Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

monasek84
29. bře 2010

skrecko: no to sem taky rikala, ze kdybych vedela, ze to nakonec vsechno vyjde a povede se, tak klidne cekam...ale takto clovek ani nevi,jestli ma na co cekat 😠
jinac, ja predpokladam, ze to bude jen klasika, tlak atd + nejake hormony a to bude vse, si myslim teda 🙂

prinzesz
29. bře 2010

caute babenky,

vikend sme prezili v zdravi ale tak nudne 🙂 dostala som v piatok po praci ms, a tak ma priserne rozbolela hlava ze som si musela dat ibalgin 🙂 no teraz som uz ok ..

monasek, prosim ta, cakat sa oplati, ono to cakanie ma nieco do seba, ja to beriem tak ze ma vsetko svoj zmysel aj cakanie.. napr. moja kolegyna nemohla dlho otehotniet uz z toho bola zufala, pak sa objednali do caru a tesne pred tym ako tam mali ist zistila ze je tehu 🙂 cize u nich to vyznam malo 🙂 ja viem ze my sme predsa len ine pripady ale clovek nikdy nevie..

my uz napr mame vsetko, cakame len na to kedy sa moj priatel odhodla a pojde na operaciu, nechcem ho do toho tlacit nech sa rozhodne sam, podla mna by mal ist co najskor, lebo HP mal dobry tak aby sa este aj to nepokefralo 🙂 no ale predbezne sme sa dohodli ze pojde na konci maja a ja pak na IVF na konci augusta.. to mam pak 2 tyzdne volno tak by som spojila prijemne s uzitocnym.. no ale o vsetkom sa rozhodne az po operacii.. takze tak..

monasek84
29. bře 2010

prinzesz: ja vim, ale vis jak, nekdy je takovej naval nalady, ze NECHCI CEKAT 😀 ale tak... nejak bylo, nejak bude 🙂
Jinac, dobra zprava ze mate vsechno ok 🙂 doufam ze i my budeme mit za chvili takovy zpravy 🙂 na konci maja budem drzet pesti, doufam ze nas budes prubezne informovat jak to probiha 🙂

skrecko
29. bře 2010

No inak si myslim, ze lepsie je uz vediet na com clovek je. Ci uz to bude tak alebo tak. Aby sa s tym mohol vyrovnat a ist dalej. (Aj ked priznavam, ze niekedy je fajn predstavit si, ze sa to podari.)
Mna sa moj pytal cez vikend, ze co mu bude endokrinolog robit. Ti chlapi to nesu tazsie ako my. Ja by som teda nevahala si to s nim vymenit ☹ len aby ho netrapili

monasek84
29. bře 2010

skrecko: ale aj tak sou statecni 🙂 verim ze konkretne spodni cast je pro ne hodne citliva a tak ze to vsechno podstupujou atd 🙂
Jinak, MM jen brali krev a delali UTZ prsou (kvuli ukladani tuku atd).

deniiiii
29. bře 2010

Skrecko, my z Cech mame volno az pristi pondeli, takze tento tyden je normalni 5denni - zase se budu moci vytahovat pristi tyden 😉
Monasek, jo jo to cekani je hloupe, ale vydrz, ten vysledek bude urcite stat za to 🙂
Prinzesz, mam to stejne, jeste je to horsi, ze my (holky) tu situaci nemuzeme jakkoliv ovlivnit, ovuluju pravidelne, zrovna ted o vikendu, jen ty mrsky chybi...ale vystrelil mi ruzi na pouti, tak jsem tu litostivost zahnala, jeste pomaha kazdy den cvicit..taky pred kazdou ms si rikam, treba kdyz ja jsem zdrava, tak se alespon jedna najde a pak jsem zklamana...obcas se mi zdaji sny, ze jsem tehotna..asi to je normalni, biologicke hodiny holt pracujou..
Tesim se, ze az budeme vsechny tehule, zalozime novy chat - uspesne tehu po azoo 🙂 to tu chybi, rada bych si precetla positivni budoucnost 😎

monasek84
29. bře 2010

deniiii: aj my na SK mame v pondeli volno, takze i pristi tyden mame kratsi 😀 kazdopadne tentio vikend si jedeme odpocnout na chatu, nez se to vsechno rozjede 🙂
Doufam, ze pro vsechny to bude stat za to 😉

skrecko
29. bře 2010

deniiiii: no tak taka tema tu naozaj chyba, to je pravda, dufam, ze sa do nej vsetky raz budeme moc pridat. To je mile, ze ti vystrelil ruzu, mne vzdy kupi cukrovu vatu 🙂 mnam
Inak mne sa strasne casto snivalo, ze som tehotna este ked sme nevedeli o diagnoze. Potom uz nie, ale zas to vieme oproti vam ostatnym dost kratko. Takze to mozno zas pride.

monasek: viem, ze ti nasi chlapi to nakoniec vsetko vydrzia, ale aj tak by som to radsej na seba vzala. No ale nas toho tiez caka dost...

monasek84
29. bře 2010

skrecko: presne tak, myslim ze az moc 🙂 ale nejvic se bojim injekci do pupiku, ble 😖

Ty jo, cukrovou vatu jsem nemela ani nepamatuju 🙂

Deniiii: jinac kde jste byli na pouti? 🙂

prinzesz
29. bře 2010

a ja zijem v CR a mame volno aj v piatok aj v pon, a ja mam este aj v utorok 🙂 my mame firemne volno v piatok, lebo okrem CR a HU nikto nepracuje 🙂 esteze tak..

monasek84
29. bře 2010

prinzesz: sakra 😀 to jsi to tu vychytala nejlip 😉

deniiiii
29. bře 2010

Holky, byl vas muz na endokrinologii? nas tam zatim nikdo neposlal, mame hp, gen, ultraz., tak premyslim, ze ta endokrinologie ma take smysl, kdyz FSH souvisi s hypofizou (podveskem mozkovym), musim se na to zeptat

skrecko, byli jsme na horske draze a vodnim raftu a po trose natlaku, kdy jsem pri prochazeni s ruzi v ruce nekolikrat rekla, jee tady ale maji krasny srdce, jsem jedno pernikove nakonec dostala 😀

deniiiii
29. bře 2010

Monasek, v praze 🙂
Prinzesz, zavidim!!! my mame jen v pondeli, ale lepsi neco nez nic, jedete pryc? pet dnu je parada, my na ty tri asi vyrazime do Krkonos 🙂

monasek84
29. bře 2010

deniiii: myslela jsem si 🙂 na Matejske, ze? tam sem nebyla uz ani nepamatuju ☹ teda ja nikde nebyla uz ani nepamatuju ☹
Jinac MM byl na endokrinologii hned jak nam zjistili azoo 😉

prinzesz
29. bře 2010

no kocky, ja si tiez myslim ze my si toho vytrpime dost.. ved to umele nie je ziadna sranda.. co vsetko musime predtym absolhovat, zoberte si ze tie co sme zdrave budeme mat este aj dlhsi protokol.. tie co maju nejaky problemik kratsi.. no co uz?!

prezijeme nie?

deniii, no presne, tuto sitaciu nemozeme nijako ovplyvnit.. to obcas stve aj mna.. a monasek tiez to tak mam, ze mam obcas zlu naladu a tak si hovorim a diktujem co vsetko ma ten moj urobit a najlepsie uz dnes.. 🙂 potom ma to zas prejde a zivot ide dalej 🙂

monasek84
29. bře 2010

prinzesz: presne tak, ale co bysme pro maly bublinky neudelaly 🙂
Ja mam takovy nalady hlavne pred MS, jinac v pohode 😀

deniiiii
29. bře 2010

Monasek, a vy jste meli zvysene fsh? to byli krevni testy, co vam rekli? Matejskou vrele doporucuju, i kdyz tam letos moc velkych atrakci neni, muzete tam jit klidne jen na hodku, pokud nemate moc casu, ani se neplati vstup, jdete kolem divadla Pyramida (tam kde jsou ty muzikaly)

monasek84
29. bře 2010

deniiii: ja bych jela hned, ale jsme od Prahy 300km 😒 😉
Ano, meli jsme zvysene FSH, hodne..... posledni vysledky na FSH ani nevim 😒 takze nemuzu rict, jestli uz je v norme.

