Alergie na sperma. Máte ji? Otěhotněli jste přirozene?

kalka
28. pro 2007

Je mezi váma někdo, kdo je alergický na sperma?.. Máte za sebou imunologický vyšetření?.. Léčbu Prednisonem?.. Zajímalo by mě.. pokud se vám po čase výsledky zlepšily, tak jestli jste otěhotněly přirozenou cestou...???..

jerryjanka
23. bře 2009

ahoj - su dve možnosti - krvne testy
alebo postcoitalny testy z krčku maternice - mne robili ten
ak sa teda nemylim a je to to iste
skratka sme mali sex 6-8 hodin pred testom - doki rano vzal vzorku z krčku - a pozrel pod mikroskopom - či tie spermie môj hlien nezabija teda či su žive a či sa pohybuju

z krvi sa to zistuje inak ale neviem ako.

helenky
23. bře 2009

ahoj, mně to zjistili z krve v rámci širšího vyšetření důvodů neplodnosti ... asi to číslo nemám zase tak vysoké, protože to můj dr.zatím nijak neléčí, jen sexíkujeme mimo plodné dny s kondomem. Jdu na iVF, pak dostanu jen vyšší dávku Prednisonu (ten se používá i k zaléčování alergie) testy mi dělali v centru asist.reprodukce, ale pokud není nějaký háček v předpisech pojišťovny, nevidím důvod, proč by tě na ně do laboratoře nemohl poslat i tvůj gynekolog

kvetinecka
23. bře 2009

Děkuji za info, zítra jdu ke své gynekoložce, tak se na vše přeptám, ještě dotaz, proč k tomu dochází, např.: když má muž ve spermiích bakterie??? Děkuji 🙂

j.cien
23. bře 2009

Holky prosim o radu,pri IVF hraje take roli "alergie na sperma" nebo to je prekazkou jen pri beznem styku ci IUI...
Nemame totiz vysetreny ani postkoitalni test ani imunol,profil a uz budu stimulovat na IVF?
Mozna je to pri IVF uz jedno,,kdyz se vlastne zavadi uz embryjkou a ne spermie...nevim..

kvetinecka
23. bře 2009

Ty bakterie ve spermiích byly myšleny, že si pak tělo ženy vytvoří antikoncepci...? Třeba po 3 měsících? Nebo dlouhodobé snažení? Mám za sebou MA, tak se raději ptám... 😖

helenky
24. bře 2009

j.cien..při IVF je to jedno, protože jdou embrya rovnou do dělohy..

kvetinecka...o bakteriích ve spermiích mého muže nic nevím..materíál má údajně kvalitní 🙂) a ani ho nepožívali pro zjištění alergie..zjistili mi ji z krevních testů, prostě mám obecně zvýšené protilátky protiu spermiím, to znamená, že je pozabíjim, jen co vlezou dovnitř, a pokud se nenajde extrémně rychlý a silný běžec,přirozeně neotěhotním .....a to byhcom se načekali..takže jdeme do IVF
na eventuelní MA by to nemělo mít vliv..to pak spíš testovat protilátky proti embryu, to prý je také možné ☹ ale nechci tě strašit...vyptej se na to doktora, ať máš jasno

hanulamarkova
24. bře 2009

ahoj holky na toto téma jsem narazila poprvé taky mi zjistili že jsem alergická na spermie ale hnedka mi nenavrhli IVF ale IUI a léčbu Prednisonem tak pěkně ho papkám a čekám že v pátek pujdeme na IUI a uvidíme jetli se nám povede otěhotnět... pak vám dám vědět...

helenky
24. bře 2009

hanulo, já také byla nejdříve na IUI, ale nepovedlo se..přeci jenom je 10-15% úspěšnost ☹ tak jdu do IVF a pak prý dostanu větší dávku prednisonu, ale doktor mi říkal, že úplně se toho člověk stejně nezbaví, jen se to zmírní...

