnici nějakých 5 a půl hodiny po zákroku a bylo mi zdravotně dobře,psychika byla horší, ale u každého je to jinak.Týden jsem po zákroku špinila a jelikož je oslabená imunita dostala i chřipku. Ale čtvrtý den po zákroku jsem šla normálně do práce, nic mi krom té chřipky nebylo. 27.10 jsem byla na kontrole a proběhlo vše dobře. Pokud se prý jen špiní znamená to že byla kyretaz udělaná dobře. Jinak my jsme nikomu neřekli ani ze začátku že jsem těhotná a potom co se stalo už bych nic vůbec neřekla. Ani jedni rodiče to nevědí, když jsem byla v nemocnici řekl že jsem nemocná a pak dokonce i byla. Já jsem tip člověka co nestojí o to aby ho každý utěšoval a tak. Jedné kamarádce jsem to řekla, je dobré si ulevit a poplakat....

ellisabetha
1. lis 2016

Aháj, já jsem dnes 5 týdnu po kyretáži, neprosperující těhu. Poslali mě hned druhý den po ultrazvuku do nemocnice, že nemá smysl čekat, až odejde samo, že to docela dolí. Na kyretáž jsem dorazila ráno a v půl 2 už jsem jela domů. Nebolelo to fyzicky, psychika byla horší. Špinila jsem jen ten den, druhý den jsem už normálně šla do práce, nebolelo mě nic. Jen čekám na první MS která stále nepřichází ☹

obyvatelka
1. lis 2016

Ahoj. Já byla na kyretáži v lednu tohoto roku. Šla jsem v 8.týdnu na kontrolu srdíčka a místo srdíčka mi doktor řekl, že tam vůbec žádný plod není (tzv. anembryomola). za asi 5 dní jsem šla na revizi, nastoupila v 7, v 1 odpoledne mě pouštěli domů. za 3 dny po víkendu jsem šla normálně do práce, ale tam mě začala hrozně bolet zavinující se děloha, takže jsem druhý den skončila v nemocnici, kde mi dali prášky od bolesti a 2 dny mě hlídali, bylo to uděláno dobře, ale moje tělo prostě zareagovalo špatně na to čištění. za měsíc od revize jsem dostala menzes a další měsíc už jsem byla těhotná a momentálně máme 11 dnů do porodu 🙂 na revizi je lepší jít hned než čekat, než to odejde samo, odejít to totiž nemusí a pak to může být mnohem horší.

ehd
1. lis 2016

Ja to mela podobne, v 9tt prestalo bit srdicko, doktorka me poslala do nemocnice, kde jsem se dozvedela, ze to bylo velke jen 7tt, tzn. ze jsem temer 2 tydny nosila mrtvy plod, dostala jsem z toho v tele zanet, no ja bych necekala a do nemocnice sla, tohle se da prezit (fyzicky urcite), psychicky to boli tak jako tak. Me pomohlo o tom mluvit, s prateli, rodinou, se pak clovek divi, kolik nas je a snaz se s tim naucis zit...Ale to pozitivni nakonec, prislo to pozdeji, ale dockala jsem se a mam krasnou, zdravou holcicku.

thalia
1. lis 2016

Mně zjistili zamlklé těhotenství v cca 11 tt a objednali mě druhý den na revizi. Bohužel v noci se to spustilo samo a upřímně bolest, děs a hrůza, strašné krvácení, pohotovost a dočištění v narkóze. Takže za mě jít na kyretáž, v tomhle týdnu už bych to na přírodě nenechávala. O zákroku jsem hned nevěděla, tedy fyzicky. Psychicky o něm vím do teď. Dítě se nám narodilo nakonec pět let po této revizi (termín byl na stejný den, nakonec se o pár dní opozdil). Těm, co to věděli, ať to řekně přítel. U nás to tehdy už věděli všichni v rodině (byly zrovna vánoce) a v práci taky. Rodině to řekl manžel, když jsem ještě byla v nemocnici a v práci jsem to pak řekla sama.

janallabdnah
3. lis 2016

Kamarátka bola na UTZ v 6 a 10 týždni a všetko bolo dobré. Potom na skríningu v 13 + 4 zistili, že bábätku nebije srdiečko a prestalo sa vyvíjať okolo 10 + 2tt. Bol to pre ňu šok, ale hneď na druhý deň išla na kyretáž. V 8 ráno išla na zákrok a v 12 odchádzala z nemocnice. Taky koketovala s myšlienkou, že prirodzene bez kyretáž, ale nemala by na to silu čakať čo bude a kedy to príde.

efca
7. lis 2016

Pripojuji se, ve 12+1 po slabem zakrvaceni mi na utz zjistili, ze nebije srdíčko, miminko odpovidalo 9+5. To bylo minuly patek. Revize me ceka tento ctvrtek. Dnes jsem obihala predoperacni vyšetření. Je to hrozne, od pátku jen pláču a nejsem schopna fungovat.... Navic se revize hrozne bojim. Nejhorsi je, ze mi krome virozy na kterou jsem dnes dostala atb nuc neni. Nic me neboli, nekrvacim, proste nic. Melo to byt nase prvni, vymodlene...

kaja2016
7. lis 2016

@janulinecka31 Taky jsem to zazila. Nezjistilo se to teda UTZ, ale zacala jsem krvacet a chvilku lezela v nemocnici s nadeji, ale nedopadlo to dobre. Uprimne, byt jsem pomerne dost alternativni osoba v mnoha vecech, tak co se tyce materstvi, tak se me ten soucasnej popularni pristup, ze vsechno by se melo delat prirozene - nechat na prirode - protoze to je nejlepsi a nejzdravejsi - vubec nelibi. Myslim, ze je to blbost riskovat v tomto pripade zanety a neplodnost☹ Tak to je muj nazor na kyretaz/nechat to na prirode. Jinak nevim, jestli to je vas prvni pokus, ale ja jsem potom znova otehotnela a mam dcerku a vsechno bylo v poradku vcetne porodu 😉 Pro nadeji 😉 Ale bylo to hrozny no. Jediny co si clovek muze rikat je, ze je dobre, ze se to stalo na zacatku tehotenstvi, kdy vicemene o nic nejde...

andysek2512
7. lis 2016

@janulinecka31 to me moc mrzí, ale být tebou jdu na revizi než čekat.ja sla na kontrolu srdíčka a bohužel nebylo☹( prodellaa jsem revizi a druhý den hned byla doma, po šestinedělí jsem dostala ms a další uz se nedostabola a ted mám uz 8 mes chlapečka🙂))) takže být tebou Nečekám a raději jdi na čištění, nez aby si pak měla zánět nebo něco....

itworks
7. lis 2016

Mi zjistili v 7 tt anembryomola- prázdný gestacni vacek, chtěli jsme zkusit, zda si tělo neporadí samo.Cekala jsem 14 dni a až pak jsem začala hodne krvácet a měla jsem silene křeče a bolesti, na které už ani prášky nezabíraly, takže jsem stejně musela na revizi dělohy,jinak bych mohla vykrvácet.Revize je fakt lepší řešení, než pak třeba zbytečně trpět jako já. Řekla bych, že revize není nutná hned na začátku tak do 6 tt, pak už to většinou bez ní nejde. Preji hodně sil a až se znova zadari.