Alergie na lepek. Pomůže Prednison a dieta?

yanny
24. únor 2008

Moc prosím o radu někoho, kdo s tím má zkušenost a je dál než já a nebo dokonce s tímto problémem nakonec otěhotněl.

Po několika IVF, jsem byla poslána na imuno a konečná zpráva, prokázána alergická reakce na lepek, která v důsledku brojí proti emryjků, ale i proti miminkům, tzn i v pokročilém stádiu těhotenství vypuzuje plod.
U mě to hned v počátku vypudí všechny embryjka, už si myslím, že když mi 6 až 12 den po ET,bolí břicho jako na MS, tak to asi moje děloha zrovna s broučkama bojuje. Většinou mám i testík 10 až 13 den po ET pozitivní.
Nikdy jsem neměla žádné potíže, takže jsem nedržela žádnou dietu.
Teď už skoro měsíc držím bezlepkovou dietu a užívám PREDNISON 10 mg. denně.

Nevíte, jestli Prenison a dieta pomůže?????
A za jak dlouho???

Co ještě bych měla dělat, abych se dočkala miminka???

Za všechny odpovědi moc dík....
🙂

yanny
autor
28. únor 2008

Jo a v DM mají špičkové preclíčky, od Schar - Sallinis, k vínu nic není lepší 😉

barag
28. únor 2008

no a mě řekly, že je to na mě a já spíš chtěla, aby mě viděly, no tak prý se mám v gastroporadně ukázat za rok, jestli nebudu mít problémy 🙂 🙂

yanny jak dlouho si po IUI?

yanny
autor
28. únor 2008

Dnes je to 15 den po IU a včera v krvi žádné HCG.
Tak nějak už to tuším, že ty křece v podbřísku, cca okolo 10 dne po IUI, ale měla jsem to i po IVF,nejsou zavrtávání emryjek, ale spíš sliznice v děloze bojuje proti zavrtávání, no každopádně už to mám i potvrzené, že nějaká amyláza, které se spustí tím lepkem dělá všude ve sliznici, tedy i v děloze paseku 😠
asi to tak bude, ale nikdo mi ještě neřekl, po jaké době diety se to zase napraví????

Taky jsem se objednala, taď v uterý k Dr. Jonášovi, tak jsem zvědavá co ten mi řekně.

Nevíte jestli by mohl být lepek v některým červeným víně????? ty nezkoumám.

ilonkaa
28. únor 2008

Ahoj holky,jo jo prosím také za info o pekarně které máte doma 🙂 .Jsem stoho všecho celá tumpachová a přijde mě,že čim víc to vše studuji tim méně toho vim 😵 .Yanny mě bylo řečeno,že vína mohu pít všechny 😅 ,ale nevim zatim sem se k tomu ještě nedostala mám momentálně věčí starosti s jídlem než s vínem 😀 .I když až už to nezvádnu tak hot koupim láhev a začnu pít a pít a nebudu muset jíst 😀 .Jinak já teda vyhublá nejsme ani náhodou 😅 ba naopak mám opačný problém,takže uvidim jak to dopadne po dodržování diety a pokud zhubnu zlobit se určitě nebudu 😅 .

yanny
autor
28. únor 2008

Ahoj Ilonko, už jsem si psali, ale od té doby jsem se tady dozvěděla dost věcí.
V sobotu jsem si dala v restauraci nakládaný sýr, myslela jsem , že sýry jsou v pohodě bez lepku, ale asi ne protože v neděli, jsem měla menší nádech na osipání 🙂 No ještě jsem si k tomu dala to červené víno, tak jsem nevěděla co mi vadí, jestli sýr a nebo víno 😀

yanny
autor
28. únor 2008

Já bych řekla že jsem taky dost silná, ale přičítala jsem to poslední dobou těm hormonům.
No každopádně po měcíci bezl.diety mi každý tvrdí, že jsem viditelně pohublá. 😉
I se moc dobře cítím.
Jo a taky se vejdu zase do oblečků, které už jsem neoblékla.
Přitom na množství jím pořád stejně, ale ne bez rozmyslů, jako dřív.
Teď si to musím předem nakoupit a nebo jen ovoce či zeleninové saláty.

