Alergie na sperma. Máte ji? Otěhotněli jste přirozene?

kalka
28. pro 2007

Je mezi váma někdo, kdo je alergický na sperma?.. Máte za sebou imunologický vyšetření?.. Léčbu Prednisonem?.. Zajímalo by mě.. pokud se vám po čase výsledky zlepšily, tak jestli jste otěhotněly přirozenou cestou...???..

jabluncanka
28. pro 2007

Enuško,začala jsem chodit zase do práce,upravuju si imunitu,protože Prednison mi dal zabrat=udělal se mi atopický ekzém,který jsem v životě neměla,a plánuju do budoucna...Koncem ledna dostaneme výsledky genetiky a hned 2.ledna budu u nás ve špitále objednávat urologii a andrologii pro přítele a pokusím se ukecat MUDra,aby mu udělali ještě i imuno.Jestli třeba netvoří protilátky proti vlastním spermiím...Chci zkusit všechno a pokud se to nespraví,pak aspoň vylepšit výchozí podmínky... 😉

n1993
28. pro 2007

Tak vidím, že zrovna drbeme na 2 diskusích. My budeme taky chtít to imuno, ale o tom Prednisonu jsem taky slyšela, prý je to pěkné svinstvo. Jenže co na plat, když to zase jinde pomůže. Víš, já tomu zase tak nerozumím, ale můj gyn. mi říkal, že prý když už jedno společné dítě máme, prý je ta imunologie zbytečná, prý je to dáno a nemůže se to změnit. Jenže já už nevěřím nikomu, takže chci vyloučit i tohle.

jabluncanka
28. pro 2007

Enuš,podle mého názoru - když je člověk těhotný přirozenou cestou taky nebere Prednison.Navíc já byla těhu přirozeně 3x,ale s jiným partnerem.Takže u nás to imuno možná nějaký význam má.Přítel jako dítě prodělal revmatickou horečku a spálu naráz,takže by se možná nějaké protilátky našly.Streptokoky,které způsobují tohle onemocnění,můžou vyvolat tvorbu protilátek a tělo začne poškozovat samo sebe... 😉

n1993
28. pro 2007

Uf, teda v tom se nevyznám ani trochu. Asi to u Vás bude trochu složitější, ale snad se najde cesta k úspěchu. Já bych se potřebovala s někým opravdu poradit, jestli má cenu to imuno v našem případě absolvovat, aby to nebylo zase jen o čase, nervování a v neposlední řadě o penězích. A můžu se Tě zeptat, kde jste to vyšetření dělali? Mně bylo řečeno, že jsou jen 2 pracoviště v ČR a to v Pze a Brně. I tak to máme do Brna a zpět 400 km ☹ Praha 800 ☹ ☹ Ale pokud by to mělo smysl, samozřejmě jdeme do toho.

francis
28. pro 2007

Ahojte 🙂 Možem sa pridať? Ja som tiež začala užívať Prednison asi 2 týždne ale neviem či aj my máme mať chránený styk.Nám to nikto nepovedal tak prosím poradte 😉

jabluncanka
28. pro 2007

Enuš,mně dělali imuno při vstupním hormonálním profilu.A pokud jde o přítele(nebo Tvého manžela)- řekla jsem v CRM,že chci urologii a andrologii.MUDr. v CRM byl evidentně naštvaný,ale stejně mu to nepomohlo a doporučení nám napsal.Mám výhodu,žesi spoustu věcí můžu domluvit u nás ve špitále.Takže se s urologem domluvím i na imunologii pro přítele.jinak pokud bych uvažovala o změně CARu,pak bych šla taky do Brna na Obilní trh...Ostatní soukromé kliniky v Brně jsou taky jen o penězích... 😉

n1993
28. pro 2007

Tak nám ve Fertimedu dělali taky hormonální profily a vše prý bylo o.k. Jenže myslím, že do těch výsledků žádné vyšetření na protilátky nespadají. Víš, já mám jen strach, že když se mi nepovedlo IVF a teď vlastně ani embryjko přirozené, není to jen tak a problém bude asi nejspíš i někde u mně. Jenže kde to zjistit, když doktoři nemají zájem???

