Zánět vaječníku

domajsek
22. bře 2016

Ahojky holky, nikdy jsem nemela gynekologicke problemy. Minuly tyden jsem dostala velke bolesti v podbrisku. Hned rano jsem jela k lekari s tim, ze by to mohl byt slepak. Akutni bolesti trvaly necelou hodinu, pajk to bylo v pohode. Obvodak me poslal na gyndu a pak uz to jelo - vysetreni, nemocnice, obavy s operace, kapaky. Zlate kapaky, ktere mne zachranily pred operaci. 😉
Jenze pri vysetreni zjistili na levem vajecniku nalez 24x36 mm.
Kdyz jsem se na to ptala, tak mi bylo receno, ze je to ten zanet. Druhy doktor, ze zase cysta.
Pred propustenim domu mi delali vysetreni a levy vajecnik byl zvetseny 28x36 mm.. Nechapu, co si pod tim mam predstavit. Zatim jsem do patku na ATB a pristi tyden kontrola. Prosim, nemela jstebto nektera?? Dekuji za jakekoliv info. Nemam kolemnsebe nikoho, kdo by prodelal zanet vajecniku..

jelenahora
31. bře 2016
Uživatel jelenahora je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jelenahora.

Určitě bych doporučila brát wobenzym, ten je v obou případech velmi nápomocný a je volně k sehnání v lékárně. Problém samozřejmě nevyřeší, ale zmírní průběh a urychlí léčbu.

domajsek
autor
1. dub 2016

Ano, wobenzym mi byl doporuceny. Zkusim poridit. Zanet vymizel, ale na levem vajecniku je cysta 4 cm. Tak jsem zvedava, jestli odejde sama. Nemate nekdo zkusenost s prasknutim cysty? Poznam to nejak?

raduza258
3. dub 2016

@domajsek já měla cystu už několikrát a někdy jsem její ztracení poznala a někdy to poznala až doktorka na ultrazvuku....když už jsem to poznala, příznaky byly asi takový- pocit jako bych se počurala, ostré píchnutí, bodnutí, a najednou bylo po bolesti

domajsek
autor
9. dub 2016

@raduza258 Ahaaa, no tak to jsem jeste nezpozorovala.. Ted mam ms, takze se uvidi na ultrazvuku, jestli odesla (kezby) sama.. A chci se zeptat, do kolika cm praskaji samotne? Mam ji 4 cm, tak je mozne, ze i takova praska sama? 🙂 Dekuji..

raduza258
13. dub 2016

@domajsek no, sama se vstřebala i cysta, co měla myslím 6 cm, doktorka už teda říkala, že když se neztratí půjdu na laparoskopii, ale na kontrolním UTZ nebyla

jelenahora
23. dub 2016
Uživatel jelenahora je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jelenahora.

@domajsek Mohla by sama zmizet, ale je potřeba, abys na sebe dávala pozor🙂. Třeba wobenzym zase pomůže, uvidíš. Ať se Ti vstřebá, good luck!