Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

lendulka007
16. led 2008

...bohužel T/M není hrazená ze ZP a musí se stejně platit. ☹
Bessi, je super, že jsi nyní spokojená, to je totiž nejdůležitější. Já jsem se rozhodovala mezi 2 CARy, ale ten jeden mně byl sympatičtější a ten jsem zvolila. Stále si myslím, že jsem zvolila dobře. 🙂

gregy
16. led 2008

No popravde urológ v centre kde sme my mu tiež dokopy nič nepovedal dokonca nás poslal sa presne popýtať na výsledky k sestričke o on ich mal napísané v správe, potom mi sestrička hovorila že pána Doktora asi bude musieť opäť preškoliť ako interpretovať výsledky a hodila úškrn, takže v podstate čakáme nech porobia všetky vyšetrenia a šup ešte k jednému urológovi nech povie čo si o tom myslí a skúsi neakú liečbu. Lebo v CARe manželovi len medzi dverami povedal nestresovať sa a jesť zeleninu, no rada nad zlato!!! a len okrajovo povedal že poprípade urobíme M/T, a nič viac keby sme pred tým neboli sedeli u môjho gynekológa tak ani nevieme čo nás čaká ... Ten ich urológ sa mi vôbec ale vôbec nepáči ale ináč som spokojná a na urológovi to nestojí ... tkže len vymeníme urológa ale centrum je OK.

bessi
16. led 2008

Clovek ty penize stejne obetuje a rad, kdyz to nejde prirozenou cestou. Ale pokud maji nekde za stejny vykon trojnasobnou cenu, ale tisickrat horsi pristup, tak je to smutne. Takove lidi nehodlam podporovat. Doufam, ze jsme zvolili dobre, i kdyz nekdy jeste trosku pochybuju. Ale urcite jsem rada, ze jsme CAR zmenili, protoze jsem odtud odchazela vzdycky vytocena a to rozhodne dobre nebylo. Hlavne jsem Dr neduverovala, protoze jsem zjistila, ze nam keca a taha nas za nos (to se opravdu potvrdilo v druhem CARu, kde jsem se dozvidali presne opacne informace). Je to smutne, kdyz se takova prace smrskne jenom na vydelavani penez ☹
Co predvedl ten urolog, me vubec neprekvapuje, s obdobnym jednanim jsme se taky setkali. Doktori to ale taky nemaji jednoduche, jsou to taky jenom lidi, taky se nekdy spatne vyspi... ale bohuzel , kdyz se clovek dozvi takovou diagnozu, je precitlively, sokovany a ocekava vstricne jednani.

gregy
17. led 2008

bessi to máš pravdu že človek je po takej diagnóze precitlivelý, to sme určite aj my a očakávali sme že sa niečo rozbehne aby sa to zlepšilo a vlastne len čakáme, ja viem že sa v podstate s tým veľa robiť nedá ale ked ti nepovie žiadnu možnosť tak ťa to proste zarazí ... ale ja sa nesťažujem riešenie už máme tak nech len porobí výsledky ....
ale môj gynekológ v centre je celkom fajn, keď nám hovoril tie prvé výsledky veru som mala slzu v oku a on bol totál profesionál a zvládol to ukočírovať tak aby som sa tam nezložila a aj nás tak trochu povzbudil že s tou diagnózou je možnosť mať dieťa, hoci po preštudovaní všetkého viem že ani IVF sa nemusí podariť lebo je to naozaj na hrane ...

petranela
17. led 2008

Ahoj holky,
Bessi, chtěla jsem Ti napsal proc jsme zmenili přesli z Heliose do Repromedy, ale driv mi spatne fungoval konik. Z jednoho Tvého příspevku mam dojem, ze chodite do Heliosu k Texlovi. Protoze by jsme u Texla byli taky a manzovi naordinoval presne ty stejne vitaminiy - Tribulus terestus, Carnitargin a multivitamin a taky mluvil o sedesatiprocentní sanci na zlepseni.
My jsme z Heliosu utekli, protoze jsem dva roky chodila k dr. Osladilove (ted se jmenuje Pospisilova), chodila jsem k ni na normalni gynekologii. Cely ty dva roky mi nerekla, ze mam polycysticke vajecniky (PCO) a přitom si diagnozu do pocitace zapsala. Nedelala mi zadne hormonalni vysetreni, zadne leky, proste nic, vzdycky jen rekla, ze je to drobna cysticka, ktera zmizi sama a hotovo. Vubec mi nerkala, ze nemam ovulaci. Ja jsem pritom moc dobre vedela, co je to PCO, protoze to mela jedna moje kamaradka.
Hormonalni profil jsem si musela primo vydupat, snazime se sice jen pul roku, ale diky mym ruznym problemům mela jsem dojem, ze neni vse O.K. Manzovi zjistili spatny spermio a mne ty PCO. Texl s myma PCO zase nechtel nic delat, nechtel mne objednat na folikumetrii, jen mi nasadil metformin - 1 tbl denne coz je tak nizka davka, pri ktere by se nic nezlepsilo. Manzu neposlal na dalsi vysetreni krve, mne taky ne, proste jen rekl, kontrolni spermio za 70 dnu a hotovo. Proto jsme z Heliosu odesli. Nasi znami meli stejne vysledky jako my, v Heliosu taky mluvili o dost spatnych zkusenostech a doporucili nam Repromedu. Takze jsme byli v Repromede a musim rict, ze nas ted ceka spousta vysetreni a budou nas oba sledovat mnohem vic.
Bessi, mas nejake zkusenosti s Repromedou? Vy jste taky menili CAR, kde jste byli predtim?

bessi
17. led 2008

Petranelo, spatne zkusenosti mam a to prave s Repromedou. Nam naopak nechteli udelat zadna vysetreni, jen rezat, proto jsme utekli, jak rychle to slo. Jeste ted se mi zvysi hladina adrenalinu, kdyz si tam na to vzpomenu. Nazory na CARy jsou ruzne, kazdemu vyhovuje neco jineho, tak se nenech znepokojit. My udelali presne opacnou zkusenost, u nas se neco zacalo dit az po prechodu do Heliosu. Tady jsme se setkali se vstricnym jednanim, tak doufam, ze to tak bude pokracovat. Stejne si myslim, ze jsou v tom vzdycky na prvnim miste penize a CARy se snazi udelat dojem, kdyz nekdo prijde od konkurence 😉 Moc si nedelejme iluze 😒 Vice doktoru nezavisle na sobe mi reklo, ze hormonalni profil u chlapa neni az tak dulezity, tak nevim, kde je pravda. Nezbyva nam, nez tem doktorum duverovat, ze to s nami mysli dobre, protoze je potrebujeme. Nejdulezitejsi je psychicka pohoda a klid a ten jsem ziskal v Heliosu. Nejsem doktor, tak nemuzu posoudit jeho postup, ale zkus si koupit malinovou smes od dedka korenare a treba nebudes zadne leky potrebovat

Gregy, IVF se sice podarit nemusi, ale ber to z te lepsi stranky - pred 20 lety bychom zadnou sanci nemely (T/M se nedela zas tak dlouho), tak zaplat panbuh za to a hlavu vzhuru. Ono to urcite dobre dopadne 🙂

gregy
17. led 2008

Bessi to mi omieľ aj moja sestra že lekári sú teraz už schopní všetkého 😀 ale prírodu neošalíš 😕 no ja len pevne berím že sa nám to podarí a budeme mať naše vytúžené mimimko 😵

bessi
17. led 2008

Gregy, je treba to brat tak jak to je. Vim, ze kdyz clovek po necem touzi a nedari se, tak mu nepomuze zadne povzbuzovani. Ja uz tu nejvetsi krizi prekonala, prvni dny jsem probrecela, ale ted je potreba byt v pohode a kondici, pak se sance zvysuji. Myslim, ze zrovna v techto pripadech uz byla priroda mnohokrat osalena 😉

gregy
17. led 2008

no to áno ale razk keď nechce tak nechce ... ale naše prípady to nebudú v to verím 😵

katy2
17. led 2008

ahojte!
my ideme na m/t uz buduci tyzden.... len aby tam nieco nasli.... bojim, bojim...

gregy
17. led 2008

katy držíme palce aby ste dobre dopadl 😵 😵 😵

petranela
17. led 2008

Bessi, to mne mrzi, ze jste v Repromede meli tak spatnou zkusenost. Ja uz dnes pochybuju o vsech tech CARech a na vašich špatných zkušnostech v Repromedě určitě taky něco je, to je jasny. Ke které doktorce jste chodili? My jsme byli poprve u Veselé, připadala mi taková chladná, ale celkovy prvni dojem jsme meli oba s manzou vyborny. Uvidime co se bude dit dal, pokud nebudeme spokojeni, zbyva nam vyzkouset Unicu anebo Oblinak, ale k dalsim zmenam se nam vubec nechce, takze musime vydrzet.
Drzím vám palce, at jste v Heliosu spokojeni vic nez my.

adus22
17. led 2008

Katy ahoj. Tie nervy si viem predstavit. Nas caka M/T o par mesiacov. Velmi drzim palce! A urcite vsetky budeme netrpezlivo cakat na dobre spravy od teba 🙂

bessi
17. led 2008

Petranelo, my byli u Dr. Veseleho, k jeho osobe se vyjadrovat radeji nebudu. Jeste je tu Reprofit nebo tak nejak se to jmenuje. Taky se mi uz nechce jinam a tak mi nezbyva, nez jim verit a doufat, ze to bude OK. Dalsi duvody, proc jsme odesli, byli fanancni - maji sice na netu cenik, ale neni kompletni (uctuji si pak dalsi ruzne priplatky, ale to vam reknou, az je to aktualni, tak si na to dejte pozor, jde o tisice ne o stovky). Konecna cena T/M v R. 22 000kc (v ceniku uvadeji 16 000kc), v H. 6000 - 7500 kc, tzn. tretina 😨

Katy 2, dej pak vedet, jak jste dopadli. Drzim palce 🙂 Jakou vam davaji sanci? Genetiku jste meli OK?

lendulka007
17. led 2008

Holky, to vám řeknu, že je drsný, jak se ceny za stejný úkon mění v každém CARu, jenže ono nejde o 1 tisícovku, ale o víc. To je fakt drsný.
Jinak Gregy souhlasím s tebou, že přírodu prostě neošálíš. I když to tak vypadá, že jí chceme všechny ošálet, ale doopravdy to tak není. Proč každému nevyjde hned IVF?? Proč to musí absolvovat 4x a vícekrát. Vždyť to vypadá jednoduše, ale není tomu tak. To je ta příroda.
Katty, příští týden budu na tebe myslet, aby T/M dopadla dobře. Dopadne, uvidíš.
Adus, kdy vás čeká T/M??

adus22
17. led 2008

Lendulka my pojdeme na M/T az niekedy cez leto, skor nemozeme koli manzelovej praci. Vy idete zhruba za mesiac, ze? Ani sa mi nechce verit, ze nas je tolko s tymto problemom. Ked nam to oznamili, myslela som, ze sme jedini na svete a ze taka diagnoza ani neexistuje.

bessi
17. led 2008

Adus, kdyz nam Dr. rekl, ze zadne spermie nenasli, zustala jsem zirat s otevrenou pusou, myslela jsem, ze spatne slysim nebo ze je to nejaky hodne blby sen. Je potreba se s tim srovnat a verit, ze to ma reseni. Aspon jsme si rozsirily obzory 😀
Lendulko, to mozna neni priroda, ale nejaka vyssi moc. Stejne tak by ses mohla ptat, proc ten ma rakovinu? Proc toho muselo prejet auto? Proc zrovna ja? ....... Nesmi se to takhle brat. A dokonce v porovnani s jinymi prusvihy je takova azoo brnkacka 😉

adus22
17. led 2008

Bessi, my sme z toho boli tiez uplne mimo. A nam robili prvy spg na obycajnej url ambulancii, takze nam k tomu ani nic nepovedali. Esteze existuje internet. Teraz to berieme tak ako to je a verime, ze sa dietatka dockame. Asi este nebol ten spravny cas 🙂 . Uz mate vsetky vysetrenia za sebou?

petranela
17. led 2008

Bessi, to jsi mne teda sokovala, ze nemaji aktualni a kompletni cenik, protoze jsem se asi pred 14 dny divala na net a ceny se mi zdaly celkem O.K. v porovnani s ostatnimi CARy, detailně jsem to nezkoumala. A jak pises o cenach za T/M, rozdil je opravdu velikansky. Milionari nejsme, takze by nam takovy rozdil samozrejme taky vadil. Az tam pujdme priste, tak si kompletni cenik vyzadame a pripadne bysme sli zase jinam 😖 😠 uz nejak ztracim s hledanim novych "lepsich" doktoru energii. Vzdycky jsem dokortum hodne verila, ale po mych zkusenostech uz tomu tak neni.
Ach jo, kez bysme misto zkoumani ceniku CARu radsi vsechny zkoumaly tehotensky testy a obrazky z ultrazvuku!!! To by bylo fakt uzasny, ale verim, ze se vsechny dockame!!!

bessi
17. led 2008

Adus, cekame na genetiku - manzelovi v prvnim CARu delali jen karyotyp a nejak "opomenuli" dalsi geneticka vysetreni, takze aspon vime, ze nema Klinefeltera-toho se opravdu bal, pak chtel jit zapit obry vysledek karyotypu. V druhem CARu vzali krev i me. Uz se tesim, az mi reknou, ze jsem taky hricka prirody a doma zalozime obludarium 😀 😀 😀 Pak mi nezbyva nez cekat na spravny den a nechat si vzit krev na hormonalni profil - ale nikdy jsem nemela zadne problemy, tak snad to bude OK.

Petranelo, taky nejsme milionari ☹ , proto nehodlam podporovat R.... Cenik je aktualni, jen tam chybi ty ruzne priplatky (samozrejme, ze zamerne, to mi nikdo nevymluvi - chybi tam anestezie, zmrazovani, pobyt na luzku). Manzel prisel od urologa, ktery ho v podstate nevysetroval, jen smeroval k T/M a umluvil o nejakych zavratnych cenach - to byl pro me impuls a zacala jsem patrat. Nenasla jsem vyssi cenu za M/T nez v R. A ted jsem si predstavila toho dr., jak ze me dela blbce, chodi pozde .... a bylo mi jasne, ze musime pryc!!!

adus22
17. led 2008

Bessi prosim ta, co je to klinefelter? Genetiku uz mame za sebou a s tymto som sa nestretla.
Co sa tyka platieb v centre, len sme si zbezne prebehli cennik. Mylim, ze tam bolo M/T 22.000 Sk. Ale aj keby to bolo viac je to jedno, lebo v nasom okoli je len jedno CAR. Takze to mate super, ze si mozete vybrat.

bessi
17. led 2008

Porucha v poctu pohlavnich chromozomu-chlap ma normalne XY, pri tomto syndromu XXY, takze ma trochu znaky jako zena - napr. muze mit zvetsena prsa, hlas jak eunuch .... a hlavne jsou tito jedinci azoo, proto se to vysetruje jako prvni.

adus22
17. led 2008

dakujem, ma XY 😉

gregy
18. led 2008

Kočky keď tú diagnózu oznámili nám boli sme tam obaja s mužom nezmohli sme sa ani na slovo, mne sa samozrejme hned nahrnuli slzy do očí a len veľkým sebazaprením som sa tam nezložila. No a ked sme vysli z ambulancie tak sme si na parkovisku aj porevali ... o 6 dní šiel na spg. (bolo to ako 1 rok) a tam sa naštastie našli tie dva kusy ... nie je to veľa ale viem že sa tvoria a to je obrovská úľava ...
Ináč tej genetiky sa bojím aj ja ako čerta ale u nás bol najbližší voľný termín až 26.2. a na výsledky sa čaká skoro 4 týždne tak si to ešte neako nepripúšťam potom sa budem stresovať ked pôjdeme po výsledky ... 😕 dovtedy na to proste nemyslím.

lendulka007
18. led 2008

Bessi, máš pravdu, je to nějaká "vyšší moc".
Gregy, my měli při posledním kontrolním spg taky 2 kousky a při prvním asi 3. Taky doufám, že se tedy tvoří a že jich při T/M získáme více. Jinak genetiku máme za sebou a čekalo se na výsledky taky docela dlouho. Jinak jde vlastně jen o odběr krve, takže mě zaráží, že vás takhle dlouho nechávají čekat.
Z té genetiky nám taky dělali: klinefertův syndrom, mutace genu na cystickou fibrozu a ztrátu genů na dlouhém raménku chormozomu Y a samozřejmě karyotypy.
Jinak, když nám řekli, že máme azoo, tak jsme byli oba v šoku, držela jsem slzy, asi i manža....bylo to strašný. Pak jsem jela k jedné kamarádce a pořádně jsem to vybrečela. Nemohla jsem tomu uvěřit.Stejně mě zaráží, kolik takových párů je, myslela jsem si, že jsme jediný, ale ono to tak není. Hlavně když existují možnosti typu ICSI, T/M,....není to tak dávno a byli bychom bez jakýchkoliv šancí a nadějí.
Tak nám všem držím palečky, ono se nám to určitě povede, otázkou je kdy 🙂 ...tak vzhůru do bojů.

gregy
18. led 2008

Lendulka my sme si veru porevali spolu len čo sme opustili kliniku 😢 ale už sme na to lepšie ked vieme že sa tvoria a treba veriť nepoddávať sa tomu, skúšame brať lieky - porfertil a pycnogenol a už som nás objednala na akupresúru a ideme podstúpiť aj neakú detoxikačnú kúru, nuž za skúšku nič nedáme len keby to vyšlo! Ale veríme bo veríme! takže to určite vyjde!!! 😵

lendulka007
18. led 2008

..my jsme taky rádi, že víme, na čem jsme. Je to myslím lepší než jen se snažit a každý měsíc doufat,.... Oba tomu věříme, že to vyjde 🙂

gregy
18. led 2008

lendulka a vás kedy čaká IVF nás až v júli ... no máme aspoň čas sa zregenrovať a povedali sme si že v máji alebo
v júni ideme na dovolenku k moru viem že IVF bude finančne náročné a mali by sme šetriť ale kašlať na to neboli sme na dovolnke pri mori ani nepamätám ... takým oddýchnutým sa to bude urťite lepšie znášať!

lendulka007
18. led 2008

Gregy, my chceme jít hned jak to půjde po T/M. Takže IVF bude v březnu nebo v dubnu, záleží jak se domluvím s dr.

gregy
18. led 2008

To máte super, že idete už tak skoro neviem či som to už spomínala ale asi áno, mi kôli poisťovni musíme čakať až do júla ... no čo už.