Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

petinax
21. čer 2010

skrecko-aha já myslela,že to máte jak my.my sice také nevíme příčinu ale už se po ní nepídím i když jsem to chtěla moc vědět...doktorka řekla,že to tak prostě někdy je

boruuvko ani nevíš jaký mám strach z toho,že nebudou spermie.já vydržím všechnu bolest i kdybych pak měla třeba týden ležet v posteli a kvůli bolesti se nemoct ani pohnout,hlavně at najdou.

nj holky,já budu pak po odběru vajíček samozřejmě až se vyspím řídit domů z brna!!!přítel asi po tese nebude moct, taky jsme se domlouvali že to odřídí kdo na tom bude líp.snad to bude vše v pohodě

skrecko
22. čer 2010

petinax, drzim velmi palce, nech vam to vsetko dobre dopadne!!!! dajte si na ceste velky pozor a potom sa nam ohlaste aj s dobrymi spravami!!!

holky, teda, strasit porodom nas teda nemusite 😀 ja som mala velkeeeee obavy a strach a koli tomu som mozno aj odkladala zaciatok snazenia o babo. No a nakoniec sme skoncili s diagnozou koli ktorej sa toho porodu mozno nikdy ani skutocne obavat nebudem musiet. Fyzicka bolest kazda raz pominie, ta druha vsak nie 😢

monasek84
22. čer 2010

petinax: na zitra drzim pesti 😉

teri81
22. čer 2010

Petinax,taky drzim pesti!

Skrecko,ja nechtela strasit porodem,jen jak nekdo tady psal,ze OPU je proti porodu nic,tak je to pravda

Jestli jsem ten Tvuj prispevek pochopila spravne,tak me to moc mrzi,ale ja verim,ze dnes medicina pomuze kazdemu, nase diagnoza byla katastrofalni - ja zadna ovulace (ale po porodu funguju jak hodiny 😉 ) a pritel vsechny hodnoty spg uplne hrozne - maly pocet,pomale a temer vsechny morfologicky spatne. A pres to to vyslo a mame uzasne krasne dite (a to jsme se dohodli,ze kdyz to ani potreti nevyjde,jdeme do darce spermii,ale nebyla potreba) takze ja fakt rikam,ze to nevyjde jen tomu,kdo to vzda a to nesmis!!!! 🙂

skrecko
22. čer 2010

ahoj teri, tesim sa, ze vam to vyslo a ozaj vam to prajem. A tiez to prajem aj vsetkym ostatnym tu aby sme skoncili s happyendom ako vy 😉
Viem, ze medicina dnes dokaze divy /co sa teda neda povedat o mnohych lekaroch, pri nich sa nestacim akurat tak divit 😖 / No ale nam musi ta medicina najprv tie spermie vobec najst 😔

Ako dlho ste sa snazili? Kedy planujete dajsie bejby?

boruuvka
22. čer 2010

Petinax, mě odběr nebolel skoro vůbec, možná jako slabší menstruace. Nám bylo řečeno, abychom si sjednali odvoz, protože jsme byli oba po narkóze, tak řízení nedoporučovali. Tvého muže to po tese bude bolet rozhodně víc, ale dají mu něco na bolest a bude taky v poho. Můj manžílek naříkal tak 3 dny a pak už to bylo dobrý. Sice říkal, že je sešitý jak kopačák 🙂, ale už to není vůbec poznat. Když máte všechny testy ok, tak se určitě najdou. Držím pěsti, a dej vědět!

teri81
22. čer 2010

Skrecko ahoj,aha,ja jsem se spatne podivala,takze tady se jedna o to,ze nemate zadne spermie?Ja myslela´,zeto znamena extremne nizky pocet. Ale od toho je tu to MESE/TESA,na coz partner jde ne?
Doufam,ze nejake najdou,znam pripad,kdy takto se to paru povedlo i kdyz manzel nemel spermie 😉

No my jsme se snazili rok prirozene,pak jsme sli do CAR a zjistili,ze to nepujde a hned sli na IVF- ICSI ,otehotnela jsem a spatne se to vyvijelo,takze revize ☹ ,druhy pokus byl KET ,nevysel a treti pokus byl trochu drama, zacala jsem krvacet a musela dlouho lezet,odeslo mi jedno embryo ,ale to druhe zustalo a ted tady vedle me papa obed 😀

