Alergie na lepek. Pomůže Prednison a dieta?

yanny
24. únor 2008

Moc prosím o radu někoho, kdo s tím má zkušenost a je dál než já a nebo dokonce s tímto problémem nakonec otěhotněl.

Po několika IVF, jsem byla poslána na imuno a konečná zpráva, prokázána alergická reakce na lepek, která v důsledku brojí proti emryjků, ale i proti miminkům, tzn i v pokročilém stádiu těhotenství vypuzuje plod.
U mě to hned v počátku vypudí všechny embryjka, už si myslím, že když mi 6 až 12 den po ET,bolí břicho jako na MS, tak to asi moje děloha zrovna s broučkama bojuje. Většinou mám i testík 10 až 13 den po ET pozitivní.
Nikdy jsem neměla žádné potíže, takže jsem nedržela žádnou dietu.
Teď už skoro měsíc držím bezlepkovou dietu a užívám PREDNISON 10 mg. denně.

Nevíte, jestli Prenison a dieta pomůže?????
A za jak dlouho???

Co ještě bych měla dělat, abych se dočkala miminka???

Za všechny odpovědi moc dík....
🙂

barag
11. bře 2008

hm, mě 29..na to, že už tři roky chci se svým mužem dítě.....ale snažím se nepropadat chmurám, depresi sem si vyžrala minulý rok, od února asi do srpna...nikam sem nešla a byla to chyba to už teď vím, málem sem nás oba dva utrápila. ale asi právě proto jsem teď silnější.

s těma kapkama sem to myslela tak, abys toho nemíchala moc, já vím, že se člověk snaží nějak vše popohnat...je to jasný, jen si tak říkám, aby sis toho nedávala do těla zase moc, aby se to pak nějak nezačalo tlouct, víš?

ilonkaa
11. bře 2008

No tak mě je 28 tak ted nevim jestli napsat,že je to hodně nebo málo 😀 ,ale podle mě je to takový normální věk na mimčo 🙂 .Jinak my se snažíme chvilku,takže vám nemohu říct.Tenhe měsíc už to vypadalo docela dobře,ale mrcha dorazila myslim,že po 36 dnech..ach jo..Tak zas od začátku. 😅

yanny
autor
13. bře 2008

Tak jste OK. Mě když bylo jako vám tak jsem druhé mimčo nechtěla, ani náhodou. Teprve jsem se všim začínala.
Těd, jako kdybych kočílala 😀
Namám žádný bezlepkový chleba a moc mi chybí, musím někam pro něj zítra vyrazit.
pa

yanny
autor
16. bře 2008

Nemám si s kým povídat, už tady nejste.???
Nějak se mi porouchala pekarnička ETA, třikrát jsem pekla a najednou přestala míchat těsto, tak jí musím reklamovat.

ilonkaa
17. bře 2008

Ahojky,Tak já jsem si pekárnu obědnala,ale ještě nedorzila 😠 a to už je to 14 dnů,tak jsem pěkne nasr...ani se neozvali.Takže počkám ještě do konce týdne a pak jim napišu a pljdu si jí koupit do obchodu.Yanny a co sni máš??

barag
17. bře 2008

no já si nakonec koupila etu a ani sem nikam daleko pro ni nemusela, měla sem objednanou moulinexku, ale nakonec sem se na ni vyprdla, protože vím, že jich mají dovézt do republiky omezené množství a zájemců, kteří si ji už objednali je mnohem víc než to, co se sem doveze, takže sem nakonec vzala českou etu. slyšela sem an ni chválu, i já sem spokoejná. od některých lidí sem slyšela, že se svou moulinexkou moc spokojení nejsou. a ty sis ilonko objednala jakou?

yanny asi blbá náhoda 😝 tak ať ti ji hned vymění a nemusíš čekat!!

yanny
autor
19. bře 2008

No si představte, že jsem do té mé ETičky nasypala vše a na vrch suché droždí, potom poletuji a nevšímám si jak si peče ale cítím vůni 🙂
No tak juknu okýnkem a vidím , že se mi peče chlebíček a přitom droždí stále navrchu , tak jak jsem to tam původně dala.
Myslela jsem že tam nejsou ty míchátka, tak jsem vše vyndala, dost pracně bylo to takový naboptnalý a koukám míchýtka,tam jsou.
Tak jsem testo, napůl pečený 😀 ,znovy vypracovala a dala do pekárničky, že to alespoň upeče, ale omyl.
Po dvou hodinkách jsem vyndala jen takovou cihlu ztvrdlou.
Zítra jí v globusu vrátím, namíchá ani na prázdno a to předtím dělala.

yanny
autor
22. bře 2008

Tak jsem troubičku reklamovala v Globusu a prý do 30 dní mi dají vědět.
Tak ETU už nedoporučuji 😠
Půjčila jsem si od švagrové skoro stejnou troubu "Profesor" má jí už dlouho. Tak zrovna peču, jsem zvědavá na srovnání.
3.4. si jdu na imunologii pro konečné výsledky, tak jsem zvědavá jaký mi postup, abych s tou alergii atěhotněla.

yanny
autor
5. dub 2008

Při dietě se mi hodnota alergické reakce snížila, dnes mi to řekli na imunu. tak snad bych mohla už otěhotmět v poho.
Papa

lucje
6. dub 2008

ahoj holky,
zrejme se k vam letos na podzim taky pripojim. Dneska ale pisu hlavne kvuli petici proti zpoplatneni IVF. Mozna uz jste to tu probiraly a podepisovaly, ale kdyby ne, tak mrknete sem(petice bude odeslana Ministerstvu zdravotnictvi):
http://www.petice.nazory.cz/petice/petice-detai... a pokud by to slo, rozsirte dale po Bereme se. Diky a Hezkou nedeli

ivett25
30. dub 2008

Ahoj holky, chtěla bych se Vás na něco zeptat, možná po svých zkušenostech budete vědět! Před měsícem jsme byli s MM na imuno v Podolí a včera nám přišli výsledky! Budu volat svoji MUDr., ale jsem nervózní a nedočkavá, proto zkouším vaše zkušenosti!
Vypadá to, že jsme vcelku v pořádku, jen u vyšetření specifické buněčné imunity nám vyšlo, že jsem BI pozitivní, z čehož usuzuji, že jsem imunní na sperma MM! A dále, že Antikardiolipin. protilátky IgM jsou mírně zvýšeny!! Dokážete mi to některá laicky vysvětlit? Doporučili nám kondom. ochranu a mě Prednison!! K čemu ten prednison slouží?
Moc díky za odpovědi! Iveta

yanny
autor
30. dub 2008

S tvým problemem skušenosti nemám.
Ale Prednison beru taky, na snížení imunity, či obranyschopnosti, aby tvé tělo nebojovalo proti spermijkám.
Kolik ho bereš????

Já beru jeden denně, mé tělo zas bojovalo proti všemu co se chtělo zavrtat do sliznice a nebo sliznicí jen projít.
Třeba i proti ambryjím, či už miminku. Odborně alergie na enzym transglutaminázu, kterou vyvolává lepková strava.
zatím

andrealiskova
17. lis 2010

Zkušenost nemám, ale přeju vám pevné nervíky a hodně štěstí, abyste se dočkaly vytouženého uzlíku štěstí 😉

marklish
11. zář 2015

@yanny doporučuji www.Facebook.Com/BezlepkovaPekarnaLiska pečou 100% kvaskovy bezlepkovy chleba