Alergie na sperma. Máte ji? Otěhotněli jste přirozene?

kalka
28. pro 2007

Je mezi váma někdo, kdo je alergický na sperma?.. Máte za sebou imunologický vyšetření?.. Léčbu Prednisonem?.. Zajímalo by mě.. pokud se vám po čase výsledky zlepšily, tak jestli jste otěhotněly přirozenou cestou...???..

adelka89
26. lis 2008

halooo 🙂

sisstin
26. lis 2008

adelka: bohužel moc nedá, bud kondom..nebo vyměnit partnera 😝

adelka89
26. lis 2008

no to si myslim, ze neni pravda, protoze alergie na sperma je zpusobena latkou ve spermatu,kterou tam ma kazdy muz, ne specifickymi latkymi jednoho muze....
takze vymena partnera neni resenim....
slysela jsem o lecbe kortikoidy...

ivkaj
26. lis 2008

Adelko, bylo by dobré to probrat se svým gynekologem aby vyloučil např. nějaký záněť apod. Pokud by šlo opravdu o "alergii" na sperma. Tak tam je většinou 2-3měsíční léčba Prednisonem, kterou ale většinou podstupují kočky co se snaží o potomka. Jak je to v běžných "nesnažících" se případech netuším.

stingray
26. lis 2008

adelka - skor ako alergicka reakcia by to mohol byt problem Tvojho priatela z prostatou alebo mocovymi cestami celkovo - je to dane aj rozdielnou pH ejakulatu - pH 7.5 povoleny rozptyl 0.3 na kazdu stranu (viac ako 7.8 uz moze byt indikacia pre zapalovy proces) pricom vaginalne prostredie ma pH 4.5 - mierne kysele. Alergicka reakcia nema tak rychly priebeh ako popisujes takze pricina bude asi Tvoj priatel.

adelka89
26. lis 2008

stingray: da se tento problem nejak lecit?
Pritel mel letos v zime nejake potize s mocovymi cestami, nejak o tom nechtel mluvit a kdyz jsem jej chtela objednat na urologii, razem potize prestaly, jako by se mu tam nechtelo 😠 ...

stingray
26. lis 2008

adel- jasne ze sa da liecit ale pokial nie je pacient tak nie je liecba...... 🙂

lucies
26. lis 2008

Adelka, na tohle pozor. Jestli ma přitel nějakou infekci, Ty ji můžeš chytit a může to být důvod neplodnosti (velmi často bývá). Je nutné, abyste se přeléčili oba. Dojdi si na gynekologii a nech se vyšetřit. Dobrý gynekolog Ti dá léky i pro partnera 🙂

gucci
2. pro 2008

ahoj holky, tak jsme si tím taky prošli....už jsme měli jít na IVF a dva dny před začátkem stimulace jsem dostala výsledky z Podolí, že mám alergii na sperma. Všechno jsme zrušili, tři měsíce sexovali s kondomem, brala jsem Prednison a pomohlo to. Kontrolní výsledky jsou OK a tak to ted budeme zkoušet tři cykly doma a uvidíme. Všem držím palce

ivkaj
2. pro 2008

Guci, co byl u vás za problém, že jste nejdřív museli na IVF a teď najedenou stačí samosnažení?

pahu
2. pro 2008

Ahojte 😉
Tak aj ja som tu... Zistili mi alergie na spermie partnera, na mix cudzích spermií a aj na trofoblast... Doporučená liečba je klasicky Prednison, kondomová ochrana, kontrola cca o 2-3 mesiace. Takže 9.12.2008 idem za mojim lekárom, nech mi predpíše lieky a dúfam, že o tie 2-3 mesiace Vám sem napíšem aká som zdravá 😀

Bohužiaľ sme si toto vyšetrenie museli samy vyžiadať (zlatý internet a modrý koník), a ešte ma doktor presiedčal, že to nebude náš problém. Myslím že teraz odpadne keď sa mu tam zjavím aj s pozitívnymi výsledkymi... Chcel, aby sme išli do ďalšieho pokusu o IVF, čo by ale v našom prípade bolo už vopred neúspešné...

