Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

skrecko
26. dub 2010

iriel: ked bude tehu a poletis, tak sa netreba hlavne stresovat a bude vsetko ok. Aj ked v nasom pripade sa to lahko povie. Zeny sa velmi stresuju aj ked otehotneju lahko, nieto este my. Ked uz by sme boli v tom, tak asi budeme davat este vacsi pozor. Ale treba sa asi odosobnit a nemysliet stale na to. No tak drzim moc palce a dufam, ze poletite dvaja. Aspon bude prcek moct machrovat na ihrisku ako daleko uz bol 😀 😀 😀

monasek84
26. dub 2010

iriel: a ty vlastne jedes dovolenkovat, nebo pracovne?? 🙂
Presneji jedu do Dobran 🙂 a ano, ted v Blave pracuju a jinak bydlime asi 50km na sever od Blavy 😉

iriel
26. dub 2010

monasek - Aaha, ja slysim (ctu) cestinu, tak me nenapadlo, ze jsi v SR 🙂 Do Istanbulu dovolenkovat, ale jen na prodlouzeny vikend, vyhrala jsem loni pobyt v nejdrazsim Hiltonu v Istanbulu, tak si to jedu uzit 😀

monasek84
26. dub 2010

iriel: fiiiiiiiiiiiiiha, tak to budeme tise zavidet, super 🙂 to se bude prckovi rust a hnizdit 😉

skrecko
26. dub 2010

iriel, a to kde sa ta vyhrat? ja nikdy nesutazim, tusim by som mala zacat, nejaky los aspon kupit

prinzesz
26. dub 2010

hehe, ja stavkujem.. hram lotto, ale uz davno som nic nevyhrala.. ale vcera som skusila podat tak dnes uvidim, stavkujem na sk lebo sa to da cez net a je to pohodlne 🙂 tu v cr sa mi nejak nechce..

monasek84
26. dub 2010

ja vsazim jen nekdy, podle nalady 🙂

iriel
26. dub 2010

Takze Prizesz je na vymenu zase v CR? 😉 Dobry. 🙂 Tohle byla takova party "Hot African Night", kde meli lidi prijit obleceni v africkem stylu a nejlepsi kostym vyhral tuto cenu. Melo se vyfotit v kostymu predem a poslat fotku a pak v nem prijit na party...

iriel
26. dub 2010

Ja jsem vsadila jen asi dvakrat, pokazde jsem vyhrala, neco okolo petikila nebo tak... ale nejak me to nelaka, kdyz budu nutne potrebovat, tak si vsadim 🙂 Nechci pokouset svuj pridel stesti 🙂

iriel
26. dub 2010

Smankote ja nejsem schopna napsat spravne Prinzesz, pokazdy to nejak zvoru 😀 promiin 🙂
Tady je fotka, jak jsme se s kamoskou vymodily...

monasek84
26. dub 2010

iriel: dobryyyyy 😀 a aspon letite s kamoskou spolu?? 🙂

iriel
26. dub 2010

monasek - presne tak, damska jizda 🙂

monasek84
26. dub 2010

iriel: zaaaaaaaavidime ;)

iriel
26. dub 2010

monasek - Ale nezavidte, vsak si urcite uzijete taky nejakou peknou dovcu, ja jsem v tomhle hrozna, tesim se, to jo, ale jinak se mi bude styskat po muzovi, jsem hroznej zavislacek :-/ Pak mame v planu v cervenci jet na tyden cela rodina na chalupu, tedy segra se svymi trema detmi a muzem, mama, babicka, druha segra, tahle kamaradka, velka rodinna akce, to jsem zvedava 🙂 My jsme vsichni muzikanti, tak to se zas bude hrat a zpivat, na to se tesim 🙂 A hrat deskovky, delat vejlety, je to kousek od Polska, tak si udelame nejaky vylet i tam... Pak jsme jeste planovali zajet za rodinou do Michiganu, ale to uz letos asi nezvladneme, jestli budu fakt tehu, tak uz by se mi ani nechtelo cestovat takhle daleko, tak asi jeste nejaky spolecny tyden jen s muzem, treba Sumava nebo tak... jake mate plany na dovcu vy?

monasek84
26. dub 2010

iriel: my na dovolene nebyli uz 5 let a ani letos nepocitam ze bysme nekam jeli... a kdyz, tak jen na vikend chata nebo tak... neco vetsiho by me dost prekvapilo 😉

skrecko
26. dub 2010

teda iriel, to je huste. Ty toho stihas. Ja som najradsej doma. To je pre mna najlepsia dovolenka. No moj muz vymyslel ist na ukrajinu 😨 To bol jeho sen vzdy

iriel
26. dub 2010

Monasek - jak to? Nejste dovolenkovaci nebo moc prace nebo finance? My radi cestujeme, oba dva, takze jedeme treba na dve vetsi dovolene do roka, i kdyz hodne za levno... ale cestujeme radi 🙂

skrecko
26. dub 2010

inak som vlastne v depke ze co bude s nami. Liecenie, alebo ta operacia, alebo ktovie co, tak nemam ani pomyslenie na dovolenku. Okrem toho aj peniaze aj dovolenka z prace nam moze potom chybat. Ale ja sa neviem uvolnit v tomto, radsej si odrieknem, a stale o vsetkom pochybujem...

