Alergie na sperma. Máte ji? Otěhotněli jste přirozene?

kalka
28. pro 2007

Je mezi váma někdo, kdo je alergický na sperma?.. Máte za sebou imunologický vyšetření?.. Léčbu Prednisonem?.. Zajímalo by mě.. pokud se vám po čase výsledky zlepšily, tak jestli jste otěhotněly přirozenou cestou...???..

jitie
22. říj 2008

koukám, že mě toho moc neřekli..diagnóza jen alergie na sperma, používejte kondom a v lednu nashledanou a uděláme další testy..toť vše.. 🙄

lucies
25. říj 2008

Jani, tak držím palce, ať to vyjde, ale jestli bereš prednison a pícháš si Fraxiparin nebo něco jiného na ředění, tak je o Tebe dobře postaráno a určitě bude vše probíhat super 🙂 Jen jedna rada - já píchala Fraxiparin a v 28tt paní doktorka usoudila (Hematologie Motol), že by bylo fajn, kdybych si od injekcí odpočinula a že by je dala až těsně před porodem, kdyby se Ti něco takového stalo, tak okamžitě změň lékaře. Na Karláku v Trombo centru málem omdleli, když jsem ji to řekla. Leidenská mutace je často spojena s předčasnými porody, atd... když není tělo zajištěné. Tak mi samozřejmě dali další injekce a píchala jsem celou dobu až po šestinedělí. Člověk musí doktory "kontrolovat", protože zrovna LM není příliš běžná a ne každý lékař sleduje studie...

Jitie, někdy to stačí, ale kdybys měla brát přednisov v kuse déle než 12 měsíců, tak už nemusí fungovat.

Držím pěsti.

adelka89
27. říj 2008

holky, jake testy vam delali pri zjistovani dg alergie na sperma?

mirip
27. říj 2008

je možné otehotnieť prirodzene ked je alergia na spermie alebo len IUI alebo IVF????????????

mirip
27. říj 2008

halóoooooooooooooo to mi nevie nikto odpovedať?

mirip
27. říj 2008

halooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

ufko
27. říj 2008

ahoj mirip
ved ty si normalne otehotnela, ci nie ? ale aj si o to prisla.. podla mna nemas alergiu na spermie, lebo si otehotnela..len sa to nevyvyjalo tak ako malo a teda si o tom prisla

elana
27. říj 2008

Mirip, souhlas s Ufko, proč máš stále podezření na tu alergii na sperma? 😕 protilátky se tvoří v děložním hrdle, zabijí spermie hned krátce po ejakulaci, takže jsou oplození neschopné, jelikož jsi otěhotněla, tak ji jistě nemáš🙂 u této diagnozy se buď přeléčí Prednison-kondom nebo se to obchází IUI, kdy se ejakulát vstříkne uměle až za hrdlo, kde už protilátky nejsou.

Často jdou ale protilátky proti spermiím ruku v ruce s protilátkama proti embryu, takže se potom alergická reakce obrátí proti němu přesto, že se první bariera obešla.

Ty jsi o mimi přišla až relativně "pozdě", ta imunologická neplodnost se zpravidla projeví hooodně časně po otěhotnění, často je patrno jen tzv. biochemické těhotenství (pozitivní test i krev, ale negativní sono a následuje MS), protože protilátky zasahují přímo trofoblast (vyživující část embrya).

mirip
27. říj 2008

ja neviem elana ale mám taký blbý pocit zajtra mám ísť na druhý odber krvi a pre výsledky z prvého a potom o dva týždne ked budú výsledky kompletné k doktorovi........a sa tak bojím čo mi zajtra povedia ☹

eva7780
27. říj 2008

ja vytvaram protilatky proti spermiam,aspon manzelovym,takze u nas jedine ivf,aj kvoli zlemu spg

elana
27. říj 2008

Mirip, jsi si jistá, že Ti budou hodnotit imunologii? To se podle mně nedělá dvoufázově, to, co popisuješ vypadá spíš na horm. profil🙂 každopádně uvidíš. Dával manžel i sperma? To se dělá s tím, reakce vzájemná a taky se testuje samotné sperma na přítomnost autoprotilátek, jestli si je neshlukuje sám.

Já nevím...ono to vypadá hodně lákavě, svádět sterilitu na protilátky, ale dr. Ulčová-Gallová, jedna z předních odbornic na reprodukční imunologii v ČR tuhle někde psala, že je to poměrně dost přeceňováno a daleko častěji je příčina jiná.

