Ako si poradiť s myómom na maternici a neschopnosťou otehotnieť?

blanka12
10. říj 2010

ajojte mam taky problem mam miom na maternici a nejako sa mi nedary otehotniet .Lekar mi odorucil liecbu zastavit menstruaciu na pol roka alebo tri mesiace .Vie mi niekto poradit ci tym presiel alebo je ajiny sposob ako tomu predyst .Beriem nopolac bo som mala svyseny prolaktin a teraz je vsetko oki .Ovulaciuu mam castu a folilkul mam velky .dakujem

mmmk
11. říj 2010
hana33
15. říj 2010

Ja som mala myom a k tomu este aj deformaciu maternice a na 2.pkus sa nam narodil chlapcek, tak neviem, ci to ma az taky vplyv... drzim palce, nech to vyjde!

junovka
15. říj 2010

ja som mala pri prvej myom, o nom som sa vsak dozvedela az ked mi robili cisarak 😉

mirip
16. říj 2010

Ja som otehotnela po vyše 4rokoch pri hormonálnej liečbe a v maternici mi z liekov narástol aj myom potom sme žial o babo prišli hned po pauze som s malou s myomom som po po 3mesiacoch od kyretu otehotnela a potom ked mala malá 7mesiacov, jediné čo robí myom je strašne nepravidelný menzes a´inak sa otehotnieť dá

mircalla
16. říj 2010

ja mam 2 myomy a problemy mi zatial nesposobuju, mala som ich aj cele tehu. dost zavisi ake su velke a hlavne ako su lokalizovane

terinda
16. říj 2010

Ahoj, záleží na tom, kde je myom umístěný a jestli roste rychle. Otěhotnění bránit může, ale nemusí. V těhotenství se může zmenšit nebo zvětšit.
Doporučuju si zajít do myomové poradny k Dr. Márovi - konzultace sice stojí dost peněz, ale dozvíš se, jestli doporučuje operativní odstranění, či je to ok. 😉 Je to popsané i v tématech, které tu jsou
Já byla na operaci minulý rok a po doporučené pauze se mi podařilo otěhotnět. 🙂 To, že to nedopadlo, to už je jiná 😒