Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

monasek84
29. bře 2010

skrecko: presne tak 😀 hamty hamty at mam vic jak tamty 😎

monasek84
29. bře 2010

No ani bulvar si clovek nemuze precist 🙂
http://www.topky.sk/cl/13/699689/Narodilo-sa-na...

skrecko
29. bře 2010

no, tak sme mali pravdu, nebol to len pocit, ale tych deti sa skutocne rodi teraz vela. No a my by sme im predsa este chceli tu statistiku vylepsit!!!!

monasek84
29. bře 2010

skrecko: vsak i vylepsime 🙂 utikam domu 🙂 dnesni den sem se tu trochu zasivala a zitra uz budu muset makat 🤐 ble 🙂
tak se mejte hezky, ahojte 🙂

skrecko
29. bře 2010

Aj ja uz balim, tak ahojte zajtra!!!!

deniiiii
29. bře 2010

a to nepocitam lidem uz jsem musela koupit darek k narozeni mimina! a vsichni mi rikaji, ja ti ty oblecky, boticky... etc necham, minule mne dokonce kamaradka volala, jestli si chci odvist kocarek, des bes
Skrecko, souhlasim 😀

prinzesz
29. bře 2010

jaaaj, holky ja som cele odpoledne pracovala a vy ste stihli zapisat 2 strany 😲 neuveritelne

no ja by som tiez velmi chcela psa, ale zial nebudeme ho mat aspon nie tu v prahe, lebo by chudak umrel.. obaja mame taku robotu ze sme dlho prec a havko by umrel.. cize nic, aj som zvazovala skrecka ale tiez s tym je problem keby sme sli na sk.. to by sme museli akvarko tahat zo sebou a to je take.. nooo asi radsej nie..

ale obcas si aj ja zelam mat nieco na laskanie, okrem teda frajera 😀 s nim sa to nie vzdy da...

ja inac cvicim pravidelne 3x do tyzdna ale ked to pride tak som uplne v prdeli, myslim tym ms a k tomu tie nalady.. je mi z toho smutno.. velmi smutno! obcas by som sa potrebovala skor vykricat alebo niekomu poriadne vynadat.. 😀 to by mi mozno pomohlo.. no uvidime..

pocujte holky, co hovorite na cinsku medicinu a akupunkturu? mate niekto nejaku skusenost?

kolegyna mi trosku nasadila do hlavy chrobaka, tu v Prahe je origos cinan Doktor co sa tym zaobera a uz pomohol viacerym z neplodnosti, jej pomohol z chrbticou, kolegovy z artrozou ci co to bolo, a vraj tam bola holka ktorej uplne vyliecil pecen - jatra, ze lekari uz nevedeli co s nou a dnes po 2 rokoch je cista.. ta moja kolegyna sa s nou o tom rozpravala.. a tej kolegyni vyslovene pomohol s chrbticou, mala sialene bolesti uz za nim bola aj kvoli migrenam a este ide kvoli inej veci.. co vy na to?

deniiiii
29. bře 2010

Prinzesz, to vis, pondeli pred velikonoci neni az tak moc busy... take jsem si rikala, ze akupunktura by mohla pomoci, ale kdyz na chlapi to asi moc pusobit nebude, tedy ten muj je uplne racionalni, co se neda prokazat v to neveri...to je spis pro nas, az budeme tehule 😉 ta cinska medicina bystala za uvahu, ale nevim..
Holky jeste jsem nasla: http://www.porodnice.cz/node/32342 je zajimave, ze vsude doktori rikaji jen IVF?!

skrecko
30. bře 2010

Dobre rano vsetkym!

prinzesz: skrecka vrelo odporucam. A mozete ho nechat doma sameho aj viac dni. Staci ked mu date vodarnicku a dostatok potravy. Ani nevahajte. Ale odporucam skor klietku, nie akvarko 😉
Co sa tyka cinskej mediciny a podobnych veci - suhlasim s deniiiii, ze tomu clovek musi verit, aby to pomohlo. Ja som v tomto velky skeptik, ale ak by som bola total zufala a bezradna, isla by som do toho aj ja 🙂 Inak myslim, ze tu na Slovensku taky niekto ani nie je.

deniiiii: ako to myslis, ze hovoria len IVF? Ze len skratku pouzivaju? Ci co? Stojim si na vedeni dnes? 😵

monasek84
30. bře 2010

Ahojte, dobre ranko 🙂
prinzesz: presne tak, ted pred svatkama je v praci relativni klid tak se da 😀 tak proc toho nevyuzit 🙂 a k te cinske medicine a akupunkture.... souhlasim, clovek tomu musi verit.... a nerikam ze tomu neverim, ale nejak se o to nezajimam a nesleduju to, takze bych tam sla asi az v krajni nouzi 🙂 ale pokud na to das a akceptujes to, tak proc ne, zkusit se ma vse 🙂
a nejaky zviratko taky doporucuju 🙂 perfektni odreagovani 🙂

deniiiii
30. bře 2010

Dobré dopolko diftky 😵 vy jste ale ranni ptacata!
Skrecko: nam ten doktor rikal, ze pouze IVF, ale ja bych nejradsi IUI ( znamená zavedení spermií tenkým plastovým katétrem přes hrdlo děložní do dutiny děložní, nemusis do sebe cpat zadne hormony, jenom jdes 2x na ultazvuk, aby presne vedeli kdy ovulujes), ale nevim, jestli to je mozne po Tese ci rozmrazeni? Je to jeste beh na dlouhou trat, hlavne aby se neco naslo, ale pokud si dovolim predbihat, teoreticky, pokud je zena zdrava, by to melo jit viz ten odkaz nahore (pokud to jde z rozmrazenyma spermiema od darce, proc by to neslo s budoucimi nasimi?)

monasek84
30. bře 2010

deniiii: ahojky 🙂 nevim, ale osobne si myslim ze to nepujde, protoze si myslim ze bude ovlivnena kvalita a pohyblivost spermii.... zase zalezi pripad od pripadu... pokud jde napr jen o preruseny chamovody nebo tak, tak tam asi ne, ale nesestouple semeniky, jine hladiny hormonu, mensi semeniky atd myslim znaci ze jsou spermie horsi, pokud vubec jsou... ale treba ne 🙂 vsak za chvilu nam doktori reknou co a jak 🙂

monasek84
30. bře 2010

a pak jeste samozrejme pocet 🙂 asi kdyz jich najdou jen par, tak radsi IVF kde je nejaka vetsi jistota ze se bude neco dit 🙂

deniiiii
30. bře 2010

Asi mas pravdu 🙂

monasek84
30. bře 2010

deniiiiii: vsak za chvilu si tu budeme vykladat, co nam doktori rekli a co nas ceka 😉

skrecko
30. bře 2010

deniiiii: aha, tak takto si to myslela. Skratky ovladam(uz konecne - az kym to zas nezabudnem, alebo nepopletiem 🙂 ), ale to som nevedela, ze to beries tak optimisticky 😀 😀 😀 Ja stale myslim len na to, ze aby nam vobec nejake potvorky nasli. Inak co som citala, tak sa mi zda, ze pri nasej diagnoze bolo vzdy ICSI ☹ Ale neviem to samozrejme na 100% A IUI sa da rozmrazenymi spravit, ale tych darcovskych je podla mna radovo omnoho viac ako ked ich ziskavaju operacne. (To su ale moje uvahy)

skrecko
30. bře 2010

Pocujte, co si myslite, su nejake starsie hodnoty hormonov dolezite v nasom pripade? Vysvetlim - moj muz bol asi pred rokom a pol u ineho urologa a ten mu zistil mensie semenniky a robil mu HP(spermiogram nerobil). Vtedy sme sa ale o babo este nesnazili a informoval sa len telefonicky o vysledkoch. No a doktor mu povedal, ze nie su tie hormony az take zle, ako predpokladal a ze ta velkost semennikov by sa dala zvacsit nejakymi liekmi (ci by zlepsili aj plodnost, to neviem). No a teraz sa trochu hadame, lebo chcem aby k nemu zasiel a skonzultoval to. Mam taky pocit, ze keby sme mali tie hodnoty aspon by sme vedeli, ci sa to nejak zhorsilo alebo zlepsilo. No a ten moj tam nechce ist lebo ma pocit, ze je to zbytocne. Ma vyznam ho tam posielat?

