Zrušil vám gynekolog během těhotenství nemocenskou?

pilisecka
8. bře 2016

Ahojte holky, máte některá zkušenosti s tím, že Vás gynekolog dal na začátku těhu na nemocenskou kvůli nevolnostem a pak by Vám nemocenskou třeba zrušil a poslal Vás zpět do práce? Já teď na nemocenské jsem a nevím, jestli mě na ní nechá dr.už celou dobu nebo je běžné, že by mně poslala třeba zpátky do práce? Zvracení sice už ubývá, ale ty mé pocity na omdlení jsou stále, ale věřím, že se taky umoudří, tak nevím co pak dál...Děkuji za Vaše odpovědi a zkušenosti. Markéta 🙂

somalicats
8. bře 2016

@pilisecka Těhotenství není nemoc. Sama jsem byla na neschopence kvůli těžkým nevolnostem u obou předchozích těhotenství (teď jsem byla na RD, takže neschopenka nebyla třeba), ale jakmile to šlo, nechala jsem si neschopenku ukončit a vracela jsem se do práce.

pilisecka
autor
8. bře 2016

@somalicats Samozřejmě vím, že těhotenství není nemoc. Já sama se nemocenské vyhýbala, ale pak už to nešlo. No a teď je to o to složitější, že mi na konci března končí smlouva, takže proto se ptám 😉

andysek2512
8. bře 2016

@pilisecka já neschopenku měla kvůli tomu, že mě hodně bolel podbřišek ze začátku a když jsem se po 14 dnech chtěla nechat uschopnit tak už mě na neschopence nechali, ptž se mi zkracoval už od začátku dělžoní čípek..... Takže to se spíš s dr domluv... Většinou je vše o domluvě... Já si taky myslela jak se do práce vrátim ale teď zpětně jsem moc ráda že jsem byla skoro od začátku doma.....

pilisecka
autor
8. bře 2016

@andysek2512 No právě, já chtěla být v práci celé těhu, ale dlouho jsme se na mimi těšili a ted když už je na ceste a je mi zle tak radsi budu v klidu doma a setrit se...urcite se nudit nebudu...myslim, že si to maminky umí užít tu pripravu na tehotenstvi 🙂

somalicats
8. bře 2016

@pilisecka No tak pokud Ti končí smlouva, tak je to jiná situace, když se nemáš kam vracet... Já to brala z pohledu zaměstnance, který pak normálně pokračuje v práci, to pak není důvod se do práce nevrátit, pokud pominou důvody pro vystavení neschopenky...

eri399
8. bře 2016

ahoj.. mě doktor nabízel neschopenku cca v 2 měsíci, protože mě bolelo v podbřišku, ale řekla jsem mu na férovku , že bych ji potřebovala od dalšího měsíce, kůli penězům. Prostě jsem mu to narovinu řekla. (nechala jsem si napsat větší mzdu kůli neschopence a mateřský, tak aby se mi počítal celý měsíc) tak mi ji teda nedal, ale se slovy že mi ji příště ale už napsat nemusí. Tak jsem se ho příště na to ptala a on řekl, že když jsem mu to minule odmítla teď už mi ji nedá. Byla jsem fakt naštvaná, protože nejen že jsem bolesti pořád měla, ale v práci za barem v zahuleným prostředí se mi opravdu dělat nechtělo.... Tak jsem si to prostě domluvila s obvodní a marodím pod ní, dokud doktor neusoudí že bych ji potřebovala.