Přitom nikoho v rodině, ani v okolí neznám s lepkovou alergií. Jeden pán tady v okolí má prý klasickou celikálii, ale ten vůbec nemůže pozřít lepek, prý se po..... a po....... když pozře jidlo, kde je lepek. Taky je prý neskutečně vychrtlý ☹

ilonkaa
28. únor 2008

Ahoj holky,tak jsem si dneska upekla bábovku,teda zatim se jen peče a vypadá dobře,tak doufám,že tak bude i chutnat 😵 .Yanna odkud vlastně jsi?Taky když jim tak přemýšlim co jim a ne jako dřiv,že kousek tohohle pak zase tamto.Tak ted skoro pořád baštim zeleninu a ovoce a sem tam si dám kus kukuřičného chleba.Dostala jsem párky bezlepkové a bylo to i jedlé,ale vubec mě teda nešmakujou salamy 😒 .Tak uvidíme jak budu vypadat po měsíci diety? 😵

zvizatinka
28. únor 2008

Barag - k te pekarne - mame Panasonic (s bezlepkovym programem) 🙂
tuhle: http://www.elektro-nakupy.cz/kat-pekarna-na-chl...
Ale ted uz jsou na trhu i jine, ktere maji spec. program 😉

Jinak pritel si byl dneska pro vysledky a musime drzet dietu jeste min. pul roku 😒 tak doufam, ze to nebude navzdy. 😔

zvizatinka
28. únor 2008

Holky, jenom kdyby to nebylo tak drahy....
Z obchodu je nej globus - maji bezlepkove uzeniny (sice ne vsechny, ale temer 🙂) a pak dmko. Jinak z mouk je dobra Jizerka nebo Schar 😵 ta je super, jenom draha 😒

zvizatinka
28. únor 2008

Ilonko - jestli sis koupila babovku v tej krabici tusim taky z Jizerskych pekaren, tak bude dobra 🙂 teda mne docela chutnala a to je co rict, pac mi vetsina bezlepkovejch veci nechutna 😉

ilonkaa
28. únor 2008

Zvizatinko,jo jo byla to bábovka s Jizerských pekáren,už jsem jí upekla a vypadla s formy jak po másele,tak jsem neodolala kousek ukrojila a ochutnala a je to jedlýýý 😀 😀 😀 .Takže jsem kdyžtak na ovoci,zelenine a bábovce 😅 .Takže je tuhle nemoc možný jako by vylečit?Když tvému manžovi řekli,že za půl roku ma přijít na kontrolu??

forensica
28. únor 2008

Je, presne tu pekarnu mam a je super! CHleba pokazde paradni 😝 Vrele doporucuji. Ale bezlepkovy jsem jeste nezkousela tak uplne v teho diskuzi neporadim 😖

zvizatinka
28. únor 2008

Forensica - mne prijde kazdej bezlepkovej chleba hnusnej.... i kdyz ted uz mi snad jdou lip - aspon lip vypadaj 😅
jinak normos chleby jsou taky dobry, jsem s ni moc spokojena.

Ilonko, no vidis 🙂 jinak se daj jist normalni veci - jako testoviny - ty kupujeme od Scharu v dmku nebo ve zdrave vyzive nejakel, kdyz se uvari, tak chutnaji jako normalni 😉 ovsem jsou taky testoviny takovy hodne svetle zluty a ty si nekupujte, jsou snad jenom kukuricny a to aspon nam nechutnalo.

A DOPORUCUJU pohankovou mouku - davam ji i do chleba, pouzivam na zahustovani omacek, polevek... sice je to trosku hrubsi, ale jedle 😉 i pro me lepkovou 😀

Skoromanzova teta rada pece a zkousela pect bezl. roladu plnenou kremem z Jizerky a byla vynikajici, az jsem se divila - trenovala na peceni cukrovi na svatbu 🙂

zvizatinka
28. únor 2008

Ale taky ne vsechny pohankovy mouky jsou bez lepku, takze bacha a kdyztak se v prodejne zdrave vyzivy zeptejte, oni vam urcite radi pomuzou 🙂

Daji se udelat i kynuty knedliky, sice vypadaji zvlastne, ale da se to - fotonavod je na dame.cz - jak jsem posilala odkaz na prvni strance 😉

ilonkaa
28. únor 2008

Tak tu mouku s Jizerky mám taky oběmnanou,tak jsem na ní zvědavá!Slyšela jsem na ní samou chválu,tak uvidíme 😅 .

yanny
autor
29. únor 2008

Ahojte, tedy mouku ještě nemám, ale zato jsem koupila strouhanku od KNUSPI - kukuřičná stroukanka, tak budou i řízečky 🙂 Včera jsem byla s mojí holčičkou nakupovat, ona slečna jen koukala po oblečcích a já prolezla v Interšpáru všechny regály a hledám a hledám, tak jsem nakoupila toho dost, šunčičky, drůbeží uzeninky a hlavně tu směs na bezl. chleba.
Tak teď už jen tu pekárnu, říkáte PANASONIC????

