Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

aladin
3. bře 2010

pajinkapa: M/T v Olomouci (Fertimed) vyšlo na 15000kč + 3000kč za narkózu. Takže dohromady na 18000 kč

monasek84
3. bře 2010

aladin: ahojky, jak se citis?

dyny
3. bře 2010

Paji my jsme ve ZL u Dr. Slovákové a ICSI je umělé oplodnění a ten nejsložitější proces. U běžného IVF dají k sobě spermie a vajíčka a ony se oplodní bez "vnějšího" zásahu (zní to divně, že, když je to celé řízené? 😉 ). Takže vpíchnutí spermie do vajíčka - ICSI je to nejvíc co můžou udělat - prostě vezmou 1 spermii vpíchnou ji do vajíčka a jestli jsou buňky OK tak se oplodní a vzniká embryo.
Jinak při M/T jsem už byla nastimulová a měli jsme podepsané, že pokud se nenajdou souhlasíme s dárcem.

Peti souhlasím taky plně s tvými slovy - taky se musíme furt o něco rvát - nic nevychází normálně.
A nejvíc mě štvou připomínky lidí, kteří otěhotněli pomalu nechtěně, že na to moc myslím vždyť jim to vyšlo hned takže přece přijít do jiného stavu není žádný problém - to si vždycky říkám "Vy kdybyste sakra věděli..."
Ale dost svítí nám sluníčko, brzo bude jaro - bude dobře 🙂

aladin
3. bře 2010

Ahoj holky, nic moc. Po fyzické stránce je mi už fajn, už chodím normálně do práce, ale nějak mě to ještě pořád trápí, tak sem tam bulím. Doufám, že to přejde, ale nic jiného než čas nepomůže.

petinax
3. bře 2010

aladin-myslím na tebe,ale musíš dál věřit že to příště vyjde!!!!!!!!!hrozně bych vám to přála!

prinzesz
3. bře 2010

cvernito ahoj, to je v poho, kludne sa pytaj aj 1000x aj holky ti poradia, od toho tu sme 🙂
no Hormonalny profil by mal urobit androlog / urolog aby sa zistila pricina azoo, resp. aby sa zistilo ci su hormony ok, ak su, urco vas este poslu na genetiku, odporucam aby si si genetiku nechala urobit hned aj ty, pak to zbytocne zdrzuje 🙂 no a ak bude vsetko ok, mozete sa vrhnut na M/T, pokial su hormony ok, mali by sa najst aj spermose aj by s tym bol nejaky problem tak by mali partnera zacat liecit, zial na vsetky veci lieky neexistuju, cize treba vychadzat z toho ze HP bude ok 😎 ak este nieco budes chcet vediet, kludne sa pytaj.. nemas za co dakovat, ja vzdy rada pomozem ked viem

aladin
3. bře 2010

Petinax: díky za povzbuzení, vím, že to jednou vyjde, ale musíme být trpěliví. Bohužel to nepůjde tak rychle, ale když počkáme, tak to určitě bude stát za to. Kéžby jsme už všechny byly těhotné a tady ty stránky už nikdo nepotřeboval. Peti, jak jste spokojeni ve Fertimedu?

prinzesz
4. bře 2010

aladin, vcera som si precitala len stranku 102 a na tuto som uz nesla, lebo som rovno odpovedala z predoslej stranky..

ale chcela som Ti aj ja popriat vela sil, viem ze je pre teba toto obdobie velmi tazke, a nesmierne mi je luto ze vam to nevyslo, pretoze som ti to zo srdca zelala! V kazdom pripade Ti zelam aby si mala dostatok sil a nevzdavala sa! drzim vam silno palce!

pajinkapa
4. bře 2010

Dyny a jak jste s paní doktorkou spokojeni? Takže si rovnou stimulovala, a můžu se zeptat podařilo se ti otěhotnět z manželového spermia? A tvůj manžel má taky azoospermii?

cvernito
4. bře 2010

🙂 PRE PRINZESZ AHOJKY? MY SME BOLI U UROLOGA TAKZE NEVIEM CI NAM ROBIL TEN HORMONALNY PROFIL ALE POVEDAL,NAM ZE MANZEL NEMA ZIADNY TESTOSTERON TAKZE MU PICHAJU INJEKCIE KTORE MU TO UMELO NAHRADZUJU.VIES TAK SA PYTAM ZE CI TO MOHLI ZISTIT Z TOHO HORMONALNEHO PROFILU AK MU TO POVEDALI .SOM RADA ,ZE VAS TU MAM.