Všetkým, ktoré nemôžu dlho otehotnieť, alebo mali niekoľko potratov takéto vyšetrenie odporúčam!!!

gucci
2. pro 2008

ivkaj: když koukneš do mého alba, tam je to všechno popsané co máme za sebou
na IVF jsme měli jít proto, že jsme se snažili už dva roky a nic, měli jsme za sebou neúspěšné IUI, léčbu clostilbegytem a nic nezabralo...jenže pak mi přišli na Podolí na tu alergii na sperma a ted, když je to už OK, tak jsme si řekli, že zkusíme tři cykly doma a možná se to nakonec přirozeně podaří...na IVF můžu jít dycky

stingray
2. pro 2008

pahu - na ako dlho mas predpisany Prednison je to tak max. 2 týzdne? Uvedomujes si ze uzivanim Prednisonu budu potlacene vsetky prirodzene imunologicke ochranne reakcie? Ako som uz raz spominal alergia na spermiu je prirodzeny stav dolezite je ale vediet ze ejakulat zdraveho muza obsahuje dolezite imunosupresivne latky - prostaglandiny E ktore sluzia na zabranenie napadnutia spermie imunitnym systemom zeny......da sa povedat ze paralyzuju lokalny imunitny system zeny a umoznia tym preniknut spermii k vajicku.....velmi podobny ucinok ako PREDNISON ale bez vedlajsich ucinkov. Kedze v ejakulate obsiahnuty prostaglandin E potlaca imunitnu reakciu ma aj vedlajsi ucinok a tym je castejsi vyskyt vaginalnych ochoreni ktore su dane do urcitej miery aj neutralizaciou prirodzene kysleho prostredia co spolu z paralyzovanym ochrannym imunitnym systemom znamena lahsiu cestu k pripadnemu ochoreniu.

pre neveriacich -)

In this paper we report studies undertaken to determine the contribution of seminal prostaglandins to some of the known immunosuppressive properties of human seminal plasma. Initial studies revealed that fractions of seminal plasma enriched in E series prostaglandins, obtained by reverse phase chromatography, had a pronounced inhibitory effect on the PHA-induced proliferation of peripheral blood lymphocytes and on the NK-cell-mediated lysis of K562 target cells. Additional investigations revealed that similar inhibitory effects could be achieved with purified PGE2 (10(-6) to 10(-9) M) and 19-OH PGE1 (10(-6) to 10(-7) M), both of which are present in uniquely high concentrations in human seminal plasma. In contrast, 19-OH PGF1 which is found in lower concentrations in semen was slightly stimulatory in proliferative assays and had no effect on NK-cell-mediated cytotoxicity. Removal of the seminal prostaglandins by absorption chromatography resulted in a dramatic decrease in immune suppressive activity. Further studies with fractions obtained by ion-exchange HPLC of desalted seminal plasma indicated that prostaglandins complexed with seminal proteins, and these too were immunosuppressive. The possible relevance of these results to sexually transmitted disease is discussed.

http://www.pubmedcentral.nih.gov/pagerender.fcg...

pahu
2. pro 2008

Ahoj Stingray 😉 Ty si chlap, však? To je super že vieš poradiť, máš aj nejaké zdravotnícke vzdelanie?

V mojich výsledkoch sa píše, že by som mala mať liečbu Prednisonom, kondómovú ochranu a kontrola o 2-3 mesiace. Myslím si teda, že Prednison by som mala brať tie 2-3 mesiace, či sa mýlim?

gucci
2. pro 2008

pahu: já brala prednison jednu tabletu denně ty tři měsíce (do kontroly) a ted, i když je to OK, tak musím brát půlku tablety až dokud neotěhotním

pahu
2. pro 2008

Gucci, ďakujem za odpoveď 😉 Čítala si, čo mi napísal Stingray? Aj to má logiku. Tak ja už neviem, asi to nechám výlučne na mojom dokim 😉 A vy idete aj na nejaké IVF? Či skúšate prirodzene? 😨 😵

gucci
2. pro 2008

pahu: jj četla jsem to, ale mě prednison pomohl...někdy si prostě tělo nedokáže pomoct samo
my ted budeme zkoušet tři cykly přirozeně a uvidíme

pahu
2. pro 2008

Gucci super, tak som na teba moc zvedavá, potom aj informuj keď už budete tehuľkovať 😀 Aj ja verím, že Prednison nám pomôže, takže sa dohodnem s dokim 😉

gucci
2. pro 2008

jinak trofoblast jsem měla v pořádku
měla jsem mírnou alergii na cizí spermie a větší alergii na manželovy

určo dám vědět, držte se 😉

pahu
2. pro 2008

Ďakujem, aj ty sa drž 😉

stingray
2. pro 2008

dolezitim zdrojom prostaglandinu su nenasytene mastne kyseliny omega 6 - daju sa kupit ako komplex OMEGA 3+6 ako aj OMEGA 3+6+9 (doporuceny skor pre fyzicky fit muzov).......