Jinak jen pro zajímavost do tohohle tématu, taky jsem vyčetla, že na vině je hodně horm. antikoncepce, žena se spermatem imunizuje klidně 10, 15 let, než se rozhodne pustit spermii k vajíčku a tělo má tak spoustu času naučit se vytvářet protilátky proti konkrétnímu partnerovi. Dřív, když se používala jako antikoncepce "jen" přerušovaná soulož nebo kondom, tak těch alergií prý tolik nebylo.

ufko
28. říj 2008

ahoj mirip

len pre zaujimavost.. moja diagnoza je idiopaticka neplodnost-cize pricina neznama a tak som musela ist na ivf..
mala som aj 2xIUI, ale ziadny uspech..ja som bola na 1ivf, z ktoreho som v 8tt mala zamlknuty potrat..tz. ze babo sa aj uchytilo, ale sa nevyvyjalo a teda moje telo zrejme nechcelo prijat trofoblast-embryo..
lekar tvrdi, ze treba len skusat a skusat, na ziadne dalsie vys. ma neposlal..
lenze ja som na vlastnu pat sa objednala na imuno vys. a chcem vediet ze ci tam su nejake protilatky proti trofoblastu alebo nie.. obaja mama aj genetiku v poriadku a SPG je OK..
doki mi hovoril, ze je to v chromozomoch, ktore sa "testovatL nedaju a tz. ze moje geny a manzelove geny-cize embryo malo nejaku vadu a teda nevyvyjalo ako malo.. teraz ma caka imuno vys., z ktoreho chcem vediet viac..

lucies
3. lis 2008

Mrip, ano je možné otěhotnět přirozeně, kdyz není alergie příliš silná, problém ale je, že bez přeléčení je riziko, že se reakce zvrhne proti trofoblastu...

ismail
5. lis 2008

ahoj holky, procitala jsem vasi dsikuzi a dovolim se na vas obratit s dotazem. Prodelala jsem v 7. tydnu zamlkly potrat(prazdny gestacni vacek).Vzhledem k tomu, ze jsem se lecila v Caru (anovulacni cykly, 10 let brani HA)udelali mi imunologicke vysetreni, vysledky jsou spatner, mam pry v nerovnovaze bunecnou imunitu a vse cizi v tele zabijim. Moc jsem tomu nerozumela, Dr. navrhoval lecbu nejkymi injekcemi, kortikoidy a enzymy a ze by me stala 5-6- tisic a trvala by zhruba 6 mesicu. Jedna divcina odtud mi poradila(timto ji jeste jednou dekuji) jit na vysetreni do Podoli(v Caru nam obema vzali pouze krev), ze v Podoli a Plzni jedini delaji podrobnou imunologii, tak tam jdu na konci listopadu. Presto se vas chci zeptat, netusite co mohu mit za problem a jak se lecit? Kdyz mi najdou v Podoli spatne vysledky, budu se tam muset znova objednat na lecbu? Mam strach z tech jejich silenych cekacich lhut. Predem diky za vase nazory.

lucies
5. lis 2008

Ismail a v jakém centru Ti chtěli dát injekce? Já prodělala léčbu Prednisonem (to jsou kortikoidy). Nebo máte víc problémů než imunitu? Zkus kdyžtak CAR Apolinář - MUDr. Malíčková, tam je to rychlejší a v podstatě dělají stejné testy jako Podolí, jen jinou metodou. Nám pomohla, zatímco v Podolí mě nechali 2 roky baštit léky...

ismail
5. lis 2008

Lucies, ja tvuj pripad cetla, hrozny, jak to vypada s tebou ted?Vidim, ze mas holcicku, gratuluju 🙂 A jaku metodou ti delala testy MUDr. Malickova?Nam brali pouze obema krev. Jinak s Prontalem jako Carem jsem spokojena, jen ta imunologie me prekvapila. Kdyz budes chtit znova otehotnet, budes muset podstoupit dasli lecbu?

lucies
11. lis 2008

Ismail, Mudr. Malíčková brala dokonce krev jenom mně, protože prý kupují sperma z ciziny 🙂)) A většinou je to tak, že alergie na partnerovo sperma je vyšší než na cizí, tudíž, když máš na na cizí, máš na 99,999 % i na svého partnera... Ona dělá trochu jinak testy než v Podolí, ale v podstatě interpretace výsledků je stejná, jen z jiných hodnot... S Mudr. Malíčkovou jsem domluvena, že až budeme chtít dalšího prcka, tak se k ní objednám a ona udělá kontrolní testy a pak se uvidí... Každopádně dnes už se toho nebojím 🙂 V Podolí to pro nás byla bezmoc, ale znám hodně lidí, kterým pomohli (méně komplikované případy, které dobře reagovaly na léčbu) a mají už mimča 🙂 Navíc včera jsem se dozvěděla, že už nejsou čekací lhůty půl roku, ale dva měsíce, což je fajn... Navíc teď pracuje v Podolí lékařka (Ukrajinka - Natalia) a ta je prý skvělá...

