Alergie na sperma. Máte ji? Otěhotněli jste přirozene?

kalka
28. pro 2007

Je mezi váma někdo, kdo je alergický na sperma?.. Máte za sebou imunologický vyšetření?.. Léčbu Prednisonem?.. Zajímalo by mě.. pokud se vám po čase výsledky zlepšily, tak jestli jste otěhotněly přirozenou cestou...???..

sylvilka
17. lis 2011

@fori oba krat to zacalo haprovat v 6 TT a skoncilo v 10 TT. normalne si ma vystrasila, ze sa nedonosi...
doktor mi nechce dat tie lieky, ze ide o velky zasah do organizmu a chcel by to inak riesit. ale este neviem ako...

fori
18. lis 2011

@sylvilka neboj, nechtěla jsem tě vystrašit. at zvýšené nebo snížené výsledky na trofoblast nebo spermie jsou prostě špatné a měla by jsi chodit někam na imunologii. jinak si myslím že kortikoidy v malých dávkách, když je nejíš moc dlouho tělu zase moc neublíží. jedna moje známa potratila cca 4x. vždy na začátku.... byla v Podolí. měla také sníženou BI. po půl roce braní prednisonu otěhotněla..... rodí za měsíc. dělej přeně co ti tam řeknou, a uvidíš že se to podaří.

fori
18. lis 2011

@sylvilka ale chodíš do Podolí ne??

sylvilka
18. lis 2011

bola som v Podoli 1x, urobili vysetrenia, poslali vysledky. a bola som s vysledkami u mojho gynekologa.

sylvilka
24. lis 2011

Mimochodom, ešte k tejto téme. Ja mam tiež alergiu na spremie partnera aj cudzie spermie a otehotneli sme vždy na prvykrat. Takze alergia na sperma asi nie je dovodom na neplodnost.

sylvilka
24. lis 2011

A ešte niečo. dnes som volala do Podoli. povedali mi, že antigeny sa mozu casom upravit ak budem dodrziavat chranený styk. Upravit aj bez liekov. Co je podla mna super sprava. A ze treba len preliečiť eventualne zapaly. A mam prist o pol roka na kontrolu, ci sa tie hladiny antigenov hybu smerom dole. A ak nie, budem brat tie lieky. Prednison - ale ak chcem nieco miernejsie ale rovnako ucinne, tak mi doktorka predpisala Medrol 4 mg. Tak existuje alternativa asi pre nas vsetky...🙂
Uvidime, co prinesie cas.

verry
29. lis 2011

Ahoj, chtěla bych se zeptat, pravě nám dorazili výsledky z imunologie. A přítel má zvýšenou hodnotu protílátek na spermie(tedy asi alergii na své spermie!) 😖 Co s tím??? Jak se to léčí?? A měli jste to někdo z vás??? A otěhotněli jste??
Předem dík za odpovědi. 😉

fori
30. lis 2011

@verry můj přitel to měl trochu zvýšené taky, a řekli nám at jen používáme kondom.

verry
30. lis 2011

@fori no jo, ale to pak nejde teda otěhotnět normálně jako??

fori
30. lis 2011

@verry jo jde. měli jsme se normálně snažit v době ovulace, a potom používat kondom. měli to měli jen trochu zvýšené a jinak jsme spermio docela slušný. co přesně má zvýšený??

verry
30. lis 2011

@fori aha, koukam na tu zpravu a je tu napsané přesně toto: Zachycena vyšší hodnota protilátek proti spermiím. Ve vyšetření lymfocytárních subpopulací je vyšší hladina B lymfocytů včetně autoreaktivních 5/19. Pravděpodobně jde o stimulaci polyklonální na podkladě v.s. infekce, ale po čase by vyšetření b lymfocytů mělo být opakováno. Na snížení imunlogické paměti lze podat 1tbl.Prednisonu denně po dobu asi 2 měsíců.

fori
30. lis 2011

@verry no vidíš, bud v klidu. my byli na spermiu asi 4 behem roku měl to až na tom posledním... my máme teda zvýšený autoprotilátky IgA. norma je do 1O. a my máme 18. nějak jmse to neřešili. at jí ten prednison a ono to klesne, tohodle bych se já osobně teda moc nebála. 😀

verry
30. lis 2011

@fori nevím co od toho očekávat, teprv teda pojedem na konzultaci do sanusu. Ale stejně, jsem si říkala třeba se to zaléčí, a přirozené těhu by bylo možné..... nebo myslíš, že při takovýmhle "problému to normálně nepůjde??? přítel má jinak spermio v pořádku.

