Arogance sester, doktorky v pohodě

anitttaa
14. pro 2017

Jsem s miminkem v nemocnici pro protrahovanou žloutenku a setkávám se s brutálně nepřátelským chováním sester :'( kupodivu doktorky jsou tady milé, hodné, mluví na maminky hezky, vše vysvetlí, naslouchají. Bohuzel lékaře vidíme jen 1x/den... mezitím pořád buzerace. Maminko spotrebovala jste moc plen, to tak nemůžete (chci mít jenom miminko čisté, a pouzivat vlastní látkové pleny k očištění a pod miminko nam zakazují, tak co mam jako dělat?), maminko proc jste tady, máte být na pokoji (když jsem v mistnosti kde se miminko svítí, asi chtějí, ať se tam zdržuji jenom na kojení, ale na pokoji mam spinavou kuřačku, co se vubec nemyje, nadává a dokonce mně sikanuje, je mi lepe pri miminku)...jak to, ze sestry jsou odvážnější jako doktor?

sasetkap
14. pro 2017

Budou dělat jen to, co si necháš líbit. Máš právo, resp. tvé dítě má právo na nepřetržitou přítomnost rodiče, pokud to zdravotní personál neví. Nikdo ti taktéž nemůže zakazovat používat své vlastní pleny. Ty jsi matka a ty jsi zodpovědná za své dítě. Pevné nervy a nenech se. Drž se.

betelgeuzz
14. pro 2017

Taky jsem se s tím setkala, že sestry se k maminkách chovají dost nepříjemně. Na jednu stranu chápu, že toho mají hodně a nemají čas se s každou citlivě vybavovat, ale člověk musí dát jasně najevo, že zná svoje práva a nenechá si poroučet, jen proto, že tak jsou na to zvyklí. Neobhajuj se, nediskutuj, řekni, že máš právo být s dítětem a pokud jim tam vyloženě nezavazíš, není důvod, aby tě vyhazovali. S plenkama bych taky řekla, že dítě se často pokakává a ty ho v tom nechávat nebudeš. Když ti nedovolí donést svoje, musíš používat jejich. Tečka.

caseopea
14. pro 2017

@anitttaa Asi bych je s takovým přístupem poslala někam. Řekni jim že budeš na pokoji až tam budeš mít normální "spolubydlící" a ne někoho kdo smrdí. Jsi matka zodpovědná za své dítě a po různých článcích co se kde v nemocnicích děje, tak bych svoje malé nepustila ani na vteřinu z oka, takže asi tak. A když používáš svoje pleny, tak si jich může snad spotřebovat kolik chceš ne. A pod miminko si pořiď třeba takové ty jednorázové podložky, ty jsou použít i vícekrát a pak se jen vyhodí. Taky bych nepoložila dítě na holou podložku, když se tam střídají i jiné děti. Nedej se, máš své práva 🙂, ať jste brzy fit a doma 🙂

psya
Autor odpověď smazal
Zobraz
bacika
14. pro 2017

@anitttaa Nedej se a nenech si od nich pokazit den 🙂. Pokud ti nedovolí používat tvoje plenky, tak bych se poslala asi k šípku. Prostě když se miminko pokaká, tak to v tom přece nenecháš jen proto aby jsi ušetřila plínku, pak z toho bude mít opruzeniny a bude zaděláno na další problém. Vysvětli jim jak to vidíš a dej najevo že si nenecháš .... na hlavu. Přeji ať jste brzy doma v klidu 🙂

anitttaa
autor
14. pro 2017

Děkuji za podporu a vaše zkušenosti...ja jsem bohuzel takový ten hodný typ, který chce vyjít s každým a kdyz to nejde trápí mně to

shine2015
14. pro 2017

heled je to nepříjemné ale řešila bych to narovinu... ohledně plenek bych si donesla klidně jednorazovky, jen na pobyt v nemocnici - já se moc nedivim ze nechtějí látkové...a klidně bych jim řekla ze na pokoji budu ale zda by bylo možné přestěhovat z důvodu toho a toho a jinak ať se nedivi - slušně ale a asertivne.... pokud by byl problém řešila bych to dal s lékařkou když ta je v pohodě 😉

anitttaa
autor
14. pro 2017

K těm plenam - jde o ty klasicke latkove, ty se davaji pod miminko, utira se tím zadecek po mytí, cele mimco po koupani, do pleny blinka, do pleny se dává pri kojeni- pri zloutence se sviti nahate jenom v pampers plene. Tak opravdu tyto stare dobre pleny maji siroke vyuziti, i když na ten původní účel se používajú jednorazovky(pampers

anitttaa
autor
14. pro 2017

A klasicke latkove nemuzu mít vlastni, pampersky naštěstí ano.

