Alergie na lepek. Pomůže Prednison a dieta?

yanny
24. únor 2008

Moc prosím o radu někoho, kdo s tím má zkušenost a je dál než já a nebo dokonce s tímto problémem nakonec otěhotněl.

Po několika IVF, jsem byla poslána na imuno a konečná zpráva, prokázána alergická reakce na lepek, která v důsledku brojí proti emryjků, ale i proti miminkům, tzn i v pokročilém stádiu těhotenství vypuzuje plod.
U mě to hned v počátku vypudí všechny embryjka, už si myslím, že když mi 6 až 12 den po ET,bolí břicho jako na MS, tak to asi moje děloha zrovna s broučkama bojuje. Většinou mám i testík 10 až 13 den po ET pozitivní.
Nikdy jsem neměla žádné potíže, takže jsem nedržela žádnou dietu.
Teď už skoro měsíc držím bezlepkovou dietu a užívám PREDNISON 10 mg. denně.

Nevíte, jestli Prenison a dieta pomůže?????
A za jak dlouho???

Co ještě bych měla dělat, abych se dočkala miminka???

Za všechny odpovědi moc dík....
🙂

ilonkaa
3. bře 2008

Yanny,tak pak napiš jak si pochodila u pana doktora.udu držet palečky!! 😅

yanny
autor
3. bře 2008

Jsem objednaná na desátou, tak vám dát vědět až večer, prý si mám nachystat cca 1500 nebo 2000,- Kč
Holky a jak vy se dlouho snažíte o mimi a máte i jiné problémy, než tu alergii na lepek??????
Mě opravdu na nic jiného nepřišli. Genetika OK,spermio OK,vejcovody oba a oba¨jsou normálně průchozí, hormonální profil 3den MS, v normálu, jen FSH už trochu vyšší, ale na to že nejsem nejmlodší, tak taky OK.
Ovulace ukázkově pravidelná, rok kontrolovana ultrzvukem. Při IUI i IVF na stimulaci reaguji dobře hodně vajíček, všechny se oplodní při IVF, ale už se žádné embryjko neuchtí a když tak jen na chvilku, u me jen cca 15 dní, potom mi Hcg jde dolů.
Tak nevím co ještě bych měla postoupi???Aby mi na nic nezapoměli???

yanny
autor
3. bře 2008

Zvizatinko, teprve teď jsem si všimla, že čekáš Mařenku, či Jeníčka. Nebo oba????
Tak gratuluji, jinak tě moc obdivuji, že ač si bez problémů s lepkem, tak mužíčkovi, tak skvěle bezlekově vyvařuješ.
Jaký měl on problemy, že mu než mu na to přišli,a nebo už to má od narození???

yanny
autor
3. bře 2008

Ilonko, ty už se také snažíš dlouho o mimi???

barag
4. bře 2008

ahoj holky, tak já si dnes přes internet zkusím objednat nějakou tu pekárnu, už se tááááák těším. Pořád sem vybírala a otálela, přeci jen přes ten internet...no ale už sem si takhle pořídila pračku, tak snad se nenachytám, tady totiž není žádný větší elektro, sem ze vsi, do práce chodím do malého města a tak kdyby tu už pekárnu měli, bude asi s mastnou přirážkou. a o víkendu nebyl čas, neb sem se učila na řidičák a udělala ho 😵 😵 😵
tak aspoň tohle vyšlo, tak sem šťastná jak blecha!
Jinak yanny ta labeta je super, já tu směs dostala od ségry a chuťově byl skvělej, musím se popídit, kde tu směs sehnat, protože tady u nás v albertu maj směsi od jiné firmy a jak sem tak zjistila, chuťově to není zas taková sláva.

zkoušeli ste už nakupovat bezlepkový věci přes net? přítelova sestřenka má taky celiakii a prý nakupuje přes net, tak jí budu muset taky zavolat a vyzjistit jaký s tím má zkušenosti

bbrita
4. bře 2008

holky, poraďte mi prosím. Mám podezření, že mám alergii na lepek. Teda já si to myslím. Tak jsem se objednana la alergo+imunlogii a jdu tam zítra. Chci se nechat odebrat nějaký testy. Poradíte mi, co vám všechno zkoumají..?

