Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

ando
13. kvě 2010

Iriel, také bych nešla do takového rizika.....

iriel
13. kvě 2010

No a k tem postizenim - ja si nemyslim, ze treba downuv syndrom je nejake nestesti, ti lide maji naopak casto velmi stastny a spokojeny zivot, jsou to "stastne" povahy. Hodne jsem delala s nevidomymi a neslysicimi, to jsou postizeni se kterymi bych nemela problem vubec. Ale schizofrenie je nestesti jednak pro toho cloveka samotneho, ale i pro jeho blizke, navic hodne casto konci sebevrazdou, coz si vubec z pozice matky neumim predstavit, ze by se mi dite jednou zabilo... pro me je to jedno z nejhorsich postizeni, prave proto, ze ten clovek trpi a trpi psychicky. Mm tata se zabil, kdyz mu bylo 10, cili jemu asi 35, jeho taty bratr se zastrelil v 16. Jsem fakt stastna, ze mm je zdravy a v poradku, v jeho veku uz by se neco projevilo, ale proste jenom tim, ze to vynechalo jednu generaci, coz se casto deje, nechci riskovat, ze by to nase deti potkalo taky a ta dedicnost je tady bohuzel silna.. takze my mame pro darce duvodu vic nez dost...

monasek84
13. kvě 2010

iriel: jak pises, myslim ze ve vasi situaci je to jednoznacne...

iriel
13. kvě 2010

moni - ja si myslim 🙂 Takze nakonec je vlastne dobre, ze nema spermie, protoze se nemusime chranit a vymyslet duvody, takhle je darce jasny 😀

draacik
13. kvě 2010

iriel: diky za pochvalu...
tiez som mala jednoho kolegu, ktory vedeli, ze sa im na 100% narodi postizene babenko, ale nechali si ho a male sa trapilo na pristrojoch vyse mesiaca, ale nemozno ich sudit, je to kazdeho vec ako sa rozhodne...

monasek84
13. kvě 2010

iriel: 😉

draacik: tak nadeje umira posledni no... ☹

iriel
13. kvě 2010

draacik - kdyz delas dvoupatrovy dort - jako zaklad a dve patra na to, davas dovnitr nejakou vystuhu, aby se vahou nepropadala patra? Popraskala ti nekdy ve vlhku potahovka? Mne ted naposled a bojim se, aby se mi o nestalo u svatebniho.... co pod ni davas?

iriel
13. kvě 2010

Jinak ja mam ted krizovku v praci, fakt jsem si rekla, ze uz toho mam dost, je toho tu na me proste moc, neda se to v jednom zvladnout, takze jsem si dala limit do konce srpna, pokud budu porad z ty prace takhle nestastna a urvana, tak koncim. Jeste ze uz zitra letim do toho istanbulu, vypnu a nebudu vuuuuubec na praci myslet 😀 Ja jsem fakt celkem cynik a flegmous, ale vcera jsem se tu normalne slozila a asi hodinu brecela, proste toho na me bylo najednou strasne moc a muj sef je debil a to me dorazilo... takze uvidime, jestli preckam prazdniny 🙂

skrecko
13. kvě 2010

no ale zase je ine, ked uz je zena tehotna a zistia ze bude mozno dieta postihnute. Kolko je takych pripadov, ze sa nakoniec narodilo zdrave... Ale to je iny pripad. S vedomim toho vacsieho rizika by sa do toho nemalo ist.

iriel, prave som nedavno citala, ze "Dowňáčkovia" su velmi stastni ludia a vedia to rozdavat naokolo. Takze postihnute dieta nakoniec nie je vzdy tym najvacsim trestom.

monasek84
13. kvě 2010

iriel: to je strasne spatny, kdyz ma clovek v praci takovy pocity :( takze hodne sil a pevnych nervu 😉

skrecko
13. kvě 2010

iriel, hlavu hore, ja tu mam tych debilov na okolo vela. A ziadna praca ti nestoji za take nervy, ani za vela penazi. Ak sa nedokazes odosobnit vykasli sa na nich.
A uzi si dovolenku, budeme na teba mysliet

monasek84
13. kvě 2010

skrecko, iriel: a budeme tise zavidet, takze se ti bude celou dobu stikutat 😉

skrecko
13. kvě 2010

tak majte sa kocky, zajtra som tu zas a je piaaaaaaatoooook!!!! huraaaaaaaaa
iriel, uzi si to a zdrava sa vrat! papa