anitttaa
autor
14. pro 2017

Právě jsem se dozvěděla, ze ta kuracka hde dnes domů, tak se částečně situace zlepsi 😉 alespoň ze tak

luj89
14. pro 2017

@anitttaa ahoj, taky jsem ten typ, co chce s kazdym vyjit, navic zena po porodu ma jine starosti nez se ospravedlnovat, ze pouzila vic plen nez se libi sestricce. Zkus to ale brat jako vyzvu jak se zacit ucit byt prubojnejsi 🙂. Ono se to teda lehko rekne, ale zkus to - taky to tak mam. A ano, hodne zdravotniku je vyhorelych a chovaji se dost necitlive, ale my pacienti tu nejsme od toho, abychom je chapali, ze toho maji hodne a proto jsou neprijemni! Naopak oni jsou tu pro pacienty. Taky jsem delala s lidma a kdybych se chovala tak jako se casto sestry chovaji, ihned me vyrazi.

betelgeuzz
14. pro 2017

@anitttaa jenže přesně takové typy si ty sestry vybírají. Ten, kdo jim dá jasně najevo, že si to bude dělat po svým, toho nechají, ostatní chodí buzerovat. Mě se pak chodily ptát, jestli můžou udělat odběr, jestli můžou odvézt dítě na vyšetření, což u jiných nedělaly. Já myslím, že kvůli dítěti stojí za to být asertivní.

verunkanatalka
14. pro 2017

Ahoj...Já jsem se už naučila se ozvat.Se sestrou na dětském,kde jsem s dcerou ležela,jsem se zhádala.Pořád jsem si v hlavě musela říkat,že ona je tu pro nás a ne my pro ní.Upozorňuji dělám ve zdravotnictví...a nikdy bych si nedovolila k nikomu chovat se neuctivě.Respekt musí být ovšem na všech stranách...

japona
14. pro 2017

@anitttaa Nechci sestry omlouvat, pokud se nechovají pěkně, ale jsou to taky jen lidi.. Spolubydlící na pokoji je smůla, ale tech par dni to budete muset prezit, da se pro priste predejit objednanim "nadstandardu"..
Sestry bych poprosila o dalsi plenky a vysvětlila bych, proc mám větší spotřebu (dítě často bleje, ..). Nevěřím, že když uvidí, že máte zájem o to mit ciste miminko (a ne si je nakrást v nemocnici🙂), že vám nevyjdou vstříc🙂. Ať jste brzo doma!🙂

shine2015
14. pro 2017

Holky jsem taky ze zdravotnictví a u prrvniho dítěte jsem tam taky dělala neskutečný dusno jak mě sestry stvaly, vše problém, ano měly toho hodne atd pruser je ze když jste v šestineděli, primárně řeknou ze mate pomatene hormony a u to napíšou do dokumentace - proste z vás udělají hysterku....
U druhého to začalo podobne než a dceru svítili kvůli žloutence a já přišla pro ni na kojení a byla v jiném inkubátoru pod jinym jménem - mě dala sestra do "kočárku" nebo jezditka nebo jak to nazvat jiné dítě - jsem se na ni podívala a řekla tak sestri tohle nemyslíte vážne ze ne - ona zkontrolovala boxy a proste ty deti v boxex vyměnily..... na rukách ale měly napsané a na nozicce cedulky spravne.... a od té doby jsem měla do konce pobytu klid - nikde jsem to nenahlasila, ale vím, ze jsem mohla....

A u třetího jsem tam sla už s nadhledem a proste přesvědčením ze to holt par dni preziju a budeme doma a taky to tak bylo....a v závěru to bylo celkem fajn.....

Takže za mě - jednoznačně říci slušně a proste se ozvat. Zbytecne nic nehrotit ale zase si nenechat nic líbit.....

Držte se a maminky co to čtou ať jste brzy s miminkama doma....

babanci
15. pro 2017

Nepříjemné sestry...ony jsou nějaké příjemné? Já to ještě nezažila. 🙂 Když jsem byla v porodnici za dcerou, taky tam byla taková jedna nepříjemná a pořád mojí dceru stresovala. Máte moc prádla, používáte moc plen, odnesla jí dítě, aniž by řekla, kam ho nese a proč a prvorodička byla celá pryč, tak jsem se ozvala já a byl klid. Nedej se, nikdo nemá právo nám otravovat život.

petrasipkova1
15. pro 2017

Poradím jen jedno, už máš dítě pro které jseš všecko a ty ovlivnis co s ním bude, prostě se nauč ozvat když jde ó dítě ! tvoje dite.

jaanicce
15. pro 2017

Taky s tím mám zkušenosti (i jako zdravotník). Nesmíš si to nechat líbit nebo si budou dovolovat víc. Je to zákon hromosvodu. Teď si máma, citlivá a potřebuješ spíš pochopení, ale oni tě teď berou(podvědomě) spíš jako snadný cíl. Bohužel. Nejlepší je, aby Tě někdo pravidelně navštěvoval a dal jim jasně najevo, že si to nenechá k Tobě líbit. Ty jim taky vymez hranice a slušně je pošli do háje. ONI jsou tam pro Tebe a nemají si co dovolovat. Věř mi. Klidně buď hnusná, Ty na to máš na rozdíl od nich právo!!! Neříkám, že se tak chovají všude, ale chovej se k nim tak, aby Ti bylo dobře a tak jak si oni zaslouží...

jaanicce
15. pro 2017

Viz bod 1. Mimochodem tyto práva mají být vyvěšeny v každém zdravotním zařízení!!
http://www.mzcr.cz/kvalitaabezpeci/obsah/prava-...

lucie_91
15. pro 2017

U prvního dítěte si sestry dělaly co chtěly. Např.změřili synovi žloutenku a hned mi ho sebraly se slovy "Musí pod světlo" a já se jakožto prvorodička sesypala, nikdo mi nic nevysvětlil. Bylo ale vidět, že měl hodně žloutenku, byl skoro až oranžovej, tak budiž. U dcerky podobné - změřili žloutenku, řekli, že to roste a že to vypadá, že bude muset pod světlo. Zeptala jsem se na hodnoty a protože byly kolem 250, řekla jsem, že to nehrozí, že to je ještě v pohodě a nikam nepůjde. Tak nešla. Další den nás jen posunuli na jiný pokoj, protože já jsem byla už jakoby propuštěná, znova změřili žloutenku a šli jsme domů. V únoru se narodí 3.prcek a pokud u žloutenky nastane taky taková situace, pěkně si ohlídám hodnoty. Pod 340 nikam nejde, je to přirozené, a vyšší hodnoty má jen extrémně málo dětí. Jenže to matky mnohdy neví a nechají si dítě osvěcovat, i když má třeba kolem 250-280 a je to naprosto zbytečné, protože to dítě absolutně neohrožuje (v termínu, bez nemocí, vad apod samozřejmě).
Nebo přišli na vizitu a zrovna jsem dcerku kojila. Sestra se natahovala, že mi ji sebere od prsu, tak jsem jí odrazila ruku a říkám "Co si to dovolujete?" a ona "No paní je vizita, musíme se na miminko podívat!" a já na to "Tak se přijďte podívat za čtvrt hodiny, až dokojím." - a tečka.
Z toho plyne - neser se s nima!

dominika1986
15. pro 2017

@babanci my jsme díkybohu zažily příjemné sestry v porodnici. Nic z těchto hlášek, které tady čtu, nezaznělo, naopak nám dokonce ještě sestřička říkala: používejte ty naše pleny, šetřete si svoje. (Měli jsme pro jistotu i vlastní z domova). Ptaly se, jestli máme dost oblečků atd. Ale uznávám, že to asi spíš v dnešní době je výjimka potvrzující pravidlo 🙂