Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

skrecko
3. kvě 2010

teraz som precitala tu temu, co mi minuly tyzden deniiiii poslala /https://www.modrykonik.sk/forum/tema/androlog-p... a len som sa utvrdila v tom, ze nam tu sotva niekto pomoze.

Robili vasim chlapom kultivaciu ejakulatu? Podla toho, co tam baby pisu, su doktori velmi neochotni to robit. Jednemu tak zistili stafilokoka, ktory sposoboval problemy. A sila je tiez, ze robili v CAR umele a pritom chlap mal zapal. Len som sa utvrdila v tom ze tie centra su fakt iba o prachoch.

monasek84
3. kvě 2010

iriel: no tak to jsem zvedava, jak to bude dal pokracovat 🙂

skrecko: nas URL (jeste mimo CAR) to u prvniho spermia delal, pokud se dobre pamatuju 🙂

prinzesz
3. kvě 2010

caute holciny 🙂

iriel, drzim ti palce, lutovat ta nebudem nema to aj tak cenu, bojujeme dalej spolu.. a mozno holky nam to vyde vsetkym naraz 🙂 to by bolo co?

ja som mala trosku stres vikend, boli sme na sk, v piatok sme sadili zemiaky a robili okolo domu, a v sobotu som mala dooost stres.. totiz mamka mi volala ze nech pride do mesta lebo ze idu s nasim psom na kliniku, ze to vyzera ze umiera.. ze je s nou velmi zle.. tak som si len natiahla rifle a bezeli sme tam.. ked ma moja bambulka videla tak ozila, zacala skakat a tesit sa, no pak ju zobral doktor do parady a zistil jej ze ma stresne zuby, a usi.. je to pudel a o tieto veci sa im treba vazne casto a poriadne starat.. a ze z toho ma tie problemy, urobili jej rontgen celeho tela, zistili jej zdravotny stav a hned sa pustil do napravy, takze ju uspali a vycistili jej zubky, museli aj vytrhnut nejake pak usi.. chudatko moje male, je uz stara ma 13 ale vraj je v dobrej kondicii.. no potom som s nou zostala az do vecera, chuda po tej narkoze bola taka otapena.. tak sa motkala, samo ze nam 2x blinkala.. ale tak co uz.. taka bola zlata.. teraz bude brat 2 tyzdne antibiotika a uvidi sa co dalej.. no bol to narocny den pre mna... fakt som sa bala ze mi havo umrie.. a to zatial este nechcem.. ach jo!

skrecko
3. kvě 2010

ahoj prinzesz,narocny vikend, ale som rada ze psika date do poriadku. A na tie zemiaky by som sa vykaslala. To je nocna mora mojho detstva 😒

monasek84
3. kvě 2010

prinzesz: tak to me mrzi, ze jsi mela takove stresy :( vim ze se zviratkama jsou to nekdy nervy ☹ ale ted uz se urcite bude citit lip a jeste ji urcite ceka par prijemnych let zivota 😉

prinzesz
3. kvě 2010

dakujem holky, tak teraz je to uz ok, ona zije s mojimi rodicmi, keby som mohla tak by som si ju zobrala hned tu ale nejde to.. ja tiez verim ze uz jej bude lepsie, a este par rockov bude s nami.. aj ked dlho uz asi nie.. predsa len ma uz 13 rokov.. no neverila by som ze by ma to vedelo tak zlozit, na tej klinike nas bolo viac co sme tam boli uplakane 🙂

skrecko
3. kvě 2010

prinzesz, to si mala vidiet mna, ked mi zomrela pred 1,5 rokom skrecica. Nie to este pes, clovek sa naviaze aj na take male zvieratko

monasek84
3. kvě 2010

prinzesz: no je to sila no... nam pred 1,5 rokem (cca) umrela moje jezevcica... byla u mamky... celej tyden uz byla spatna ale cekala az dojedeme na vikend a umrela nam pres noc... 16 let a 16 dni... krasny vek 🙂

skrecko
3. kvě 2010

monasek, to je kolko na clovecie roky, aspon 200, nie? to sa teda pekne dozila

monasek84
3. kvě 2010

skrecko: 112 🙂 ano, a na jezevcika to byl nadherny vek, oni se tolik nedozivaji 🙂

iriel
3. kvě 2010

Prizesz - teda tomu rikam narocny vikend, s pejskem je mi to lito, ze ma trapeni, ale zase jste to nakonec dobre zvladli, je to holka statecna 🙂 Segra ma trimesicni stene ohare, to je takovy tele neposedny, zatim 🙂 Ona je hrozne bojava, snad se otrka...

deniiiii
3. kvě 2010

Dobry poobedni pondelek holciny 🙂
u nas vikend v pohode, pokud nepocitam Dopr - moje zkratka pro domaci prace 😉
skrecko: chudaku, to je pech nespat, na jakou stranu mate postel? ja spim ok, ale mm se posledni dobou budi, tak jsem si rikala, ze mozna spime na spatnou stranu, nevite, kam ma smerovat hlava?
Prinzesz: stesti, ze se z toho vase pudlice dostala 🙂
Monasek: tu kultivaci vam delal pri spermiografu? ja se na to chci naseho dr zeptat..