jabluncanka
28. pro 2007

U nás vyšetřovali hormonálně a imunologicky jen mě... 😒 Jinak to chce asi opravdu se pořádně vyčistit od těch hormonů z předchozího IVF. Myslím,že to ovlivňuje opravdu hodně celkový výsledek a je jedno zda další IVf,nebo přirozené těhu... Z mého pohledu je Tvé tělo jen hodně vysílené z těch dvou nevydařených těhu...Musíš si v první řadě odpočinout a dát se do pořádku... 😉

boniacik
31. pro 2007

Francis, ja si myslím, ze by ste mali mat chraneny styk. To len podpori liecbu, aby organizmus zabudol na to, co mu vytvara protilatky. Teda ak mate tiez protilatky. Mne lekar povedal, ze prednison berie ako poslednu moznost, lebo je to zdlhave a su tam vedlajsie ucinky, ktorymi by ma nechcel zatazovat. Inak sme v poriadku, len nam zistili protilatky na spermie. My sa snazime mat aspon teda chraneny styk, moze pomoct ale z dlhodobeho hladiska, a beriem Wobenzym co tiez moze pomoct, ale nemusi. Vo februari ideme na nase prve IUI. Tak uvidime...

francis
31. pro 2007

Díky boniacik 🙂 Tak ti držím palce nech sa zadarí 😉 Všetkým vám želám veselého Silvestra a hlavne šťastný nový rok a veľa milostí aby sme mali všetky ten nádherný uzlíček lásky po ktorom tak túžime 😅

lumcag
14. bře 2008

Ahoj děvčata,
Snad se k vám mohu přidat.
Brouzdala jsem vždy na odkazu-komu se podařila IUI
Snad si mě pamatuje n1993 a Luciik
Ahoj holky,
n 1993 to jsem o tobě nevěděla, že se to povedlo a nakonec nic z toho je mi to líto a
LÚCÍÍku tobě gratuluji.
No proč jsem tady. Než jsem postoupila imunolog. vyšetření v Praze Podolí prodělala jsem 1 neúspěšné IVF
a za ním následovalo 5 neúspěšných IUI no a výsledky z imunologie prokázali protilátky proti spermiím. Takže od 1.3.2008 jsem začala užívat PREDNISON na dobu 2-3měsíce, pak půjdu 27.května na kontrolu počkám si na výsledel 4týdny a uvidíme co dál.

dckami
14. bře 2008

Lumcag,
nesmutni, mě také z hormonálního profilu vyšli pozitivní protilátky proti spermiím a porucha štítné žlázy. Od 5.2. co jsem se to dozvěděla beru 1/2 Prednisonu, zítra ho dobírám. Další prý nedostanu, udělá se znovu HP a uvidíme, zda to zabralo. 😕 Jinak my máme za sebou 2 IUI bez úspěchu, v neděli jdu do nemocnice a v pondělí na laparoskopii. Potom uvidíme, jaké budou výsledky a zda půjdu na další IUi nebo se domluvíme rovnou na IVF.

lumcag
15. bře 2008

Ahjoj dckami,
Také užívám prášky na štítnou žlázu. 1-0-0 ráno. Mám sníženou funkci. Pak beru na ovulaci utrogestan1-0-1
a teď prednison 1-0-0 mám to na dobu 3 měsíců. A beru jej teprve 15den. Takže si ještě počkám, ikdyž mi má embryoložka řekla, že IUI v době léčby můžeme zkusit, ale až po 6 týdnech od prvního dne užívání.
Ať ti laparka výjde. Já na ní nemusím, dělali mi UTZ a mám průchodné oba vejcovody a také mi brali pod narkózou štěp s děložní sliznice, aby viděli jak je silná a ta byla prý ukázková. Mám za ssebou IUI 5x a jedno IVF, ale to jsem podstupovala dřív než IUI. Teda už 2x, ale poprvé jsem vajíčka darovala, protože při mé stimulaci manžel onemocněl a pokud chlap užívá antibiotika zákrok nedělají, protože by prý byl zbytečný, že až po třech měsících. Byla jem informovaná, že kdyby se dělal dříve výsledek by byl stejný, protože se ty 3 měsíce antibiotika drží v těle.
No nic budu končit a ať máš veškeré výsledky na jedničku. 😉

dckami
19. bře 2008

ahoj kočky,
poslušné hlásím,že jsem doma 😀 , hurá.Pustili mě dneska ráno hned po vizitě.Sice to stále dosta bolí - mám 1 jizvu pupíku a 2 zcela dole, takže se schovají do kalhotek. Výsledek operace? Nic moc - našli tam srůsty po slepáku, které rozrušili, vaječníky i vejcovody jsou v pořádku. Doktoři mi říkali, že zřejmě ne všechny cykly jsou u mě ovulační, ještě mi dělali drilling ováriií, což nevím, co to znamená, tak uvidíme. Hlavně, že jsem už doma a mám to za sebou, zrovna jsem vylezla z vany. Musím říct, že se o nás vzorně starali, ležela jsem na pooperačím pokoji a doktoři i sestřičky byli přijemný. Nejhorší bylo to čekání na operaci, protože v pondělí dělali 4 operace a já šla poslední, uspávačku mi píchala sestra v 11.30 a ty nervy do té doby bych nechtěla zažít znova....., nekonečné čekání. Probudila jsem se kolem 14 hodiny. Sestřičky nás stále obskakovaly, byly jsem na pokoji 3.
Doma bude asi 14 dní, koncem týden si ještě v nemocnici vyzvednu prppouštěcí zprávu pro CAR a uvidím, co dál. 😵