barag
4. bře 2008

to už bude vědět paní doktorka nebo doktor, neboj, vůbec se nestrachuj, že na něco zapomenou, já sem ani netušila, že bych takovou věc mohla mít, povídala sem si o svých častých mykozách s paní imunoložkou a ona vyslovila podezření a napsala, co všechno chce z krve zjišťovat, a věděla takové souvislosti, o kterých se mi ani nezdálo. Pro ně je to rutina a z několika dat už si sestaví rovnice a udělají vyšetření. Tak držím palce 😉

ilonkaa
4. bře 2008

Ahoj holky,tak já si kupovala věci přes net,ale ještě to nedorazilo ☹ .Něco měli v Globusu tak jsem tam něco vzala a jsem živa zatim s toho. ☹ ☹ ☹
Yanny no my jsem se začali snažit až tenhle měsíc takže tě k tomu vlastně víc nic nenapíšu,uvidíme jak to půjde 😅 !
Barag hodně věcí mji v drogerii dm a ten Globus toho má nejvíc.
Jinak já s pekárnou zatim ještě počkám a uvidim,tedko mě vždy chleba upeče kámoška,takže je to pohodička 😀 a doveze mě ho ještě teplej 😅 .

barag
4. bře 2008

joj, to se máš, jenže já mám kámošky kdesi v háji, jak me se přestěhovaly a navíc stejně pekárnu nemaj. no a stejně nedostunej je pro mě globus či DM 🙂 tak asi zkusím tu sestřenku a poptám se jí na její zkušenosti, ovšem teď ne...páč nemám u sebe mobil, nechala sem si ho dma, takže se ani nemůžu objednat na vyšetření...chjo, sem to ale trouba!

ilonkaa
4. bře 2008

barag:Tak to zjistíš až dorazíš domů,nebuj!! 😅

barag
4. bře 2008

nojo, jenže já sem hlavně ten tepefon chtěla, abych se objednala na vyšetření, to vyšetření se musí udělat měsíc po potratu nejdýl, protože se pak už nic nezjistí, a maj čekací doby, že by se jeden picnul, tak sem se chtěla zkusit objednat co nejdřív, ale budu muset počkat s brečením a ukecáváním po telefonu do zítřka, holt děravá hlava! 🙂

bbrita
4. bře 2008

barag Díky. Já mám jen trochu strach, není doktor jako doktor. Mám od dětství ekzém, jsem hubená a nemůžu přibrat, přesto že neustále žeru (to nejde jinak napsat).... a zatím to žádnýho doktora nenapadlo...

barag
4. bře 2008

jenže ty imunologové uvažujou uplně jinak, neboj se, určitě si o tobě nebude myslet něco blbého a vyhoví ti v tom a bude vědět, co všechno by Ti měla nabrat.

zvizatinka
4. bře 2008

Yanny, zatim to neni jeste 100%, jeste nebylo videt srdicko, ale 14. jdu na dalsi kontrolu, tak uz tam snad bude 😵
Pritel ma dietu od ledna 2007. Spatne mu bylo asi dva mesice pred zjistenim alergie na lepek, tak mi shodil snad 10 kilo a ted to nemuze nabrat, ale nejak to zvladame, i kdyz je to teda drahy priserne 😒 😒 😒

ilonkaa
4. bře 2008

Je holky,a já kdybych zhubla 10 kg tak bych se vůbec nezlobila 😝 .Yanny tak co tě poveděl pan doktor,koukej napsat jsme zvědavky.Jo a holky dneska jsem si dm koupila spageti měl na ně slevu takže byly za pouhých 77kč tak jsem koupila Y4 😅 ,tak mám do zásoby!

