Ambulantní hysteroskopie, máte ji někdo za sebou?

korticka
7. říj 2013

Máte někdo za sebou? Čeká mě příští pondělí a mám z toho celkem nervy, dr.to bude provádět ambulantně.... ☹ 😉

katja77
8. říj 2013

Ahojky, já jsem na hysteroskopii byla.... Je to jen prohlédnutí děložní dutiny kamerkou... Vůbec z toho nemusíš mít strach!!! U žen, které chtějí děti oni volí tu nejmenší možnou kamerku, takže Tě ani neuspí... Byla jsem na tom u Apolináře a všechno to bylo ambulantní, ráno tam, po obědě už na cestě domů🙂  Opravdu se neboj.... Bolest asi jako když si na důkladnější prohlídce na gyndě, nebo jako když máš silnou mensku, prostě -- vydržet se to dá! A po zákroku nic necítíš.... Já jsem se toho strašně bála, a ten strach byl úplně zbytečnej.... Kdyby ses toho jó bála, tak oni by Tě uspali, ale pokud nic nebudou uvnitř dělat a budou tam jenom koukat, tak je to fakt zbytečný.....po zákroku je potřeba dodržet šestinedělí, žádný bazén, pohl.styk apod

korticka
autor
8. říj 2013

Ahoj...Mě právě doktor říkal že to trvá jen 15-20minut a udělá to u sebe normálně v ordinaci 😕 ale i tak 😨

chrobacek
24. čer 2016

dělá se někde v Brně?

misula29
24. čer 2016

@chrobacek v heliosu 100% 😉

chrobacek
25. čer 2016

no tak tam chodím a dr. mě posílá do Jihlavy

misula29
25. čer 2016

@chrobacek fakt? To cumim 😲

lilisis
30. lis 2017

znovu otvírám diskuzi..máte s tím někdo zkušenost? Čeká mě ambulantní hsk za 12 dní..odmítla jsem letos 3. narkózu, i když byl můj dr. proti ambulatnímu zákroku, jsem objednaná k MUDr. Charvátovi do Gynery na Zbraslavy..

rory_g
30. lis 2017

@lilisis byla jsem a nebolí to vůbec, je to jako stěr z čípku (bolestivost)

lilisis
1. pro 2017

@rory_g tak to by bylo skvele 🙂 me tam tedy nebudou jen koukat,ale resit nepruchodnost ms z dělohy..co delali tobe/vam?

rory_g
1. pro 2017

@lilisis divala se na stav sliznice a odebirala vzorky, pak tam tu sliznici pry nacechrala 😀 a i jsem otehotnela, ale jen na kraticko. Jo a koukala se i na vejcovody, to jsem byla v tom samem tydnu na HyCoSy a taky jen ambulantne. To je profouknuti vejcovodu, jestli nejsou slepene treba

lilisis
4. pro 2017

@rory_g děkuji 🙂 takže 2 hsk ambulantně během jednoho týdne..asi je to individuální, ale je potřeba dodržet potom šestinedělí?

rory_g
4. pro 2017

@lilisis naopak, dr doporučila snažení, že to tam načechrala a byly ideální podmínky

lilisis
4. pro 2017

@rory_g takže i když to byl nějaký zásah, tak nebylo potřeba..hmm..to je dobrá zpráva..mě to budou nějak prošťouchávat nebo něco odstraňovat, takže asi větší zásah..no uvidíme..už aby to bylo a byla jsem v pořádku!!