14leté dceři se nedostavila týden menstruace, čím to je?

jmenujisebobka
16. pro 2013

Dobrý večer, mé dceři je 14 let a 9.12.13 se jí měla dostavit menstruace. Tak se ale nestalo, a stále ji ještě nedostala. Byla poslední dva týdny docela ve stresu ze zkoušení. Ale to by se kvůli tomu nezpozdilo o tak dlouho, ne? Bolí ji v podbřišku, občas píchá na zádech dole, pleť už se jí také zhoršila (teď už je zase dobrá) a výkyvy nálad také měla, jen ta ms nebyla. Nevíte, čím by to mohlo být? Co na to pomáhá?

evulinkab
16. pro 2013

@jmenujisebobka Já myslím, že ve 14letech jsou nejaké nepravidelnosti v MS celkem normální a běžné.Záleží určite na tom, od kdy už má menstruaci, jestli předtím bývala pravidelná, apod.

jmenujisebobka
autor
16. pro 2013

Má ji od 11 let a předtím byla jakž takž pravidelná (zpozdila se max. o 6 dní).

sarka1985
16. pro 2013

@jmenujisebobka Dobrý večer, já bych tomu také nepřikládala nějaký zásadní význam, ale pokud se bojíte, že něco není v pořádku, bude nejsnazší a nejjistější vzít dceru na gynekologii.

jmenujisebobka
autor
16. pro 2013

A nemáte zkušenosti s nějakými vyvolávacími prášky? ;)

dadushe
17. pro 2013

@jmenujisebobka Já bych to nechala u ledu ještě aspoň další týden. Vyvolávací injekce, kterou píchají na gyndě je podle mě zbytečná, tělo si s tím poradí, jak píše evulinkab, ve 14 letech má nárok na nepravidelnosti a když je do toho ještě stres, není třeba se bát🙂 P.S. můj rekord ve zpoždění MS v pubertě je 36 dní....a to i po vyvolávací injekci 😎 Týden je v pohodě🙂

saminomimino
17. pro 2013

@jmenujisebobka proboha matko v jejím věku je nepravidelná MS normální že ji doteď měla v celku pravidelnou nemusí nic znamenat,její tělo prochází obrovskými změnami ,plus vnější vlivi,škola koníčky psychická pohoda,to vše posune cyklus nebo rozhodí raz dva,a dávat holce plné hormonů injekce na vyvolání MS nebo prášky,to se na mně nezlobte,ale trochu přemýšlet ,tělo si s tím poradí samo,myslím jestli ji spíš trochu nestresujete vy že to nedostala jak měla,mně osobně tedy maminka cyklus nehlídala 😀

jetynka
17. pro 2013

@jmenujisebobka Já bych neplašila, pokud měla nějaké zkoušení a stresy tak to může být z toho nebo pokud byla i jen nachlazená, tak to má taky vliv. A prášky bych jí nedávala je na ně ještě hodně mladá, jinak bych zašla do bylinkářství, dá se umíchat na úpravu cyklu přímo čaj, můžu říct je vynikající tak doporučuju!!!Ten čaj se pije 3týdny v kuse půl litr denně průběžně celý den po doušcích.Pak týden pauza a nanovo.

leniiis
17. pro 2013

No tak já bych to nehrotila, já mívala v takovýmvěku zpoždění uplně normálně a taky to bylo dost dnů a vždycky MS přišla a nemusela ji chodit nikam hledat 😀 možná to zjednodušuju, ale nevidím to prostě jako problém, je to v jejím věku normální + jak říkáš stres ze školy atd. To je pak hned. Rozhodně bych ji ve 14 letech nehnala na gynsu skrz nějakou injekci na vyvolávání..ale to je zase jenom muj názor. Muže se samozřejmě najít někdo, kdo souhlasit nebude. A navíc veškerý rozhodnutí jak to bude a co bude je na Tobě.

rzymani
Autor odpověď smazal
Zobraz
kacenka1979
17. pro 2013

ahoj klid je to normalni ta moje to ma pul roku a ted ji nemela mesic a pul...ono se ji to srovna🙂

gepe
17. pro 2013

A nemuze byt treba tehotna?

eficenka
17. pro 2013

@jmenujisebobka
v jejím věku může být menstruace nepravidelná - třeba i o měsíc, tělo teprve startuje ( teda od kdy ms má?)
jinak pro podporu vyvolání ms ji uvař pár dní za sebou kontryhelový čaj - seženeš v lékárně sypaný kontryhel - do 5 ti dnů by měl ms pěkně rozjet 🙂

jmenujisebobka
autor
17. pro 2013

@gepe - Nemůže ;) .. je jí 14 🙂

jmenujisebobka
autor
17. pro 2013

@eficenka Od 11,5 let ;)

jinajana
19. pro 2013

@jmenujisebobka Jen pro odlehčení, těhotná být může už teda od těch 11,5, to že je jí 14 asi není záruka 😉 Neboj, nemyslím to zle, chápu, že seš si jistá! Vůbec to neřešte, já měla ve 14 cyklus taky jednou jo, pak 3 měsíce ne, nic jsem nebrala, nepila čaj, prostě nechme to trochu na přírodě, tělo zraje, vyvíjí se. A ve výsledku může být ráda, že se nemusí nějakou delší dobu otravovat s vložkama 😉

pisisvori
19. pro 2013

já jsem měla taky na začátku ve 13 -14 letech MS za 40 i 60 dnů. V 17 mi pak zjistili velkou cystu na vaječníku. Ta nepravidelnost je po začátku normální, ale pokud má menstruaci už skoro 3 roky a dřív pravidelnou asi bych s ní zašla na gyndu (existují i gynekologové pro děti) kdyby se to opakovalo.