Po zkusenosti s porodem jsem rekla,ze druhe ani naaaahodou,ze uz nikdy,ale ted se ve mne neco zlomilo a kdyz vidim,jaka je to nadhera,moc bych chtela druhe.
Take proto,ze ja si tehotenstvi vubec neuzila,klepala jsem se denne strachy,aby se neco nestalo a druhe bych si chtela uzit. Ale sance nejsou velika,pristi rok zkusime KET a kdyz nevyjde,do IVF uz asi nejdu,na to se mam moc rada. Vydrzela bych to v pohode,ale je to zahul pro zenske telo.

Vis,my jsme si fakt rekli,ze kdyz to nepujde s partnerovymi spermiemi (sice je ma,ale hodne mizerne),proste jdeme do darce a nic nebudem resit,rekl mi,ze by to bylo jeho dite a miloval by ho a tim to konci.
Moc jsem si ho za to vazila,to kazdy chlap nerekne.Nastesti mame nakonec svoje biologicke dite a je to to nejlepsi,ale nevidim duvod,proc kdyz to nejde darce nevyuzit.
Otec je ten,kdo dite miluje,stara se o nej a vychovava ho .
Uvazovali jste nad tim? Aleja myslim,ze Vam neco najdou a bude to OK.
Drzim palce!

skrecko
22. čer 2010

teri, dakujem, snad ozaj najdu. Tu si v teme, kde chlapi ziadne spermie nemaju - azoospermia je ziadne spermie v ejakulate. Jedina sanca je najst ich pri operacii, ale my dobre vyhliadky nemame. Mame zle hormony, takze je velka pravdepodobnost, ze sa nemusi nic najst.
Nad darcom uvazujeme, MM tiez suhlasi, ale este je to hudba buducnosti a nie som si na 100% ista, ci by sme to spravili.
Tak vam zelam, nech sa vam aj to druhe babo zadari a ked aj nie, tak budte vdacni za to jedno /hlavne ked vas bude zlostit 😉 /

lucia2431
22. čer 2010

baby tie čo ste boli v Brne a ste zo Slovenska, chcem sa opýtať ako dlho ste boli v tom Brne, koľko vás to stálo a čo ma najviac zaujíma, že kde ste boli ubytovaný alebo ste celý čas ležali aj s mm v tom centre?
Prosím napíšte mi niečo okolo toho. Ďakujem veľmi pekne za odpovede 😉

skrecko
22. čer 2010

ahoj lucka, co je nove, ako sa dari?
to brno by aj mna zaujimalo 😉

lucia2431
22. čer 2010

skrecko no ja som preštudovala všetky lek, správy mm a som o niečo múdrejšie. Tak mm problém je v tom, že on mal na Ľ semenníku variakokelu či ako sa to volá a to mu zistili tak, že dlho sme sa snažili o bábo a nedarilo sa a ja som po ženskej stránke bola úplne v poriadku tak mm sa objednal na urológiu na spermiogram a nenašli mu nič a tak zistili ten problém. Šiel na prvú operáciu. O niekoľko mesiacov šiel na kontrolný spermiogram a zase nič.O dva mesiace sme zistili, že P semenník sa mu zväčšil a mal ho tvrdý ako kameň tak sme utekali na urológiu a mal nádor vo vajíčku a bolo šťastie, že bol v ňom a nie niekde vonku lebo sa nerozkorenil ale museli mu odstrániť celý P semenník a absolvoval 12 ožiarení. Z genetiky prišlo, že máme všetko v poriadku len u mm je 1%, že kôli tomu ožiarení môže plod byť poškodení. Pri tej operácii mu robili aj toto mesa tese a nenašli nič a potom sa už na neho vykašľali. Tak tiež tomu nedávam nejaké šance tak preto sme sa rozhodli o darcovi ale to Brno keby sa našla príležitosť a možnosť by sme chceli vyskúšať. Ja nejako tomu verím, že niečo by sa dalo s tým robiť lebo ani hormonálnu liečbu nevyskúšali nič ☹

