3. balení Nosifolu a menstruace nikde, máte zkušenost?

mirunka01
8. dub 2014

Ahoj holky a děvčata.
Již 3 měsíc jsem nedostala přirozené menstruaci. Jednou byla vyvolána injekci,podruhé praskama a třetí je zatím ve hvězdách( jsem objednána k Dr.) 😖
Po druhé návštěvě u Dr. Jsem dostala Nosifol a bylo mi doporučeno jeden sáček denně. Již mám třetí balení a MS nikde a trhu taktéž ne ☹ Nemáte někdo podobně zkušenosti a nebo rady??? Dekuji

duty
8. dub 2014

@mirunka01
A nemáš krátce vysazenou antikoncepci???

duty
8. dub 2014

@mirunka01
Ptám se proto, že já po vysazení HA nejdřív úplně bez problémů menstruaci měla pravidelnou a asi po půl roce mě to začalo zlobit úplně stejně jako tebe (no...nepřišla třeba tři měsíce) a doktorka mi tedy musela lékem UTROGESTAN upravovat cyklus. Teď už je to rok, co se snažíme o mimčo a stále mám menstruaci spíš tak, že jenom po injekci, když si pro ní příjdu. Teď už mi zase nasadili znovu ten UTROGESTAN. Navíc mi tedy zjistili, že vůbec mé tělo neprodukuje progesteron a ten mi taky podporují práškama, takže může to být třeba to samé. Snažíte se o mimčo?

porodnibabka
9. dub 2014

@mirunka01 Ahoj, píšeš málo info. Zda netrpíš na PCO, zda jsi neměla tělísko. Štítnou žlázu máš v pořádku? Než Nosifol je lepší Inofolic. Na něj existují studie. Nosifol žádnou nemá. Kdyžtak písni do IP 😉

mirunka01
autor
9. dub 2014

HA mám vysazenou uz rok a 4mesice. S ničím se nelecim a jsem zdrava. Telisko jsem také nemělam. Nosifol mi doporucila Dr. Omimco sr snazime od vysazení Ha

porodnibabka
9. dub 2014

@mirunka01 v tom případku bych zkusila spíše nějaký Utrogestan, Duphaston, Clostík. Nosifol moc ne. Spíše raději Inofolic, když už tedy přírodní metodu. Kontryhel můžeš taky popíjet, je na růst sliznice.

porodnibabka
9. dub 2014

Mimochodem nechápu, proč tě tak dlouho Dr. napíná a nic s tebou nedělá. Já bych tě rovnou poslala do CARu a vedla tě úspěšnému těhotenství a ne tě cpát něčím,co nemusí vůbec pomoct, kord když chceš těhotnět.

duty
9. dub 2014

Dávám za pravdu @porodnibabka , protože u mě to začal doktor řešit hned, když jsem řekla, že asi není něco v pořádku...
@mirunka01 Jinak budu ráda, když si budu mít s kým popovídat, kdo má podobné nezdary 😉

mirunka01
autor
9. dub 2014

Ono jsem měnila v únoru Dr. Ta moje stara byla ještě horší. Tahle mi dala léky na MS a ten nosifol. S tím,ze mi to upravy cyklus a pomůže otěhotnět. Stejně ji budu muset navstivit. Jen me zajímalo, jestli to někdo z vas nezažil a nebo nezaziva.
@porodnibabka - teda ty me zasobujes takovými informacemi a vědomostmi az jsem z toho PAF, ale děkuji 😀

mirunka01
autor
9. dub 2014

@porodnibabka mužů vědět co je to ,,CARu''?? Ještě moc nejsem sbehla v tech názvech a zkratkach 😒 🙂 Dekuji

porodnibabka
10. dub 2014

@mirunka01 jsem z oboru, tak chci poradit. CAR je centrum asistované reprodukce,kde ti pomůžou aktivně tě dovézt k těhotenství. Na menses bych tento postup zkusila, ale pokud chceš těhotnět, tak se akorát ubíráš o čas, Nosifol je neskutečně drahej, nejsou na něj žádný studie, je to prostě buď a nebo. V CARu ti dají cílenou léčbu. Pokud nemestruuješ, udělala bych ultrazvuk, endokrynologické vyšetření, hormonální profil a vedla to aktivně hormonama, ať to má fakt efekt, takhle je to spíše konzervativní léčba a můžeš pak klidně čekat další rok. Proč?! Takhle by se to aktivně vedlo. A nepočít po roce a čtvrt nechráněného styku je prostě problém. 😒 U tebe to bude spíše hormonální záležitost. Když ti pak rozjedou menzes, už nebude problém a pokud by byl, zase ti tam pomůžou.

mirunka01
autor
10. dub 2014

Ze mi to taky nedoslo 😉 Děkuji. Tak to je super,ze jsem tady na tebe narazila 😉 Na tu CARu me musí posla Dr. Ze? Mužů se zeptat kde pracujes? Většinou od každého slyším, ze rok je krátká doba a hlavně nic nehledat a necist na internetu, ale moje bývalá gyndarka se raději semnou ani nechtěla o mojich problémech a otázkách bavit. Mluvila si svou 😠 Jinak od nové dr jsem dostala nabídku spermogramu a uměle oplodnění. Obojí jsem zatím odmítla, protože vim jakou mam-nemam menstruaci a asi nebude něco v pořádku. A taky bych chtěla raději přirozené otehotnet

