Alergie - může ji ovlivnit snažení o miminko?

sarkad2856
26. črc 2013

Zdravím všechny,zajímalo by mě,zda může alergie ovlivnit snažení se o miminko.
Mám jí několik let,ale poslední dobou se mi to dost zhoršuje,tabletky jsem nechtěla brát ale jak koupím zirtex a podobně volně prodejné tak mi moc nepomahají ☹
Tak jsem se chtěla zeptat zda s tím má taky někdo problém popř co mám dělat.Na alergoligii jdu až v září 😒 mají dovolenou a dlouhé čekací doby,protože je tu jen jednou týdně

speedygon
26. črc 2013

Jako některé alergie asi mohou tuto skutečnost ovlivnit, ale nevím, jakou alergií trpíš. Alergie na sperma může být velkým průserem a možná i některé další, ale myslím, že spíše těžší formy...

sarkad2856
autor
26. črc 2013

@speedygon no na to sperma to by mě ještě chybělo,jsem alergická na břízu a dub na tohle vyskočili testy maximálně

speedygon
26. črc 2013

Tak to já mám alergií více, i celoroční a otěhotněla jsem vždy v pohodě....jinak beru Xyzall-teď v těhu jen max. obden...a jakmile již nemám potíže, většinou koncem léta ustoupí úplně)mírnější jsou už teď), tak neberu nic, leda, když mě začnou pálit oči. Ještě jsem měla nosní sprej Taffen Nasal-taky super věcička a ještě než jsem otěhotněla, měla jsme užívat lék Moncasta kvůli náběhu na astma. Mám tu i jiné léky dělané na míru, měla jsem chodit na inkekce...ale na to od otěhotnění kašlu, na alergologii jsem taky nebyla-měla jsem jít snad v lednu nebo v únoru...

pistalinda35
26. črc 2013

@sarkad2856 ahoj, myslím, že by jsi měla absolvovat komplet imunologické vyšetření. Já trpím na sezónní alergii, na kočky... a při kompletním imuno vyšetření mi loni zjistili protilátky proti ováriu + zvýšené NK buňky. Stačilo nasadit Prednison a vše je OK ...

sarkad2856
autor
26. črc 2013

@speedygon Takže by to vliv na otěhotnění mít teda nemělo,jo?i když do sebe cpe člověk plno chemie na mírnější alergii...
No tak já jsem taky alergická na více věcí,ale tady ty dva stromy abnormálně,vzhledem k tomu že bydlím v baráku a přes cestu břízu máme tak to přisuzuji tomu.Ale příjde mi že nemůžu dýchat,pálení očí,migreny,rýma je horší než byla 😒
Snažíme se už delší dobu tak pokud do sebe budu něco cpát tak mě zajímalo zda je možnost otěhotnět.Já už tam taky 2 roky nebyla 😒

sarkad2856
autor
26. črc 2013

@pistalinda35 Ano to jsem taky měla vyšetření na imunitu celkovou,brala jsem 2 roky na to prášky Isoprisan nebo jak se to píše

jaja01k
26. črc 2013

@sarkad2856 Já mám taky alergie, na pyly (dub, lípa, olše), potravinové (spousta druhů ovoce a zeleniny), jako malá jsem hodně trpěla atopickými ekzémy... Nijak zvlášť jsem to neřešila, a otěhotněla jsem, po roce snažení.

sarkad2856
autor
26. črc 2013

@jaja01k A nějáké léky jste na to brala?Jde mi o to pokud nějáké brát budu at to nemá vliv bud na snažení nebo potom vývoj dítěte

jaja01k
26. črc 2013

@sarkad2856 Snažila jsem se co nejmíň, jen když už mi bylo opravdu hodně zle, vzala jsem si nějaký ten zyrtec. Já mívám ty alergie nejhorší na jaře, a otěhotněla jsem na začátku června, kdy už mi bylo celkem dobře. No raději bych se tím moc necpala, brát to každý den asi není úplně ideální.

sarkad2856
autor
26. črc 2013

@jaja01k Taky si myslím že to asi není moc vhodné se cpát něčím vzhledem co to musí být za prášky když ti ty prášky celkově potlačily alergii,nebo jen zmírnily.Doposud jsem nic nebrala,ale asi budu muset pak hodit řeč i s doktorkou.Já to mám nejhorší v létě ale jinak mám problémy celoročně 😒

dana3262
26. črc 2013

@sarkad2856 tyhle antihistaminika jsou moderní a pokud mas alergii, tak se vyplavuje histamin, který ve větším množství může taky škodit, takze bych to neřešila a pokud potřebuješ, tak neco Uzij, pokud ne, tak nic neuzivej. Tohle bere každý..

