3 roky po císaři mám špatně srostlou dělohu

bartve
15. lis 2013

ahoj holky,měla nebo máte některá okolo sebe nebo vy samy zkušenost s tím,že po císaři nesrostla děloha tak jak měla? Mě to doktor zjistil na kontrole po 6nedělí s tím že pokud bych otěhotněla tak by mi nejspíš praskla děloha tím jak by mi rostla a jak by rostlo miminko.Řekl že druhý dítě nedoporučuje dřív než po reoperaci dělohy(jakoby by udělali císaře na prázdno,opravili dělohu a zase zašili). Přemýšlíme o dalším děťátku ale tenhle problém nás drží o krok zpět,protože se oba bojíme že by se mi něco mohlo stát a můj doktor to vůbec dodnes neřeší :( prý mám přijít až opravdu budeme chtít druhé dítě a on mě pošle na tu operaci a rok po operaci bych (pokud to bude už konečně dobře srostlý) mohla otěhotnět ale že i tak mám počítat s tím že to nebude moc krásný těhotenství,že budu věčně po nemocnicích atd,stalo se to některé z vás nebo někomu z vašeho okolí? a jak to řešili a v případě opravy dělohy,normálně otěhotněly s tím že donosili a porodili zdravé dítě? hrozně se bojím tý operace a už teď se bojím i těhotenství :(

domino.aligotor
30. led 2016

Ahoj řeším něco podobného. První dítě jsem po velké dřině porodila císařem a hned po 6nedělí mi řekli, že mám hrozně slabou dělohu a, že by mi druhé nedoporučili. S tím jsme se nesmířili a našla jsem si jiného doktora, který řekl, že to není tak hrozné a že budu muset jen hlídat. Otěhotněla jsem a porodila druhé dítě císařem, hned po porodu mi primář řekl, že mám vše v pořádku a mohu příjit ještě jednou. Byla jsem ráda, jelikož jsme 3 děti chtěli, ale cca za 6měsíců po porodu mi zažali problémy, oběvilo se mi několik cyst a nějaké útvary v děloze, které mi tam popraskali a dělohu mi vytahali. Doktoři nám 3 dítě zakázali, že děloha je slabá a nasadili léčbu spojenou s antikoncepcí. Minulý týden jsem byla na kontrole a doktor mi řekl, že nemám srostlou cca polovinu dělohy, pod císařským řezem mám kapsu, kde se mi hromadí tekutina a velice zdůraznoval, že nesmím otěhotnět, že je to pro mě životu nebezpečné a cca za minutu na to zjistil, že jsem asi těhotná i přestože beru pravidelně antikoncepci. Vůbec mi nechtěl sdělit co to teď znamená a řekl mi, že mám přijít za 2 týdny na kontrolu, abychom vyloučili, či potvrdili těhotenství a pak, že vše probereme. A já jsem teď jak na trní, na netu nemohu nic podobného najít a nevím co mám dělat................Neřekl vám doktor něco o tomhle? Děkuji za info

veruvac
16. bře 2016

Ahoj dámy, moc by mne zajímalo jak to dopadlo???? řeším stejný problém. téměř 3roky po operaci zjistili až v CAR že mám velký defekt na děloze po císařském řezu...byla jsem na operaci to opravit - bohužel se to nezhojilo...a problémy větší než předtím...každopádně máme doporučení na ivf....tak je modlím ať to dopadne...ale ať děloha vydrží a nepraskne..

manelle2
16. bře 2016

Ahoj,mě po druhém císaři doktor taky zjistil,že má špatně zhojenou jizvu a další těhotěnství moc nedoporučoval anebo by se muselo hodně hlídat,tzn.ležet celý těhotěnství v nemocnici.Pak jsem otěhotněla znovu a na utz zjistily,že se sama zahojila.Tělo se samo perfektně připravilo na mimi 🙂
Byla jsem trošku více hlídaná,dnes mi spinká v postýlce už roční rošťák.Tělo prý umí se sebou samo v případě nutností poradit 😉 Tak držím palečky,ať všechno dobře dopadne 🙂