Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

deniiiii
13. kvě 2010

Skrecko/Monasek: ip

deniiiii
13. kvě 2010

Jo a jeste jsem se ho zeptala, jestli neco bude delat s tim testosteronem (mm ho ma nizsi) ale on ze ne, ze to bylo asi tim, ze krev brali vecer a to ho maji vsichni muzi nizsi 😎

monasek84
13. kvě 2010

deniii: no proste mel fakt silenou chut s tim neco delat .... des .... 😕

my jsme se vcera doma dohodli, ze MM pujde na HP az budeme mit vysledky z genetiky. Proste aby to bylo aktualni (tesne pred dalsim spermio). Takze to bude predpokladam za dalsi cca 2 mesice a to bude MM pul roku po posledni hormonalni injekci, tak jsem zvedava jake bude mit hodnoty....

ando
13. kvě 2010

Dobré ráno děvčata. den blbec jsem měla včera. Musela jsem jet na 2x do práce, ale dnes se mi opravdu nechtělo vstávat 😖
draacik dorty jsou nádherné, hned bych si nějaký dala
deniii a co tedy budete dělat? vrhnete se na operaci? nebo něco jiného (dárce, jinou konzultaci)?

skrecko
13. kvě 2010

monasek, aby sme sa vsetci doprosovali aby vobec nieco robili.

ahoj ando

monasek84
13. kvě 2010

skrecko: presne tak 😖 ale prachy brat, to joooo 😒

deniiiii
13. kvě 2010

Monasek: jen mi pripomen, vy jste meli spatne hormony? vzpominam, ze na biopsii vam neco nasli..
Jinak, jeste zajimavost, rikal, ze nejdriv by udelal tese a az na zaklade vysledku stimuloval me, protoze za a, nemusi nic najit a za b, ze i kdyz najdou, muze to byt nezrale a budou to muset mozna 2-3dny kultivovat a to by odebrana vajicka neprezila, protoze ty se na rozdil od spermosu nedaji mrazit, musi se s nima hned pracovat, asi ma pravdu, i kdyz pripustil, ze lepe je to s cerstvimi, ale ze u nas v cechach jsou embriologove na takove urovni, ze ty, co zmrazi, jim vzdy fungujou. tese a stimulaci by udelal v tu samou chvili, kdyby mel alespon 90% jistotu, ze neco najdou.

skrecko
13. kvě 2010

deniiiii, to je parada, aspon ma utvrdil v rozhodnuti nerobit to naraz

monasek84
13. kvě 2010

deniiiii: kdyz jsme zacinali tak TST 3,79 , FSH 83,24 a LH 34,87, to jsme pres pul roku resili horm.injekcami.

deniiiii
13. kvě 2010

Skrecko: jo, ja se k nemu taky priklanim, ale jeste si chci poslechnout druhy nazor, v po jdu k dr, ktera to dela najednou 😉
Ando: Vitej 🙂 my se jeste jdeme vyslechnou dalsi 2 nazory, chceme minimalne do zari pockat a pak udelat kontrolni hp a spermiograf, pokud se nenajdou mrsky sami (nebo neotehotnim- i kdyz je tam asi malilinkatinka sance, ale je tam), tak jdeme do Tese 🙂 jeste jedna poznamka, dr se divil, ze pri nasem veku nejdeme na tu operaci hned ha ha tak jsem si rekla, ze asi vypadam, ze jsem v duchodovem veku 😝

monasek84
13. kvě 2010

deniiii: no mozna si chtel jen rypnout a vyhecovat vas at do M/T jdete 😉 😀

ando: ahojky 🙂

skrecko
13. kvě 2010

deniiiii: presne, chcel vas len rychlo do toho natiahnut. A vam nerobili aj volny testosteron? Nam ano. Ten je v nasom pripade dolezity. Nie celkovy.

ando
13. kvě 2010

deniiii díky za jeho názor, taky mi to pomáhá v rozhodnutí...... co doktor blbne 😕 , vždycky je lepší zkusit jiné věci než jít hned do operace, a hlavně nepřijde mi že by věk hrál v tuto chvíli roli

monasek84
13. kvě 2010

ando: vek ne, jen penize 😉

ando
13. kvě 2010

😔 právě, hrozně mě to ubíjí, že je to pro ně jen o prachách a nemají snahu léčit......... ale co bych chtěla, když je fakt naše dnešní společnost zaměřena pouze na výsledky a výdělky 😢

monasek84
13. kvě 2010

ando: presne tak... proto je pro ne milejsi kdyz tam dojde nekdo bez ovulace, popr s pomalyma spermijkama... stimulace - oplodneni - zaplat - vypadni.... 😒

skrecko
13. kvě 2010

este by som dodala k tym vysledkom - ohanaju sa stale vysledkami, aki su uspesni. Som sa spytala na uspesnost v nasom pripade. Odpoved som nedostala

monasek84
13. kvě 2010

skrecko: no jasne, nikdo nechce rict cislo, pak by ses toho nahodou mohla chytit ☹ fakt strasny 😒

