Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

monasek84
4. čer 2010

cvernito: nechce se mi hledat zpatky... hormonalni profil mate? genetiku ate? kontrolni spermio mate? jakou vam rekli uspesnost?

petinax
4. čer 2010

lucia2431 - my tez chodime do reprofitu primo jsme konzultovali s mudr.machačem !byli jsme ale v olomouci na konzultaci protože to máme blíž od domova ale operace atd bude samozžejmě v brně. adresa je www.reprofit.cz a ted telefonní čísla - brno 544527156, 543516001 reprofit olomouc 585242733 přímo na sestru která objednává na pohovory atd je 774399398(ona je tzv.pravá ruka dr.machače, sestra maruška)
jinak k mesa tese- je to odběr spermií přímo z varlete a nadvarlete, my podstupujeme tese to většinou dělají v brně mesa moc ne.tese je prý uspěšnější je to odběr tkáně ve které se hledají spermie.nikdo však nezaručí i když jsou výsledky ukázkové, že tam budou.je to bud a nebo.operuje to prý urolog z jihlavy jméno už nevím,ale je prý profík!
pokud chceš ještě něco vědět,ptej se!

peta131- také chodíme k machačovi, mám z něj dobrý pocit, snad vše bude ok.a děkuji za všechny za tvé a tvého muže povzbuzující zpravy,hned je člověku lépe!!!!!!!!!

topino
4. čer 2010

Ahoj, holky. Nedavno jsem byla na punkci mela jsem 12 vajicek, pry krasnych vsechny stejne velke, no proste zarucena kvalita. Byla jsem stastna. Spermio pry nebylo nejlepsi nabidli nam ICSI, s tim jsme pocitali, pac jsme vedeli ze s tim ma muz problemy. Druhy den rano volali ze se zadne neoplodnilo. Mluvila jsem primo s embryologem, pry hledal pres hodinu zivou pohybujici se spermii nakonec vsech 12 vajicek oplodnil sice nepohyblivymi ale pry zivymi spermiemi. Vubec me nenapadlo ze se proste nic nechyti. Nejhorsi je ze mi dr. rekla ze je zbytecny dalsi pokus kdyz neni cim oplodnovat a ze oproti minule se muzuv spermiogram rapidne zhorsil. pritom bral vitaminy a vsechno mozne. No, takovouhle tafku jsem necekala......Je tohle normalni stalo se to nektere z vas? ja myslela ze ICSI je pro muze co maji problem a ze se vzdy aspon neco oplodni....

cvernito
4. čer 2010

🙂 ahoj no brali nam hormonalny profil a povedali nam ,ze manzel nema testosteron ze ho asi stratilz einac je vsetko v poriadku,genetiku nam nerobili a spermiogrami sme mali a vzdy s vysledkom nula tu v anglicku nam povedali ,ze na 99 percent nebude mat deti ,sli sme teda na slovensko tam manzelovi pichaju injekcie ktore mu umelonahradzaju testosteron lenze spermijky stale nie su .takze tu v anglicku som povedala lekarom ze nech nam urobia novy hormonalny profila aj spermio povedali,ze ano ale manzelovi povedali ,ze bude najlepsie ak mu urobia bipsiu no ,ale nevime ,ja som ,uz toho cela hlupa.neviem ,co mam robit ,

cvernito
4. čer 2010

ano monasek mylim britaniu ,tak oni nam poveali,ze budu vyberat aj spermijky takze ja neviem a asi sa mi zda ,ze to budu robiy aj tou kamerkou a je nejaka moznost ,ze tam nieco najdu ,ved ja ani neviem dnes iba povedali ,ze testosteron ma marek 8,3 a ten druhy nenjak 0,3 takze neviem DNES mi ale bolo divne ,ze mi poveali ,ze mnazelovi ten hormon nejak skace hore dole ,ze v mozgu mu to vsetko vravi tvor smermie ,ze vsetko nasvecuje tomu aby tam boli a oni niesu aspon presne mi to tak povedal doktor .

