Zkrácený čípek, nálevka a tvrdnutí břicha

kajunka01
18. říj 2016

Ahoj tak jsem byla od soboty do dneška v nemocnici. Cítila jsem tlak a pálení ve spodku,zjistili zkrácený čípek na 2,6 cm a nálevku,tonizace dělohy .Dostala jsem magnesium kapačky ,utrogestan a čípek macmiror na noc. Dnes už čípek 3 cm ,dostala jsem na doma magnezko tabletky a čípky na doléčení. Máte s tím nějaká zkušenost?? Já jsem se tak strašně bála o malého že ho nedonosím :( řekly že mimču nic nechybí ale i tak. hrdlo prý uzavřené ,názn. konus nad fční délkou 8x6mm to mám napsané v papíře :O placenta vzadu bez známky POL,Máte s tím nějaká zkušenost?? Děkuju moc

krasna_neznama86
24. zář 2019

@verunka_korunka pokud by nemohly babicky, taky by musel mit chuvu, ti je jasny... Ja jsem ten typ posery, ktera bude fakt lezet... Spousta holek ma podobny nalez a neresi to... Nechapu, ze si neuvedomi, jaka jsou rizika...

tinkad29
25. zář 2019

@krasna_neznama86 @adelinaover30 holky máte nějaké bolesti nebo něco? Já pořád cítím takové tlaky, i v zádech, někdy ve spodku. Mám strach aby se to nezačalo zhoršovat ale zatím je to spíš stejný. Někdy už nevím jestli mě to bolí z ležéni nebo z něčeho jiného 🤔 a máte podložené nozky?

krasna_neznama86
25. zář 2019

@tinkad29 podlozene nohy nemam, jen lezim, obcas sedim... Boli mi kriz (dlouhodobe) a bolesti mi vzdycky vystrelujou do kycli, podbrisku, trisel i stehen... Po horciku mam divoky streva, od toho to bricho taky boli...

bonavoxa
25. zář 2019

@krasna_neznama86 Ležela jsem poctivě, cítila jsem, že si to nemůžu dovolit riskovat. Takže ani žádná námaha navíc, jako holení apod. Ačkoli je dcera 37. tt., řeklo by se žádná tragédie, tak všechno bylo složitější, ten začátek příšerný, kojení, týdny v nemocnici zase s ní...U druhého to bylo naštěstí úplně jinak, ležela jsem jen 14 dni projistotu. A pak chodila až do porodu.

krasna_neznama86
25. zář 2019

@bonavoxa taky poctive lezim, obcas chvilku sedim, nic nedelam, o syna se staraji babicky a manzel... Ale treba se holim, ja bych to na kontrole nedala neoholena... Syn je narozenej taky ve 37 tt, prirozene, rychlej porod, krasna vaha 3230g, ale nervova soustava dozrala neni, kojeni bylo na hlavu, nechtel, ja mela malo mlika, tak byl na um... Doted ma spatny kotnik, jak ty svaly byly slaboucky... Takze chci vydrzet aspon do 38+0

krasna_neznama86
27. zář 2019

@tinkad29 tak jak jsi dneska dopadla? Ja vicemene stejne, pri zatlaceni cipek 13 mm, test negativni, kontrola za tyden, dnes zacinam 35tt

tinkad29
27. zář 2019

@krasna_neznama86 ahoj, závidím že už začínáš 35tt, super 🍀 to dáme ❤️ mě nakonec pustil primář už včera, ani mi nedělali kontrolní utz, že byl v úterý. Takže příští týden ve středu jedu na kontrolu do nemocnice a uvidíme,pry už by se mnou stejně nic jinyho nesvedli při stejným nálezu. Ležím už doma ve svým, občas tlaky v zádech, nebo píchnuti.. tak snad vydrzime až do konce 🍀🙏 magnezko jis tablety? Mě napsali 4x2 ty jo, ale tak hlavně že to pomůže..

krasna_neznama86
27. zář 2019

@tinkad29 ja mam rozpustny Magnosolv, dva pytliky denne...
To vis, ze to zvladneme...a vydrzime...ja taky chodim na kontroly co tyden...

tinkad29
29. zář 2019

@krasna_neznama86 ty jo to je neco, mě už to bolí asi taky z toho ležení... Já na bolesti krize taky vždy trpěla. Teď vždy na jedny straně křížů a vystreluje mi to do kycli nebo do nohy 👣 už nevím jak mám ležet 😌 jinak po tom magnosolvu jsem měla vždy akorát průjem, tak proto musím prášky.

adelinaover30
29. zář 2019

Kříž me take porad poboliva...mam z toho hruzu,protoze bolestmi v krizi (ve vlnach) se mi přihlásil prvni predcasny porod...

krasna_neznama86
29. zář 2019

@tinkad29
@adelinaover30 me to vystreluje do trisla a stehna, ze se mi podlamuje noha, to jsem minule mela az v sestinedeli... A taky do bricha a to pak trnu, jestli to jsou streva, zada, nebo co...
Po magnosolvu obcas taky litam vic na zachod, dr rikal, ze to neva, aspon se nemusim namahat tlacenim...
Holky, musim si postezovat... Mne uz vsechno a vsichni lezou na nervy 🤦babicka se mi nekolikrat tydne pta, kolik mi zbyva do porodu, tchyne, ze stejne budu prenaset, vadi mi, jak se tu vsichni stridaji (staraji se o syna), hospodari, takze je vsechno prehazeny, soukromi a klid zadnej... Jakmile odzvoni 36+0, tak chci umyt postylku a dat dokupy prebalovak s oblecenim, pekne pomalu, postupne... Uderem 37+0 budu umlizet, aby to zase byla moje domacnost a 38+0 uz delat vsechno sama... Mbo, uvidime, jaka bude realita, ze...

