Alergie na sperma. Máte ji? Otěhotněli jste přirozene?

kalka
28. pro 2007

Je mezi váma někdo, kdo je alergický na sperma?.. Máte za sebou imunologický vyšetření?.. Léčbu Prednisonem?.. Zajímalo by mě.. pokud se vám po čase výsledky zlepšily, tak jestli jste otěhotněly přirozenou cestou...???..

kalka
autor
28. pro 2007

Snažíme se o mimčo už víc jak dva roky.. nevím jestli máme dát ještě šanci přirozenému otěhotnění, když se výsledky po léčbě Prednisonem zlepšily, nebo raději jít rovnou na IVF...

maso
28. pro 2007

Kalka, ani som nevedela, ze nieco take existuje ... asi dost blbe pri snazilkovani 😒 Drzim ale palce 🙂

kalka
autor
28. pro 2007

jojo.. existuje:( prý osm z deseti párů, kterým se nedaří otěhotnět, a jsou přitom v pořádku, tak pak se zjistí alergie...

vejinka
28. pro 2007

kalka...ja mam akurat tak alergiu na spermie..ale uz mimo...tela 😀

vejinka
28. pro 2007

no mozno mam tu alegriu aj ja...ale pockame este do septembra ak sa nepodari..niekde bude problem 😒

maso
28. pro 2007

Zivot je strasna k.... (prepacte) ale som rada, ze su aspon na to nejake lieky, co si vyssie napisala, nie?

kalka
autor
28. pro 2007

vejinka
určitě si zajdi na to vyšetření.. tobě vezmou krev a partnerovi sperma a výsledky trvají měsíc.. Já už mám za sebou všechno .. i laparku.. všechno v pořádku... tak zbývalo jen tohle a alergie se prokázala... Tělo prostě reaguje na sperma tak, že je to něco infekčního .. že jde o vetřelce a zničího.. takže otěhotnění je dost problém... oni musí narušit u ženský imunitu, aby se tělo tak nebránilo... a po dobu léčby se nesmíte snažit o mimčo a sex jen s pláštěnkou...

kalka
autor
28. pro 2007

maso

ano jsou na to léky.. 🙂 jen je ta léčba zdlouhavá.. a pak se i ty léky berou nějakou dobu v těhotenství.. aby tělo opět nevypudilo embrijko.. když už se konečně zadaří...
😉

vejinka
28. pro 2007

kalka..no to neprichadza do uvahu..etda aspom do toho septembra..ja viem ze telo sa brani...lepsie povedane mimo plodnych dni ...zenske telo znici vsetky spermie a vypudi ich z tela..ale kedze neviem kedy mam ovulku..tak snazilkujeme furt 😉

kalka
autor
28. pro 2007

nezbejvá mi nic jinýho než ti jen držet palce, aby se zadařilo 🙂 .. každopádně na imunologický vyšetření není nikdy pozdě.. 😉

vejinka
28. pro 2007

jj viem ja sa chystam po sviatkoch na testy ale chlamidie macaci bacil a taaake

kalka
autor
28. pro 2007

před dvěma lety bych se musela smát kdyby mi někdo říkal co všechno budu muset podstoupit... mylsela jsem, že mimčo půjde raz dva..

pavlinka3
28. pro 2007

tak mě zjistili, že mé tělo (čípek) vytváří protilátky proti spermiím......jak ty píšeš mám alergii na sperma 😀 léčena jsem byla Prednisonem 2x1 asi 3měsíce a milování jen s kondomem 😠 při léčbě jsme podstupovali inseminace (2x) a pak jsem byla na kontrolním odběru a ten dopadl OK (žádný protilátky), vysadili mi prednison, ale milování s kondomem nám muselo zůstat 😠 šla jsem na třetí inseminaci a ta se povedla 🙂

kalka
autor
28. pro 2007

pavlinka3
jůůůů, ty jsi mě potěšila! A gratuluju! 🙂

kalka
autor
28. pro 2007

nám teď doporučují milovat se bez kondomu jen v období plodných dnů... a jinak mimo ně kondom... a půl Prednisonu denně..

pavlinka3
28. pro 2007

kalka my se směli milovat "bez" jenom druhý den po inseminaci, aby se ta inseminace "podpořila" 🙂 jinak dr. říkal, že někdy stačí na léčbu týdny, někdy měsíce a u někoho to může trvat i roky....hrozná představa, ale když budete dodržovat to, co dr. říká, tak si myslím, že brzo budeš OK 🙂 držím palečky

lucies
28. pro 2007

Ahojky, neboj to není nejhorší. Znám několik holek, které měly alergii a po přeléčení vše ok. Já měla k tomu problém s ovulací, takže snažit se bez kondomu jen ve správné dny nebylo dost dobře možné. Ne, že bych ovlulaci neměla, ale někdy 17. den, někdy 25. nekdy 30, atd... Patřím mezi ty, kterým se pak navíc imunita obrátila proti embryu, takže jsem 4x o mimi přišla ( i když zároveň k tomu mám i další problémy - štítná žláza, srážlivost, atd...). Nyní jsem po léčbě u MUDr. Malíčkové, kam jsem odešla z Podolí ve 20tt 🙂 Jen si dej pozor na jednu věc a to, abys nebrala Prednison v kuse víc než 6 měsíců, tělo se pak chová jakože je vše ok a pak bum a problém... Já ho brala přes 2 roky, Madar říkal, že je vše ok a přesto jsem o mimi přišla. Malíčková nařídila na 3 měsíce vysadit, abychom viděli, zda opravdu tělo říká ANO a nebo jen klame. Klamalo, dostala jsem vyšší dávky a po 3 měsících jsem se nevěřícně dívala na těhotenský test a dnes jsem již bez Prednisonu a naše maličká se má u mě dobře. Držím pěsti a hlavně pevné nervy!