barag
4. bře 2008

holky nevim, jestli sem objevila ameriku, třebas už o tom víte, nicméně já mám úplně objevitelskou radost, protože mě byla diagnoza sdělena po telefonu a na kontrolu sem se v podstatě vnutila, takže si tu pátrám po webu a narazila sem an toto- něco vyjde levněji, pokud to chápu dobře, lékárna po mě nebude chtít poštovné, takže by některé potraviny mohly fakt stát méně peněz, nehledě na to, že si objednám ty katalogy, protože v nich bude taky spoustu zajímavých věcí

http://www.euro-zona.cz/

najeďte si na katalogy a pak najeďte na distribuce bezlepkových výrobků

barag
4. bře 2008

jo a holky tudle dobrotu sem nám včera vytvořila, se olizuju mňam mňam, já s touhle dietou teda rozhodně hubnout nebudu 🙂
http://www.ivako.cz/images/kucharka/derovana.htm

zvizatinka
4. bře 2008

Barag - o eurozone se pise na www.dama.cz - viz muj odkaz na prvni strane 😉 holky uz tam maji vsechno promaknuty. A recepty od Ivako - fotonavody - jsou super napad!

Ilonko, ty spagety od scharu chutnaji jako normalni psenicny 😵 i kdyz jsou drahy jako prase, tak to za ne dam, pac se daji aspon jist 🙂

barag
4. bře 2008

no popravdě ještě sem to uplně nekoumala, musim si na to vzít volno, je to děsmě informací 😀 já na to přišla nějak oklikou, ale o víkendu ani nesmutním, ani se na nic neučím a na úklid se vybodnu a zůstnau viseti na webu a skouknu to od A do Zet, přeci jen to asi využiju po celý svůj život, tak ať sem chytrá 😉

yanny
autor
4. bře 2008

Ahoj holčičky, Barag, nezlob se že se ptám, ale ty si mimi potratila, nebo jsem to asi špatně pochopila??
Ráno budu po druhé pést chleba, už se na doma všichni těší.
Taky jsem koupila v DM Bred-Mix, za 99,- tak nevím zda je to jen směs na chleba a nebo jak mi řekla prodavačka, že je to misto mouky, na zahušťování pro bezlepkáře.
Ty těstoviny jsem v DM ještě nekupovala, protože se mi zdají v Kauflandu těstoviny rýžové za 17,- Kč.

barag
4. bře 2008

yanny mě to nevadí, vždyť sem si o to řekla, jak sem to napsala, že se třebas zeptáš. no bohužel sem se radovala předčasně, ale už sem se z töho vysmutnila, nestalo se to poprvé, bylo to sice hnusný, protože se to stalo přesně po roce plus devíti dnech, ale asi sem od toho minulého potratu silnější, navíc sem nešla ani na kyretáž a to beru jako velké pozitivum, protože už vím o co jde z minula. a sme trochu dál s mým drahým mužem, takže i to je velké plus

zvizatinko a máš ty zkušenost s pořizováním nějakých věcí v lékárně? já si to přečtu na té dámě, slibuju, ale teď se ptám když už si v tom zběhlejší Tebe. dík

yanny
autor
4. bře 2008

Barag, jak píšeš, tak si myslím že na 100% za to může ta lepková alergie. Kolik ti je prosím tě???
Mám v práci kolegyňku už má 7 letého chlapečka a roční holčičku. Ale to se jí podařilo až když ji odholili alergii na lepek a musela držet dietu, protože to měla dost, až ji z toho špatně fungovala štítná žláza.
Dnes když se o tom s ní bavíme, tak to přičítá také tomu lepku, ale tenkrát jí nic takového nehledal a řekli jí po dvou potratech, že je příčina neznámá, že je asi slabá a nebo to mimi, bylo špatné.
Dnes už je prý prokázané, že ženy s našema problémama potrácejí.
Takže teď už si to vychytáš.