peta131
4. čer 2010

Sisa hej v BA sme boli v Gyn-five...
tam aj tam nas to vsetko dokopy stalo 50 000,-Sk pisem este v korunach 😉 mozno v Brne o nejake 2 000,-Sk viac ale mozno ani to nie...
pokial chces ked sme chodili do Gyn-fivu som si vsetko presne zapisovala co nas kolko stalo tak by som ti to mohla napisat 😉 a v Brne to bolo cenovo to iste... u nas na Slovensku poistovna preplaca cast z liekov ze sa nemusi hradit ich plna cena ale tie lieky su tak drahe ze to neni ani citit ze nieco hradi poistovna a potom hradi akoze IVF a to je len to ze odobrate vajicko oplodnia spermiou ostatne sa vsetko hradi...aj mesa-tese poistovna nepreplaca....no a v cechach nehradi poistovna prenas slovakov nic ale oni maju zase lacnejsie lieky a neplati sa tam za ,,kazde" otvorenie ust lekara 🙄 tak to vychadza rovnako 😉

luci pozri si ich stranku 😉
www.reprofit.cz

peta131
4. čer 2010

no mozno som to blbo napisala 50 000 v Brne a 50 000 aj na slovensku 😝

sisa0218
4. čer 2010

peta131 - dakujem za odpoved. tak to je potom fakt jedno ci to robia v SR alebo CR. my tiez uvazujeme o Brne.. este uvidime. pustime sa do toho az v auguste alebo v septembri. boze, neviem si predstavit co vsetko na nas este caka ☹

lucia2431
4. čer 2010

ďakujem vám za emailové adresy 😉

lucia2431
4. čer 2010

@peta131 a ako dlho ste boli v tom Brne?

kveta
4. čer 2010

Vraj /a fakt to viem len z druhej ruky/ poisťovňa Dôvera začína preplácať IVF v zahraničí do výšky koľko by za to zaplatila na Slovensku.

Na konzultácie ohľadne kvality spermií a ich schopnosti splodiť dieťa veľmi odporúčam dr. Otevřela z brnenského CARu Unica. Môjmu exmanželovi napríklad v Gyn Five tvrdili, že pomocou IVF+ICSI môže mať deti... až dr. Otevřel a následné overenie jeho slov v zahraničných výskumoch nám ukázalo, že ex deti mať nemôže, nulová šanca... Veriac Gyn Fivu, asi by sme sa pokúšali o nemožné dokolečka a úplne zbytočne.

peta131
4. čer 2010

lucy v Brne sme boli 2 mesiace mozno ani to nie 😀 15 oktobra sme tam mali prvu konzultaciu a presne na Mikulasa som si nasla na teste 2 ciarky 🙂 lenze nam to tam islo preto tak rychlo lebo vsetky vysetrenia sme uz vlastne mali tie nam robili v Gyn-five tak mi sme tam rovno isli na IVF 😉

peta131
4. čer 2010

@kveta presne tak keby sme mali stale byt aj my v Gyn-five tak doteraz som neni tehotna a len co by sme mali penazenku lahsiu 😖

cvernito
5. čer 2010

PROSIM VAS MOHLI BY STE MI IEKTO NAPISAT ,ZE CO NASLEDUJE PO BIOPSII AK TO UROBIA MANZELOVI NAM IBA POVEALI ,ZE NAM TO UROBI A,ALE CO POTOM?

draacik
6. čer 2010

babenky, po precitani som sa teda utvrdila, ze asi gyn fiv nie...tiez sme tam, ale po pristupe urologa velmi vahame ci u nich zostaneme alebo nie
Peta131, velmi si ma povzbudila po precitani tvojich prispevkov, nakolko uz aj ja zacinam ist do depresivnych stavov...
🙂 🙂 este sa ta spytam, tvoj MM mal aku hodnotu FSH??