cvernito
4. bře 2010

ahojky asi to je zle ak moj mazel ma azoospermie a este k tomu nema ani testosteron ma niekto z vas tu podobnu diagnozu?proste nechapem ak mate azoo.mozete mat v pohode aj hormony? ak nie tak co potom ako sa to da riesit.ASI nikto z vas mi nebude moct odpovedat na tieto otazky,,,ale aj tak dakujem.

petinax
4. bře 2010

aladin-no spokojeni jak se to vezme jsou tam celkem rychlí (berou to jako na běžícím pásu) ale udivilo mě,že nám hned vtloukal myšlenku na dárce i když jsme to hned odmítli, pak nás na to ještě několikrát upozornil abychom o tom přemýšleli.přece není o čem, když už jsem jednou řekla že ne.jinak sestry atd příjemný vystupování.akorát s tím dárcem mě zarazil jinak ok

petinax
4. bře 2010

cvernito- o azoo si čtu už 4 MĚSÍCE A NĚKDY V TOM MÁM TAKY HOKEJ, ale podle mé studie je to následovně,pokud by to tak nebylo klidně mě opravte!!!!!

azoo má několik příčin!!!!!
dělí se na obstručkní a neobstrukční.
obstrukční azoo znamená nějakou překážku např. porucha chámovodu jeho ucpání, porucha funkce přenosu spermií, ucpání vývodných semenných žláz.hormony jsou v pořádku, spermie se tvoří ale jen nejdou ven protože je tam ta překážka
neobstrukční azoo znamená porucha např v genetice, kdy je zjištěna např.cistická fibroza,nějaké ty mutace genu atd a porucha hormonů spermie se netvoří-ovšem si myslím že poruchu hormonů mohou léčit,podmínkou pro správný vývoj spermií je dostatečná stimulce testosteronem a fsh

cvernito
4. bře 2010

PRE PETINAX VELMI TI DAKUJEM VSETKO SOM SI ZAPISALA NASLEDOVNE TO PREDLOZIM MOJI LEKAROM NEBOJ SA NIE DOSLOVNE .A MYSLIS SI ZE AK MANZELOVI PICHAJU TERAZ TEN UMELY TESTOSTERON DO TELA ,ZE MU TO MOZE POMOCT K VYTVORENIU NEJAKYCH ZDRAVYCH SPERMII.

petinax
4. bře 2010

cvernito-beruško ráda bych ti napsala že ANO!Ale nejsem doktor tohle mám jen načteno z netu ale teoreticky když se nad tím člověk zamyslí tak by to jít mohlo,ovšem praxe může být jiná.
testosteron ovlivnuje spermatogenezi neboli TVORBU SPERMII.pŘI jeho nedostatku se podává ve formě injekcí nebo tabletek.kdyby přeci nešla jeho hladina ovlivnit tak by se nevyráběli injekce a tablety.Tož néé?
a sportovci ho zneužívají k nárůstu svalové hmoty a rychlé regeneraci organismu,tak proč by to nepomohlo.akorát si myslím že léčba bude třeba i několik měsíců

petinax
4. bře 2010

cvernito-my jak jsme byli na genetice já měla všechno nastudované a paní doktorka byla ze mě na vývrat že všechno vím,ptala sem se jí opravdu na všechno,na vše co mě napadlo a určitě se také neboj zeptat.

slncee
4. bře 2010

Ahoj cvernito, myslim, ze petinax to dobre napisala.... mne velmi pomohol tento clanok, aj ked som si precitala toho velmi vela, vzdy sa vraciam k tomu.... dalsie dolezite hodnoty HP u tvojho mm su FSH, LH a SHBG, mozno aj GnRH, TSH, PRL.... aj ine hormony dokonca....

http://lesk.cas.sk/clanok/81415/liecba-muzskej-...

cvernito
4. bře 2010

🙂 AJ TAK TI VELMI PEKNE DAKUJEM ZA VSETKI INFORMACIE POSUNULO MA TO DALEJ A TERAZ VIEM CO MAM ZIADAT OD TYCHOT LENIVYCH DOKTOROV .ONI MA STALE NUTIA NA UMELE OPLODNENIE OD DARCU ALEBO ADOPCIU ,ALE JA CHCEM NAJPRV NIECO PRETO UROBIT A AZ KED NEBUDEM VLADAT A NEBUDEM MAT SIL TAK TO PODSTUPIM.