ismail
11. lis 2008

Lucies, ja poradne necim co mi je. Imunolog v pronatalu mi rekl, ze mam v nerovnovaze bunecnou imunitu a vse cizi v tele zabijim, mam zvysene hodnoty jakychsi CD bunek, navrhl lecbu na 5-6 mesicu za 6 tisic. Me se to nezda, copak tohle mohl zjistit pouze z nasi krve? tak jdu i do Podoli a jsem zvedava co se dozvime tam.

jana.cb
11. lis 2008

Podoli jedine doporucuju isimailí 😉 tam ti rozhodne nic za 6 000 nebudou doporucovat ale udelaji komplet vysetreni a nasadi prednison a nesexovani a za 3 mesice kontrola a co ja vim tak vetsine holek tam pomohli a nic je to nestalo stejne jako nas 😉 ja sice mela mirne zvysene protilatky a rozhozenou BI ale pricina se nasla proc mi to telo vzdy vyloucilo takze drzim palecky kocko 😉

ismail
11. lis 2008

Jani, diky, jdu tam takhle brzy diky tobe 🙂 Jak dlouho jsi cekala na vysledky? A za jak dlouho od nich jsi zahajila lecbu?

jana.cb
11. lis 2008

tyhle testy muze delat jen Podoli a nikdo jinej ti je neudela nebo udela ale s jakym vysledkem a stejne skoncite v Podolí ...to co pises za ty penize tak delaji Cary si vlastni nebo nekam posilaji ale zamereni na BI ti v Cr udela jen Plzen a Podoli 😉 a tam te to nestoji ani kacku 😉

ismail
11. lis 2008

Jani, ja vim, proto taky na Podoli spoleham. A jak to bylo s tou lecbou? To ti prisly vysledky a musela ses k nim zase objednat?

katrin32
15. lis 2008

Ahoj holky, přidávám se do diskuze. Včera jsem obdržela výsledky z Podolí a jsem alergická na sperma. Dostala jsem Prednison a holt budu čekat 3 měsíce jak to zabere. Ještě k tomu manžel má sníženou plodnost, tak se děsím toho jak to všechno dopadne. Představa, že pak budu ještě půl roku čekat na případnou inseminaci mě děsí 😢

ismail
15. lis 2008

ahoj katrin, to me mrzi ☹ vysledky ti poslali postou? nebo jakym zpusobem ti nasadili prednison?a za 3 mesice kontrola a kdyby to nebylo dobre, tak musis pokracovat v lecbe?ja jdu do Ppdoli pristi tyden a desim se, vzhledem k tomu, ze jsem byla tehotna, ale nedopadlo to, mam strach, ze budu tvorit latky proti trofoblastu...

katrin32
15. lis 2008

výsledky jsem si vyzvedla sama, je tam doporučená léčba a tu mi napsala gynekoložka, samozřejmě je jsou tam i ty latky trofoblastu a nic moc, no tak se taky děsím jestli se pořadí a pak to nevyjde, to čekání je hrozné a ještě ten manžel, je z toho špatný

ivkaj
16. lis 2008

Katrin, nic si z toho nedělej, tmám pocit, že takových je tu dost. I my máme podobné výsledky. Prednison na 2měsíce, po celou dobu chráněný styk a po výsledcích se uvidí. Jinak u nás je ještě komplikace o sníženou pohyblivost spermijí, takže nás s velkou pravděpodobnosí čeká IVF s ISCI. A jeslti můžu poradit, objednej se na tu kontorlu raději hned, i když je to s velkým předstihem, ale objednací doba je cca 2měsíce.

golla
16. lis 2008

ahojky holky, jsem tady nová. Sice se o mimi nesnažíme, jen tak si občas s touto myšlenkou pohráváme, ale ráda si čtu věci okolo otěhotnění, těhotenství, porodu. Dneska jsem se konečně zaregistrovala, protože mě zajímá téma, které jste tady začaly. Můžete mi prosím říct, jestli se alergie na sperma nějak projevu ještě před tím, než mi udělají testy, o kterých jste psaly?

katrin32
16. lis 2008

golla: to nepoznáš, to se musí udělat z krve a se spermií, jinak si myslíš, že je prostě vše ok, akorát prostě neotěhotníš

lucies
18. lis 2008

Ismail, to je přesně ono... Některá soukromá centra se snaží vydělat maximum na všem...Proto jsme přešli do státního zařízení (Apolinář) a vyměnili luxusní čekárny za špičkové odborníky a bezvadný přístup... A za celou dobu jsme neplatili ani korunu (vyjma léků, pochopitelně).

adelka89
26. lis 2008

Ahoj holky, pri milovani s ejakulaci do pochvy pocituju neprijemne paleni... muze to byt priznakem alergie na sperma?
Da se tento problem nejak lecit,aby vymizel? neodkazu si predstavit cely zivot milavani s kondomem...
dekuju predem za odpovedi