pilisecka
autor
8. bře 2016

@eri399 Ty jo tak to je teda případ... no je to někdy peklo ☹ Já mám fakt hodnou dr. a lidskou, tak doufam, že to bude vše ok... Ale dobře si to vymyslela s tím obvodním... 🙂 Tak přeji klidné těhu 😉

kusanagi87
8. bře 2016

@andysek2512 Souhlasím...také jsem ráda, že mě pak dal na nemocenskou a že jsem tam doteď a přejde to v mateřskou. Do práce bych se vrátila, co jsem počítala, možná tak na měsíc, než by mi doktorka zjistila zkracující se čípek ve 29 tt, takže by mě zase dala na nemocenskou. A v práci fakt hrozný stres, neustálé pobíhání po úřadech typu "teď hned okamžitě a do hodiny ať je to vše vyřízené" a 3.patro bez výtahu a s tím jsem měla problém už na začátku prosince, kdy mě na nemocenskou poslala. Natož pak ještě o několik týdnů později. Já už bych se do práce nevracela, pokud ti to za to teda extra nestojí. Mně to 3. patro s neustálým stresem a za těch pár korun už nestálo, raději jsem odpočívala doma a povídala si s miminkem, pouštěla mu hudbu a studovala jsem mu kočárek a která je nejlepší lahvička na kojení atd. To bych při práci nikdy nestihla.

kusanagi87
8. bře 2016

@eri399 Tak to je případ....ale známá to měla trochu podobně. Pracuje jako zdravotní sestra, je jich na oddělení málo, hrozně se nadře, teď ještě noční směny a během těhu jí začaly příšerné migrény, které nemohla vydržet a gynekolog ji na nemocenskou neposlal, že to není dostatečný důvod. Tak se domluvila s obvoďákem.

radana1992
8. bře 2016

Byla jsem na neschopence od 3.mes (v praci jsem musela stat a bylo mi taky porad zle) mudr s tim nemela zadny problem bylo ji to vicemene jedno (ja prichazela o vydelek diky nemocenske ne ona) a v dnesni dobe mudr radeji da nemocenskou nez by mu pripadne komplikace hodil na hlavu. Byla jsem pak az do porodu doma. Dle meho by Ti ji na zadost ukoncil ale jinak pokud Ti ji da spis pocita s tim,ze zustanes doma az do porodu 🙂

pilisecka
autor
8. bře 2016

@kusanagi87 No přesně toto si říkám... tohle se už nikdy nevrátí, pracovat budu pak celý život 🙂 Mně to taky vubec nestoji za to, taky šlapu do patra a mam akorat pocity na omdleni a to se mi tocila hlava i v sede kdyz jsem byla v klidu...takze si to budu chtit uzit sama s miminkem...pripadne s manzelem 🙂

pilisecka
autor
8. bře 2016

@radana1992 Děkuji za odpověď....já v to taky doufám 🙂

kusanagi87
8. bře 2016

@pilisecka To si mi teď úplně připomněla 😀 Ještě když jsem na začátku prosince chodila do práce, než mě doktorka poslala na nemocenskou, tak jsem se pracně a pomalu vytáhla do těch schodů a tam jsem se málem zhroutila na chodbě, než jsem našla klíče od kanceláře, a následně na židli v kanceláři a potřebovala jsem tak 10 min na vzpamatování se 😀 Mě pak bolel podbřišek i když jsem seděla a brala jsem magnezium...A kolega, co má 3 děti a je mu už před 50 mi pořád říkal, že ať jdu z práce co nejdříve na nemocenskou a věnuju se sobě a miminku 🙂. Že to vidí u svých dětí - u prvního jeho paní chodila pořád do práce, samý stres a nic se neřešilo (jako působení na mimi) a vyrostl z něj takový extravagantní samorost. A u těch dalších 2 dětí že byla pak doma, povídala si s nima, pouštěla hudbu a že jsou naprosto jiné, takové klidné. Jinak jestli máš sedavou práci, tak to také nemusí být pro těhu úplně terno...co mi doktorka zjistila zkracující se čípek, tak mi říkala, že moc chodím a musím více odpočívat. Jaké bylo překvapení, když jsem jí řekla, že já ale jsem přese doma na nemocenské a skoro vůbec nechodím (kromě povinných vycházek do města), ale že naopak celý den sedím! A ona říkala, že to je také špatně! Takže ani celodenní sezení třeba i v normální práci bez miliónu schodů nemusí být nakonec výhra....A souhlasím, já si také říkám, že toto třeba bude první a poslední mimi a už si to nikdy jindy neužiju, tak si to chci užít teď 🙂 A když mám nemocenskou skoro stejně vysokou jako běžnou výplatu...tak co se stresovat v práci?!