prinzesz
5. bře 2010

este by som to ja doplnila, mojmu mm nasli mutaciu genu cystickej fibrozi ale povedal nam lekar ze v nasom pripade ide o obstrukcnu azoo, tz. ze sa to da liecit, povedala to aj geneticka! tato mutacia sposobuje to, ze zrastaju chamovody a preto spermie nejdu von, je dost mozne ze budu poskodene, to sa uvidi, ale HP sme mali v najlepsom poriadku a Dr. Koci povedal ze vie ze tam budu! okrem toho, moja polovicka este pred 2 rokmi spermie mala normalne v ejakulate /bol na spg/ avsak vacsina z nich bola mrtva, alebo velmi pomala.. 😀 co ho trosku prekvapilo, no podla jeho vyjadreni je dost mozne ze sa spermie najdu! su ine veci preco spermie miznu.. podla mna je velmi dolezite aby bol HP v poriadku, a pak vysetrenia, tz. semenniky aby mali spravny tvar a boli tam kde maju byt.. ale nie som lekar, hovorim len to co nam lekar povedal..

petinax
5. bře 2010

prinzesz-o te CF jsem nevěděla,aspon jsem o něco chytřejší.to máte ok,že doktor je přesvědčen že tam budou!máte naději a ta je důležitá!nejhorší na tom je,že pokud se spermie najdou ještě není vyhráno.kéž by už šlo potom všechno po másle ale ještě je tu riziko nevyvíjení embryek taky možnost potratu ach jo!!!

aladin
5. bře 2010

prinzesz, děkuju za povzbuzení, už je zase líp. To jsou dobré zprávy, že máte obstrukční azoo. To určitě něco najdou a brzo budeš těhulka. Už víš, kdy začínáš se stimulací? Taky držím palečky, ať se všechno vydaří.
petinax, který doktor na tebe vybafnul toho dárce? Nám to neřekli ani jednou. Holky, mějte se a hezký víkend.

tina1303
6. bře 2010

baby, pozerali ste spravy na jojke? ide ma rozhodit od jedu. bola tam reportaz manzelskeho paru zavislom na pocitacovych hrach, ktory mali 3 mesacne babatko vyhladovane na smrt. Je mozne ze niekto taky existuje? Je mi z toho zle. My tu bojujeme o babetka a niekto na nich kasle, lebo si nasli inu zabavku? Sorry z negativny prispevok ale normalne potrebujem kricat...

petinax
7. bře 2010

aladin-mudr.sobek

nellymn
7. bře 2010

Ahojte. Môjmu manželovi tiež pred pár rokmi diagnostikovali azoospermiu. Pri viacerých spermiogramoch nemal ani jednu spermijku. Robili sa mu aj genetické testy. Tie boli v poriadku. Robili sa mu v rôznych obdobiach hormonálne profily. Tie boli tiež v poriadku. Lekári nevedeli prísť na príčinu azoospermie. Nakoľko sme veľmi chceli mať bábo, odporučili manželovi operáciu MESA/TESE. Ani po tejto operácii mu nenašli ani jednu spermijku a nevedeli nájsť príčinu azoospermie. Odporučili nám absolvovať umelé oplodnenie prostredníctvom darcu. A na 2. pokus sa to podarilo. Čakáme bábätko. Som v 6. týždni. Zo začiatku som bola proti darcovi, vravela som mužovi, aby sme si bábo radšej adoptovali. On bol zásadne proti adopcii. Prehováral ma, že aj keď budú spermijky od darcu, to bábätko bude stále naše, nakoľko mi bude vyrastať v brušku. A teraz, keď bábätko mám už v brušku, som veľmi rada, že sme sa takto rozhodli. Manžel mi bruško hladká, bozkáva ho na dobrú noc. A ja sa len modlím, aby bábätko bolo zdravé a malo dosť síl. Keď sa narodí budeme ho milovať celým srdcom a znesieme mu aj modré z neba.

tina1303
7. bře 2010

Ahoj Nellymn, obddivujem vas ze mate taku silu a optimizmuss a zelam vam aby ste mali zdrave a krasne babetko. Nas to vsetk len caka a snazim sa mat oci otvorene a mysliet aj na to ze nam tiez nenajdu spermijky. Keby som sa upinala len na to ze to vyjde, tak o to viac by to bolelo ak to tak nebude. takze mate vsetok moj obdiv.Drzim palce. 😉