Tiez by som chcel upozornit na jednu vetu v tejto studii....." u urciteho poctu muzov z doposial nevysvetlitelnou pricinou neplodnosti bolo dokazane znizenie urovne prostaglandinov v ejakulate".

Velmi dolezita informacia pre idiopaticku neplodnost kedy je zena v poriadku ovulacia ako hodinky muz takisto v poriadku spermie okej.....v tomto pripade to moze byt prave aktivny imunitny system zeny ktory napadne nechranene spermie a snazi sa ich znicit co je v priamom rozpore zo snahou o oplodnenie.

mima263
2. pro 2008

ahojte neviete náhodou ako prebieha liečba muža, ktorý si vytvára protilátky proti vl. spermiám?

stingray
2. pro 2008

pahu - ak uz to budes brat 3 mesiace tak dalsie min. 2 tyzdne musis znizovat davky lebo Tvoje telo sa po viac ako tyzdni uzivania Prednisonu uplne adaptuje na jeho prijem z vonkajsich zdrojov a prestane si ho vyrabat sam (kora nadobliciek) a ak ho prestanes uzivat zo dna na den tak mas velky problem......

francis
2. pro 2008

Ahojte 🙂 Ja som tiež brala Prednison pri druhom ivf a keď boli testy negatívne nezadarilo sa tak som to hneď vysadila.Myslíte,že to bol aj moj nejaký problém a teraz može pretrvávať?Myslím keď sa to hneď vysadí

pahu
3. pro 2008

Stingray, ďakujem veľmi pekne 😉 Určite sa sem ešte ozvem, ihneď ako sa vrátim toho 9.12.2008 od doktora a popíšem Vám, ako reagoval na tieto výsledky a odporúčanú liečbu a čo mi navrhne on 😵

Mimuška, ja absolútne neviem, možno tebe a aj Francis bude vedieť poradiť Stingray 😉

katrin32
4. pro 2008

Ahoj, máte nějaká zkušenosti, když jste braly prednison, jakou jste měly menstruaci? Měsíc ho beru a vůbec nemám menzes, jenom trošku špiním.

ivkaj
4. pro 2008

Ahoj Katrin, já dobírám třetí dalení a s MS jsem problém neměla.

lucies
4. pro 2008

Stingray - každé léky mají v podstatě nějaké vedlejší, nežádoucí účinky. Nejedná se jen o Prednison, ale také o léky podporující OVU, hormony na IVF, antikoncepce, atd... Podle lékařky, u které jsme se léčili, je vlastně těhotenství zázrak. Naše tělo má geneticky dané, že se brání čemukoli cizímu, proto se při transplantaci orgánů musí tyto předpoklady utlumit... Jsou mezi námi ale bohužel takové, které odmítají embryo a Prednison na toto funguje. Dlouhodobé užívání nemá dobrý přínos (vím, o čem mluvím - jeden bezva doktor mi ho nechal brát 2 roky!), ale malé dávky po dobu několik měsíců mohou pomoci a zdraví nepoškodí. Vysvětlujte ženě, která touží po dítěti a 4x potratí, že ji může Prednison ublížit... Já ho nakonec brala až do 16tt a dneska mám zdravou holčičku. A ještě jedna perlička - za celou dobu užívání Prednisonu jsem neměla ani malé nachlazení a to manžel měl několik angín i chřipek, takže to s tím oslabením nebude tak zlé... Nicméně máte pravdu v jednom - je nutné ho přestat užívat postupně, naráz to má opačný efekt...

lucule
11. pro 2008

Ahojky, nevíte prosím, jestli se můžou taky protilátky proti spermíím projevit, tak že Vám vyjde pozitivní těhotenský test ve 12 a 13DPO a 14 DPO dostanete menstruaci?? s manzelem se snazíme uz skoro rok a furt nic, jenom tohle 😒 MOc děkuji za vase nazory

lara75
15. pro 2008

ahojte,

dnes nám doručili výsledky z imunologických testov, kde máme čierne na bielom napísané, že bunková imunita je pozitívna, ale mi neidú do hlavy niektoré hodnoty. napr. bunková imunita (BI) indukovaná antigenmi spermiami partnera: 36%, zmesou cudzích spermií: 32% - tu toži uvádzajú, že norma je medzi 65 a 120, a BI na trofoblast vyšlo na 95%, kde zase uviedli normu v rozmedzí 75 - 120.

Má z vás niekto podobné hodnoty z vyšetrení? Nemá z vás niekto link na takú adresu, kde sú uvedené hodnoty imuno markerov na tieto veci? Berie z vás niekto prednison s podobnými výsledkami? Díky