hanulamarkova
24. bře 2009

aha tak to jo já jsem si raději % nechtěla nechat říkat...ale tu je čtu snad všude no ale co se dá dělat...já beru predni. 1 ráno 1/2 na oběd a večer už nic tak nevím uvidím co na to řeknou a jestli se něco povede jinak já mám již jedno normální zdravé dítě ale i 4 neúspěšná těhotenství tak jsem byla šokována že mi to řekli..

monulkab
14. srp 2009

😒 ahoj holky, mám dotaz, pociťovali jste nějaké příznaky při té alergii na sperma? myslím tím, jestli jste třeba po sexu mívaly problémy s mykózami a tak dále....?

josefka
15. srp 2009

pri alergii na sperma bez pouzivani leku lze udelat nasledujici .... po dobu 6 mesicu neprijit se spermatem do styku - takze nejlepe kondom. Behem teto doby doporucuju zacit merit teplotu a zjistit, kdy je ovulace a po sesti mesicich to naplanovat presne do ovulace - resp den pred ovulaci. Pokud to nevyjde, uz to ten mesic nezkouset a zkusit to zase dalsi mesic. Vetsinou neni po tech sesti mesich bez alergenu reakce zadna nebo jenom malicka a ekdy se stane, ze telo na tu alergii "zapomene" upne.
Taky je dobre tech sest mesicu vyuzit k uprave zivotospravy a posileni imunity .... pak je vetsi sance, ze telo se s tou alergii lepe vyrovna

janulka1980
11. led 2011

ahojte, som milionty pripad
lieci ma Natalija, alergia na sperma, kortikoidy, kondom...vysledky...........................
vsetkym vam prajem krasne zdrave deticky!!
jana (praha)

janulka1980
13. led 2011

BI mirne pozitivni..prednison 500mg/denne

dvojcata2
16. led 2011

Ahojky všemchci se zeptat jestli nemůže někdo poradit.Jsem po dvouch IVF a dvakrát KET vždy vše bylo na výbornou než to domě zavedli nikdy nic.Ted před třetím pokusem mi dělali imuno genetiku vše u obou v nejlepším pořádku.DR mi řekl že by to mohlo být i tím že jsi nejsme souzeni že proto jse to nechce ve mně uchytit.Alergie na sperma to není oplodní se krásně i se vyvíjí na jedničku ale ve mně se to nechce uchytit.Nemá někdo podobné zkušenosti díky

nemko
16. led 2011

@dvojcata2 moze to byt alergia na embryo

dvojcata2
19. led 2011

@nemko A dá se to nějak léčit???Už jsem byla s přítelem jednou těhotná ale mimioděložně

nemko
19. led 2011

@dvojcata2 neviem, aj my cakame akurat na vysledky z antiprotilatok z imulogie

dvojcata2
19. led 2011

tam mám všechno v pořádku i genetiku

adriadri
7. bře 2011

@dvojcata2 Ahoj, pročítám si tady vaši diskuzi. Pokud máš alergii na embryo-jmenuje se to trofoblast. Toto vyšetření se dělá na imunologii. Je to hned u výsledku na alergii na sperma. Otěhotnět zřejmě můžeš, ale tělo neudrží v sobě embryo. Léčit se to dá prý tím Prednisonem, který by ti měli předepsat na imunologii.

dvojcata2
7. bře 2011

@adriadri Prendison mi dali u každého IVF ale na imunologii mi nic neříkali že je vše v pořádku.No uvidíme ted už píchám v sobotu jedu na kontrolní ultrazvuk ale díky za příspěvek