evca82
26. črc 2013

já mám alergii na pyly, žito, roztoče.....a otěhu jsem vždycky hned. souhlas s tim, že léky bych si brala jen v akutních případech.....já trpěla v těhotenství a i při kojení 🙄

evca82
26. črc 2013

a nikdy si žádný lék nevzala 😉

speedygon
26. črc 2013

@evca82 jé, tak to samé mám já:alergie na roztoče, trávy, pyl žita a obilí(žito není obilí???), peří, pšeničnou a žitnou mouku

dana3262
26. črc 2013

Ja mam alergii snad uplne na vsechno, pyly mi vyšly šílené, ze jsem mela ruku jak bambuli a nejaky problémy teda na jaře sní v létě moc nemam. Zato mam kritickou podvahu a hnusnej Ekzem, se kterým nikdo nic uz asi 15let neumi udělat a při my váze a dlouhodobý zátěží mam zas celou biochemii na výbornou. Nebo nizoucky prolaktin při kojení (oba jsem kojila asi rok a prvního výhradně 10mes-necim se to mliko asi mselo spouštět..) chci tim říct, ze testy jsou většinou na prd a člověk se musi řídit vlastnimi pocity, ale me antihistaminikum, antialergikum, ketotifenum ani montelukastum taky nepomaha. Brala jsem i nalcrom. Chce to byt v duševní rovnováze a mit zdravý a přirozený životní styl, pak jdou vsechny tyhle problémy do háje, jenze to je to nejtěžší.. ☹

petrusew
26. črc 2013

Holky, já vás s těma léka,a trochu uklidním. Snad. Jsem těžký astmatik a beru hromadu léků, všechny jsou řádně prodiskutované s alergoložkou, která se specializuje a astma v těhotenství a jako lék na alergii mi psala claritin při potížích, ketotifen beru běžně a stabilně. Teď mám aerius, co posekalo naše úchvatné město trávu na sídlišti mám zase klideček. Horší je léky nebrat, v těhu se mění hladiny hormonů a mohou mít vliv třeba na začínající astma a podobně.

ajkalak
31. črc 2013

@petrusew ahojky, můžu se prosím zeptat na to astma v těhotenství??Používala jsi nějaká dýchátka a jaké léky?Jsem taky astmatik , ale u prvních dětí mi příznaky vymizely a v těhu jsem nic nebrala, až teď po desíti letech se mi to vrátilo, když nepočítám nějakou dušnost u kašlů..A to tak, že dýchátko používám denně a k tomu ecobec, který by měl minimalizovat berodual, ale zatím jsem změnu nezaznamenala,těhotná zatím nejsem, ale plánuju.Děkuji za odpověď

petrusew
1. srp 2013

@ajkalak urcite se muzes zeptat.Beru vse co je mozne.Lecbu mam nastavenou na maximu.Pri zachvatech ecosal(misto ventholinu) denne beru singulair,medrol(kortikoid) ketotifen spirivu combier ecobec(ty jsou ve sprei a kortikoidy) theophyliny...bulezite je brat vse i kdyz nemas priznaky.Ja se v tehu citila jako zdrava,ale po ukonceni kojeni to nabehlo zase do normalu☹ Pokud duverujej svemu alergologovi(ja jezdim do Brna a to mam 60km po dalnici) tak se nemas ceho bat.Ma alergolozka je snad jedina ktera se specializuje na astma v tehotenstvi a je to snad andel v bilem🙂

ajkalak
1. srp 2013

ty vadoo, tak to toho máš taky dost, já ten berodual při potížích dvakrát denně ecobec a xadoz, to mi řekla rovnou kdybych plánovala těhu, tak xados vysadit, jdu až 15.tého na kontrolu, no mně je hrozně divný, že pokud jsem v klidu v práci. tak ok, jakmile jdu někam nebo něco rychleji vysvětluji, tak okamžitě dušnost, ale taková ta, že jakoby nemůžu dodýchnout, nádech ok, ale při výdechu hrůza, tak berodual, ventolin jsem měla před těmi deseti lety možná dvanácti a tenhle berodual mi přijde že mi lépe zabírá, jakože okamžitě 🙂a měla jsi i v těhu takovéhle záchvaty dušnosti???Díky za odpověď 🙂 jsi hodná

helen_8
1. srp 2013

@sarkad2856 Zkus homeopatika, mně pomohla s otěhotněním, nějakou slabou alergii mi taky na ORL zjistili. Moje doktorka, homeopatička, mi říkala, že díky homeopatikům se mohla sama po letech nadechnout a cítila chuť jablka. Držím palce! 🙂

sarkad2856
autor
1. srp 2013

@helen_8 Díky,optám se na to a volně prodejné v lékarně nebo v te zdravé,kde jsou léky jen přírodní?

helen_8
1. srp 2013

@sarkad2856 Být Tebou, radši si najdu přímo homeopata, se kterým můžeš vše konzultovat. Nevím, kde přesně, já bydlím v Praze a našla jsem si lékárnu, kde homeopatika prodávají. Asi i na netu to jde.

petrusew
1. srp 2013

@ajkalak ani ne.Dokonce i porod jsem zvladla prirozenou cestou a bez dychatek🙂

sarkad2856
autor
2. srp 2013

@helen_8 Děkuji,no na net se budu muset kouknout o jednom sice vím ale je i praktik ke kterému jsem chodila a nevím nevím 😒

luciegar
31. kvě 2023

Ahojte holky, ozivuji diskuzi - ma nekdo zkusenost s alergii a pritom otehotnel uplne v pohode? Nebo muze mit opravdu vliv pri snazeni? (Prasky zatim neberu, zvladam zatim)
Predem diky za info🙂