Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

monasek84
4. kvě 2010

skrecko: no to ano, to je neskutecny 😠

prinzesz
4. kvě 2010

ahojte a dobre ranko 🙂

skrecko, tak to je teda nonsens co ste zazili.. booze to bol isto nejaky profik.. bez genetiky bych do toho nesla.. ved je to jedna z najdolezitejsich veci.. co su blbi ti lekari?

inac ja uz od stvrtka bojujem s mojim pocitacom, maju mi ho preistalovat na vistu a nejde to stale mi to hlasi ze mam malo miesta na disku, co ale sa mi nezda lebo ho mam podla mna dost, co je cca 117g to snad viste staci? ci???

no slak ma ide z toho strafit.. lebo nic nemam, nemozem poriadne robit..

este pre monaska 🙂 http://www.fertilityfriend.com/home/prinzesz daj aj ty tvoj graf..

monasek84
4. kvě 2010

prinzesz: ahojky 🙂 uplne koukam jak mas teploty porad nahore ?? tobe nikdy nejdou niz?? no jsem zvedava na cely graf, jestli ti vyznaci ovu a tak 🙂 muj: http://www.fertilityfriend.com/home/288372 ja jdu presne podle toho predchoziho 😀

prinzesz
4. kvě 2010

monasek, su nahoru? podla mna su dole 🙂 ja mam po ovu tych 37 takze toto je este dole.. aj ked je pravda ze na to ze mam este asi pred ovu tak su uz celkom hore.. no uvidime zajtra, ale na mna vplyva aj pocasie.. tz. ked sa otepli tak je teplo aj tam dole.. v zime mam nizsie teploty 🙂 je to divne ale je to tak.. no uvidime co bude dalsie dni, ked si na to dnes spomeniem skusim si urobit ovu test.. len tak pre zaujimavost..

prinzesz
4. kvě 2010

inac ja mam strasne dlho aj ten hlien.. mne skoncia kramy a hned mi nabehne ten hlien.. a ten mam aj 6-7 dni.. a studi.. ojojojjjj vies obcas to citim na gatkach 🙂

monasek84
4. kvě 2010

prinzesz: se mi libi tvoje intimni otevrenost 😀 😀 😀 😀 😀 tak ovlivnuje to i teplota v mistnosti, jestli spis naha, oblecena, odekryta, prikryta,...ale i tak 🙂 jsem zvedava 😀

prinzesz
4. kvě 2010

monasek, 😀 😀 😀 😀 😀 tak vies, neviem ako inac by som to opisala.. musim to napisat tak ako to je.. ja som inac taky typ cloveka, ze nehladam iny vyznam slova.. prosto poviem ako sa to vola a bodka 🙂 ale vacsinou to kazdy nejak prijal.. aspon sa tak tvaril 🙂

iriel
4. kvě 2010

Ahoj holky, ja ted nejak nestiham... Skrecko koukam na tu tvou story, nesmite se hlavne nechat, nas chteli zas nahnat na tu operaci za 10k, ktera by u nas byla k nicemu, bez genetiky bych nedala ani ranu... Je fakt, ze diky tomu, ze je mm stejne na ty chemce, tak u nas je to uz jedno, no... ☹
Drzim palce, at to cekani utece rychle a nekam se to pohne...
Kdyz to ctu, tak si rikam, ze mame sice spatne vysledky, ale aspon mam definitivu, ze vim, na cem jsme, pro me je to lepsi nez nevedet, co dal... a lip se mi s tim pere 🙂 Nejhorsi bylo, kdyz jsme se snazili a nikdo nic nevedel, proc to nejde... teda nejhorsi pro me, ta nejistota.
Ja jdu do Gennetu 11.5., tak poreferuju, co nas ceka dal... ale na ovulku tenhle cyklus budu zrovna v tom Istanbulu, tak to asi nic 😉

monasek84
4. kvě 2010

prinzezs: v pohode, jen se na tom smeju 😀 vsak vime o cem mluvime 😀
jinac jak se mame?? 🙂

monasek84
4. kvě 2010

iriel: ahojky, tak aspon si tam odpocnes a pak ten dalsi cyklus uz vse pujde tak jak ma 😉

