Ashermanův syndrom. Měly jste podobný problém?

belara
30. dub 2010

Ahoj holky, pro ty , které nevědí, tak se jedná o komplikace po kyretáži.Jsou to srůsty v děložní dutině tzv.synechie.Najde se tu některá z vás, která má či měla podobný problém?

ivomal
28. dub 2011

Najde..já..za týden jdu na konzultaci hysteroskopie, kde by mi ho měli zjišťovat. Jsem po dvou MA s kyrety a vůbec nemám ms

mosvo
15. srp 2011

Ahoj, taky mám diagnosu Ashermanův syndrom. Po porodu jsem měla přirostlou placentu k děloze a hodně jsem krvácela, následovalo několik revizí. Po kojení jsem začala sice menstruovat, ale bylo to spíš takový špinění. I přes to jsem otěhotněla podruhé, ale to nedopadlo, takže další revize a protože mi neklesalo hcg, tak těch revizí bylo zase víc. Pak už jsem přestala menstruovat uplně. Naštěstí jsem se dostala k Apolináři a tam mi srůsty odstranili a teď už jsem měla třikrát menzes. Dál budu docházet do CARu, takže uvidíme co dál. Ale i ten menzes považuju za úspěch. Ivomal, jak jsi na tom ty?

moris119
2. dub 2012

Ahojky,taky mám diagnozu Ashermanův syndrom.Asi následek 3 revizí,zamlké těhoenství.Hcg mi sice kleslo,ale vymizela menstruace.Po 2 revizi byla slabá jen 3 dny.I tak jsem za dva měsíce otěhotněla,zas zamlké a od prosince to nemám.Jen slabé zašpinění.Píchají jen injekce na vyvolaní a nic.Zas jen trochu zašpiním.Čeká mě laparoskopie a hysteroskopie.Podařilo se vám po tom otěhotnět,může se stát,že menzes už nebude?Pak bych už nemohla otěhotnět.Doktor řekl,že jsem pro něj výzva 😕 a zda budu moct mít děti se uvidí až pak,jestli půjdou srůsty rozrušit.Napište mi jaké máte zkušenosti.Není to s kým probrat,nikdo s tím nemá zkušenosti.Díky,jo všem držím palce at to dobře dopadne,prý držet optimisus pomáhá 🙂

majdalou
30. zář 2014

Ahojky. Mám také diagnózu Ashermanův syndrom. Při prvním těhotenství mi přirostla placenta, ale dál to bylo v pohodě. Letos v únoru jsem měla druhý porod a do konce šestinedělí dvě revize a záněty dělohy. Nekojím od druhé revize a neberu antikoncepci. Měsíčky mi ještě nepřišly a to do mě prali hormony a injekce. Dnes jsem byla na ambulantní hysteroskopii, ale panu doktorovi se nepodařilo srůsty odstranit, takže musím do Motola na hysteroskopii v celkové anestezii, ale není vůbec jisté, že se to povede. To se dozvím až se probudím. Mám strach.