ilonkaa
4. bře 2008

Ahoj Yanny a copak tě řekli u doktora??Povídej jsem zvědavka.A ta buchtička od Barag vypadá moc pěkně.Mě zas přivezla kámoška teplej chleba a je super,takže ho mám na snídani 😅 .Holky je to něco stěma potratama.Yann a když pak ta tvá kolegynkě držela dietu tak to šlo v pohodě,jo??A jak dlouho,že to zkoušíte vy??A kolik,že ti je jestli se mohu zeptat 😅

barag
4. bře 2008

v dubnu mi bude 29, jenže chuť na mimi už přišla z obou stran před třemi roky, jenže blbky doktorky z endokrinologie mě neupozornily na to, jaká rizika obnáší moje diagnoza pro těhotwnství-už 5 let sem se léčila se štítnou žlázou a kdybych nešla pod kudlu, hrozilo by že bych třeba musela jít naoperaci těhotnmá- no a ta operace trvá 5 hodin, na to že sem se léčila 5 let a zeptala sem na to sama je to docela smutný, že na to neupozornily samy, takže čekací doba na operaci a čekací doba po operaci a máme rok v pr...no a pak 8 cyklů, potrat-konec února, 4 přestávka, 8 cyklů potrat-konec února, je to jako dejavu...

barag
4. bře 2008

ilonko buchta je super a moc dobrá, já sem tam ještě přidala trochu kukuřičný mouky, abych si trochu pošetřila tu drahou jizerku. Přítel si ji moc moc chválil, ta paní má na těch svých stránkách krásný věci a vypadá to, že i hodně jednoduchý

ilonkaa
4. bře 2008

A to je na tej dámě,jjo??TAk tam budu muset kouknout 😅 .Barag nebud smutná ☹ 😅 bude líp uvidíš!!!!! 😵

yanny
autor
4. bře 2008

Ještě co jsem se dozvěděla o sobě tou Dr. Jonašovskou metodou.
Musím podotknout, že jsem u objednávání na sebe prozradila, že jediný problém je , že nemohu otehotnět, teď odhalená alergie na lepek a trochu ekzem na dlaních.
Tak jsem se dozvěděla, že jsem zanešená plíšněma,tak vše pročistit. Na vaječníku mám mít údajně zánět???????
Nic takového si nemyslím,žádné problény tohoto typu nemám, ba naopak, dost vajíček a všechny se vždy oplodnily a přežily i zamrazování.
No ale třeba má pravdu.................
Dále jsem se dozvěděla, tu alergii na lepek,bakterie, chlamýdie a borelie.
Alergie ma morčecí chlupy a vnější plísně.
Mám prý v tahu klouby,na námitku, že mě nebolí, tak prý brzy začnou.
A v nepořádku mám vnější vrstvu pokožky a i vnitřní.
Toť asi vše.
Dostala jsem na to 5 kusů kapiček, které mám kapat každé ráno ze všech lahviček 10 kapek ráno i večer.
To vše mi stálo 1500,-
Prý se nemám divit, že ty kapky budou dost s mým tělem cvičit.
Tak dnes začínam s kapičkama a do tří dnů se z nich můžu i opupínkovat a mít opary. 😖

ilonkaa
4. bře 2008

Yann:Tak to asi opravdu povzbudí co?? 😠 Ale třeba to pomůže zkus to a uvidíš!!!A nebo víš co se říká,věř a víra tvá tě uzdraví a podle mě na tom něco je 😀

barag
4. bře 2008

ilonko, ne už nejsem smutná, to co se stalo před rokem to mě hodně posílilo, jen to bylo teď na začátku hodně divný, skoro stejný datum deset dnů předtím smme byly s kamarády ve stejném divadle jako před rokem, brrr. jako by si z nás někdo dělal nějakou divnou srandu. ne to není na dámě, ale na odkazu ivako.cz, tam jukni, peče pro dvě svý dcery s celiakií

týjo, tak to sem na tebe Yanny zvědavá, ne že bych Ti to přála, to spíš naopak, ale říká se, že když se tělo něčeho zbavuje, tak se problémy ještě víc zvýrazní, no asi se máš na co těšit...

ilonkaa
4. bře 2008

Barag:kouknu nebuj nic.Ale ted už jsi jdu lehnout byla jsem s kámoškou plavat a jsem unavená.Takže zatim holky ahoj popřípadě vás zítra dočtu.Dobrou noc 😅