ando
4. kvě 2010

Ahojky holčiny, myslíte že se můžu k Vám přidat a poradit se s Vámi? 🙂
Snažíme se o mimino 2 roky a loni na podzim byl mažel na spermiogramu a 3x nic, absolvoval genetiku =v pořádku a hormony = něco prý lehce mimo, ale nemělo by to mít vliv, prý je to spíš důsledek. Taky prý má menší velikost varlat. Nic moc mu k tomu nikdo neřekl.
Byli jsme na první konzultaci v Pronatalu v Praze. A v půlce května jde k andrologovi v CARu jestli má absolvovat M/T nebo je to beznadějný….Při první návštěvě nám lékař říkal, že nejdřív by manžel absolvoval operaci a pak by mě případně začali stimulovat. Ale jinde nám říkali, že to půjde současně, aby byl případný materiál čerstvý, že zamrazováním se snižuje kvalita (šance)…. Nevíte jak to je? Chtěli bychom samozřejmě udělat maximum…..

iriel
4. kvě 2010

Ando - zamrazovanim se snizuje sance hodne 🙂 My ted meli darce, kteri musi mit minimalne 70milionu na ml pri odberu.. a po rozmrazeni ten vzorek mel 10mil/ml, coz uz je dost malo, od 20mil/ml se mluvi o neplodnosti.... Nicmene to hraje roli u IUI, u IVF uz takovou ne, tam staci i dve tri spermijky a udelaji ISCI, ktere je sice drazsi, ale zachrani skoro cokoli...

skrecko
4. kvě 2010

ahoj iriel: no suhlasim s tebou, ze ta neistota je najhorsia. Ale aspon vieme s cim mame problem. Napadlo vas niekedy, ze su pary, ktore sa snazia aj 5, alebo 10 rokov, stale nie su tehotni a podla vysetreni su zdravi. To je asi este horsie. ☹

no inak doktor nepovedal vyslovene, ze netreba tu genetiku, ale tak sa zatvaril, ze mi to z toho vyslo. No podla hormonov a velkosti u nas asi nie je problem v genetike. Ale aj tak si to samozrejme dame urobit. Inak po tom vcerajsku som velmi rada, ze na tu genetiku sme sa predsalen rozhodli ist na tie kramare a nie do CARu.

skrecko
4. kvě 2010

ahoj ando, jasne ze sa mozes pripojit 😉
Na to zamrazovanie maju lekari dost rozdielne nazory. Podla niektorych je lepsi cerstvy material a podla niektorych sa mrazenim vyselektuju silnejsi jedinci. Pretoze aj pri ICSI ti nestaci hocijaka spermia. Ak nie je dobra, tak sa prestane vajicko vyvijat.
Mozes nam napisat hodnoty hormonov? Moj muz ma tiez zmensene semenniky a 2x vyssie FSH. Co je uz dost blba prognoza.
Inak nazory na to ci robit v jeden den M/T a OPU su tiez velmi rozne. Psychicky je to podla mna ale pre ten par velmi narocne.

Drzim vam palce!

ando
4. kvě 2010

Iriel, díky za odpověď... a myslíš tedy že na IVF to vadit nebude? já nevím jaký materiál a kolik toho odeberou, tedy jestli tam něco bude..... ale nechtěla bych, aby to nevyšlo jen tím že jsem nebyla současně nastimulovaná ☹ a taky nevím jestli M/T jde absolvovat víckrát..... nechodíte někdo do Pronatalu? ono i ta finanční částka není zrovna malá

ando
4. kvě 2010

díky skrecko 🙂 , jo jo s byla bych ráda kdyby jste mi zkoukli ty výsledky hormonů.... je to zpráva od sexuologa:

iriel
4. kvě 2010

My chodime do Gennetu v Praze, s timhle zkusenost nemam, ale co jsem slysela, tak doporucuji to delat naraz, ze je proste ta sance vetsi... U toho zamrazeni je vzdycky otazka, jak na to ten "material" zareaguje, nekdy nemusi zmrazeni dokonce prezit nic, jindy s tim neni problem a je ubytek klasickych 20%, to nikdo nevi... to same je s embryjkama, mrazacci jsou bud silnejsi nebo zmrazeni a rozmrazeni nezvladnou ☹ My mame darce, takze tohle neresime.