dadenka1
9. bře 2011

Ahojte. mám otázku... Snažíme sa o mimi cca 11 rokov, ale nič.. Všetky vyšetrenia negatívne (aj laparo, aj mm je ok). Mne ale zistili hypothyreozu pre vysoký prolaktín, ale už roky je to pod liekmi a v norme... Nechcem IUI ani IVF ani žiadne iné spôsoby, len prirodzene otehotnieť... Neboli sme ešte ale na vyš, či nemám alergiu na mužove spermie.. Myslela som, že je to zbytočné vyšetrenie... Nevedela som, že sa to dá liečiť.. Ak by mi aj zistili alergiu na mužove spermie a začali liečiť Prednisonom, je možnosť otehotnieť prirodzene? a je to možné, že mám alergiu, ale za tých 11 rokov sa to nijako (okrem neplodnosti) neprejavilo? Mám už skoro 35, s neplodnosťou skm sa ako tak zmierila.. takže moc sa ani do nejakých komplikovaných vyšetrení a zdĺhavých liečení neženiem.. Mám už doktorov a vyšetrení plné zuby (prirodzene som dostala na nich alergiu), takže čakáme na adopciu.. Ale predsa len ak by to šlo, možno by sme s mm skúsili..
Ďakujem za odpoveď

adriadri
16. kvě 2011

@dadenka1 Ahoj, 11 roku je hodne. Nech si udelat imunologicke vysetreni. Nevim, zda jsi ze Slovenska a nebo zijes v CR. Imunolog.vysetreni se v CR dela v Praze, Brne a Plzni.
Pokud by ti byla zjistena "alergie na sperma" (je to snizena nebo zvysena bunecna imunita), tak se vetsinou ten Prednison predepisuje cca na 3mesice. K tomu se musi dodrzvat pristny kondom styk. (nesmis prijit do styku se spermatem).
Je spousta holek, kterym tohle pomohlo. Muzes byt dalsi z nich. Drzim palecky 😉

kacicqa
24. kvě 2011

Kocky pls, viete mi pomoct s interpretovanim vysledkov z imunologie? Iba som ich dostala do ruky bez vysvetlenia od lekara a tak neviem ci je to dobre or zle. Protilatky proti spermiam ASA- celkove Ig negat. Protilatky proti ovariam AOA- celkove Ig 6,2. Protilatky proti zona pellucida AZPA- negat. Hlavne ovaria neviem ci je dobra hodnota ci ee. Dakujem

nemko
25. kvě 2011

@kacicqa ked Ti to robili v KE tak staci ked tam zavolas a oni to v tel vysvetlia.ja som mala pri vsetkom napisane, ze neg, ale este som sa tel uistovala a pani bola mila a vysvetlila mi vsetko 🙂 drzim palce

kacicqa
25. kvě 2011

@nemko ..presne tak som xcela urobit, ale dvihol mi Bobak..a uz som vedela, ze ma odbije a recnit bude o mangelovych leukocytoch a vysetreniu u Halagovca...uz som to 2 x skusila.. ;o(

nemko
25. kvě 2011

@kacicqa no, ale pokial ma manzel leukocyty tak Ti povedal spravny postup lebo je to dost vazne 😉 to by bolo prve co by som riesila

kacicqa
25. kvě 2011

@nemko uz som to tu pisala. Nevieme ako si dalej rady aktualna hodnota leukocytov je 0,055 mil/ml, pri prvom spg bola 0,245 mil/ml. Cize pekne klesla, ale neviem coho zapricinenim. Mozno sa samo telo postaralo..ale trosku zabrali striebro a vitaminy. Xceli sme to preliecit atb, aby bol pokoj..lenze viacero urologov nezavisle na sebe nic nenaslo...ziadne infekcie zapaly..ani v ejakulate, ani v krvy, ani vo vytere. Aj u mna vsetko negativne... A my sme v kutiku duse dufali, ze sa nieco najde, poberu sa atb a zlepsi sa aj morfologia aj fragmentacia.. A vidish, nic z toho...

nemko
25. kvě 2011

@kacicqa poslala som ti IP

lulii
30. črc 2011

Ahoj, oživuji diskuzi.
Mám se objednat na imunologické vyšetření do Podolí, nevíte některá, jak je to s objednací dobou?

gammaray
31. črc 2011

@lulii nevím jak tedka,ale objednací doba tam bývala šílená,2-3 měsíce.myslím si ale,že se tam s tou čekačkou nic nezměnilo..