Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

monasek84
7. dub 2010

riki, no tak, hlavu vzhuru.... je pravda ze kdyz to tam nekdy bylo, tak ten zaklad tam je. A vysledky budou taky v pohode, neboj 😉

deniiiii
7. dub 2010

Holky, nevite zda vasim m delali krevni test na Prolaktin?
Fakt me stve, ze si to musim zjistovat sama...
Ted jsem se docetla, ze z krve se da zjistit Prolaktin (ano muzi ho maji take!), pokud je zvyseny, tak ovlivnuje praci varlat a snizuje testosteron. Varlata prestavaji pracovat, cimz produkuji snizeny testosteron (cim je muz starsi, tim ho ma mene), ale naopak zvysuji gonadotropni hormony (FSH a LH). Leci se to Dopaminem.
High prolactin levels have an adverse affect on the function of your testicles, and can cause decreased testosterone levels or abnormal sperm. This condition causes the testicles to not produce enough testosterone, while producing too much FSH and LH.This can cause serious problems when it comes time to conceive. Normal prolactin levels in men are typically less than 15 ng/mL.•Dopamine-producing medication can lower prolactin levels. They often restore fertility. 🙂

skrecko
7. dub 2010

deniiiii: myslim, ze my mame taky vysledok, ak je teda skratka prolaktinu S-PRL. Mal ho 9,19ug/l (4,6-21,5)

riki: ty si mi vlastne dala trosku nadeje, kedze ste mali vzdy zmensene semenniky ale mali ste aj spermie 🙂 Verme, ze sa u vas aj u nas este nieco najde.

monasek: Tesim sa, ze nefajcis. No ja som fajcila 5 rokov a som za to rada, pretoze teraz viem aka som bola krava a aka som bola netolerantna k nefajciarom. A nikdy mi nebolo lepsie ako ked som prestala fajcit. Teraz mi ten dym vadi aj ked ho zacitim vonku, az ma napina 😖 .

monasek84
7. dub 2010

deniiii: je to ta zkratka S-PRL?? to se musim podivat doma, jestli to tam ma 🙂

skrecko: ja nefajcila nikdy, vzdycky jsem vedela, ze nikdy fajcit nebudu. MM fajcil skoro 9 let a ted uz 2 roky nefajci (dohoda byla ze ja prestanu brat antikoncepci a on prestane fajcit 🙂 ) a je taky rad 🙂

skrecko
7. dub 2010

monasek: perfektna dohoda 😉

monasek84
7. dub 2010

skrecko: to ano, jen skoda, ze to neklaplo se vsim vsudy, ale tak, co uz 🙂

skrecko
7. dub 2010

monasek: ach ach, co uz. Bojujeme!!!!!

Dnes som sa docitala, ze ak muz pije viac ako liter coly denne vyrazne to ovplyvnuje mnozstvo spermii v ejakulate(az o 30% menej spermii). Tak sa treba zbavit dalsieho zlozvyku!!!! - aj ked nula spermii plus 30%.... 😠

monasek84
7. dub 2010

skrecko: taky jsem to pred chvili cetla 😀 to by chudatka muzicci nemohli ale jist a delat nic 😉

deniiiii
7. dub 2010

Skrecko: ha ha souhlasim s Monaskem, my nez jsme sli do caru, tak jsem mm zakazala: saunu, koupele, slipy, hrasek, colu, laptop, soju...mojemu kamaradovi a jeho zene se take nedarilo, sli do caru a zjistili, ze ma 20mil spermii (problem byl u zeny) a to delal vsechny ty veci nahore, tak asi tak...

monasek84
7. dub 2010

deniiii: ja mu zakazala jen vyhrev sedadla v aute a tak horky sprchy jak je ma rad 😀

skrecko
7. dub 2010

no ja som zakazala kupat sa, nariadila studene sprchy, soju mu nedavam....., ale aj hrasok???? 😕 to je novinka

monasek84
7. dub 2010

skrecko: tak ted volal MM, 13.4. jde na krev (nakonce nemusi k endokrinologovi, ale staci k prakticke), bude to rozbor kvuli HIV, zloutence atd (kdyby mu nahodou spermijky nasli, tak aby je mohli dat mezi ostatni), 19.4. bude mit vysledky a 20.4. jdeme na spermio 🙂

deniiiii
7. dub 2010

Monasek: tak to gratuluju 🙂
Skrecko:nekde jsem cetla, ze delali vyzkum v Tibetu, protoze tam maji snizenou plodnost, a prisli na to, ze muzi jedi hodne hrasku a tim maji o 30% snizeny pocet spermii, pouzivaji to jako tzv.muzskou antikoncepci..

skrecko
7. dub 2010

monasek: drzim palce na dobre vysledky!!!!

deniiiii: no zaujimave, to som nevedela. Ja hrasok velmi lubim ale az tak casto a vela ho nemame, ze by mohol ublizit.

monasek84
7. dub 2010

deniiiii: diky kez by bylo uz k cemu gratulovat 🙂 to s tim hraskem je zajimavy 🙂 ale taky ho az tak casto nejime, takze myslim, ze ten velkou skodu nenadela 🙂

skrecko: tak nam to zacina, terminy a cekani a za chvilu sou tady vanoce 😅

deniiiii
7. dub 2010

Skrecko: myslim, ze v normalni mire nemuze skodit, jen jsem chtela demonstrovat, jak obcas clovek blbne, to by fakt nemohli nic...
Monasek:zavidim, ze se to konecne hne, u nas az v kvetnu...

monasek84
7. dub 2010

deniiii: vsak to uz neni tak daleko 😉 a navic, vy uz jste trochu dal 😉

slncee
7. dub 2010

ahojte, nemam vela casu na vsetko reagovat... iba prilozim link na clanok, ktory bol pre mna stale smerodajny, vzdy ked som studovala, nakoniec som sa zas vratila k tomu...
HP mame dvojaky a to jeden zo SR, ale zle interpretovany a potom kompletny ako sa pise v clanku...
na SR nepoznam ziadneho androloga... v CZ je Kubicek a Koci - su obaja velmi popredu, takze ja by som pred rezanim isla za poriadnym andrologom a liecila mm... ale to sme urobili my, aby sme predisli zbytocnemu sklamaniu pri M/T, popripade neuspesnemu ICSI, ci darcovstvu... davam prednost mm biologickemu babu a urobime pre to maximum.... cas a peniaze tu nehraju rolu.... darcovstvo je zavazok na cely zivot a preto sa oplati radsej pockat pol roka a uvidime...

http://baby-web.topky.sk/Clanky/a228-Liecba-muz...

drzkajte sa...

slncee
7. dub 2010

tu sa spomina to vysetrenie na inhibin, asi som to predtym zle napisala... 🙂

deniiiii
7. dub 2010

Monasek: jak to, ze jsme dal? v kvetnu jdeme teprve pohovorit o vysledcich z HP a mozne lecbe... 😒

monasek84
7. dub 2010

deniiii: ale mate uz i genetiku ne??? my jeste vubec nic :(

slncee
7. dub 2010

rikii, co sa tyka toho tvojej otazky... dr. hovoril, ze podavanie hormonu riesi situaciu iba docasne a neskor to vedie k vacsej neplodnosti, kedze sa umelo hormony do tela podavaju prestavaju sa prirodzene vytvarat, potlaca sa ich schopnost v tele ich produkovat, co ma vplyv na spermogenezu... a prinasa to dalsie muzske problemy s prostatou atd., ktore za beznych okolnosti prichadzaju az v neskorsom veku...

ale netreba sa vzdavat, po poriadnom vysetreni je mozne robit zavery...

berte ale moje rady s rezervou, casto to mozem zle reprodukovat, citovat...

deniiiii
7. dub 2010

monasek: tak to je pravda, genetika je nastesti ok, ja myslela, ze uz vam v caru vysetreni delali...nesmutni, genetika trva 4-8tydnu max, tak to vypada na letni mimco 😉

monasek84
7. dub 2010

slncee: ja si vzdycky zacnu myslet ze uz mam smer kterym jit a ty sem napises neco co me zas vrati na zacatek a nevim co je lepsi udelat 😉 ale dobre, ze jsou tu takove rady, aspon je vic moznosti 🙂

monasek84
7. dub 2010

deniiiii: ne ne, my do CARu vlastne teprve vstupujeme 🙂 4-8 tydnu ?? 🙂 no to uz prezijem 🙂 a pod stromeckem budeme vsechny pupkaty 😉

skrecko
7. dub 2010

slncee: toto je ozaj dobry clanok, ja ho nosim vytlaceny stale v kabelke 🙂 , drzime palce a ked budes mat cas napis co je nove!

monasek: no ty si robis srandu, ale je to tak, za chvilku bude vsade vianocna vyzdoba 😀 !

skrecko
7. dub 2010

no ja neviem ci to s vami stihnem do vianoc (byt pupkata) sak my sme asi najviac pozadu z vas 😀 Ale staci mi v januari 😎

monasek84
7. dub 2010

skrecko: no ja vim, ty vanoce sou fakt za chvili 😀 a januar je taky dobrej, to uz je vlastne jedno 😉 mesic sem a mesic tam 😉

skrecko
7. dub 2010

monasek, ja som si az teraz vsimla, ze ti zmizla fotka 😲 To asi preto, ze nie si na nej zblizka, co? To su inak blbe pravidla, pretoze my tu chceme byt vacsina v anonymite. A potom, je velmi neprehladne, ked nikto nema ziadny obrazok.

monasek84
7. dub 2010

skrecko: no to mas pravdu... nechapu proc je povinnost tam dat takovou fotku, kdyz tam muzu dat jakoukoli fotku co stahnu z internetu a stejne mi nikdo nedokaze ze to nejsem ja 😕