monasek84
30. bře 2010

skrecko: hmmm, zajimava otazka... nevim no.... asi bych ho nenutila, az kdyby to vyzadovali v CAR, ale spis si myslim ze nebudou, ze radsi budou resit aktualni situaci 🙂

skrecko
30. bře 2010

monasek: jasne, v CAR ho budu chciet hned rezat ☹
Teda ja som nedoverciva v tomto a myslim, ze chcu rychle riesenia a nie zdlhavu liecbu. Aj ked netvrdim, ze liecba by v nasom pripade pomohla. Len by som rada vedela, ci moze byt dolezite to, ako sa tie hormony zmenili. A naoniec mozno sa ani nezmenili 🙂

monasek84
30. bře 2010

skrecko: tak oni to tam maji jak na bezicim pasu, tak se neni cemu divit 😉
ale tak zeptat se, jestli by to mohlo neco ovlivnit, jestli by to necemu pomohlo, napr ze pred rokem to bylo ok a ted neni a pomohla by tak hormonalni lecba nebo tak.... nevim... a nebo se zeptat individualne urologa, mimo CAR 🙂

skrecko
30. bře 2010

monasek: no prave to chcem. Chcem co najviac nazorov od lekarov. A najlepsie mimo CAR. Ale zas kto sa uz mimo CAR s tym zaobera. Aspon tu v BA asi aj nikto. Chcelo by to asi nejakeho dobreho androloga.
A inak neviem ci tie starsie vysledky boli lepsie. Hodnoty nevieme, lebo tam uz potom nesiel.

monasek84
30. bře 2010

skrecko: zacarovanej kruh 🙂 tak zavolat tomu puvodnimu URL a zeptat se jestli by mohly ty vysledky v necem pomoct a kdyz rekne ze ano, tak si je vyzadat, nevim no 🙂

skrecko
30. bře 2010

monasek: uz sme mu pisali mail minuly tyzden, ale sa neozval ☹ Tak tam asi zavolam a objednam ho. Dufam, ze zas nebudu potrebovat vymenny listok, lebo ..... 😠 Minimalne by som chcela aspon tie vysledky. Aj ked si ich len zalozim.

monasek84
30. bře 2010

skrecko: to snad ne, kdyz tak tam skocime a zbijeme ho 😉

skrecko
30. bře 2010

monasek: 😀 😀 😀 😀 😀 oki, beriem ta za slovo. Vraj je to nejaky stary, tak mozno mu raz niekto mail vytvoril a on ho nevie pouzit 🙂

monasek84
30. bře 2010

skrecko: i to je mozne 🙂 nebo ma jeste stary PC a ten si nevi poradit s internetem 😉

skrecko
30. bře 2010

monasek: 😀 alebo tak.
inak ty kedy zacinas v praci? tiez o siedmej? deniiiii pisala ze sme ranni ptacata, ktovie kedy ona zaciana 🙂 🙂 🙂 hmmmm?

monasek84
30. bře 2010

skrecko: ja mam pohybylivou pracovni dobu, ale snazim se chodit uz na tu 7 at muzu jit driv domu 😉

skrecko
30. bře 2010

monasek: no podla mna je to tak najlepsie - zacat skor a skor odist. Aj ked u nas su take tendencie, ze byt tu od rana do vecera, ale nikto ti to nezaplati. Nie som ziadny workoholik, pre nas je dolezitejsi osobny zivot.

monasek84
30. bře 2010

skrecko: no tady samozrejme taky, ale ja zastavam nazor ze pokud mam praci hotovou, nevidim duvod, proc tu sedet do vecera, to by museli o kus lip platit a i tak bych o tom premyslela, ja mam rada svuj osobni zivot a rozhodne ho nehodlam venovat firme, bohuzel 🙂