Alergie na lepek. Pomůže Prednison a dieta?

yanny
24. únor 2008

Moc prosím o radu někoho, kdo s tím má zkušenost a je dál než já a nebo dokonce s tímto problémem nakonec otěhotněl.

Po několika IVF, jsem byla poslána na imuno a konečná zpráva, prokázána alergická reakce na lepek, která v důsledku brojí proti emryjků, ale i proti miminkům, tzn i v pokročilém stádiu těhotenství vypuzuje plod.
U mě to hned v počátku vypudí všechny embryjka, už si myslím, že když mi 6 až 12 den po ET,bolí břicho jako na MS, tak to asi moje děloha zrovna s broučkama bojuje. Většinou mám i testík 10 až 13 den po ET pozitivní.
Nikdy jsem neměla žádné potíže, takže jsem nedržela žádnou dietu.
Teď už skoro měsíc držím bezlepkovou dietu a užívám PREDNISON 10 mg. denně.

Nevíte, jestli Prenison a dieta pomůže?????
A za jak dlouho???

Co ještě bych měla dělat, abych se dočkala miminka???

Za všechny odpovědi moc dík....
🙂

yanny
autor
4. bře 2008

Barag máš to stejné jako ta má kolegyňka, i stou štítnou žlázou. Lepek jí ale dělá asi větší problémy než mě a tak fakt držel dietu a vidíš už donosila dvě mimi. 🙂
Tak ty ilonko, už budeš alespoň krok před náma a bude to v poho 🙂
Já se snažím o mimi "teprve dva roky" 🙂 předtím jsme vždy striktně používali ochranu, či přerušovanou ☹
No já se rozhodla pro druhé mimi v 38, takže si dopočtete, že mi je 40. 😠 😠 😠
No já ten věk necítím, jsem jako kdyby mi bylo 25, pořád se tak citím 😉 jak kdybych zamrzla.
No celou dobu jsem vydělávala , abych si druhé mimi s druhým manželem užívala a teď to nejde. Prvně jsem do to vlítla ani jsem nevěděla jak. Poslední den MS, manžel na vojně, takže jen jednou v měsíci a to jsme si dávali úpěnlivý pozor.

yanny
autor
4. bře 2008

Zítra vám písnu i názvy kapiček, jestli tedy bude chtít??
Můžou se prý i objednat na netu, tak se na to taky chci podívat.
Tak asi si jdu pokapičkovat a pinkat.
Barag a ty si otěhotněla přirozeně????
Já už byla na IVF, nativu 2x a IUI.

barag
4. bře 2008

yanny napiš, za to člověk nic nedá se na to kuknout a případně zkusit něco jinýho. no otšhotněla sem přirozeně, ale mám problém s tím to mimi udržet, když už po roce otěhotním, tak nevím, kde je chyba, jinak s tou nemocí štítné žlázy, nevím, co bylo dřív, jak se co s čím ovlivnilo, jestli celiakie štítnou žlázu nebo naopak, my to totiž máme v rodině, táta i ségra sou po operaci štítný žlázy¨se stejnou diagnozou a máma se léčila jednorázově, tak nevím, zdali to mohlo mít souvislost nebo to bylo víc geneticky...asi je to všechno propojené..

to už máš toho taky za sebou dost, všechno to je hrozně náročný na tělo i na psychiku, viď.a o penězích za IVF ani nemluvím

ilonkaa
5. bře 2008

Ahoj holky,to jste toho včera už moc nenapovídaly 😅 .No Yanny:tys toho teda už musela vytrpět,to tě povim.ALe tědko už to snad bude dobrý možná je to ta celiakie a když budež dodržovat dietu půjde to v pohodě.No a tedko máš ještě kapky tak uvidíš 😵 .Barag:A co ty už jsi si volala k tomu doktoru??

yanny
autor
5. bře 2008

Tak jsem záno na lačno kapičkovala, teď názvy.
Bylinný rezonátor Gli-Glu,
Bylinný rezonátor Ligamentum,
Joalis Fluorex
Joalis Antimetal
Joalis Metabol,
Ani jsem to ještě nestihla na co vše je 🙂 Snad ten Gli-Glu je na odlepkování.