eri399
8. bře 2016

@pilisecka on manžel taky nechtěl abych tam dělala, tak aspon ze obvodní to chápala. gyndař právě je taky toho tvrzení že těhu není nemoc. což uplně nesnášim, sice to nemoc není, ale člověk není 100% ok. V sedavé práci je to asi jedno, ale když máš běhat 12 hodin na nohou to se pak někde projeví. No prostě chlap... Radši si to budu bez stresu užívat doma 🙂 a podle mě když řekneš, že ty potíže máš pořád, doma tě nechá, doktor to nemůže vědět že to třeba není uplně pravda ;)

pilisecka
autor
8. bře 2016

@kusanagi87 No přesně tak, já mám taky skoro stejne penize... No já v to taky věřím, že když se maminka setri a venuje dítěti už v prenatalnim věku, tak je to pak znat na tom diteti 🙂 A s tím sezením souhlasím s dr. - já se snažím ležet, sedět i prochazkovat 🙂 Ale každému vyhovuje neco jiného 🙂

pilisecka
autor
8. bře 2016

@eri399 No bohužel to stale pravda je, že to špatně snaším, ale pak jak se to umoudří, tak uvidim 🙂 Jinak i ta sedavá práce má bohužel své... mně se naprosto točila hlava i když jsem seděla a delala faktury :-/ To že těhu není nemoc, taky nemam moc rada, ale respektuji to, protože to je v podstatě pravda, ale je třeba si uvědomit, že je žena v ,,jiném stavu,, celé tělo se zblázní a každá z nás to snaší huře... ale je to věc názoru 🙂

mitchie
8. bře 2016

Já šla na neschopenku z toho důvodu že se mi v práci dělalo hodně nevolnosti, dělám fizicky náročnou práci, pracuji s chemikáliemi a ještě svarim plasty... Smrad a prach všude... Kolegyně je také těhotná a sefik nam sliboval že nás dá do skladu, měsíc a nic se nedělo tak jsem šla na neschopenku. Kolegyně je na lince ještě teď měsíc po tom co jsem já odešla. Že nejsou lidi tak nás nepreradi ;)... Hrůza! Takže vracet se tam ani nechystam, sice je min peněz, ale nebudu nic riskovat. (Y)

pilisecka
autor
8. bře 2016

@mitchie No tak to je hrozná práce teda v rámci těhu... ☹ Zaměstnavatel to má navíc zákonem dáno, že ti musí dát odpovídající práci a žadné vymluvy, že nemá lidi..wrrrr ☹ Tak ještě že jsi na neschopnece a v klidu 🙂

kusanagi87
8. bře 2016

@pilisecka Na mě pak začala padat ještě hrozná únava, že jsem kolem 11 - 13 myslela, že v práci usnu a pak to přišlo znovu kolem 14-16 hod. Byla jsem ráda, že jsem se dotáhla k tiskárně na chodbě a to jsem ji měla 5 metrů od kanceláře! O poklesu pracovního výkonu ani nemluvě! Fakt, mít po ruce polštář, málo práce a šéfa na jiné pobobčce, tak si fakt lehnu a do minuty spím...A pak se přidaly ještě nevolnosti 😀 Naštěstí jsem nezvracela, ale jak jsem nejedla pravidelně (co 2-3 hod), tak se to také projevilo. Pořád nic, nic a náhle totální nevolnost, ramena mi ztěžkla, jakoby na nic seděl slon, a čím déle mi trvalo než jsem do sebe něco nacpala, o to horší to bylo až jsem pak měla co dělat, aby do sebe vůbec něco přes tu nevolnost nacpala! Na podzim jsme měli audit ISO - byl tam auditor, já a ještě kolegyně. Věděla jsem, že to bude na celý den a že bez jídla mi bude zle, tak jsem si nachystala misku s ovocem, tu jsem si pak přinesla, schovala jsem si ji za monitor notebooku a normálně jsem pojídala i během auditu, protože bych se jinak vyvrátila...Auditorovi to naštěstí nevadilo 🙂