skrecko
22. čer 2010

lucka, na slovensku budes marne niekoho ziadat, prosit, nutit aby sa snazil o nejaku liecbu. Ja uz na slovensku nehladam, velmi som sa sklamala. A tiez by sme skusili to brno, ale teraz patram po tom, ako robia tu operaciu M/T. Ci maju tu specialnu optiku /stale to tu pisem dookola a dufam, ze mozno sa niekto ozve, kto by to vedel/. Lebo ak to robia naslepo ako napr. v gynfive, tak tam nema vyznam chodit.
Velmi na vas myslim a dufam, ze uz ubehlo dost casu od tych oziarov a ze mozno ak sa niekedy spermijky tvorili, tak sa tvorba obnovila 😉 😉 😉
A ako prislo vlastne k tomu nadoru? Nemal tvoj muz problemy uz predtym? To zo dna na den mu stvrdol a bolo to? MM sa poctivo samovysetruje, netreba to podcenovat.

lucia2431
22. čer 2010

@skrecko no ten nádor sa vytvoril asi za dva mesiace. Neviem či to bolo vyvolané tou prvou operáciou. Nevieme si to vysvetliť lebo pred tým nemal žiadny problém a čo mal variakokelu tak mal pokrútené žily ale jeho to nebolelo nič tak si myslel, že je to normálne šak neporovnával s inými mužmi 😉 Neviem si to proste vysvetliť a samozrejme žiadny dr. nám to nevysvetlil ☹

skrecko
22. čer 2010

no jasne, doktori aj tak nechcu nic vysvetlovat. Treba ale chlapov nabadat aby to samovysetrovanie nepodcenovali.
Kedy by ste sli do toho brna? Inak M/T tam je dost lacne, az sa mi to nepozdava. Asi to tiez robia naslepo.

lucia2431
22. čer 2010

@skrecko no neviem, Lucka je teraz ešte maličká tak uvidíme v budúcnosti ale chcela by som sa o tom čo najviac dozvedieť, možno aj na druhý rok 😉
Nie si náhodu na facebooku? 😉

lucia2431
22. čer 2010

@skrecko vstala Lucka tak musím končiť ale ešte dnes tu určite budem pa zatiaľ

skrecko
22. čer 2010

lucka IP

petinax
22. čer 2010

holky jak budu moct určitě se ozvu,děkuji za vaši podporu,už mám nervy na pochodu.prvně jsem si říkala,že to trvá než se člověk k něčemu dohrabe a ted když si uv ědomím,že je to už zítra tak si říkám,že to uteklo 😀 tak pa pa

ella9
22. čer 2010

Ahoj vsem,
jsem rada, ze jsem nasla nekoho kdo "valci" se stejnym problemem.
Manzel byl minuly tyden na spermiogramu, poprve a vysledek je azoospermie. Nastal sok, no byla jsem mimo a ted uz zacinam resit co a jak dal. Ve ctvrtek jdu s vysledky k me gyndr., ale chtela bych spis slyset vase zkusenosti. Vlastne, co bude dal? Cim jste prosli? Porad si rikam jestli to nejde spravit nejak pomoci prasku nebo tak neco.
Snazila jsem se poctive precist vsech 180 stranek, ale uz mam v hlave takovy zmatek, M/T, IVF, ICSI..... Nemate nejake rady na zacatek? ☹

lucia2431
22. čer 2010

@petinax držím silno palce aby vám to zajtra vyšlo 🙂

petinax
22. čer 2010

ella9-ahojky tak tě vítám v naší šílené šou!!!je to k pláči tahleta diagnoza, ale bojovat se proti ní dá.Je tu pár holek, který už mají miminko i s dg.azoospermie.
tvoje gyn.tě nejspíš pošle do centra asis.reprodukce.tam ti provedou vyšetření gynekologické, vyšetření krve(na hormony u partnera, sifilis, hiv, krevní skupinu, žloutenku atd)vyšetření genetiky to trvá cca 4 týdny(zjištění vrozených genetických vad),urologické vyš.partnera(mohou zjistit varikokélu, nesestlouplá varlata atd)po tomto vyšetření většinou přijdou na příčinu a začnou ji léčit. poté může jít manžel na operaci MESA-TESE.odběr spermií přímo z tkáně varlete,pokud by se spermie našli a byli použitelné tak by nastalo ivf(umělé oplodnění ve zkumavce)tebe jako partnerku by předtím stimulovali hormony, aby místo jednoho vajíčka jich měli co největší počet např.10,14.
doufám, že tak stačí,pokud máš nějaké otázky tak se ptej...rádi ti tu poradíme