yanny
autor
5. bře 2008

Dnes jsem taky pekla bílý bezlepkový chléb od Labety, ráno jsem si přivstala, protože se peče 2 hoďky a némá se předprogramovávat, tak ve 4,25 hodin ráno jsem tam vše naházela a zapnula, stejně jako minule s tím tmavým chlebem. Potřebovala jsem, aby byl 7,30 h hotov. No, ale to byla hrůza, zrovna to měla být premiera před kamarádkou mojí holčičky, měly posnídat před školou.
Chleba a nebo pekárna mě pěkně vypekla, ten chleba byl uprostřed propadlý, asi nedopečený a nějaký jako mokrý.
Přitom je to neprogramované, já to nemůžu vůbec ovlivnit.
Ale možná, jsem to zavinila sama, dala jsem tak o malého panáčka vody více, protože se mi minule zdálo , že se to špatně hněte a je to nějaký suchý druhý den.No, ne, všechno špatně 😠
Tak jsem si tu zdrclinu rozkrájela a dala pro sebe do mrazáčku, snad to pek rozpeču v topinkovči 😀
No do teď tady svítilo sluníčko a najednou chumelí.
Zatím pa

ilonkaa
5. bře 2008

Yann tak přesně tohle se stalo tej mojí kamošce co mě peče ten chleby.Říkala,že okraj byl upečené super 😅 ,ale prostředek byl normálně nedopečený,takže ho musela vyhodit.A netuší čím by to mohlo být. ☹ A já už vubec nevim!

yanny
autor
5. bře 2008

Dnes jsem si dala v restauraci pražené mandle,snad jsou bezlepkové???
Holčičky moc bych chtěla mimi, udělala bych cokoliv, od přístího cyklu snad budu chodit každý cyklus na nativní IVF. Snad se mi to musí podařit, když tak pečlivě držím bezlepkovou dietu.

barag
5. bře 2008

Ilonko zatím mi přes mail paní doktorka slíbila, že se pokusí mi najít nějaký termín včasnější, ale že yt protilátky proti trofoblastu detekují i déle než po měsíci od potratu, tak snad jí můžu v tomhle věřit...
ty jo, yanny, tak to je smů¨la, zákon schválnosti 😖

ilonkaa
6. bře 2008

Yanny:
Tak včera jsem byla u mojí kámošky a ta v pekárně peče hodně,takže to,že se nám chleba propadl znamená,že jsem tam měly moc vody.Na netu mě ukazovala diskuzi kde jsou rady a vesměs všichní píšou,že na bezlepkový chleb,který připravuješ s pytlíku tak máš dávat minimálně o čtvrtku meně než doporučuje vyrobce.A ten,který si sama děláš máš dát zhruba o 0.2dc méně.Tak nevim,takže jsem to hned hlásila tej mojí kamošce co mě peče chleba a uvidíme,jestli to pomůže. 🙂

Jinak já jsem se rozhodla,že jsi tu pekárnu taky koupim,ale tu od toho moulinexu.Takže jse jdu podívat jestli jí mají někde v obchodech a za kolik a popřípadě jí vemu s netu.A jak se vede holky jinak??

Yanny:Jinak je mě jasný,že bys pro miminko udělala cokoliv,to je asi normální,když nás to ženský čapne,tak by jsem dělaly i nemožné!!Tak snad se Ti brzo zadaří!!!

Barag:Tak doufám,že tě termín najde co nejdřív,a doufám,že je to opravdu PANÍ DOKTORKA a že se jí věřit dá!!

barag
6. bře 2008

moulinexka by měla být asi až v půlce dubna...asi půjdu do ety, i když do té moulinexky sem se docela zamilovala...chjo

beruskaveruska
6. bře 2008

Baru jak jsem ti psala taky jsem chtěla moulinex, ale nikde nejsou skladem tak mám eta siesta a peču jak o život ty jo to jsou, ale ňaminky

Jo a díky za včrejší pusu na dobrou noc 🙂

barag
6. bře 2008

jojo, i díky Tvým infoškám sem se pomalu rozhodla pro tu Etu, mě se na té moulinex líbily i ty marmošky ňam

ale jinak se mi předevčírem povedl naprosto luxusní chlebik v troubě, kůrka akorát, propečenej, teď sem ho kus zdlábla na svačinku

yanny
autor
6. bře 2008

No já mám jen ETU Harmony, teď jsem se byla mrknout. Jsou u ní i recepty. Má dva hnětače, mármelády a sekaný jsou přímo i v programu. Je k tomu i taková malá kuchařka. Jediný co me štve, že jsem si myslela že je bílá, ale doma se mi zdá, ta bílá trošičku do šediva, oproti vedle stojící bílé mikrovlnce. Mám vše bílé, nechtěla jsem pochromovaný vzhled, jak je dnes in, je stím moc práce to mít stále vyleštěné.
Vlastně jsem vzala první, která se mi připletla do cesty a trochu se mi líbila.

Beruško a co tředa ještě pečeš???

Ilonko s tou vodou máž pravdu, protože já tam malinkato vody ještě přidala. Tak příště se polepším.

Když pečete muže stát trouba na dřevěné poličce, já jí stále tahám pod digestoř na plotnu.

yanny
autor
6. bře 2008

Ješte tady myslím, nekdo říkal , že má po bezlepkové dietě výraznější ovulaci???
Já včera měla tak výrazné znaky ovulace, že jsem si na to vzpoměla , že to tady někdo už psal.
Jedině si neměřím BT, tak to nemůžu srovnávat, protože jsem to z té mé křivky BT nikdy nepoznala.
Ale včera jsem měla malinko bolení břicha, hroznouchuť sexovat, uplně neskutečnou a na papíře po malé šlem průhledný a vytahovací až jsem na to valila oči, tak jak jsem to kdysi dávno viděla na škole u krav v říji, mé původní povolání je zootechnička 😅

taky to tak máte????

barag
6. bře 2008

beruška pekla nějaké chlebiky, biskupsky clebik a sekané, má siestu. ale ona nema bzlp dietku, my se známe odjinud a ona sem nakoukla za mnou 🙂

ilonkaa
6. bře 2008

Ahoj,tak my tady MOulinexky máme normáně.Takže zítra si pro ní jedu!!Huráááá!!!
Jinak co se týká toho chleba bezlepkového,tak mě teda vubec nejede.Vám chutná??

barag
6. bře 2008

mě docela jo, fakt jo, já 14 dní nejdela nic než ty kukuřičný plátky, takže sem dost vděčná, akorát bych to popsala spíš tak, že mi chybí chlebik-zvlášť třeba z Pelhřimovský pekárny...no ale stejně tak mi bude chybět celej život i fidorka a polomáčený a co já ještě vím třeba palačinky někde v hospodě, když Ti je krásně udělaj ale prostě se s tím budu muset smířit

týjo, jenže já se nikam nedostanu, bych taky chtěla po krámech, jenže hjá se nikam nedostanu, asi dám zítra za úkol přítelovi, aby mi vypsal ze seznamu elektra v Táboře a já je obvolám, snad se jedna moulinex OW5000300 pro mě najde 😀

yanny
autor
6. bře 2008

Baru, snad ty palačinky se daji v poho udělat z té Jizerské bezlp. mouky ne?
Ale ta Fidorka, nebo ten výbornej lepk. chleba,medovníček, štrůdlíček.
Mužíček dnes uvařil tak dobrou frankfurtskou a hlásil, že ji zahustil škrobem. Ták jsem mu ani neřekla, že nemůžu ani ty párky v té omáčce.
Myslíte, že když ta nakrájený párky z té omáčky vylovím a nebudu je, že ten lepek se z nich nevyvařil do té omáčky???

barag
6. bře 2008

to jo, jenže já myslela, jako třeba si jít někam posedět 😝 😝 ani pivko, ani palčinku, a třeba včera mi udělaly holky z diskuze san art budějky děsnou chuť na hustou čokinku v jedný kavárně co byly si sednout, ale copak člověk může mít jistotu, že to smí? bych je leda musela požádat o pytlík, ze kterýho to dělaj a že se juknu na složení 😀 😀

to nevím yanny...fakt nevím, taky bych měla dilema jako ty, bych si řekla, pro jednou se nic nestane,. ale na druhou stranu, všude se píše, že vadí stopové množství a když se tak snažíme, tak si to takhle zkazit...chjo, to je něco!

ilonkaa
6. bře 2008

Tak tyy kukuřičný plátky papám taky a občas mezi ně dám rejžové plátky,ale ten chleba prostě opravdu nemusim!
Hoky podle toho co jsem zjištovala já tak můžem Granko a Nesqik,takže aspon něco...
A taky jsem našla,že můžu Baunty a Studentskou pečet,ale jen nákou a nevim jakou.
Mě Mudra řekla,že mám zkoušet co vydržim,takže zítra k snídani mám připravenej obyčejnej rohlík a dám si půlku.Jee holky už,aby balo ráno já se na něj tak těšim 😀
Řekla mě,že někdozřeba snese rohlík deně a nic mu neni a že taky pochopitelně jsou lidi,kteří nemohou ani špičku rohlíku.Tak dodufám,že k těm patřit nebudu.
No a jak jste na tom s kontrolama u lekařu co se týká naší dietky?

Barag:pěkná fotka v pase,sem se lekla kdo k nám přiše novej 😅

yanny
autor
6. bře 2008

Baru, tak ta fotka je fakt lepří, tamta byla nic neříkájící.
To pivo bych si zrovna dnes dala po o,ale už si nedám.
No ilonko, s tím rohlíkem je mi to divné, co to mudra řekla.
Já můžu lepek v jakékoliv podobě a vůbec nepoznám jestli mi vadí, jen tomu těhotenství to u mě nebude prospívat.
A taky prý máme tenké střevo totálně zdevastované a větší šánci k rakovině.
Já tedy ten bezlepkový chléb můžu, ale převážně jen z topinkovače, jinak mi taky vůbec nechutná, když není čertvě upečený.
kašli na rohlíky, to snad radši budu hubnou s bezlp.

ilonkaa
6. bře 2008

Yanny takže tobě neni a nebylo po ničem vlastně vubec nic,jo??Chápu to dobře?!

barag
7. bře 2008

ahoj holky, já mám čb fotky moc ráda a ta byla z jednoho výletu, bylo mi moc pěkně, začínala sem se zberkávat po operaci, takže sem k tý fotce měla (a mám hezkej vzhat), jenže mě už nebavila, protože sem chtěla zas jinou. k týhle mám taky vztah, je z našeho čundru v Bulharsku, jen já, přítel, bulharský hory, stan, tohle je už ze Sofie, byla sem pěkně utahaná a usínala sem 😵

já na tom s kontrolou sem jaksi divně, dg mi byla sdělena opo telefionu a bylo mi dáno na výběr, když sem se ptala co kontrola a ten doktor no jestli chcete...takže mám přijít za rok-paráda. jenže teď po tom druhým potratu se objednám na imunologii do Prahy, kam sem chodila a poprvý tam paní doktorka vyslovila podezření na protilátky proti lepku, ať se na mě zevrubně podívají

a vy jak kontroly? no já bych taky neriskovala, mě to za to nestojí, že se snažím všemu vyhnout jak blbec a pak bych si to něčím pokazila, nikdo mi neřekne, co mi to s tím střevem udělá..tak raději nebudu dělat pokusy a kvůli minimalizaci rizika dalších potratů a nebo nemožnosti otěhotnět se bez mučení rohliku vzdám...
a jak bylo Tobě ilonko po rohlíku? poznala si to nějak?