skrecko
4. kvě 2010

M/T sa da opakovat. Niekomu robili aj trikrat. Vzdy ale na tych miestach ostane jazva, kde sa uz urcite nikdy nic nevytvori.
Ja som zatial rozhodnuta tak, ze najprv operacia. Aj ked nas doktor zneistoval tym, ze co ak sa najde len jedna alebo dve spermie, to by bolo lepsie dat sa hned nastimulovat. Ale myslim, ze takto len nepriamo tlacia do toho, suhlasit s darcom. Rozhodnutie je ale na nas. Je to velmi tazke. Clovek pochybuje co je spravne. Ja ti rozumiem. Mozno aj my sa nakoniec rozhodneme inak.
Som zvedava co vam povie androlog, potom urcite napis. My tu na slovensku ani androloga zohnat nevieme 😒

ando
4. kvě 2010

zkusím to znovu větší 😖 nebo to pak přepíšu

iriel
4. kvě 2010

Ando, sice nemam bryle, ale tohle bych neprecetla ani s nima 😉

skrecko
4. kvě 2010

ando, prosim ta, nejak sa mi to neda zvacsit 😵 neviem to precitat, je to strasne male

monasek84
4. kvě 2010

ja prectu jen ze LH 9,64 a FSH 20,41 🙂

ando
4. kvě 2010

teda tak to budu muset přepsat:
hormonální vyšetření svědčí pro lehký hypergonadotropní hypogonadismus s normální hladinou androgenů. LH 9,64, FSH 20,41 ( v obou případech lehká elevace), prolaktin 7,42 ug/l, testosteron 19,00 nmol/l

skrecko
4. kvě 2010

my mame FSH az 27,67.
Takze vy ste na tom o dost lepsie. Hlavu hore!!! My mame FSH dvojnasobne zvysene a to uz nie je dobre. No drzim moc palce! Vo vasom pripade by som asi riskla aj zaroven operaciu a OPU. Ale to ta nechcem ovplyvnovat. Naozaj nemate tie vysledky az tak zle.

ando
4. kvě 2010

No právě vůbec nevím, jak se rozhodnout a co by bylo nejlepší....sexuolog říkal, že nejlepší obě akce naráz a případně souhlasit s dárcem, kdyby se nic nenašlo (kdyby tam opravdu nic nebylo, tak s dárcem souhlasíme, to už máme vyřešený).... ale překvapil mě teď ten názor doktora v CARu, že jsou pro varinatu operace a zmražování ☹ , je pravda, že kdyby byl výsledek operace nulový, tak nám odpadne IVF a půjdem zkusit IUI s dárcem

ando
4. kvě 2010

Díky skrecko za názor, vůbec nevím jak by ty hodnoty měli být 🙂
ještě jsem se chtěla zeptat, jestli jde nějak zjistit problém azoospermie,např. jestli se dá nějakým vyšetřením zjistit jestli není v chámovodech nějaká odstranitelná překážka nebo jestli by tam byli při operaci spermie, zda by rovnou zkusili nějaký zákrok na zprůchodnění...... omlouvám se za laické (asi blbé) dotazy

skrecko
4. kvě 2010

ando, ja som tiez presvedcena o tom, ze zmrazenie neuskodi, len vyselektuje silnych. Ale ak suhlasite aj s darcom, tak by som do toho naraz asi isla. Rozhodnutie je ale naozaj na vas. Doktori sa v nazoroch lisia, tak isto aj my tu. Takze sa pytaj, citaj, studuj, nasavaj informacie no a potom uz ako to budete citit, tak sa rozhodnete.

monasek84
4. kvě 2010

ando: ahoj 🙂 tezka otazka... ja ted rikam ze bych do darce taky sla, ale pravdepodobne kdyz by prisel ten den, ze by nic nenasli, tak bych chtela jeste nejaky cas na promysleni atd...takze ja bych sla zaraz jen kdybych si byla jista ze se neco najde, jinak ne... ale je to zase jen muj nazor. Jinak u vas vypada, ze by nemel byt problem. U nas to stejne asi zaraz nepujde, protoze zatim to vypada, ze spermijky mame, ale nezrale, takze je stejne po M/T budou muset nechat dozrat... jestli to vubec pujde 😒

ando
4. kvě 2010

ach jo proč není jen jedna varianta? to rozhodnutí je tak těžké.....
taky jsem šla před 14 dny na genetické vyšetření, že případně když by klaplo IVF a maželovými spermiemi, tak doporučují PGD......jaký na to máte názor? asi je to rozumný, jen jsou to další šílený peníze a nevím jestli tu zase není riziko poškození embrya

iriel
4. kvě 2010

Ando - nam rikali, ze takove vysetreni dela androlog, nekdy fakt staci jen "prostouchnout" chamovody a problem je vyresen 😉