iriel
26. dub 2010

skrecko - ja jsem asi hyperaktivni anebo sibla 😀 Obcas si rikam, ze toho delam fakt az moc, ale pak si zas rikam, ze lepsi nez kdybych se nudila a vymyslela blbosti...
Ukrajina zni dobre, tam bych se nahodou taky podivala, jeste jsme tam nebyli... loni jsme byli v Polsku, Litve, Lotyssku a Estonsku, zajeli jsme az k te kose u Ruska, u Kaliningradu, to bylo hodne zajimavy...

iriel
26. dub 2010

Skrecko - No ono by naopak bylo lepsi se uvolnit a odpocinout si, ja jsem nemohla otehotnet dva roky a pak jsem jen tak prirozene otehotnela ve Skotsku 🙂 To teda bylo jeste s ex. A nebud v depce, ono se nejake reseni vzdycky nakonec najde, ja jsem taky porad doufala, ze to nejak vyresime a budeme mit vlastni mimi a kdyz to nevyslo a museli jsme vzit darce, tak jsem pochybovala, jestli delam dobre, ale ted uz to neresim vubec, budto to vyjde nebo ne, ono to nejak dopadne. A kdyz to vyjde, tak bude mimi nase a nezlaezi jak jsme k tomu dosli... drzim palce, aby se to u vas pohlo dobrym smerem... na co ted vlastne presne cekate?

monasek84
26. dub 2010

iriel: jsme dovolenkovaci, ale nejak to nevychazi casove a hlavne financne.... vsechno jsme zatim vrazeli do domu a ted to vypada ze budeme vrazet do "deti" 😉 ale tak uvidime 🙂
a na te kose jsme byla v 2005... to bylo posledni cestovani (jeste bez MM).... CR - Nemecko - Svedsko - Norsko - Finsko - Litva - Lotyssko - Estonsko - Polsko - Slovensko - CR ..... 3 tydny - 8,5tis km 😉

skrecko
26. dub 2010

iriel, my sme len na zaciatku. Vieme o tom len 2 mesiace. Teraz pojdeme najblizsie na kontrolny spermio, utl vysetrenie a spolu na genetiku. Ale nevidim to ruzovo, pripravujem sa na najhorsie. Som realista.

iriel
26. dub 2010

skrecko - A co je to nejhorsi? 😉

iriel
26. dub 2010

monasek - to je cestovani dle meho gusta, parada! 🙂)) Svedsko mam hrozne rada, tam bych z fleku bydlela 😉 Tak zas budete mit paradni bydleni, to je celozivotni investice, co za to stoji...

monasek84
26. dub 2010

iriel: ja vim 🙂 ale nekdy bych proste nekam vypadla a zmenila prostredi 😉 ale tak, clovek nemuze mit vsechno 😉

skrecko
26. dub 2010

iriel, najhorsie je keby nenasli nase potvorky. Ale aj keby nasli uspech neni zaruceny,to je jasne. A mozno je najhorsie to, ze by som sa musela rozhodovat darca/adopcia/nic. Neviem, co je najhorsie, vsetko je zle.
Ale viem co je najplepsie. To je moj muz.

iriel
26. dub 2010

Skrecko - neni to nejhorsi, never tomu... mnohem horsi je, kdyz ti dite umre, kdyz je postizene, kdyz se trapi a nemuzes mu pomoct... ze nejsou vlastni spermie je proti tomu nepatrny detail, mimi bude vase a vy si ho vychovate s laskou at uz bylo pocato jakkoli... a i kdybyste sli do darce, tak mas spoustu pokusu na IUI a pak jeste IVF, ktere uz ma pravdepodobnost celkem vysokou, ze bych se tim fakt dopredu netrapila, vzdyt jste vazne na zacatku cesty... Tyhle nase starosti a rapeni jsou malicherny proti tomu, co se deje jinejm zenskejm, ja vim, ze to zni jako kecy, ktery nepomuzou, kdyz te to fakt trapi, ale ono je to tak, clovek se musi opanovat a fakt se donutit do postoje, ze vlaste o moc nejde, protoze pak pujde vsechno snaz....

iriel
26. dub 2010

No a zvlast kdyz mas skvelyho chlapa, to je proste neco, co nema zdaleka kazda.. vubec ne. Ted si predstav, kdybys resila tohle trapeni a jeste mela doma chlapa, co by te nepodrzel a shazoval te... Ver tomu, ze se to brzo zacne resit a ze se vam povede mit krasne a zdrave mimco, pak uz ani nebudes vedet, ze jsi se tim trapila 😉

iriel
26. dub 2010

Jsem vas nechtela zahnat filozofickejma kecama 😉

Skrecko - doufam, ze to neberes spatne, nechci vubec zlehcovat tvoje trapeni, jen te povzbudit, asi na to jdu blbe... :-/

monasek84
26. dub 2010

iriel: urcite mas pravdu... ale sama vis jak to je... v aktualni chvili se na to divas jinak, jak se na to budes divat za rok nebo za dva 😉 proste asi kazdej si tim musi projit atd... 😉