Dcera měla rýmu, špatně spí, začala se tahat za ouška

ninulinek
26. led 2016

Maminky co si o tom myslite? Dcera mela na zacatku prosince rymu, kterou jsme zdolali, ale od té doby špatně spí a ted se začala tahat za ouska. Nemam s tím zkusenosti 🤐 děkuji za názory
Zánět středního ucha?

sisinka74
26. led 2016

Malá se taky tahá za ouška, ale už několik měsíců. Byla jsem s tím i u doktorky. Prohmatala je a vyvrátila mi podezření na bolest uší. Prý to může ale být od zadní rýmy. Že prý ji to svědí. Já si ale myslím, že ji tam šimrají vlásky, které ji konečně rostou DDDD
Kdyby měla zánět, myslím si, že by řvala jak tur a hlavně i při doteku.

mrskato
26. led 2016

Ahoj,my s tim mame,bohuzel, zkusenosti,dcerka vzdy mela zanet str. ucha bez teplot a se zazdenou (zadni) rymou.Jednou ji vytekala ridka zluta tekutina z ucha,pote ji pichli obe nebo se prave jen tahala za usi,ted je uz vetsi,takze posledne hodne brecela.Ale doktor nam dal v rijnu kapky do usi Otobacid a od te doby je klid,dokonce ji to tu rymu vylozene spusti,zkuste se na to zeptat,jsou na predpis.Jinak ja bych,po predchozi zkusenosti, uz byla na ORL...

avantgarda
30. led 2016

Syn měl před pár dny rýmu (zadní, která nešla vysmrkat) a z té ho začalo bolet pravé ucho. Nejdříve si na něj jen sahal a v noci se probudil s pláčem, že ho bolí ucho. Ráno jsem s ním pro jistotu šla k doktorce a ta se mu podívala do ucha a říkala, že ho má uvnitř začervenalé. Předepsala mu kapky do uší.
Ještě ten den jsem znovu volala doktorce, že i přes podání kapek ho ucho stále bolí a má zvýšenou teplotu. Tak jsem mu na radu doktorky dala Nurofen a studený obklad za ucho. Na noc pak ještě jeden nurofen. Ráno ho ucho sice ještě bolelo, ale už to zvládl bez léků a obkladů.
Doktorka mi ještě říkala, že pokud by Nurofen a studený obklad nezabral na zahnání bolesti, že máme raději jet na ORL.