barag
7. bře 2008

jo a dneska sem si v lékárně byla pro ty katalogy, jak sem o nich psala předevčírem a jak zvizatinka psala že je to na stránkách dámy-paráda, příští týden si v lékárně objednám nějaké hama hama, jo a pekárny v Táboře beznadějně vyprodané, prý Vánoce způsobily totální úbytek¨a nemají ani Ety, no tak si počkám 🙂

yanny
autor
8. bře 2008

Ilon, mě vůbec nic po lepku nebylo,ani ve snu by mě to nenapadlo, že bych mohla mít takový problém.
Jen po neuspěšném IVF, mě poslali na Imunologii a tam se tím, asi zabívají, zřejmě s tím nějaké zkušenosti mají proč se nedá s tímto otěhotnět. Asi při menších alergických reakcí na lepek, se otěhotnět podaří, ale zase se potratí, když asi přijde nějaká bouřlivá reakce.
Jen když jsem o tom zpětně přemýšlela, tak me občas(zřejmě po buchtách) pálela žáha. Po dietě už nikdy 🙂

Barag ty ETY mají v Globusu, prý je dostali ten den co jsem si jí koupila.

yanny
autor
9. bře 2008

Holky škoda , že už tady nejste.
Dnes už jsem nevěděla co, tak jsem si koupila Wobenzym a Aloe vera. Co si o tom myslíte????
Pak, ještě kapičkuju a představte si jak říkal, že se opupínkuji, tak jo, vyskočil mi ekzem, který jsem už neměla, snad už mi zase mizí.
A taky jak mi řekl, ten Dr. Jonáš, že bych měla mít zánět na vaječníků, tak mě teď trochu pobolíval, tak snad měl pravdu.
Jsem zvědavá jaké to bude mít dál pokračování. Prý co se zhorší, tak se začíná hojit.

ilonkaa
9. bře 2008

Ahoj Yanny,já tady jsem 😅 -Nebuj ten ekzem zase zmizí.A na jak dlouho máš ty kapičky co tě dal??

barag
10. bře 2008

ahoj holky! yanny možná bych s tím aloe a wobenzymem být tebou počkala, ono se nic nemá přehánět a ty teď budeš mít dost problémů i tak. a ještě játra zatěžovat s dalšími preparáty...no nevím, je to na Tobě, nicméně já bych zvolila vyčkávací taktiku.

Je fakt, že když ségra dostala nějaký účinný preparát na její akné (má ho už od 15, teď je jí přes třicet a bojuje s tím pořád a pořád a má takovou tu hodně těžkou formu, byla kvůli tomu i na neschopence, protože jedna paní kožařka jí to ještě zhoršila), no tak když dostala nějakou silnou mastičku, tak se jí to na čas zhoršilo a pak se to na nějaký čas krásně vylepšilo. jenže ségře neléčily příčinu, ale jen ten projev, to proto se to pak vrátilo. ale mechanismus vylepšení byl úplně stejnej, nejdřív se to zhoršilo, aby se to vzápětí vylepšilo. tak snad to nebude trvat moc dlouho yanny

yanny
autor
11. bře 2008

Barag ja tak nějak vyčkávala 2 roky, myslela jsem si že jsem 100% zdravá a jednu holčičku mám bez problému.
Tak jsem jen rok pila kontryhel,zkoušela jsem clomhexal, 2x hormonální stimulaci.
Tak teď to honím požírám listovku, měla jsem sarapis, teď wobenzym a aleo. No a ty kapičky od Dr. Jonáše.

Ilon, ty kapky jsou asi tak na měsíc, protože už kapu týden a mám čtvrtinu pryč.
Než to vykapu, tak mám přijít a on mě proměří a když už to bude se mnou lepší, tak mi dá další , nějaký
"baby start", když ne tak si mám koupit další a pokračovat.

A dubnu bych chtěla jit na nativní IVF.

A kolik vám je holčičky???

Asi málo, je z vás cítit pohoda 🙂

Už jste byly na IVF?