tinkad29
29. zář 2019

@adelinaover30 no právě, taky jsem nad tím přemýšlela 😌 ale je fakt že jediný co tak mi dali magnezko, když mě to bolelo a jinak nic, tak nevím,naposled mi i mudr řekla že mě to bolí spíše od zad když mě prohlížela. Uvidím kdyby se to nějak zhorsovalo. Mě totiz přijde že už ani nepoznám jestli je to od zad, nebo,, jiná,, bolest

krasna_neznama86
29. zář 2019

@tinkad29 Ty nemas zadny hormony na udrzeni?

tinkad29
29. zář 2019

@krasna_neznama86 no to věřím, musí to být na hlavu.. Ale ještě chvilku vydrz! Máš to oproti nám už,, za pár,, a pak už to bude dobrý. Ale naprosto Te chápu

tinkad29
29. zář 2019

@krasna_neznama86 mám na zavádění na noc utrogestan

krasna_neznama86
29. zář 2019

@tinkad29 jj, mas pravdu... Ale potrebovala jsem si postezovat 😂
Uz lezim 5.tyden a jeste tri teda asi budu muset, uvidim, co mi rekne dr, vim, ze 36/37 tt prestanu brat horcik a gynprodyl... V patek mam kontrolu, to budu 35+0, predpokladam, ze ten dalsi tyden uz to prestanu asi brat...

krasna_neznama86
4. říj 2019

@tinkad29 ahoj, tak jak valcis? Vse ok?
Ja byla dnes na kontrole, mala ma odhad 2640 gramu, odpovida, vody pry mam dost (coz je pry dobre), to bolestive pichani v brise je pry taky ok, musel se ve mne kvuli tomu stourat, jinak by zkontroloval jen mimi, leky mam prestat brat pristi tyden (36+0)... Cipek uz nemeril, cs mam 3... Kontrola bezna az za 14 dnu. To budu 37+0, dlsxn v te dobe byl na svete uz 1 den... A klidovej rezim uz nemusim dodrzovat tak striktne... Takze hlidani budu mit furt jeste min.tech 14 dnu, ale treba preberu obleceni po synovi a tak... Tak stejne budu delat v sede...

tinkad29
4. říj 2019

@krasna_neznama86 ahoj, zrovna dnes jsem na Tebe myslela.. no tak to je krásná váha, super 🙂 tak už se blížís do finále.. Já jdu na kontrolu v pondělí tak uvidím. Jinak jsem byla teď v pondělí kvůli těm bolestem v zádech a řekl mi že to bude nejspíš od zad že vypadá jinak vše ok, čípek se nezkracuje, nálevka není, ale kvůli svědění mi ještě napsal macmiror (podle mě tam totiž ještě byl nějakej zánět, i ty záda mi přijdou malinko lepší). Jinak sem tam nějaký píchnuti a tlak no, ale asi už to lepší nebude. Cs mám 1, co to vůbec je? Já se pořád modlím 🙏 tak ještě minimálně 6 týdnu musím vydržet.

krasna_neznama86
4. říj 2019

@tinkad29 cs je cervix score a znaci 5 ukazatelu-otevreni, zkraceni cipku, nalehani hlavicky a jesre dve veci, max je 10 a cim vyssi, tim se blizi porod.. . Ale moc se na ro spolehat neda, ja treba 12 hodin pred porodem mela cs 0, takze absolutni nepripravenost... Taky mi to svedilo, mela jsem dve silne bobulw clotrimazolu .. a ted mi to svedi zase, tak se vecer namazu a snad to bude ok... A prestanu se cpat sladkym, no..
V pondeli budu drzet palce, tak pak dej vedet.

tinkad29
7. říj 2019

@krasna_neznama86 ahoj, tak prý se trochu čípek zkrátil ale furt máme 2cm, jinak je tam prý nějaký náznak nalevky zas, říkal že to mám do písmene Y, takže fakt jen ležet a prý snad vydržím :( ach jo tak se fakt modlím a snad to bude dobrý 🙏 jak se ty cítíš?

krasna_neznama86
7. říj 2019

@tinkad29 neboj, bude to dobry... Mne min.utery odesel kousek hlenove zatky, bricho nekdy fest boli, jestli to jsou poslicci, nevim, nepoznam to... Chvilema se tam mala sponuje tak, ze normalne cejtim, jak se snazi hlavou vecpat ven... Ale zatim drzim, to je hlavni... Sem tam neco udelam-zapnu pracku, slozim pradlo, ale tot vse... Dneska jsem zacala balit tasku do porodnice, aby to nebylo jako u syna... Tento tyden dokoupim posledni veci, objednam dalsi vanocni darky a 37+0 (pristi patek) zacnu pit malinik a dej se vule bozi, pak uz muzu porodit... Pac z toho nicnedelani a z toho, jak tu furt nekdo je, aby se staral o syna, uz mi silbe hrabe...

tinkad29
7. říj 2019

@krasna_neznama86 jak jaa Ti závidím že jsi už tak daleko 🙂 co bych za to dala. Já mám někdy taky pocit že se sponuje tak moc že se za chvíli snad vytlačí ven :O tak doufám že nee a že vydrzime 🙏 mám zas nervy na pochodu, ale nic jinyho než doufat a ležet nezbývá :( držím pěsticky at vydržíš co nejdyl 🙂 v pátek dej kdyztak vědět jak jsi dopadla

krasna_neznama86
7. říj 2019

@tinkad29 ja jdu az ten dalsi patek, uz nejsem brana jako rizikova, lepe receno, prekonala jsem hranici 35 tt a uz se to tolik neresi...
Kdyztak si muzem napsat kdykoliv sz, kdyz budes chtit 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru