Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

skrecko
19. dub 2010

presne tak kocky, netreba sa vzdavat. Ale zase si myslim, ze sa netreba sustredit len na tu jednu vec a zabudat na nas zivot!!!!

no mam nove spravy: MM bol dnes u endokrinologicky. Neviem vsetky podrobnosti, ale dala mu spravu, tak uvidime. Poslala ho na vysetrenie genetiky na Kramare!!! Povedala, ze mame stopnut vysetrenia v CAR. A hlavne ze este nemame vsetky vysetrenia, tak je zbytocne tam chodit, lebo nas budu tlacit do nemoznosti (to je nam jasne). A ze chce aby tu genetiku urobil niekto, kto nie je financne zainteresovany! Ale ze na kontrolny spermio tam mame ist urcite.
Este mu zhodnotila tie hormony a povedala, ze ma mierne zvacsenu stitnu zlazu, ale ze to nie je na liecenie.

skrecko
19. dub 2010

ahoj deniiiii: no na teba mam otazku. Vy mate tiez tie zmensene semenniky. Ma v nich tvoj m nejake tahanie? Mojmu sa casto stava, ze ho tam taha, najcastejsie po sexe, ale niekedy aj inokedy. Vtedy mu najlepsie spravi ich niecim chladit. Urolog mu povedal, ze je to zrejme tym, ze su zmensene. Co ty na to?

prinzesz
19. dub 2010

skrecko, waw tak to su aspon nejake spravy, genetika je dolezita ja bych posielala na genetiku automaticky hned na uvod, trva to dost dlho a medzitym si mozes urobit dalsie vysetrenia, okrem toho tu genetiku tak ci onak budes potrebovat, inac na genetiku chod rovno aj ty s manzom, usetrite si cas! ak by ste sli na IVF budu ju chciet aj od teba..

denii idem ti napisat 🙂

deniiiii
19. dub 2010

Skrecko: souhlasim, my jsme si o vikendu slibili, ze o tom nebudeme mluvit (teda hlavne ja to porad chtela resit, coz vlastne nejde, pokud nemame vsechny vysetreni) a fakt to pomohlo...

monasek84
19. dub 2010

skrecko: no pekny obrat 🙂 to zni dobre.... tak jsem zvedava jak se to bude vyvijet dal 😉

skrecko
19. dub 2010

No aj ja som zvedava. Len my sme teraz objednani na genetiku aj do CAR v maji. Tak neviem, ci to mam tam zrusit. Lebo na tie Kramare ma odporucanie len MM. Mne to tam zrejme nespravia.

deniiiii
19. dub 2010

Skrecko: ne, on v nich zadne tahani nema..a nema tam nakonec tu varikokelu? to by bylo dobre reseni, odstranili by ji a spemijky by byli 🙂 tady jsem na strankach nekde na zacatku cetla, ze to jednomu muzi zjistili az snad na 3 vysetreni...my ji nemame, na to jsem se ptala.

deniiiii
19. dub 2010

Prinzesz: tesim se 🙂

monasek84
19. dub 2010

skrecko: tak se asi domluvit s CAR, ze oni udelaji tobe a manza si to necha udelat tam na doporuceni endokrin.

deniiiii
19. dub 2010

skrecko: ip

skrecko
19. dub 2010

No to je cudne deniiiii, teda to, ze vy to tahanie nemate. Ani ma nenapadlo skor sa ta na to pytat. Neviem teda, ci by to mohla byt varikokela. Ale pamatam si na ten pripad, ze mu to zistil az neviem ktory doktor. Ako to zistuju? Len sonom? Sak sono mojmu robili uz asi traja URL. Ach ach.

Ak by tu bol niekto s podobnym priznakom - tahanie v semennikoch, ohlaste sa 😉 Patram po pricine.

skrecko
19. dub 2010

monasek: aj ja tak rozmyslam. Resp. ked budeme objednavat muza, tak sa spytame, ci to tam spravia aj mne.

deniiiii
19. dub 2010

Skrecko: na str 4 je primo od te divky, co zalozila tento chat - rcruella

monasek84
19. dub 2010

skrecko: dobry napad 😉

jinak, bavily jsme se, ze nemyslet na to..... ted jsem si byla pro obed... cesta tam... predemnou nejaky baby, tema - planovane rodicovstvi... cesta zpatky, za mnou nejake cizi baby, tema - vybava pro novorozene 😀

deniiiii
19. dub 2010

monasek: jo, vsude je baby boom, je to opruz 😉

monasek84
19. dub 2010

deniii: uz asi ani nechci byt tehotna, to je ted kazdej, hnus 😀

prinzesz
19. dub 2010

ja chci 🙂 ale ked to pride tak to bude...

monasek84
19. dub 2010

prinzesz: vsak aj ja, jen tak melu 😉

skrecko
19. dub 2010

kocky, treba sa obrnit!!!! Minuly tyzden sa ma kamoska pyta, ze co my a bajby, lebo vsetci uz maju a cakaju a blabla, tak som jej na to , ze my sme este mladucki na take veci. Hotovo.

monasek84
19. dub 2010

skrecko: presne tak, taky ty otazky vzdycky nejak odbiju 🙂

deniiiii
19. dub 2010

ja to taky odbiju, ale pak si doma zalezu a je mi to lito, nastesti mam vypozorovano, ze je to jen 5 dni (u ms), zbytek jsem v pohode 🙂

monasek84
19. dub 2010

deniiii: to je asi u vsech stejny 😉 (myslim vliv MS na naladu atd 🙂 )

deniiiii
19. dub 2010

holky, napiste mi do ip mail adresu, dostala jsem vyborny mail, jmenuje se Relax, ja vam ho preposlu 🙂 ps neni o detech, tehotnejch a porodech 😀

deniiiii
19. dub 2010

monasek: uz ti dosel? 🙂

monasek84
19. dub 2010

deniiii: jo 😀 jinac to bych si dala rict, musim se objednat na masaz 😉

deniiiii
19. dub 2010

tak skrecko to ma taky 🙂

deniiiii
19. dub 2010

monasek: tak ja jdu zase pracovat joj navi zitra 🙂

monasek84
19. dub 2010

deniii: tak hezky zbytek dne 😉

monasek84
19. dub 2010

Tak utikam domu, takze vsem krasny zbytek dne 😉

monasek84
20. dub 2010

Dobre rano damy 😉

prinzesz: nechodiiiiii, staaaaaaaale nechodi ..... http://www.fertilityfriend.com/home/288372