lumcag
21. črc 2008

Ahoj kalko,
já se také léčím prednisonem. Také u doktora Madara. Když jsem byla po 3 měsícich na kontrole a výsledek ?
BI se zlepšila další kontrola je plánovaná až v 9tt. po těch třech měsících léčby prednisonem jsem podstoupila 2 IUI, ale zatím nic. Zítra ve 13:00 mám tzřetí. Snad se zadaří. začala jsem léčbu 5mg teď už jen 2,5mg, ale předepsal mi k tomu anopyrin kvůli sráženlivosti krve. Já jej beru od 1.března 2008 což už je 4,5 měsíce. Tak snad 3 IUI konečně výjde.
Jé enko a luciiku zdravím

dupinka
22. črc 2008

Baby, ako sa prejavuje alergia na spermie?
Preto zo mna po styku skoro vsetko vyteka. Viem, nieco je normalne, ale mne sa zda, ze je to vsetko, aj muzove, aj moje 😖

lucies
10. zář 2008

Ahoj holky, pro ty, které budou hledat informace o BI. Vše dobře dopadlo 🙂 Máme doma tříměsíční uzlíček a až na komplikace u porodu (selhávání placenty), proběhlo vše v naprostém pořádku. Celé těhu bezproblémové, pracovala jsem až do termínu porodu 🙂 pak mě vyhnali 🙂)) Malá se narodila císařským řezem, ale krásně prospívá. Držím Vám všem palce.
Dupinka, asi už Ti někdo odpověděl, ale i tak. Neboj, určitě z Tebe vše nevyteče, to bychom jako populace vymřeli 🙂 Alergie se neprojevuje navenek nijak, jen může způsobit nemožnost otěhotnět (tělo likviduje spermie) nebo potrat, pokud se alergie zvrhne v alergii proti embryu...

l7067
10. zář 2008

Ahoj dupinka,ja mám ten istý problém,že sa mi zdá,že všetko vytečie ale doki mi povedal,že všetko určite nie.No ale nie som si taká istá...môžem ležať aj hodinu s nohami nahore a aj tak ide potom všetko von.Mne ale zistili na štítnom,že mám nejakú vrodenú dedičnú vadu,že zabíjam bunky tehotnosti a vytváram proti nim protilátky-dosť blbé,nie?Ale teraz som po 1 IUI,takže uvidíme či sa pošťastí hned na 1x...

jitie
10. říj 2008

ahoj holky,
tak sem taky s diagnózou alergie na sperma..Mám za sebou dva SP a chodím do Gennetu v Praze.
Zatim mi řekli 2 měsíce počkat a že kompletní imunologii na co přesně ve spermatu jsem alergická udělají až v lednu, do tý doby používat jen kondom. Přijde mi to dlouhá doba, nechápu proč nám tu imunologii naudělají co nejdřív..
Četla jsem tedy,že se to léčí Prednisonem, je to zdlouhavá léčba?

jitie
18. říj 2008

obnovuji téma, kdyby se náhodou někdo podobný našel... 😉

mirip
18. říj 2008

chcem sa niečo spýtať, môže byť alergia na spermie ked sa nám podarilo otehotnieť prirodzene ale v 11t bol missed?

elana
18. říj 2008

To asi ne, alergie na sperma se projevuje tím, že protilátky zničí spermie krátce po ejakulaci, hned v děložním hrdle, aniž se stihnou dostat do vejcovodů. Za časné potraty mohou spíš protilátk proti trofoblastu (tj. části vyživující embryo), ale v 11.tt už to není časný potrat, tam bude mnohem pravděpodobnější příčina vadné chromozomální výbavy embrya, která byla náhodná a (pokud nejste přenašeči balancované aberace), už se nebude s největší pravděpodobností opakovat, nebo infekce.