jinak, uz sme objednani na genetiku - jdeme 1.6. ... 🙂

draacik
13. kvě 2010

diky za pochvalu torticiiek,
k tej operaciii,ja by som tiez volila radsej najprv nech zistia ci by MM vobec nieco nasli a az potom sa nechat stimulovat, je to fakt dost velky zasah do tela 😉

draacik
13. kvě 2010

k uspesnosti centier, kto nam zaruci, ze to tak naozaj je???....zostava asi im verit, ze je to tak ako oni hovoria.....hmmmm

riki22
13. kvě 2010

Ahoj, tak vás tu pročítám, je jasný, že vám nikdo neřekne číslo, jak budete úspěšní, protože to nikdo neví, i když budou hormony v pořádku, varlata v normě, tak nemůžou s určitostí říct, že něco najdou. Včera jsem si na toto téma psala s Kočím a potvrdil mi, že pokud se srovnají hormony, udělá se TESE, vůbec nic se nemusí najít, bude to vlastně jen o tom, že se udělalo maximum. V nějakém článku psal, že jediná možnost, jak prokázat zda se najdou spermie je histologie. Takže dokud si neříznou, neví se nic.

monasek84
13. kvě 2010

riki: ahoja, taky myslim ze jedina moznost jak s urcitosti rict ze tam neco je, je rezat.... byly uz pripady ze vsechno bylo ok a stejne nic nenasli a nebo vsechno spatne jako u nas a stejne nasli ... priroda je mocna carodejka....

skrecko
13. kvě 2010

riki ahoj, no je to hlavne velka loteria, to je jasne.

iriel
13. kvě 2010

draacik - krasne dortiky, mas zlate rucicky 🙂

Ja zas nejsem tak skepticka, myslim, ze se nam v CARu proste snazi pomoct, pro ne je uspesnost dulezita, nase Dr. treba chce vzdy hodnekrat zkusit IUI, ktere je zadarmo, nez zkusi IVF, ze ktereho maji vic penez, proste proto, ze to neni takovy zasah do tela, prijde mi, ze se snazi udelat maximum a zkusit co nejvic moznosti, i kdyz u nas ji treba moc neni... oni by i klidne zkouseli TESE, to my se bojime toho velkeho rizika...

skrecko
13. kvě 2010

ahoj iriel. ake je u vas velke riziko? Okrem anestezie samozrejme...

ved niektori sa snazia, to zas je pravda, ale MM doktor v CARe ani nevysetril!!!! len si pozrel spravy co sme mali, tak to za snahu teda nepovazujem

iriel
13. kvě 2010

Skrecko - Nemyslim riziko pri TESE, ale pri vlastnich spermijkach, mame tech 23% (nechapu tu presnost 🙂) na schizofrenii, zaroven mm musi brat tu chemo, pri ktere je vysoke riziko vaznych poskozeni plodu, takze proste u nas nema smysl zkouset, jestli by se tam prece jenom neco nenaslo, protoze to, co by se naslo proste nechceme riskovat. U nas je ten darce vlastne vychodisko mnoha problemu dohromady, i kdyby byl mm uplne plodny...

skrecko
13. kvě 2010

jejda, iriel, ano, to ma nenapadlo, ja som stale myslela na komplikacie s operaciou, jasne 😉 ale je to obdivuhodne, ze to neriskujete, niekto by to riskol

iriel
13. kvě 2010

Skrecko - to by byl podle me fakt blazen... pri te chemoterapii je skoro jiste, ze ten plod by mel vazne malformace, to prece nemuze nikdo dobrovolne udelat.... jeste risknout tu schizu, budiz, rekne si je to 1:4, ale stejne, to je pro me hrozne riziko...

Mam kamaradku, co ma nejakou vzacnou nemoc, ale maji prave asi 25% riziko, ze jejich dite neprezije, kvuli necemu s krvi, presne tomu nerozumim... No a pres to se snazili o vlastni, po celkem dlouhe dobe se zadarilo, miminko zemrelo po 10ti dnech po narozeni. Tak se z toho vzpamatovavala a zacali se snazit znovu. Znovu se narodil chlapecek, u kterych je to riziko pry vetsi a zemrel v 10ti mesicich. Treti chlapecek zemrel asi v roce a pul, ale z toho byl 9 mesicu uz jen v nemocnici na pristrojich.
Ja vubec nikoho nechci soudit, dovedu si predstavit, jak je to pro ni tezke, ale mne to prijde straslive sobecke, ja bych se v tomhle pripade o vlastni dite proste nepokousela, vsechna tri miminka umrela a krom toho prvniho se asi i trapila pred smrti a to vsechno proto, ze oni sazeji na urcitou sanci, ze to vyjde a narodi se dite bez te choroby, to mi prijde silene a hrozne smutne. Tohle bych ja treba nemohla udelat. ☹

skrecko
13. kvě 2010

tuzba po detoch byva obrovska, niekedy su ludia sebecki....

monasek84
13. kvě 2010

iriel: no tak to je jak poridit si stene... "chcipne" tak si poridime dalsi... fakt hnus..... 😠 ale soudit nemuzem, jen komentovat.... 🤐