deniiiii
29. bře 2010

Monasek, Prinzesz, tak na nalady doporucuju cvicit, fakt to vyborne ventiluje vztek a jeste budeme lip pripravene na to IVF, cili dva v jednom 😉

monasek84
29. bře 2010

deniii: my si na ventilovany nalad atd poridili v listopadu stene 😀

deniiiii
29. bře 2010

Monasek, aha 300km to je trochu dal.. mate tam kurz Alpining? dnes jdu po druhe, je to soucasti posiloven, takovy stroj, sklopeny asi 45 stupnu a pod vedenim instruktora na nem cvicis, je to zahul, ale po hodine je mne vsechno vcetne azoo jedno, jsem rada, ze dojdu domu

monasek84
29. bře 2010

deniiii: co to je? musim pokukat po netu, nic mi to nerika 🙂 ale napsala si to hezky 😀

deniiiii
29. bře 2010

Monasek, to je to na tom obrazku? kdyz my rano v osm odejdeme a vracime se az vecer kolem 8-9, bylo by chudak, mame rybicky, ale ty na ventilaci frustrace az tak nepomahaji 😉

monasek84
29. bře 2010

deniii: ne, na tom obrazku je had :D psika ti poslu do IP 😀

skrecko
29. bře 2010

monasek: injekcii sa neboj, bude to brnkacka, prinajhorsom si priplatis to pero. A baby tu pisali ze to neboli.

deniiiii: my sme teda zatial boli len u URL ale on nam hned dal listok aj endokrinologovi(okrem toho ze nas poslal do CAR). O tri tyzdne budu vysledky, tak potom napisem. Akurat sme o tom s monaskom dnes pisali. Monaskovci uz pojdu druhy krat endokrinologovi. Pozri vyssie. Inak u nasej endokrinologicky sa strasne dlho caka. Mala termin az na konci maja. Tak reku si to zaplatime. To pojde na krv o dva tyzdne a spolu aj s vysetrenim to bude stat najmenej 15 eur. Sila. Ale cakat dalsie dva mesiace?
PS: myslim ale ze uz ti dal aj ine nez pernikove srdce 😉

inak uz aj v BA som videla par kolotocov, ale urcite to nebude take terno ako v prahe

monasek84
29. bře 2010

skrecko: si asi budu muset za to pero priplatit, protoze na toto sem posera 😀

skrecko
29. bře 2010

Ja by som chcela macicku a ten moj ich strasne nema rad, tak mi ju nechce dovolit. Aspon toho skrecka mame, aj to pomaha. Je to take nase babatko. Zatial. 🙂 Ale tie zvieratka ozaj maju zazracnu moc.

deniiiii: cvicenie je fajn, to mas pravdu. Ja som roky chodila na cvicenie na fitlopte. Vrelo odporucam. Potom nas niektore odtial vyhodili(ostali len vyvolene), tak som si aspon CD kupila. Ale nie je to ono.

skrecko
29. bře 2010

monasek: ale nebud. Ja sa teda injekcii vobec nebojim. Ale nakoniec sa moze stat, ze by som to horsie zvladala ako ty 🙂 🙂 🙂 Ale treba mysliet na vysledok a nie nejake pichnutie 😉

monasek84
29. bře 2010

skrecko: ja kocky taky moc nemusim 😉 ale asi kdybych mela nejakou svoji od kotatka, tak tu bych akceptovala 🙂

monasek84
29. bře 2010

skrecko: povime si az to prijde, jak to s nama mava 😀 ale i tak kdyz na to pomyslim tak mi beha mraz po zadech 😀