kalka
autor
28. pro 2007

Taky chodím do Podolí.. a tohle doporučení brát dál prednison mám od Madara.. teď začínám s prednisonem čtvrtý měsíc..

luciik
28. pro 2007

Ahoj babčulky, a jak se vyšetřuje na tu imunologii? Z krve? a můžu si to říct doktorovi?

kalka
autor
28. pro 2007

luciik

tobě vezmou krev a partnerovi sperma... Určitě si můžeš říct na gyndě... já si o to v podstatě taky řekla.. dostala jsem doporučení

kalka
autor
28. pro 2007

Jo a na Imunologii... 😉

luciik
28. pro 2007

Já už delší dobu navštvuju CAR. Mám za sebou 2 neúspěšné inseminace a 1 neúspěšnou IVF. Myslíš, že nám tohle vyšetření dělali? Krev mi brali při příjmu na sperma taky vyšetřovali..

kalka
autor
28. pro 2007

http://rodina.cz/scripts/journal/journal.asp?f_...

otázky a odpovědi přímo od MUDr. Madara... Imunologie Praha Podolí.. pro zajímavost

kalka
autor
28. pro 2007

luciik

na to opravdu neznám odpověď... budeš se muset zeptat přímo doktora/ky... Podívej se na ten odkaz co jsem sem vložila... sjeď dolejš, tak jsou zajímaví věci ohledně imunologického vyšetření..

n1993
28. pro 2007

Ahoj Lucii, douho jsem Tě nikde neviděla. Já jsem bohužel o miminko přišla, takže taky hledám příčinu kde můžu. Taky jsem přemýšlela a imuno vyšetření, bojím se, abych neměla alergii přímo na embryo, které se ve mně neudrží. Ptala jsem se na to u svého gyn. a ten mně poslal do CAR, že prý to běžně nedělají. Jenže v CAR ve Fertimedu, kde jsem byla na IVF tohle vyšetření taky nedělají, takže jsem si zjistila adresu na kliniku do Brna. Doktorka mi odepsala, že tato vyšetření provádějí, ale je potřeba se objednat. Manžel teď mění zaměstnání, takže ještě nevím jak bude pracovat, proto čekám, ale hned po novém roce se tam objednáme. Za pokus to stojí. Mně se teda podařilo hned po IVF otěhotnět přirozeně, ale ta obrovská radost trvala pouze necelých 14 dní ☹ Mám za sebou bohužel nejhorší období ve svém životě 😢

luciik
28. pro 2007

Kalka, děkuju 🙂

luciik
28. pro 2007

Ahoj Enko, četla jsem to ☹ Nevím co napsat, vím, že jakékoliv řeči jsou v tomto období zbytečné. Ale musíme bojovat dál. Já jsem už byla u léčitelé 😉 Jsem ještě do teď z toho v šoku, protože jsem mu žekla jen datum narození a on mi hned řekl diagnozu. Dal mi nějaké bylinky, které poctivě užívám, jsou sice šíleně hnusné, ale musím vydržet. říkal, že to bude rychlé rychlé a v březnu mám přijít s pozitivním výsledkem. Byla jsem ta asi 2 minuty, ale odcházela jsem zcela konsternována. Nebyla jsem schopna slova. Je to šílené jak si s námi osud zahrává a ke všemu se s nižujeme, když klasická medicína nepomáhá 😉

n1993
28. pro 2007

Lucii, taky jsem z těch doktorů zoufalá. Připadá mi, že jim jde jen a jen o prachy, nejraději by žádné vyšetření nedělali a hned Tě cpou na IVF. Můj gyn. teda o neplodnost nemá vůbec zájem a ještě ke všemu si myslím, že mi od miminka pomohl právě on. Teď jsem to psala na "začínáme po potratě". Já už se taky chytám čeho můžu, bereme s manželem tinktury od p. Podhorné, myslím, že manželovi určitě pomohly, včera jsem nám objednala Femigard a uvažuji o čínské medicíně. Už jsem o tom hodně slyšela a docela mně přesvědčil příspěvek jené holčiny, takže se do toho asi pustíme. O dalším IVF jsme uvažovali po dovolené hned v březnu, ale teď když vidím, že to přece jen jde přirozeně, chceme se pokusit ještě dále takto. Na mně totiž celá stimulace působila dosti špatně jak po psychické tak i po zdravotní stránce ☹

jabluncanka
28. pro 2007

Ahoj Enko a Luciik,

zdravím i ostatní snažilky!Holčičky slibovala jsem název preparátu na zlepšení SPG z Finclubu - takže tobolky se jmenují Potens a stojí 1.8OO,-Kč za jedno balení.Objednali jsme hned 2,protože IVF je mnohem dražší.Stojí nám to za to i kdyby to SPG vylepšilo jen částečně.Měli bychom aspoň lepší výchozí podmínky...

n1993
28. pro 2007

Jablunko ahoj, jak se máš? Je něco nového?? Můj muž teda bere ty tinktury a brzy začne s Femigardem a zkusíme oba i ty číňany, jsou přece nejpočetnějším národem, tak na tom něco určitě bude.