draacik
13. kvě 2010

iriel: vystuhujjem ich drevenymi kolikami, kupujem bud v obi alebo v zeleziarstve, niekedy len hrubymi ako sa to spisovne povie, "paratka" na grilovanie drevene, inak potahovka mi este nepopraskala, len obcas troska tiekla, tiez budem robit teraz na svadbu a mam z nej dilema, ci vydrzi... 😖
uzi si dovci, hoooodne slniecka
ja som chvilu brigadovala v jednej firme, ale chodila som z nej riadne psychicky znavena, tak som to vzdala, zdravicko je len jedno...

draacik
13. kvě 2010

majte sa pekne ahojte ...

monasek84
13. kvě 2010

taky utikam, mejte se krasne 🙂
Iriel, krasnou dovolenku 😉

iriel
13. kvě 2010

draacik -asi jsem dala tenkou vrstvu, no ☹ Ja jsem delala uz svatebnich asi pet nebo sest, ale na tomhle mi vyjimecne zalezi 😀 Tak uvidime, nejak se s tim poperu...

monasek84
14. kvě 2010

Dobre ranko 🙂

skrecko
14. kvě 2010

ahojte vsetci, ahoj monasek 🙂

monasek84
14. kvě 2010

skrecko: no jak je? tak jsi se tesila na patek 😀

skrecko
14. kvě 2010

no ved sa aj tesim stale, uz nech sme doma 🙂 ale v robote mam toho strasne vela a bude to trvat asi niekolko mesiacov ☹ no a inak hlasia skarede pocasie a zimu az do stredy ☹ ☹ ☹

monasek84
14. kvě 2010

skrecko: no to se jeste trosicku nacekame, ale s tim pocitem patku uz to jde 🙂 o tom pocasi mi ani nemluv 😒 vcera sem byla s rezavym stvorenim venku jen na pul hodiny a dosli jsme mokri jak mysi 😠

prinzesz
14. kvě 2010

caute kocky, tak u nas tiez hroza, leje a leje.. dobre uplakane pocko 😒 clovek sa nema ani na co tesit!
vcera mi povedala dalsia kolegyna ze je tehu.. u nas v praci zacina tretie kolo..

monasek84
14. kvě 2010

prinzesz: ahojky 🙂 nebud smutna 😉 4.kolo je nase 🙂

skrecko
14. kvě 2010

ahoj prinzesz, nebud smutna, to uz je PMS a pocasie to len zhorsuje
tak to tam s tou tehulou vydrz, je to tazke ☹

ando
14. kvě 2010

dobré ranko 🙂... jo jo jsem rada, ze uz tu u me v praci nemuze byt nidko tehu ( vsichni uz po detech a starsi), stacila me ta mega vlna co tu byla. A taky to teď mám od vsech kamarádek a byvalých spoluzacek.
Minulý pátek jsem byla asi po 10 letech na diskotéce a tam mi jedna spolužačka hlásila, že prý se nese městem že jsem těhotná a budu už skoro rodit, prý 8. -9. měsíc 😀 ... tak to mě rozesmálo
jinak je to docela psychicky náročné, odrážet neustálé dotazy, jak od rodiny, v práci, tak i od kamarádů a známých...

draacik
14. kvě 2010

ahojte dievcata, u nas je kraasne mokro, aspon travicka porastie...
prinzesz: bud v poho, ja tiez sa kazdu chvilu dozviem, ze je zasa niekto z mojich znamych tehu...sice ma to trocha nastve, ale potom to vypustim...
skrecko: ja sa vytesujem, ja som doma.....chichi... 🙂 😒

monasek84
14. kvě 2010

ando, draaci: ahojte koceny 🙂

skrecko
14. kvě 2010

ando, je to fakt neprijemne tie otazky. Momentalne to riesim odpovedou, ze sme to este odlozili. Ale cloveka to aj tak zasiahne.

ahoj draacik

prinzesz
14. kvě 2010

o holky, ja z toho uz ani nie som smutna, uz ma to prosto neprekvapuje.. co uz? len by som si velmi zelala aby som otehotnela nejakym zazrakom prirodzene a aby aspon raz v zivote nieco vyslo podla mojich predstav, alebo snov.. kurnik!!!