monasek84
3. kvě 2010

deniii: ahojky 🙂 ano, delali ji pri prvnim spermiogramu.

deniiiii
3. kvě 2010

monasek: jen pockej zajici (teda doktore v caru) ja ti ukazu 😎 nam zadnou kultivaci nedelali...

skrecko
3. kvě 2010

ahoj deniiiii, hlava ma byt na sever a tak aj mame postel otocenu. Ale ja normalne spim dobre, nezobudim sa na nic. Vraj v sobotu bola velka burka, tak o tom napr. nic neviem.
Zistila som ze v gynfive robia kultivaciu bud ak povie urolog alebo ak tam najdu leukocyty - co svedci o zapale.

deniiiii
3. kvě 2010

Skrecko: tak my spime na vychod, zkusim otocit postel, ha ha akorat to bude v loznici dost blbe vypadat, protoze jeste spime pod strechou tzn.pod sikminou..no, ale kdyz mu to pomuze..

skrecko
3. kvě 2010

no deniiiii, radsej mu vecer uvar mlieko s medom a pod vankus daj levandulu 😉

monasek84
3. kvě 2010

skrecko: mnaaaaaam, mliko s medeeeeeem 😀

skrecko
3. kvě 2010

tak monaskovi bude robit mliecko drahy a deniiiii bude robit drahemu. 🙂

monasek84
3. kvě 2010

skrecko: ale ja spim dobre, az moc 😀 ale jo, pres zimu mi sem tam dela, na zahrati 😉

deniiiii
3. kvě 2010

skrecko: mliko a levanduli uz jsem zkusila 😉

skrecko
3. kvě 2010

deniiiii, no tak potom skus aj tu postel. A to ma ozaj take problemy? To by som teda nechcela. Mne sa to stane fakt len obcas ze zle spim, alebo nemozem zaspat. Ale to je hrozne, Chudacik, teda, ked to ma casto, neni co zavidiet. Este napr. nesportuje vecer? Lebo to tiez nie je dobre. A nemoze to byt tymi hormonmi? Inak mojmu muzovi nikdy nebyvalo zima a posledny rok, dva je nejaky zimomravy.

skrecko
3. kvě 2010

pomaly balim kocky /ak tu este niekto je/, dnes ste zanedbavali dochadzku 🙂, zajtra sa na vas tesim, pa

monasek84
3. kvě 2010

skrecko: krasny zbytek dne 😉 pa pa

petinax
3. kvě 2010

skrecko - ne do dárce nejdeme ani nám to doktor nedoporučil.přítel bral akoráte vitamíny ale nepomohlo to.3x spermiogram a 3x nula.
jinak všechny testy má ok, já také.tak proto...u nás není co léčit, takže přímo tese!

monasek84-jj budu, zatím čekání

monasek84
4. kvě 2010

dobre rano damy 🙂

petinax: budeme drzet pesti 😉

skrecko
4. kvě 2010

ahoj kocky!
Vcera bol muz v CARe na kontrolny spermio, zase 0, samozrejme. No a vecer sme boli este na "vysetreni" u urologa. Zaplatili sme 10 eur za to, ze mu hmatom vysetril semenniky. Vsetky vysledky si len opisal z papierov od nasho urologa. Hned navrhol operaciu. Ziadna liecba, nic, a ked som povedala, ze este nemame genetiku zatvaril sa, akoby to ani treba nebolo.
No a pytala som sa este na sposob operacie. Trvalo hodnu chvilu nez ma pochopili a uz aj sestricka sa do toho zapojila. Islo mi o to, ze Koci na stranke odporuca aby to robili s nejakou optikou a uz v pribehu operacie pozerali na vzorky, ci tam nieco je. Tu to robia tak, ze zoberu asi tri vzorky, pacienta zasiju a potom jednu vzorku poslu na histologiu a ostatne skumaju ci tam nieco je....takze to robia na slepo.
Teraz pockame na tu genetiku a potom pojdeme este endokrinologicke. Takze mame najmenej 2 mesiace volno.

a este ceresnicka: na vysetrovacom kresle mali prestrety papier, ktory bol uz mokry, zrejme od toho sono-gelu, takze na tom uz niekto sedel. Normalne na to mojho muza posadil. Som mu aj vynadala, co mu nepovedal nech to vymeni. No ale chlap... Ale 10 eur sme zaplatili...

monasek: dobre ranko

monasek84
4. kvě 2010

skrecko: ufff, koukam, ze jste asi magnet na takovy doktory 😒 skoda, ze to nejde nekde nahlasit a nejak je potrestat nebo neco, toto je neskutecny ☹ ja nevim, nam se toto nikdy nestalo... bud fakt mate pech, nebo netusim 😒

skrecko
4. kvě 2010

monasek, nic ine som ani necakala, uz sme to zobrali sportovo.

Se...e ma len tych 10 eur - za to ze si opisal vysledky a pochytal vaja. To sa niekomu zaraba.