monasek84
7. čer 2010

cvernito: no je to cely nejaky divny.... myslim ze udelat genetiku je v tomto pripade zaklad. nekde ten problem prece musi byt 😕 jak muzou vedet, ze napr kdyz ted spermijky najdou, ze budou geneticky zdrave, ze nebudou prenaset nejakou chorobu? Nevim, ale nez bych nechala manzela rezat, urcite bych chtela vsechny tyto vysetreni a urcite bych je konzultovala s vice doktorama. To co vam rekli se mi nejak nelibi 😒

monasek84
7. čer 2010

cvernito: a jinak po biopsii... pokud neco najdou, zacnou te stimulovat, odeberou ti vajicka, zkusi je oplodnit, pokud se zadari budes mit embryotransfer a pak je to na prirode... 😉 pokud nenajdou, pravdepodobne vam reknou ze nemuzete mit deti a poslou vas domu 😒 coz by me nastvalo a zacala bych to resit jinde, ale jak jsem psala, nez bych nechala manzela rezat, chtela bych co nejvic vysledku a testu

skrecko
7. čer 2010

ahojte vsetky kocky! clovek si odskoci na predlzeny vikend a vy tu zatial napisete knihu 😀

suhlasim s tym, ze pristup lekarov na Slovensku je hrozny. Mame vela negativnych skusenosti. A druha vec je ta, ze ako ste tu uz pisali, tak NIKTO na Slovensku sa nespecializuje na muzov. Nejeden lekar nam povedal, ze s tym sa nic neda, toto vysetrenie nerobime, nic viac spravit nemozeme..... a vy sa docitate na nete, ze to az take scifi nie je. Boli sme v Gynfive, ale po tom, co sme spoznali urologa, tak sa tam uz nevratime. Hned chcel rezat, vlastne vysetrenia nerobil, len si opisal spravy a ked som povedala, ze este nemame genetiku tak zareagoval tak, ze to snad v nasom pripade ani nie je nutne. Ked som to povedala na tej genetike skoro spadli zo stolicky. Tusim sisa0218 sa pytala na GF, takze nas nazor je taky, ze ak by bol problem len vo mne, tak tam ostaneme, ale takto urcite nie.
lucia2431 - nedajte sa odradit a hladajte dalsich lekarov. Ak sa nam nejaky nepozdava a nerobi pre nas maximum uz sa k nemu nevratime. Treba si pytat dalsie vysetrenia, nazory...
cvernito, pytala si sa na rozdiel medzi M/T a biopsiou. Ja som to tiez chapala tak ako pise monasek, ze biopsia je len odobratie jedinej vzorky, ktora sa skuma, ale nic sa nezachova, zistuju len ci tam nieco je. A potom M/T je odsavanie tekutiny z nadsemennikov, alebo odber vzorky zo semennikov - vtedy ale uz spermie zamrazuju ak ich najdu. No ale my ked sme boli u prveho url, tak stale hovoril len o biopsii, az som nakoniec pochopila, ze mysli uz M/T. A tiez ked sme boli u url v CARe, tak jediny krat pred nami nevyslovil slova mesa tese!!!! Stale to bola len operacia, biopsia.... Az v sprave som sa docitala, ze navrhuje M/T. Tak si davajte na to pozor a po lopate sa pytajte, co tym vlastne myslia.
topino - nenechajte sa odradit neuspechom, drzime vam palce. Ja by som skusila pockat nejaku dobu a potom to skusit znova, mozno tomu cas pomoze.

dufam, ze som nic nepoplietla a vsetko napisala tak, ako chcela. Lebo sa mi to pletie, ale je super, ze cim viac sa vas tu ozyva s nasim problemom /nemyslim to ale tak, ze som rada, ze tolki mate take problemy ako my/ vsetkym drzim palce a zelam mnoho sil!
Inak po precitani vasich prispevkov som sa len utvrdila v tom, ze na slovensku to zmysel nema. Chceli sme ist rovno do prahy, ale ak by sme nasli niekoho dobreho aj v brne, bolo by to super, predsa je to blizsie.
Velmi pekne dakujem, ze tu pisete svoje skusenosti!!!!! 🙂

skrecko
7. čer 2010

holky, ten machac je gynekolog alebo urolog? Pozerala som stranku a nepisu to tam /alebo som slepa/ vdaka

lucia2431
7. čer 2010

baby no mi do Brna nemáme šancu ísť, nemôžeme si to dovoliť ☹ ☹ ☹ a u nás v KE asi dobrých lekárov nenájdem tak nám len ostáva dúfať, že možno raz 😒 😒 😒 😒

skrecko
7. čer 2010

lucka, nebud smutna. My mame zrejme tiez neobstrukcnu formu, takze uspech nam nezaruci ani brno. V BA nam nevyhovoval urolog, tak preto chceme ist inam.
A co vasa malicka? Ako dlho trvalo, kym sa zadarila? Mali ste iui, alebo ivf, na kolky pokus? My samozrejme premyslame tiez o darcovi. Ja uz som sa zmierila s adopciou, ale MM potom zmenil nazor. Vobec som to od neho teda necakala. Ako to bolo s vami? Nemyslis stale na to, ze mala nie je jeho? Asi je to hlupa otazka, ale my sme tu zaciatocnicky 🙂 Napis nam ake to je teraz. Ak ti to teda nevadi 🙂
Drzim vam palce a hlavne sa lubte!

riki22
7. čer 2010

@cvernito Ahoj, určitě si nechtě udělat genetiku, jak tady holky doporučují. Pokud ti doktor mluvil o biopsii, tak na biopsii bych nechodila, pokud tím myslel TESE, tak ok. Pokud budou dělat jen biopsii, zjistí, že se spermie našly, tak se může stát, že při MESE nenajdou nic, protože tkáň varlete bude poškozená po biopsii.

Jen tak na okraj, na jedné diskuzi tady na koníkovi je holčina, její manžel byl na kontrolním spermiogramu před TESE, našli pár spermií, zamrazili je a při TESE nenašli nic, je těhotná z těch pár spermií 🙂 Takže i pokud se najdou nějaké spermie v ejakulátu, neznamená to, že se najdou i při operaci ☹

cvernito
7. čer 2010

🙂 🙂 ahoj baby,no teraz po preci tani tohoto vsetrkeho som sa vylakala.no,kedze som v britanii tu je sisitem iny.tento doktor mi povedal ,ze budu robot biopsiu s kamerou ze vytiahnu spermie ak ich ovsem najdu ,takze ja si myslim ze myslel mesa tese lenzeoni tomu asi taknevravi a,ale pre istotu a myslel fakt biopsiu tak na to neprisptupim,pretoz emam tiez strach . Dakuejm vamplky ,ze vas tumam ,lebo ak y by ste neboli ,tak ja neviem uz by som bolana zapisniku nejakej adopcnej firme,pretoze ja som sa skoro vsade stretla s tym ,ze ma hned posielaju sa zapisat na ti umele a to ma strasne bolize sa nam nesnazia pomoct ,je to fakt hroza .Normalne niektorym zavidimze stretli lekarov ktory tento nas problem vedia pochopit ,niej to len o tej azoo ,ale mali by vediet , ze to zasahuje aj nasu psychiku akolko manzelstiev to moze vyvratit ,mozno len preto ,ze lekari sa viac nesnazia a nechapu nas este raz holky velka vdaka ,ze vas mam

lucia2431
7. čer 2010

@skrecko no mne sa to podarilo hneď na prvý krát pri inseminácii. ja som po ženskej stránke úplne v poriadku, dr. sa aj smiala, že pri mne stačí keď si muž na mňa hodí slipy tak otehotniem. No ja som mm navrhovala adopciu ale on o tom nechcel ani počuť , že on cudzie dieťa vychovávať nebude a povedal, že on o tom rozmýšľal a chce aby som išla na oplodnenie od anonymného darcu, že tak to dieťa bude aspoň moje a bude pri všetkom a povedal ešte ,že otec je ten, ktorý vychová, že koľko je takých čo zrobia a utečú. Lucku miluje a ešte ani raz nedal na javo, že nie je jeho a dokonca ma jeho farbu oči a veľa ľudí povedalo, že sa podobá na neho, samozrejme o tom nevedia.
Ja by som odporúčala poriadne si to premyslieť a porozprávať sa o tom aby sa v budúcnosti nestalo to aby mm vykrikoval, že nie je jeho ale uistiť sa , že to dieťa bude milovať ako vlastné. Ja som mu to nenavrhovala, nechavala som to na ňom a on sám sa rozhodol. Milujeme sa a milujeme aj Lucku a sme šťastný 🙂 aj keď tam je stále to, že chceli by sme ešte jedno ale spolu ☹. No bez Lucky by sme si život predstaviť nevedeli 🙂

lucia2431
7. čer 2010

tú sú spolu a vidno, že je šťastný a radi sa spolu šalia 🙂
Ešte chcem dodať, že keď som prišla z pôrodnice domov tak sa rozplakal a poďakoval mi , že som mu dala krásnu dcérku 🙂

skrecko
8. čer 2010

ahoj cvernito - hlavu hore! sme tu vsetky spolu a jedna pre druhu. Musime bojovat, podporovat sa tu. Myslim, ze tou biopsiou lekari mysleli urcite M/T, kedze budu hladat kamerou. To je super, lebo niektori to robia na slepo. Preto sa aj nevratime do CARu, lebo tam vraj vyberu naspelo par vzoriek a az potom ich skumaju. Takze operaciu vam urobia tym lepsim sposobom si myslim.
A s tym pristupom lekarov je to hroza. My sme mali vzdy stastie na takych hlupakov, este aj predtym ked sme zacali toto riesit. Spravaju sa ako hulvati, ale predsa ide o nas. A spravne pises, ze by mali zvolit psychologicky pristup, ale to je este dlha cesta. Ide ale aj o to, co si clovek necha. Preto sa treba ohradit a uzemnit ich. Oni su tu pre nas, nie my pre nich!!!!
Takze drzim vam palceky a drzte sa!!!! 😉

skrecko
8. čer 2010

ahoj lucka, to je super. A parada, ze vam to vyslo hned na prvy krat 🙂 Inak mne hned na zaciatku MM povedal, ze darcu nechce, potom sme sa o tom uz nerozpravali a ja som sa zmierila s adopciou. Ale ked sme isli raz z CARu, boli sme total zdeptani a vtedy mi doma povedal, ze on chce radsej darcu. Takze to inicioval on. Dost ma to zaskocilo. Tiez hovori, ze aspon polovicne bude nase, a ze ma obavy z dietata z detskeho domova.... Inak sa dost rozchadzame v nazoroch na vychovu adoptovaneho dietata. Ja by som to povedala, cim skor, ze je adoptovane, ale on s tym zasadne nesuhlasi. Mozno to je malickost, ale ja to vidim ako zasadnu vec.
Ked si isla na IUI, tak si brala aj nejake lieky, alebo to bolo uplne bez stimulacie?
Drzim vam palce a fotky su super, inak mala ma strasne sibalsky pohlad 😀

lucia2431
8. čer 2010

skrecko no dala mi tabletky a dve injekcie ale povedala , že viac injekcii mi nedá a , že prvý krát vyskúšame bez toho a vyšlo to. No keď mám pravdu povedať tak ani ja som nechcela adopciu lebo je pravda, že človek nevie čo z neho vyrastie akú bude mať povahu a či vôbec schvália tú adopciu a čakať neviem koľko rokov 😒 . Taj je to moje dieťa a má moje gény. No a ten úsmev? Je to poriadna šibalka a dosť hyperaktívna po mamke 😀 . Je veľmi zlatá len uspavanie je najhoršie, je unavená ale nie a nie si ľahnúť a spať až po hodinovom plači ale ináč je fakt anjelik. Časom ju to určite prejde 😉

skrecko
8. čer 2010

lucka, s tou adopciou je to tazko. Ja by som sa na to aj dala, ale MM ma z toho velke obavy. Ze to dieta pride do puberty a povie ti, ze nestaraj sa, nie si moj rodic... a podobne. Dalsia vec su tie geny. Nevies co zdedi. Ale tak aj darca nemusi byt svaty 🙂 Inak ked si spomeniem na mojho brata co vsetko povyvadzal odkedy bol v puberte, tak mi je tazko. To som si kolkokrat povedala, ze to snad radsej ani deti nemat. No rozhodne je to loteria 🙂

skrecko
8. čer 2010

ozaj lucka, ja ked som robila aupair, tak som mala na uspavanie jedinu osvedcenu metodu. Volali sme to "zverák" - od slova zvierať. Ked nechceli male zaspat, tak som ich chytila pevne a chrbtom si ich pritulila. Samozrejme sa jedovali, niekedy poplackali, ale za chvilocku spali. A zobudzali sa spokojne, nikdy sa nejedovali na mna 🙂 Ono je to lepsie ako nechat dieta trapit, ze nemoze spinkat, potom je mrzute. Ale to boli uz trosku vacsie ako tvoja mala. No mozno to raz vyskusas 😀