pilisecka
autor
8. bře 2016

@kusanagi87 No ti mi mluvíš z duše...já byla taky úplně jako gumová, nemohla jsem ovbládat sve tělo a ta unava taky v tyto hodiny jsem myslela že usnu od 11-15 naprosty děs..a neskutečně nesoustředěná jsem byla...kolikrat jsem ani nevedela co delam a zapominala jsem neco dodelat to byl des...uz radsi budu doma 😀 Víc škody jak uzitku 😀

kusanagi87
8. bře 2016

@pilisecka S tím zapomínáním je to ale pravda. Gynekoložka mi obecně říkala, že u části žen se vlivem hormonů zapomínání objeví, nebo taková ta špatná krátkodobá koncentrace. Že ona také pořád něco zapomínala a pak se tomu musela jen smát 😀 Ale to si trefila, na to už jsem zapomněla. To jsem se chystala, že udělám to a to a pak to, teď jsem se otočila, že teda začnu a teď okno....Prostě jakoby mi zrovna někdo přejel paměť koh.i-noor gumou (ta co extra dobře maže 😀) a teď takový ten šum a přemýšlela jsem, co jsem to chtěla 😀 Hrozně to pka brzdilo, fakt jak píšeš - více škody jak užitku 🙂

pilisecka
autor
8. bře 2016

@kusanagi87 No to je k smíchu 😀 Já jednou přisla na ranní a kolega pak musel nekdy prijit na odpoledni a já mu asi kolem 13hod. rikala tyo čáu a tys prisel v kolik? a on na mě zíral a nevěděl jestli má volat chocholouška nebo se má začít smát 😀

andysek2512
8. bře 2016

@pilisecka nooo s tou nudou:D ono že začátku je to fajn, ale pak ti to leze uz trochu na mozek:D hlavně já to měla takové střídavé- že začátku mi bylo špatně, pak dobrý, pak nařízeny klidový režim kvůli předčasnému porodu a teď jsem v 39 tt a pořad jsem 2v1:D ale zas na přípravu vybavicky apod je to super🙂 vše jsem si v klidu mohla připravit a postupně prát. Žehlit, nakupovat😉))) ale že začátku jsem skoro pořad spala, takže bych 12 h v práci na nohou stejně nevydržela:-/🙂

mitchie
8. bře 2016

Mám svůj klid doma a nemusím se stresovat 🙂 přítel mě v tom podporuje, sice na tom teď nejsme finančně zrovna nejlíp, musíme poplatit ještě pár věcí, ale chcem to mít z krku než se to malé narodí, takže nám teď jde okolo 10 000 měsíčně pryč plus nájem a jídlo, věci na mimi kupuji postupně a většinou z bazarku 🙂 přítel když viděl jak chodim strhana z práce, doma už na nic nemám sílu a jdu spát tak sám řekl že to bude lepší. Zaměstnavatel je kokot, ono to je sice povinný převést na jinou pozici, jenže on nás nechal na lince jen "pomáhat" ostatním, ale tam většinou chyběli lidi na obsluhu strojů takže jsme byli normálně na pozici co dosud :/ teď se doma zabavuji různě- úklid, seriály, hodně si ctu, kteslim... Nebo i listím křížovky :D , ale hlavně čekám kdy bude tepleji budu víc venku třeba i se psem na procházkách 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru