Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

baronek
8. črc 2010

I čtyři měsíce? Tak to budeme mít uklizenou i půdu 🙂 a Fandíkovu dílnu 😅

monasek84
8. črc 2010

baronek: neboj, nemusi to tak dlouho trvat 😉 🙂 to rikam jen ze zkusenosti ostatnich 🙂

baronek
8. črc 2010

@monasek84 no stejně s tím nic neudělám 😲

monasek84
8. črc 2010

baronek: presne tak 😉

kkamca
13. črc 2010

ahoj holky.

Tak já jdu taktéž pro radu..před měsícem jsme byli na spermiu--diagnostikovali nam oligoasteno..množství 0,002 mil na mililitr.
Dnes další spermio v car a diagnostikována AZOOSPERMIE.
Máme se objednat k urologovi.

A tím začíná má otázka.

Co se bude dít u urologa?Já vím blbá otázka,ale jak probíhá vyšetření a co to obnáší?
Je nějaká šance ,že by se spermošky zase objevily?

Dál, holky co to je to mese tesa?
A co nás vše v car čeká s takovouhle diagnozou?
Brali nám dnes oběma krev na hp,4.8 nějaká krev zas odběr +moč-snad genetika.

Díky za odpovědi.

baronek
14. črc 2010

když si to zadáš do vyhledávače, tak to všechno najdeš. Genetikou to začíná, ale na výsledky budeš asi čekat dýl. Ta určí, zda nemáte nějaké choroby, které by se přenesly i na mimi a tak podobně. Pokud dopadne dobře, tak pak je návštěva urologa, který určí, zda by se daly získat spermie metodou mesa nebo tesa a kde je příčina, že spermie nejsou 😲
mesa je operační zákrok, jak získat spermie nebo buňky z nadvarlete a tesa z varlete.
Jinak my jsme teprve objednaný na genetiku a pak nám ten kolotoč začne, takže ještě nemám žádné osobní zkušenosti. Už bych chtěla vědět, na čem jsme.
Doufám, že jsem nic nepopletla 😉

kkamca
14. črc 2010

baronku no my už jsme k urologovi objednaní na tento pátek-ale jen na nějakou jako prvotní schůzku-nevím jestli rovnou přítele vyšetří.
A v car po nás chtěj právě nejprve toho urologa mít hotovýho-sem i za to docela ráda,že to chtěj řešit a že hned nedali závěr-dárce.I když já se tomu nebráním. 🙂

Spíš by mě zajímalo,co může být za vadu u chlapa že se prostě přestali tvořit,nebo kam zmizly.I když my ten spermiogram neměli nikdy dobrý-už asi 6 let víme o oligoasteno,že byla,ale že to dojde až k azoo jsme teda fakt nečekali. 😝

A děkuji za odpověd.

baronek
15. črc 2010

@kkamca Tak po nás chtějí nejdřív genetiku, ale že je to špatný víme teprve dva měsíce. Prvních 14 dní jsem byla úplně mimo, pořád jsem brečela, ale teď se na to dívám pozitivně a věřím ve šťastný konec. pak napiš, jak návštěva u urologa probíhala, nás to taky čeká, tak ať jsme připravený 😅

baronek
15. črc 2010

@kkamca pořád máš ale štěstí, že jednoho klučíka máš 🙂

kkamca
15. črc 2010

No to je štěstí určitě..a taky jedna náhoda.Čekali jsme na něj taktéž delší dobu.

Informovat určitě budu jak návštěva probíhala a jen doufám,že se najde nějaké řešení než je ta mesa\ tese nebo jak to je.. 😝 protože na to by chlap jít nechtěl a pak by nezbylo než dárcovství.Mě by to nijak nevailo,hlavně že se naplní touha po mimískovi. 🙂

baronku kolik vám je tobě a partnerovi?

baronek
15. črc 2010

mně je 29 a manželovi 35. Kdyby nebyla jiná možnost, tak manžel postoupí i operační zákrok. Četla jsem na to názory a dá se to prý vydržet, ale úspěšnost je 40 -60% 😲
Dárcovství bereme jako poslední možnost, ale půjdeme do toho, když nebude zbytí. Život bez dítěte je na dvě věci a nám už dost tikají biologické hodiny 😀

kkamca
15. črc 2010

Tak to jste ještě taky mladí..u nás 30 a chlap 34. 🙂

No vydržet se to dá..já taky četla názory a někoho to bolí ještě 2 měsíce po.Ale u nás jsou asi největší problém finance.protože za to se platí od 10 tis...a někde i víc.Tak proto asi pak případně dárce..

Doufám že ale urolog najde jinou možnost..než tu operativní. 😀 ale mám strach.-

baronek
15. črc 2010

My na tom taky nejsme finančně nějak dobře, ale nejedeme nikam na dovolenou a budeme šetřit. V našem případě nám to doktor spočítal na 28 tisíc, tak jsem na to zvědavá 😝 Zatím zastáváme názor, že vlastní dítě je vlastní dítě 😨

kkamca
15. črc 2010

No my by jsme to stou operací měli tak kolem 30 tis,možná maličko přes ..na dovču nejedem taky.
Ale já jsem doma,k tomu dítko co jde letos do 1 třídy a jako stím se moc vyšetřit nedá.

Tak to víš že vlastní je vlastní..ale ono by bylo vlastní,ale jen jakoby tvoje no.

já se po nějakych 12 letech dověděla že sestřenka má dvojčata také z darovaných spermijek a jako teda ani bych to nepoznala.Děti jsou podobou do sestřenice.A šli na to ,taky z důvodu azoo a hlavně její manžel nechtěl na operaci,že právě raději zvolili dárce.
A PO LETECH SE JIM PODAŘILO OTĚHULIT NORMÁLNĚ ,mají 4 letého kloučka. 🙂

kkamca
15. črc 2010

Stím darovaným spermatem je to prostě diskutabilní,dle mě opravdu záleží na tom,jak se k tomu postaví zejména chlap. 🙂
Já si to dovedu představit úplně normálka. 😉

baronek
15. črc 2010

Já se taky dárcovství nezříkám. Svoje dítě prostě chceme a určitě bude lepší dárcovství, pokud u mně nebudou žádné komplikace než adopce. Stejně je divný, že jednou se podaří otěhotnět a podruhý ne 😠 My se snažíme už dva roky a někdy je to opravdu nad moje síly 😔
Takže teď si užíváte prázdniny a naštěstí vám počasí přeje a v září začnou povinnosti, tak se alespoň nebudeš nudit. Můžu se zeptat, z jakého jsi okresu? 😕

kkamca
15. črc 2010

Jsem z libereckého kraje.Ty jsi odkud?

No povinnosti to ano..a právě si na druhou stranu říkám-učení ,do toho lítání kolem ivf a tak.Nevím jak to všecko snesu.Budu nervní.

My se na malym snažily 2 roky než to vyšlo.A ted už se snažíme 4 roky.Ale my to spermio měli vždy velmi špatné oligoasteno..pak téměř azoo a vlastně v úterý poprvé azoo.

baronek
15. črc 2010

Já jsem z Jižních Čech a chodím do Artu v českých budějovicích. Já bych chtěla, aby se u nás začlo něco řešit, zatím pořád čekáme. Nervní určitě budeš, ale uvidíš, že to zvládneš. Prostě do sebe musíme cpát hodně vitamínů a snad to bude dobrý 😎

kkamca
15. črc 2010

Já začla do gennetu..
Myslím že to bude určo běh na dlouhou trat..a na řadu jen tak nepůjdu,než se to pořeší všecko.Hlavně ten urolog to protáhne.

Zkoušeli jste na to nějaké vitamíny?
My profertil,ace selezin a ted nově koenzym q10 a ečko ještě.

baronek
16. črc 2010

Vitamíny jsme žádné nezkoušeli, teď už počkáme, jak dopadnou vyšetření a co nám doporučí 😕

kkamca
16. črc 2010

čau.
tak my jsme zpět od dr.Chlapovi nenašli nic.Zdá se že vše je jak má být,ale na otázku proč se spermoni netvoří nám nedokazali odpovědět.
Máme prej nechat udělat genetiku,opakované spermiogramy,brát nadále vitamíny,a když by to nešlo tak pak jedině operace mesa\tese nebo dárce.

