• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

80% spermií má vadnou DNA. Otěhotněly jste i tak?

18. června 2014 
Ahoj holky,
s manželem máme za sebou již dvě neúspěšná IVF a vždy se ná špatně vyvíjela embrya. Po posledním nezdařeném pokusu nám dělali DNA fragmentaci spermií a zjistili, že téměř 80% spermií má vadnou DNA. Dárce odmítáme. Je zde někdo, kdo otěhotněl se špatnou fragmentací s manželovými spermiemi bez dárce? Díky za odpověď
24. bře 2011 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak my měli 3x ivf a vždycky nám embrya fragmentovala, bylo to hrozný, navrhovali nám dárcovství, ale my odmítli, nemohli se s tím smířit a šli jsme do 4 ivf a máme zdravý dvojčátka :wink: najednou byla embrya jedničkové kvality a chytla se obě :wink: což jsme nečekali my ani doktoři. U nás se nevědělo kde je problém, měli jsme mizerný spermie i vajíčka a vidíš jak se to změnilo. Určitě ještě zkoušejte s vašimi, na dárcovství je času dost. Ale úplně vím, jaký to je, já to taky pořád řešila a nakonec jsem moc ráda, že jsme vydrželi a zkoušeli s našimi. Držím moc palce!!!!!!!!!!
24. bře 2011 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Rada by som znovaotvorila tuto otazku...
Nam zistili 44% fragmentaciu, bolo to prve vyšetrenie spg po 1,5 roku snaženia.
Počet spermií mame ok.
Taktiež ma zaujima ako je to u vas? Kolko ste mali % fragmentacie?
Podarilo sa vam otehu? Prirodzene?
Ďakujem :slight_smile:
28. kvě 2011 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My máme frag. 52%. pred rokom som otehotnela prirodzene, ale v 7 tt som potratila. Neviem ak bola frag. v tom case, nakolko hned po potrate robili manzelovi spg. a frag. nerobili no patologia bola 90%, teraz po roku, ked sme sa do toho znovu pustili a chceli sme len vediet na com sme je patologia 100% a frag. spominaných 52%. o 2 tazdne ide manzel na kontrolny spg po tom ako bral nejake vitaminy a uvidime co dalej, ziadne infekcie ani nic ine sa u neho nenaslo....
9. srp 2011 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
U fragmentované DNA by měla pomoct metoda PICSI, ale je to jen do určitého procenta, mám pocit že pod 60% špatných spermií už se opravdu doporučuje dárce :(
11. srp 2011 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanulka0102 ma pravdu, drive se u paru, kterym bylo zjisteno vice nez 40% spermii s fragmentovanou DNA skutecne doporucoval darce, dnes uz se da vyzkouset PICSI. Tahle umoznuje vybrat spermie se zdravou DNA...Jinak PICSI se doporucuje tusim uz od 30 % spermii s fragmentaci DNA...
11. srp 2011 ve 22:58  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky! Jsem moc rada, ze jsem nalezla vase stranky. Mame podobne problemy. Uz jsme si toho prosli opravdu hodne a uz nevime kudy kam. Mame za sebou 2x ICSI, 1X ICSI+PICSI, 1x Nativ + ICSI a ani jednou to nevyslo. 3x se embria prestala vyvijet hned druhy den a jednou doslo k ET, ale taky to nevyslo. Delali nam genetiku z krve, mame testy na imunologii a vse ok. Po poslednim zakroku jsme doktora premluvili, at udela vice vysetreni memu partnerovi. Poslal jej na tresty fragmentace dna a ukazalo se, ze mame 35% spatnych. Dr rekl, ze to znamena, ze muj partner nemuze mit deti, ze jeste nebyla vedena zadna studie, ktera by dokazovala, ze nekdo otehotnel v okamziku, kdy ma nad 20%. Ze na ve sve podstate nedava zadnou sanci, jedine darovane spermie. Mame take spatny spermiogram obecne a malo se jich hybe, takze PICSI nam pry asi moc obecne taky nepomuze. Uz nevime, co mame delat, absolutni beznadej. Ted tady ctu, ze se vam zadarilo i s horsimi vysledky a vraci mi to chut do boje. Mate-li podobne zkusenosti, prosim dejte mi vedet, jakakoliv informace je pro me velice dulezita. Mame k dispozici posledni ICSI a rikam se, jak je mozne, ze nam tu kontrolu dna nedoporucili drive, to jsme toho vazne museli nejdriv projit tolik? ..Neuveritelne!!!
8. pro 2011 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievčatá chcela by som sa opýtať či nemáte skúsenosti s niečim takým ako záver spermiogramu bol : nomopspermia podľa WHO 2010 patológia do 96 % ....ked nám laborantka povedala že je spermiogram v poriadku ukľunila som sa ale ked som doma prečítala patólogia 96% tak som ostala strašne zneistená neviem teda či ide o normálny stav alebo o niečo vážnejšie...vysvetlila nám že celkový pohyb spermií 51%, rýchlo progresívne 12%, pomaly progresívne 28%, neprogresívne 11% a zhodnotila že je všetko v poriadku...ja len nechápem prečo do 96% patológia...veď to je predsa niečo zlé..
23. pro 2012 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Všem bezradným doporučuji stanleybradley.eu
18. čer 2014 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek