Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

prinzesz
1. bře 2010

pajinkapa, dr. Koci je v Prahe najdi ho na googli, poslem ti IP na jeho web, tu sa to nesmie zverejnovat 🙂 35 tisic stoji len ta operacia mese/tesa + IVF je dalsia polozka, ale zas to ti plati poistovna, ty si platis len lieky ale vraj tie stoja okolo 6000kc no som zvedava ked na to pride 🙂
biologicke dieta mozete mat ked vam najdu spermie a budu ok.. to je najdolezitejsie, ked je HP ok je tiez dolezite, este genetika 🙂

prinzesz
1. bře 2010

boruuvka, a kde vam robili tese? my to budeme mat za 35tisic.. kolko ta stala stimulka, lieky a co je nadstandardny vykon?

boruuvka
1. bře 2010

Prinzesz, my jsme byli v Sanusu v Jihlavě. Nadstandardní výkony jsou pero s lepšími stimulačními léky - místo klasických injekcí, prodloužená kultivace, ICSI. Na zamražení jsme nic neměli - jinak by byla ještě položka za mražení embrií.

prinzesz
1. bře 2010

boruuvka, tak toto presne chcem aj ja, pre istotu, kolko stoji to zamrazenie? viem ze niekedy to stalo 2000 teraz? nevies?
to pero chcem ja, inac kto ti pichal lieky? sama alebo manzo? 🙂

boruuvka
1. bře 2010

Prinzesz, já jsem si píchala lék Puregon, potřebovala jsem 2 dávky (celkem 4 000), píchala jsem si sama do břicha (do špíčku) - musí to být ve stejnou dobu a to byl manžel vždy v práci. Měla jsem dlouhý protokol, takže mi na měsíc nasadili antikoncepci, pak píchli injekci, abych byla v přechodu (úplný útlum vaječníků) - asi po 10 dnech od injekce byla kontrola, jestli je vše OK a pak jsem si začala píchat ten puregon. Vždy po 3 dnech byla kontrola, jestli folíky rostou, tak jak mají. Pak jsem dostala domů injekci na uzrání vajíček - tu mi píchli u nás na pohotovosti ve 21:00 hodin a do 36 hodin muselo dojít k OPU.
Kolik stojí zamražení to nevím, každý car to má jinak, některé mrazí po 1 embriiky, jiné po více kusech. Když to teď čtu, čím člověk musel projít, tak to zní děsivě, ale za ty kopanečky v bříšku to rozhodně stojí. 😉

pajinkapa
1. bře 2010

Boruuvka - děkuji za informaci, taky nám řekli že tese bude stát 15.000, ale se vším by nás to mělo vyjít kolem 40.000 Kč
Vy jste boruuvka na jaké poliklinice?

boruuvka
1. bře 2010

Pajinkapa, byli jsme v malém centru Sanus Jihlava. Taky jsme měli nejdřív pochybnosti, jestli nejsme na tak malý car moc "komplikovaný" případ, ale zvládlo se to. Ono záleží, jaké ti nasadí léky a kolik budeš potřebovat jednotek. Mě stačili dvě balení puregonu, ale někdo potřebuje 3 a to už je třeba o 2 tisíce navíc. A taky se dost liší ceny těch nadstandardních výkonů.

prinzesz
1. bře 2010

boruuvka, ty si bola zdravotne ok? ci tiez si mala nejaky problem? to akoze aj mna najskor supnu do akoze prechodu, to je klasicky postup to co robili tebe? moj ty boze.. tak teraz mam este vacsi strach!

pajinkapa
1. bře 2010

prinzesz - díky, pošli mi odkaz na adresu pajinkapa@centrum.cz
Tak když je HP ok, a když bude i genetika OK, tak je šance, že budeme mít dítě?

boruuvka
1. bře 2010

Já jsem byla úplně v pořádku. Jsou dva druhy stimulačních protokolů, krátký a dlouhý. Já jsem měla ten dlouhý a jeho součástí je ten přechod, ale neboj, nic to nebylo.
Pajinkapa, ano pokud bude HP a genetika v pořádku, tak je veliká šance, že budete mít vlastní dítě.

prinzesz
1. bře 2010

boruuvka, a preco si mala ten dlhy protokol? podla coho to oni davaju?

prinzesz
1. bře 2010

pajinkapa, mas tu linku v IP, pozri sa hore a tam mas internu postu a tam by ti mala svietit cervena 1 a to znamena ze mas jednu spravu 🙂 tak mrkni

prinzesz
1. bře 2010

tak holky, uz mam aj ja vysledky z genetiky, tak je vsetko ok 🙂 ja som zdravucka 🙂 juchuuuu!!!

boruuvka
1. bře 2010

Prinzesz, dlouhý protokol se dává zdravým pacientkám, které nemají žádný problém - prý jsou i kvalitnější vajíčka. A krátký zase těm, kterým př. nenarůstá sliznice a tak. A gratuluji ke genetice.

prinzesz
1. bře 2010

takze aj mna caka dlhy protokol 🙂 cize este aj antikoncepciu budem brat.. a to som si myslela ze ma uz nebude cakat 🙂 aku HAK ti dali, a to si brala len jeden mesiac? ak mas cas a chut, mozes mi napisat presne ako co ti urobili? celu tu "cestu"? dik

plasice
1. bře 2010

Ahoj holky!
Tak dneska volal manžel do CAR,aby zjistil přesné výsledky hormonálního profilu a je to:FSH 24,8 LH 10,2 Prolaktin20,07 Testosteron 7,99 SHBH 25,5 FREEINDEX 31,3.Je tady někdo z vás,kdo tomu rozumí?Myslíte,že by se ty hladiny daly vylepšit nějakým podáváním hormonálních léků?

pajinkapa
1. bře 2010

prinzesc - děkuj za info, jinak ti gratuluju k dobrym vysledkům
büruuvka - taky děkuji za info

slncee
1. bře 2010

ahojte, aj mna by zaujimalo, ci vie niekto dodat ake su normy od do pre hormonalny profil - FSH, TSH, LH a testosteron... My nemame SHBH a Freeindex, co to je? Inac jedine, co som sa docitala, ze ak FSH nižšia ako 20,3 IU/1 (to je medzi hornou hranicou normy a 20,3 IU/1), je možné očakávať lepší výsledok mikrochirurgického odberu.
http://lesk.cas.sk/clanok/81415/liecba-muzskej-...

Ak ma niekto ake su normy danych hormonov, prosim dajte ich tu. Dakujem velmi pekne.

petinax
1. bře 2010

pajinkapa-ano presne jak piše boruuvka my to mame vypočteno s se stimulací a vším ostatním na těch 30000 možná plus mínus něco.taky jsme se rozhodovali jestli zlin nebo olomouc,vyhrál olomouc fertimed.já nevím odtud je ten Kočí, my chodíme k sobkovi do toho olmika

tak to je ok že je to dobré, asi budeme mít stejný problém, máme vše ok a máme tu nejasnou příčinu.já doufám že jo, že vezmou spermie pomocí MT a bude vše v pořádku a budeme mít naše vlastní mimi.boruuvka je toho příkaldem, že jo?taky jste měli nejasnou příčinu a povedlo se.mám pravdu?

plasivec
1. bře 2010

Ahoj Slncee a všichni,
dle mého rozhovoru s CARem je norma pro testosteron 9,99 - 27. Co je SHBH a Freeindex to netušíme. Snad nám to 10.3. doktor vysvětlí. Jinak jsem se po mejlu psal s Mudr Kočím z Andromedy a ten říkal, že má dobrý výsledky i u mužů s FSH 41,1!! Jo a jelikož je Testosteron velmi nízko, tak by se TESE měla stejně dělat až po adekvátní hormonální přípravě.
Tak já nevím - v CARu říkají, že hodnoty jsou takový, že jediné možnosti jsou TESE nebo dárce a jinej doktor vám řekne, že ty hormony nejsou žádná tragedie, že je velmi slušná pravděpodobnost, že se to léčbou dá zvrátit. Co na to říkáte?
Dr. Kočí prý má velmi slušný výsledky s pacienty, kteří mají problém jako já.
Plasivec

alwaysbesteal
1. bře 2010

Ahoj holky, nejhorsi je to cekani, priteli zjistili azo pred 3 nedelemi, i kdyz ze svoji byvalou zenou maji dite z ivf, ona mela zdravotni problemy a jemu zjistili snizeny pocet 2.5 mil spermii (pred 4 lety). Jak je mozne, ze je tam mel a ted ne? Ja jsem zdrava. Vysledky z genetiky snad za tyden. Je objednan na druhy tyden do Gennetu na pohovor o tese. Je z toho fakt spatny, snazim se ho podporit, tak jsme se rozhodli, to vzit z gruntu a 13teho se berem 🙂 hormonalni testy mu zatim nedelali...

prinzesz
1. bře 2010

plasivec, my k nemu chodime a ja som nadsena jeho optimizmom, je vazne super a ja osobne mu verim! ku kazdemu sa chova akoby bol ten pacient jediny na svete 🙂 a ma naozaj vyborne vysledky, myslim ze je jeden z najuznavanejsich andrologov v cz a sk, cize ja by som mu verila, chodte k nemu na osobnu konzultaciu, ukazte mu vysledky a nech vam povie on na to svoj nazor.. ale je drahy prva konzultacia stoji 3000kc

monasek84
1. bře 2010

plasivec: na toto si zvykni...na to narazis jeste nekolikrat.... nam se jeden doktor podival na vysledky z biopsie a rekl nam doslova "povim vam to na rovinu, je to na hovno"...tak jsme ty vysledky vzali jinymu a ten na to mrkl a s usmevem rikal, ze to neni az tak strasny, ze se s tim da pracovat....takze my zastavame nazor, nez necemu uverime, overime si to aspon ze tri stran 😉 tak hodne stesti 🙂

monasek84
1. bře 2010

To all: a jeste k nasemu "pokroku".... MM porad ceka na pulku dubna na kontrolni spermio... no a ja zmenila GYN a ve ctvrtek byla na velke prohlidce, kde mi sdelili ze mam PCOS 🙄 takze me ceka hormonalni profil a podle vysledku asi laparoskopie.... 😠 minulej gyn me na to neupozornil a tento to uvidel hned... grrrr...

boruuvka
1. bře 2010

Monasku, co to je PCOS?
Alwaysbestael, je možné, že tvůj brzy manžel 🙂 mohl v nedávné době prodělat zánět, který ještě zhoršil jeho stav. Ale když už splodil dítě, tak snad se při M/T najdou spermiiky i pro vaše společné mimi.
Princezs, to jaký ti dají protokol záleží na caru, některé preferují dlouhý, jiný krátký. Ale pokud jsi v pořádku, tak to bude dlouhý. Název HA si už nepamatuju, ale byli to jednofázový pilulky na 21 dní. Pak injekce do přechodu (je to prášek s tekutinou, který se smíchá a musí to píchnout profík do zadku, proto mi to píchali na pohotovosti přesně ve 21 hodin) pak do 36 hodin OPU. Před OPU musíš k obvoďákovi na předoperační vyšetření kvůli narkóze. Jinak jsem ještě brala po OPU prednison (lék na snížení imunity), aby moje bílé krvinky nezničili embrijko jako cizí látku v těle. A taky jsem si zaváděla nějaký čípky na zvýšení sliznice. Jinak OPU je taky celkem v pohodě. Narkóza taky, protože v tu ránu spíš a nic nevíš - i kdyby tě rozřezali na kousíčky 😉 No, trvá to asi 20 minut a pak tě vzbudí a trochu bolí podbřišek (záleží kolik budeš mít vajíček - čím víc, tím to asi víc bolí). Já jsem to zvládla bez utišujících léků - měla jsem jich 11.

boruuvka
1. bře 2010

Petinax, jo jo, já jsem příkladem toho, že to jde. Taky jsem měli všechny výslekdy v pořádku. Jen ještě chci upozornit, jestli některý z vašich mužíčků, má ještě ke všemu varikokélu, tak ať začnou při tese hledat v tom varleti, na kterém varikokéla není. Mému muži začali na tom s varikokélou a našli tam jen mrtvé (asi přehřáté), takže ho měl zbytečně taky "rozvrtané".

petinax
1. bře 2010

😀

monasek84
2. bře 2010

boruuvka: polycysticke vajecniky, takze zadna ovulace atd.... 😒

pajinkapa
2. bře 2010

petinax - a s Olomoucem jste tedy spokojeni. To jsem nevěděla, že aj v Olomouci je taková poliklinika, nám bylo doporučeno Brno a Zlín, tak jsme první zkusili Zlín. S manželem jsme si říkali, že bychom asi přešli do Brna, ale ještě uvidíme.
Prosím tě a to T/M Vás vyšlo na kolik?

prinzesz
2. bře 2010

alwaysbesteal ahoj, vcera som tvoj prispevok nejak prehliadla, ale vidim ze to mate dost podobne ako my, moj priatel uz bol zenaty a s jeho zenou sa mu podarilo 3x otehotniet, avsak z jej zdravotnych problem vzdy potretila, cize on zatial nema ziadneho potomka, nakoniec sa rozviedli a ona ma jedno dieta s inym muzom.. moj mal spermio este celkom ok pred 4 rokmi, a teraz azoo, zistili mu mutaciu genu cystickej fibrozi a vraj to vznika z toho, ze zrastu tie chamovody, spermie by sa mali najst vo varletech cize asi vas tiez poslu na M/T dolezite je aky ma HP + genetiku podla toho sa bude postupovat dalej.. no drzim ti palce, uprimne tiez ma to stve ze s inou mu to slo a so mnou uz nie, pricom ja som uplne zdrava! ale naucila som sa ze zivot nie je fer... teraz sa trosku ruham 🙂