mirip
18. říj 2008

no ja sa len pýtam lebo moj doktor mi povedal že na krvné vyšetrenia sa posiela až po druhom potrate ale kedže nám sa podarilo po troch rokoch aj to s odsledovaným cyklom tak som vedela presne kedy mám ovulku tak povedal že zase so sledovaním cyklu začne od januára dovtedy pauza a počas nej nebudeme čakať ale pátrať po príčine ak nejaká je aby sa na nu prišlo a urobí všetky krvné vyšetrenia -mutácie, imuno, porotilátky na spermie, embrio, skrátka všetko....aby sa to druhýkrát nezopakovalo tak ma čakajú dva odbery krvi vlastne jeden už mám za sebou ešte druhý a potom výsledky, povedal že len v 20%je problém tam a tých zvyšných 80% je problém ozaj len v zle pomiešaných chromozómoch a chyba v plode, ale aj tak chce urobiť tieto vyšetrenia aby si bol na istom že to bola ozaj len náhoda ten prvý missed 😒

mirip
18. říj 2008

haloooooooooooooo

elana
18. říj 2008

Mirip, aspoň Ti to rychle uteče, do toho ledna, musí to být čekání otravný.

Věř ale tomu, že teď už se tělo otěhotnět naučilo a další tři roky to trvat určitě nebude 😎 a druhý pokus už bude platný. Nejspíš je příčina v těch chromozomech a to by se opakovat nemělo.

mirip
18. říj 2008

no keď sa to tak vezme ja som ani príznaky nejak extra nemala ano bolesti prs len pobolievanie a ani zle mi nebývalo len hnačky sa stredali so zápchou a stále som bola smadná inak nič a aj baby sa nám vyvýjalo pomalšie ako malo lebo bolo takmer o dva týždne menšie ako by malo mala som byť v 13tt a bola som len v 11t a ovulku som mala presne kedže mi sledovali cyklus, tak dúfam že mi z krvi nemájdu nič 😔

ivkaj
18. říj 2008

Jitie, nám na imunologii v Podolí taky diagnostikovali alergii na sperma.Teď budu brát dva měsíce Prednison, musíme používat ochranu (aby se tělo zbytečně dál nedráždilo) a potom na další odběry. Léčba je to opravdu na dlouho.

mirip
18. říj 2008

a možem byť alergická na spermie ked som otehotnela normálne? ja neviem som sa dočítala že vtedy sa normálne nedá ak sa predtým nelieči 😔

lucies
20. říj 2008

Ahoj holky, koukám, že vám doktor pořádně nic nevysletlil. Tak tedy... Alergie na sperma je věc jedna a na trofoblast druhá. Zatímco na sperma má většinou za následek neschopnost otěhotnět, právě proto, že tělo ničí už spermie, tak trofoblast má zase za následek zamlklé těhotenství nebo i spontální potrat, protože tělo zárodek odmítá. Zvrhnout se to může až do 16tt, ale od 12-16tt už je to velmi zřídka. Je třeba přeléčit alergii na sperma i v případě IUI nebo IVF, protože se sice podaří oblafnout tělo, ale alergie se může později obrátit proti embryu. Některá centra proto preventivně po IVF dávají 1/2 tablety Prednisonu.

Léčba někdy proběhne rychle - cca 2-3 měsíce Prednison a sex s ochranou a poté dojde k otěhotnění a vše ok, někdy se to může protáhnout. Dvě kamarádky měly štěstí, my bohužel smůlu. Ani po 2 letech nebyla léčba úspěšná. Jak už jsem psala dříve, tělo se tvářilo, že je OK, ale v podstatě jen Prednison tlumil výsledky. Až po 2 letech jsem přešla k jiné doktorce (Malíčková Karin - CAR Apolinář), ta nařídila léky vysadit a zjistit, jak se vlastně věci mají. Výsledek byly hrůzostrašné hodnoty, které ji daly za pravdu - tělo už nereagovalo na léčbu a v případě otěhotnění by stejně /útočilo/. Následovala pauza 2 měsíce, kdy jsem léky nebrala (už jsem to i uvítala) a pak znovu Prednison ve větších dávkách, které se postupně snižovaly a za měsíc jsme byla těhotná 🙂 A teď už máme doma 4,5 měsíční holčičku.

Tak to nevzdávejte a nutte doktory, aby vás pořádně vyšetřily (my toho máme víc - Leidenská mutace, což je srážlivost krve a snížená fce štítné žlázy, ale alespon známe nepřátele a můžeme proti nim bojovat 🙂

jana.cb
20. říj 2008

s tebou jedine souhlasim Lucies ja mela na trofoblast prave mirne zvyseny protilatky 😉 jinak leydenskou mutaci tu 1/2 mame taky :o)