nellymn
7. bře 2010

Ahoj tina. Ďakujem. Týmto mojím odkazom som vás všetky chcela podporiť, že aj keď partner nemá žiadne potvorky-spermijky, nie je to ešte koniec sveta. V dnešnej modernej dobe je už všetko možné. Ja som sa veľmi vyplakala za každým manželovým spermiogramom a už som ani nedúfala pri jeho diagnóze, že budem niekedy maminou. Ale veľký obdiv patrí môjmu manželovi. To všetko, čo musel podstúpiť, koľko rôznych vyšetrení musel absolvovať. A nezosypal sa. Zobral to veľmi hrdinsky. Niektorí chlapi sú v tomto smere, čo sa týka ich mužnosti veľmi ješitný. Ale manžel si stál za rozhodnutím použiť darcovské spermie. Veď aj on túžil po bábätku. Čakali sme naň 4 roky. A teraz, keď je bábo tu, sme veľmi šťastní.
Ešte by som vám všetkým chcela odkázať, že je veľmi dôležité, aby ste stáli pri svojich partneroch, pri takejto diagnóze. Ak im dáte najavo, že ich máte radi aj napriek tomuto, spolu sa vždy nájde nejaké riešenie. A chlapi si to budú veľmi vážiť. Ale veľmi záleží aj od partnera. Treba len vydržať a myslieť pozitívne. Raz sa výsledok určite dostaví.

aladin
7. bře 2010

Ahoj nellymn, blahopřeju k miminku. Přeji hodně sil a zdravíčka a ať to všechno v pohodě zvládnete 😉 . Měli jste IVF nebo IUI, když jste měli dárcovské spermijky? My máme po neúspěšném IVF, ale nevzdáváme to. Děkuju za odpověď

nellymn
7. bře 2010

Ahoj aladin. Ďakujem veľmi pekne 🙂. V jednom centre, ktoré sme navštevovali sme mali 2xIUI a 1xIVF. Všetko s darcovskými spermiami. Potom sme začali navštevovať novootvorené centrum ISCARE v Martine. Skvelé centrum, odporúčam všetkým. Tam sa nám to podarilo. Druhý pokus IVF bol uspešný. V tomto centre ešte zatiaľ len rozbiehajú vlastnú spermobanku s darcami, tak nám spermie museli dopraviť z Iscare Bratislava. Mali sme pohovor s p. embryologičkou ohľadne predstáv darcu. Všetko to bolo úplne super. Aby bola úspešnosť na 100%, vajíčka mi oplodňovali metódou ICSI. Mala som oplodnené 2 vajíčka, ale jedno sa vyvíjalo veľmi slabo. Preto mi robili transfer 1 embryjka. A podarilo sa.
Netreba zúfať, keď to nevyjde na 1krát. Dôležité je veriť, že sa to raz podarí a byť psychicky v pohode.

aladin
7. bře 2010

Nellymn, tak to je fajn, že jste byli tak spokojeni. My máme zatím bohužel špatné zkušenosti s Carem, tak na další pokus IVF půjdeme do Brna. V září nám budou opakovat IVF s M/T, ale musíme se připravit i na variantu dárce, tak jsem se chtěla poptat, jak to probíhalo u vás. Věřím tomu, že se to jednou povede, ale musíme být trpěliví. Máš pravdu, že je důležité stát při sobě, nás to s manželem neuvěřitelně spojilo. A to máme hezký vztah od začátku, nevěřila bych, že to může být ještě o tolik lepší. Všechno zlé je k něčemu dobré 😉 . Napiš zase někdy, jak se vám s miminkem daří. Ať tady máme taky hezké zprávy 😵 . A za ty, které jsi už napsala moc děkuju. Je fajn vidět, že to neberete tragicky 🙂 .

petinax
8. bře 2010

aladin, nellymn-nellymn po přečtení tvého příspěvku jsme byli s přítelem v ne příliš dobrém rozpoložení. Máme taky tu nejasnou příčinu azoo a když sem si přečetla, že se může stát,že se nic nenajde ani po dobrých výsledcích což máme i my byla jsem dost zklamaná já i můj partner.Jak je to možný?Když jsou výsledky dobrý a nic tam není?
Já se na MESE TESE upínám hodně a přeji si aby to vyšlo,jinak je všechno v háji.O dárci nebo adopci nechce přítel ani slyšet.Nedivím semu, touží po vlastním dítěti a ne po cizím,ale pokud by se rozhodl jinak asi bych ho podpořila.I když nevím jak bych to vlastně vůbec snášela já,je to těžké.MT je naše poslední možnost.ted jsme byli po 14 denním půstu na spermiu a měli jsme opět 0.sem si říkala aspon jedna jediná,ale nebyla.pokud u nás nevyjde MT konečný verdikt mého přítele je rozchod.Je mi z toho na nic.Jen jsem vám chtěla říct, že ne vždycky je řešení!!!