nikolav
10. dub 2014

Ahoj možná ti trochu pomohu. Snažím se otěhotnět 2 roky. Po vysazení HA bez MS a ovulace. Léčila jsem se Clostilem - bez efektu. Pak jsem šla do CAR. Léčba Tamoxifenem - bez efektu. Hormonální profil OK. Mám za sebou IVF a 2x KET. Vše řízené. Z jednoho KET těhotenství, ale potrat. A teď jsem se naštvala. Protože na hormony blbě reaguji a šla přírodní cestou. Sestavila jsem si denní režim. A hle došla MS. Tak jsem to na 20 dní vysadila a znovu nasadila a opět došla MS a dokonce i s ovulací. A to asi poprvé v životě. Takže já můžu jen a jen doporučit. Samozřejmě pokud nemáš něco v hormonálním profilu nebo tak. To by asi nefungovalo. A taky to nemusí fungovat na tebe. Ale na mě nic nefungovalo až můj denní režim. A z MS jsem měla hotové vánoce. A taky byla úplně bez bolestí atd. tak jak jsem to znala dřív než mi po HA už nedošla.

mirunka01
autor
11. dub 2014

@nikolav Ahoj. No tak to mas taky moc pěkný. A ten denní režim SIS sestavila nějak sama a nebo na to jsou někde nějaká pravidla a návody? Držím palce aby se ti to už konečně povedlo. 🙂

alkuska
11. dub 2014

@nikolav Ahoj, a o jakém režimu to mluvíš? Můžeš to nějak popsat blíž?

alkuska
11. dub 2014

@mirunka01 Ahoj, do CARu můžeš sama, prostě se tam objednáš a je to. Souhlasím že by na místě bylo vyšetření vaječníků - jestli vůbec ovuluješ, pokud ne, tak vyšetřit hormony vč. štítné žlázy. Chlap by měl určitě na spermiogram, to je uplně jednoduché vyšetření a mělo by se to taky ověřit než do tebe začnou nějak víc šťourat. Pokud ovuluješ a spermie jsou taky dobrý, ještě může být problém s vejcovody, ale to už by tě nasměrovali doktoři. Zjisti si kde máš nejblíž nějaký CAR, zavolej tam a objednej se a uvidíš.

nikolav
11. dub 2014

@mirunka01 Sestavila jsem si ho sama a mám ho napsaný ve svém fotoblogu ve článcích.

nikolav
11. dub 2014

@alkuska Podívej se do mého fotoblogu ve článcích.

mirunka01
autor
12. dub 2014

@alkuska Pritel zatím nikam nechce jít dokud nebudu ja vporadku. Pozeptam se na ten CAR a uvidime.

mirunka01
autor
12. dub 2014

@nikolav Tak ten denni rezim je bomba,ale ja ho tesko dam v práci 😒 Jinak uz piju kontryhel a kotvicnik i nosifol

nikolav
13. dub 2014

@mirunka01 Dá se to i v práci a i v práci na směny. Jen si to člověk musí uzpůsobit trošku tomu jak pracuje. Ale jde to i tak. I když je to samozřejmě těžší.

mirunka01
autor
13. dub 2014

@nikolav tak jsem se ted o víkendu testovala na piti čaje v práci. 10 hodin(moje pracovní doba s dvěma 30min pauzama). Je to frmol, ale da se to 😉

nikolav
13. dub 2014

@mirunka01 Dá se to. Jen hold někdy ten močový měchýř no... 🙂

mirunka01
autor
13. dub 2014

Je to docela dost při moji praci 🙂

duty
22. dub 2014

@mirunka01 tak jak se daří? Já včera začala brát ten clostilbegyt na ovulaci, tak doufám, že to brzy klapne 🙂

porodnibabka
29. dub 2014

@mirunka01 Ahoj po delší době. Pracuju na soukromý gyn. ambulanci. Do CARU by tě měl poslat obvodní gynekolog. Můžeš si vybrat jaký budeš chtít. U nás ženský,co rok při chráněným styku neotěhotní tam pošleme rovnou. Co se týče bylinek,jsem rozhodně pro, jsou skvělý a pomáhaj.Vím i z vlastní zkušenosti.

porodnibabka
29. dub 2014

@mirunka01 a nabídka spermia je možná na místě,nic se tím nezkazí,ale děsit tě umělým oplodněním je blbost. Pokud máš rozházené cykly,bude problém hlavně tam. A až se vyšetří horm. profil, nebo se udělá UZ,zda vůbec ovuluješ, můžete se bavit o nějakém postupu. Základ je mít pravidelnou menstruaci a ovulovat. Pak se můžeš zaměřit na další věci.

mirunka01
autor
9. kvě 2014

@porodnibabka Ahoj. Tak po delších útrapách jsem tu. Tak jsem mela nyní cyklus 63dni ☹ ☹ Po tvych řadách piju čaj a inosifolic a po tech 63 dnech došla MS. Než jsem se stihla objednat k dr.tak jsem mela antibiotika 😢 Ted premyslim jestli po MS mám jít k Dr. Jinak co ještě je za bylinky co my pomohou k napravení cyklu a otěhotnění?

porodnibabka
12. kvě 2014

@mirunka01 Je jich spoustu. Ještě je dobrý prý drmek, řebříček, maliníkový čaj, maliníková směs od dědka kořenáře, femigard, gynex, čaj podle Ludmily Mojžíšové, nějaké bylinkové tinktury najdeš i od paní Podhorné.

mirunka01
autor
18. kvě 2014

@porodnibabka Děkuji. Ještě něco poridim. 😉

serenna30
19. kvě 2014

@nikolav ahoj, zajímal by mě ten tvůj denní režim...ze mě se tedka taky stává babka kořenářka 😎 Jinak já mám PCO, bez ovulace a MS... 😔