draacik
23. čer 2010

🙂 petinax, myslim na teba nech vam to dobre dopadne a najdu tie male potvorky 🙂

draacik
23. čer 2010

ella9, ahoj vitame ta, teraz si najdi nejake centrum a dajte si spravit vsetky tie vysetrenia, ktore ti napisala petinax a potom podla vysledkov uvidite co a ako dalej robit

skrecko
23. čer 2010

ahoj ella!
vitam ta tu medzi nami a neboj, spolu s nami to bude lahsie 😉 Ked sme sa to dozvedeli, tak som bola asi dva tyzdne uplne mimo, to boli asi najtazsie chvile. Bola som len na konikovi a citala tiez celu diskusiu /vtedy nastastie este nemala tolko stran 😀 / a hladala som na nete vsetky informacie. To odporucam aj tebe, vsetko si nastudovat, lebo doktorov treba niekedy postrcit.
MM bol zatial 2x na spermiograme, stale 0 spermii. Ale urolog mu robil aj hormonalny profil, kde mu zistili zvysene hodnoty FSH a LH, co nie je dobre. A este ma aj zmensene semenniky. Potom bol na vysetreni u endokrinologicky, ktora nas poslala na genetiku. Teraz cakame na vysledky /niekedy trvaju aj dlhsie nez mesiac/ a potom sa mame hlasit spat u nej. Boli sme aj v CARe, ale tam si urolog len opisal nase hodnoty, navrhol operaciu a nejakou liecbou alebo stimulaciou sa podla neho nema vyznam zaoberat. U vas v cechach sa ale odbornici na nas problem najst daju.
Tvojmu muzovi uz robili hormonalny profil? To je myslim v tejto chvili najdolezitejsie vediet. Dufam, ze bude mat hormony v poriadku, to by tu bola sanca, ze je to len obstrukcna azoospermia. Ale treba aj tu genetiku vylucit.
My toho teda este vela za sebou nemame 🙂 a nejake rady na zaciatok - ziadne nemam, treba vydrzat. Raz bude horsie, potom zase lepsie, ale vzdy mozes prist sem a aspon si pokecame. Velmi to pomaha. Chlapi su ini, ti to nepotrebuju. Ale my sa tu s kockami davame navzajom do poriadku 🙂
Daj vediet potom vysledky vysetreni, budeme spolu konzultovat. Niektore kocky tu maju problematiku nastudovanu lepsie ako doktori mam taky pocit 🙂 Drzte sa a bojujte!!!!

petinax: silno drzim palce a dufam, ze sa prihlasis s dobrymi spravickami 😉 😉 😉 😉

petinax
23. čer 2010

ahojky holky NENAŠLI ANI JEDNU JEDINOU!!
prý má přítel zničený zárodečný epitel,ve kterém se spermie tvoří asi infekcí nebo zánětem ale dosti silným.
jsme z toho hodně špatní, naše cesta za miminem tímto končí,jelikož dárce nechceme.takře takhle...vám ostatním držím pěstičky at vám to dopadne dobře a jste brzo těhulky.určitě sem někdy kouknu a poptám se na vás.tak se držte, já jdu vařit papání

lucia2431
23. čer 2010

@petinax je mi to ľúto ☹

lucia2431
23. čer 2010

petinax ja som si hovorila, že hlavná vec , že sa máme radi a sme spolu a nechceli sme darcu ale po nejakom čase sme zmenili názor a sme šťastný a život bez Lucky by sme si už nevedeli predstaviť.

petinax
23. čer 2010

lucia2431-třeba také změníme názor, za rok či dva.ono se říká NIKDY NEŘÍKEJ NIKDY

draacik
23. čer 2010

petinax, strasne je mi to luto za vas, ze vam to nevyslo, ze nic nenaslo, je to nespravodlive....ale hlavne, mate jeden druheho a to je teraz podstatne...

boruuvka
23. čer 2010

Petinax, to je mi moc líto.