Takže nic moc zprávy.

cvernito
16. črc 2010

ahoj baby dlho som tu nebola,pretoze som toho mala moc .Takze ,co mam nove ,asi to ze nam brali teraz spermio ,este neviem s akym vysledkom .O dva tyzdne ma ist manzel na biopsiu ,starsne sa bojime.Mala som tazke obdobiepretoze mi to meskalo viac nez 2 tyzdne a dotala som to ,takze som strasne smutna.MOomentalne sa pripravujem na tu biopsiu ,aby nam dobre dopadla ,lebo uz fakt,neviem .S manzelom sme sa dohodli ,ze ak nebudu dobre vysledky ,ze ideme na darcy tak dufam ze aspon to vyjde aspon jedna z tych veci.

baronek
17. črc 2010

@kkamca Třeba vitamíny pomůžou 🙂 Já tomu svému taky nějaké nasadím. Vy berete všechny čtyři, co jsi psala? Mně totiž vůbec nenapadlo se zeptat v Artu. A jak návštěva u urologa probíhala?
@cvernito zdravím, my jsme se ještě nepotkaly, ale držím moc pěsti. Když to člověk dostane, tak je to v háji, já mám pak taky hroznou náladu a s nikým se radši ani nebavím 😀

baronek
17. črc 2010

@kkamca A vitamíny vám urolog schválil nebo navrhl jiné?

cvernito
17. črc 2010

🙂 ahoj baronek.no to je fakt hrozne ked ti to meska viac nez dva tyzdne a potom naraz to dostanes .Tak som si potajme aj poplakala,aby ma nikto nevidel.a naozaj nebavi ma nic som mlkvesia ale to prejde.Ja potrebuje pocut,uz aj dobru spravu lebo moja psychika to uz, nezvladam.

baronek
17. črc 2010

Já si myslela, že nás tahle situace nemůže potkat. Dřív jsme se sice bavili, že kdybysme nemohli mít děti, tak budeme třeba adoptovat, ale teď se na to dívám úplně jinak a bojím se. Navíc to čekání je hrozný. My za sebou nemáme žádná vyšetření. V srpnu nás čeká teprve genetika. A jak dlouho se o mimi snažíte cvernito?

kkamca
17. črc 2010

baronek:vitamíny žádné jiné jen to co berem..že stačí-nic jiného se stím dělat nedá.
My až doberem profertil tak zkusíme eregmu-četla sem její složení a zdá se mi ok.
Takže budem na eregma power max,vit E,koenzym q10,a selezin ACE.

vyšetření u urologa:pohmat,ultrazvuk,konečník.Povidal chlap že ok v pohodě.Bezbolestné. 🙂

Dobrou.

cvernito
18. črc 2010

ahoj 🙂 🙂 🙂 baronek o dieta sa, uz snazime ,uz skoro 5 rokova este som nepocula ziadnu dobru spravu ,strasne ma to vycerpava ,niekedy si myslim ,ze nam sil ist dalej ,ale potom sa stale pozbieram ,nechcem to moc ukazovat,aby sa zas manzel este viac netrapil,ako sa trapi.No ,ale dyfam ,ze uz teraz po spermiogramu a biopsii,to bude ,uz lepsie a ak nie tak ,uz ideme na darcu,pretoze,uz strasne tuzime po babetku,nasa domacnost je prazdna praca a doma a stale to iste dookola takze asi tolko ,ale verim ze ty to budem mat,dobre ,ze vysledky nebudu take hrozive ako u nas.Zelam vam to zo srdca/

andika10
18. črc 2010

@baronek mi sme tiež nemohli mať deti a vysvitlo že manžel je uplne neplodný. mali sme dve možnosti, darcovské spermie alebo adopcia, rozhodli sme sa pre darcovské spermie a už máme 2 krásne deti, tak vam prajem vela šťastia trpezlivosti a sili.

kkamca
18. črc 2010

Holky co vše je možné pro to udělat?aby se nemusdelo na mesa tese nebo dárce..
je šance ještě že se spermie samy objeví?