fori
30. lis 2011

@verry půjde to. to by vám tam napsali, at spolu třeba nespíte. kde jste byli?? v podolí?? uvidíš co vám řeknou v caru ale normáně bych se dál snažila otěhotnět doma a pak hned pomocí caru. pokud máte spermio jinak dobrý...... tak toto neřeš. to se spraví. a doma se snažte taky. držím palce. my jsem na 5 IUI. už poslední........

verry
30. lis 2011

@fori byli jsme v Hradci ve fakultce na imunu. No, my už podstoupili 5 IUI taky.... 😔 a pak jsem si vydupala ty testy, jeli jsme na ně, a zjistilo se tohle. Tak jsem ted zvědavá, co s nama budou dělat v Caru, co navrhnou... tak to ti držíííííííííím pěstě na IUI 😵 😵 ! já bych furt radši šla do IUI než do IVF,ale uvidime co nam řeknou.

cmeliatko
30. lis 2011

@kalka ta alergia sa akoze ako prejavuje ?

fori
30. lis 2011

@verry já se na IVF těším, IUI už neveřím. na IVF jdem asi v unoru. jinak imuno navštěvuji pravidelně. no tak ržím palce a dej pak vědet co ti řekli v caru

verry
30. lis 2011

@fori ok, dám vědět. No, my už taky planovali IVF na unor březen, ale uvidíme třeba to ještě není ztracený, to zkusit přirozeně nebo přes IUI. Počkáme na verdikt v sanusu 😀

maria33
30. lis 2011

ahojte baby potrebujem poradit snazime sa s manzelom otehotniet a teraz od pondelka berem tabletky na otehotnenie Clostybegyt a Estrofen. Lenze vyskytol sa problem s malou dcerkou a vcera sme mali s manzel styk a ja mam ist zajtra s dcerou na rengem nemoze sa nic stat?? alebo nemozem to tym pokazit?? prosim poradte mi dakujem

fori
30. lis 2011

@maria33 prostě jim tam řekni že jsi možná těhu, a oni by ti měli dát takovou olověnou zástěru. ne bo fakt nevím jak se toto řeší. a tvoje dcera je malá?? nemůže tam být sama??

maria33
2. pro 2011

moja dcera ma rok ale dakujem za radu nakoniec sme ani na rengene neboli a le dakujem za radu

kalka
autor
10. únor 2012

@cmeliatko ahojky, omlouvám se, ale nechodím se teď často. Tu alergii zjisti při imunologickém vyšetření. V podstatě ty o tom vůbec nevíš. Na dva měsíce jsem dostala léky. A dva měsíce jsme se museli milovat jen s ochranou a pak jsme šli znovu na testy.

ivka3901
10. únor 2012

@kalka ahoj mne minulý rok pred 3 pokusom IVF zistili protilátky voči spermiám a nasadila mi dr.prednison a milovanie s kondomom ale nepomohol,momentálne ss chystáme na 4 pokus a akurát som začala brať opäť prednison tak uvidíme či teraz pomože.

kalka
autor
28. únor 2012

@ivka3901 no, tak to je přesně ono..prednison... , nám sice tenkrát pomohl, že testy na protilátky vyšly po dvouměsících dobře, ale to bylo tak všechno... mimís nikde... poslední KET 9/2009 od té doby se nic neděje... CAR jsme zatím odpískali a nechali to přírodě... a stále nic.. a to jsme oba zdravý...

ivka3901
28. únor 2012

@kalka tak to teda už moc tomu prednisonu neverím zajtra idem na krv do blavy a 16 marca ideme na konzultáciu a tam sa dohodneme čo dalej skúsime ešte tento pokus a potom to vzdáme na dlhšiu dobu aj my a pojdeme na dovolenku a trochu vypneme 🙂 lebo moja psychika je dosť nalomená ☹

sin
26. kvě 2012

Ahojte, chcem sa Vas opytat, je alergia na spermie spojena s palenim v posve po ejakulacii? Alebo je to uplne nieco odlisne? Zaciname sa snazit o dieta a mna to stipe a pali po pohlavnom styku. Dakujem