barag
29. únor 2008

já si pořídím moulinex, máme teď strašnýho placení a ta panasonic je teď pro nás dost drahá, a moulinex umí i marmošky, tak koupim tu

ilonkaa
29. únor 2008

Ahoj holky,tak já jdu taky do toho Moulinexu i se mě vzhledově líbí mnohem víc než Panasonic 😅 .Yann ty máš holčíčku jako miminko?? 😲

yanny
autor
29. únor 2008

Ne, ja mám už slečnu velkou, proto toužím po mimi, ale nějak se mi nedaří, kvuli té alergii lepkové.
Tak jsem holky koupila ETU za 2500,- v Globusu. Dnes to vše nastuduju a zítra vám řeknu, snad už i něco upeču.
Koupila jsem si ty směsi na bezlp. chleby

barag
1. bře 2008

holky tak sem dávám nějaké odkazy na stránky, které se věnují bezlepkové dietě, slíbila sem to už Ilonce tak se velmi omlouvám, ale měla sem teď pár dnů nějaké problémy-z těhotenství jsme se neradovaly příliš dlouho, takže jsem na některé věci a sliby docela zypomněla. Kdybyste měli ještě jiné webovky, neváhejte a dejte sem odkaz dík

yanny
autor
1. bře 2008

Tak chtěla jsem jen nahlásit, že peču chleba.
Dík za info, hned to přelouskám.
Manžílek dělá tatarák a tak jsem si musela k tomu ten chlebík upéct.

zvizatinka
1. bře 2008

Yanny, tak to jsem zvedava, jak dopadne 🙂 koupila sis hotovou smes nebo peces podle receptu a michas si mouky?

ilonkaa
1. bře 2008

Ahoj holky,Barag,seš hodná,že sis vzpoměla a napsala to sem.Dík moc myslim,že se nám to bude všem moc hodit!! 😵 Tak já dneska dělala br knedlíky a docela to ušlo,zejtra se chystám na kynuté tak uvidíme 😀 .Yanny a jak dopadl chleba??

zvizatinka
1. bře 2008

Ilonko, ten chleba trva min. dve hodky, tak asi jeste nebude 😅
Jinac drzim palce, at se Ti kynute knedle povedou 😉 dobrej recept je tenhle:

Kynuté knedle v mikrovlnce

250 ml vlažné vody nebo mléka
1 lžička cukru
20 g droždí
1 vejce
hrst burisonů
260 g mouky Jizerka
Udělám si kvásek z droždí, 1 lžičky cukru a 250 ml vlažného mléka ( pokud někdo mléko nemůže tak to můžete udělat i z vody, mám taky vyzkoušeno). Pak si nachystám do mísy hrst burizonů, špetku soli, 1 celé vajíčko a polovinu mouky, přidám vykynutý kvásek a postupně přisypávám zbytek mouky. Musíte si udělat trochu řidší těsto něž na knedle, které byste vyvalovala. Těsto stěrkou předělám do sil. formy ( mám ji plnou asi z jedné třetiny ) a nechám vykynout do dvou třetin formy. Pak dáte do MTV na 750W nebo 2.stupeň podle toho jakou máte MTV a dáte na 4 minuty, poté necháte 1 minutu ustálit vlny - to znamená že MTV nebudete otvírat, a znovu dáte na 4 minuty. Poté vytáhnete, máte formu plnou a pěkně vyklopíte.

Je to rychlovka a nechutna to nejhur 😅

ilonkaa
1. bře 2008

zvizatinka:Děkujem za recept,myslim,že ho určitě někdy vyzkoušim a pak dám vědět 😅

zvizatinka
1. bře 2008

Ilonko, on zni divne 😅 ja na to tenkrat koukala jak puk, ale knedlik se povedl a dal se i jist 😉

yanny
autor
3. bře 2008

Omlouvám se, že jsem hned nenahlásila stav pečení chleba, ale skolila mě asi nějaká chřipka.
Chléba byl hned po upečení, nejlepší který jsem kdy jedla, měla jsem hotovou směs, tuším Labeta, tmavý bezlepkový chléb, mám ještě nakoupený světlý, tak ten budu péct asi dnes, nebo zítrá ráno.
Ale nechala jsem ho jen tak v ošatce a byl druhý den docela tuhý, asi jako jiný tmavý chléb, co koupíte.
U ETA trouby je na bezlepkový chléb program "SPIRIT" ta dvě hoďky je hotový.
Má to asi jedinou nevýhodu od chleba s lepkem, že se nedá nastavit pečení třeba až na ráno,myslím že jsem to tak nějak pochopila z návodu, asi tím že nekyne???
Nevím třeba máte nějaké zkušenosti???

yanny
autor
3. bře 2008

Také jsem zítra objednanná k Dr. Jonášovi, prý mi pomůže , jak k mimi, tak od těch alergiií, tak jsem na to zvědavá.
Nebyl jste tam někdo???
Nebo co se u tomto vyšetření říká???

yanny
autor
3. bře 2008

Barag, přečetla jsem všechny odkazy od tebe, moc dík za ně je to tam asi všechno.