Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

draacik
18. črc 2010

@kkamca ahojky, ono vitaminy mozu zabrat aj nie, ale zvycajne nie, nikto nam nepovie, preco spermie nie a nikto sa nezaruci, ze sa znova objavia ☹ ☹ ☹ ....je fakt len moznost to zisti pri operacii, ci tam vobec su alebo nie....bohuzial, aj my sa chystame na operaciu, ale najprv psychicky a potom fyzicky....je to fakt velka zataz na psychiku

kkamca
18. črc 2010

draacik:ahojky.
Já to brala z pohledu ,že my jsme měli donedávna oligoasteno--téměř azoo, 😒 a vlastně až tento poslední spg byl azoo.
Tak si říkám,že i když tam bylo 00 prd (0,002 mil na ml) tak že by se mohli objevit.
Už jen spekuluju..
A hledám čím to prostě ještě zkusit ,aby se to nastartovalo.

Jinak se mi zdá že uroložka ,tím že shledala že chlap je zdravý,tak že to jako pro ní skončilo..možná je to jen pocit.
A prostě at se postarají v genetu.

Draaciku vy jdete na jakou operaci?

kkamca
18. črc 2010

Přemýšlela sem i otom objednat se ke Kočímu do Prahy,ale prostě na to nejsou penízky. 😢

baronek
19. črc 2010

@andika10 A jak se k tomu manžel postavil? Ten můj by do toho určitě taky šel, kdyby nebyla jiná možnost, ale myslím, že by ho to mrzelo, ale dusil by to v sobě 😢
Šťastní to lidé, co nemají žádné problémy a ženský, co porodí a nechají dítě v igelitce bych dala na elektrický křeslo, když si neváží života.

baronek
19. črc 2010

@kkamca A Kočí je nějaká velká kapacita? Třeba to manžel zkousne a na operaci půjde 😀 , když jste předtím nějakou spermii měli, tak tam budete mít buňky. To my žádnou spermii nemáme.

kkamca
19. črc 2010

baronek:jj Kočí je jedna velká kapacita,ale vyšetření ,konzultace,případná opercace--vše si musíš hradit sama ze své kapsy.On nejede přes pojištovnu-prostě platíš v hotovosti.
Konzultace stojí 3 tis co sem četla,operace kolem 20 tis..a pod.

Já budu ráda ,když dáme dohromady peníze na 1 ivf,na to abych dávala ještě za drahého leč špičkového urologa ,tak to nemáme.

No spermie byly ,i sem 2 krát otěhotněla-z toho 1 to nevyšlo.Tak je mi divný oproč ted zmizly uplně.Ta dr si myslí ,že to bude asi genetického původu,ale jak sem psala-možná to řekla jemn z důvodu,že prostě nic neshledala a bylo hotovo.

baronek
19. črc 2010

@kkamca V Artu si budeme taky hradit všechno sami, já jsem na to připravená a peníze mi není líto vyhodit. Za zkoušku to přece stojí.

kkamca
19. črc 2010

baronek:Ty už nemáš hrazené ivf?Nebo mluvíš ted o operaci?

A tady nejde o lítost vyhodit peníze--ono jde o to mít je a nemít je--to je sakra velký rozdíl.

baronek
19. črc 2010

Já už mluvím o té operaci. IVF bych měla hrazené, to si vlastně doplácíš jenom léky, narkózu a nadstandardy.
Já vím, že je rozdíl ty peníze mít nebo nemít 😲 My na tom nejsme taky nějak finančně dobře, protože přestavujeme barák a peněz se nám nedostává, ale oželeli jsme dovolenou a chceme zkusit svoje mimi. Ale jinak to proti tobě samozřejmě nemyslím špatně 🙂 Každý se na to díváme prostě jinak.

kkamca
19. črc 2010

baronek:No já nevím jak u vás..tu by mě jeden pokus hrazený+ icsi,případné mrazení embryjek,prodloužená kultivace,léky,případně asistovany hatching vyšel do 25 tis..a když k tomu připočtu těch 10 za M\T tak pro nás -bohužel.Budu fakt ráda,když dáme do kupy aspon na 1 ivf.A půjčovat si na to nikde nechci,protože splácíme byt,já sem bez práce,chlap to taky nemá valný s penězma a spíš tak nějak přežíváme. 😒
Nechci ze sebe dělat chudinku to ne..ale fakt si to nemůžem dovolit no.Chlap to vidí jinak,ten mi řekl ,že na to vydělá.
A mě se na to zas nechce čekat..tak bych raději dárce. 🙂

kkamca
19. črc 2010

Nejraději bych,kdyby to šlo rozběhnout prostě léčbou no.. 😒

baronek
19. črc 2010

To je jasný, že by bylo fajn, kdyby se to léčbou zlepšilo 😖 Já bych si to taky přála. někdy je ten život na dvě věci, co?

kkamca
19. črc 2010

baronek Někdy je to pěkně na hlavu no..ale bohužel..někdy to nejde tak,jak by si člověk přál. 😔

baronek
19. črc 2010

Alespoň, že se nám umoudřilo počasí 😉 a může se i něco dělat, všechno pak utíká rychleji 😲

kkamca
19. črc 2010

Mají být zase vedra od středy. 😎
Já už klukovi objednala bazenek na chalupu. 🙂

draacik
19. črc 2010

@kkamca nam ostava uz len M/T operacia, peniazkov to zobere vela, ale to neva, sa velmi uskromnime

kkamca
19. črc 2010

Hmmm-- 🙂

baronek
20. črc 2010

@draacik A jak to bere manžel?

petinax
20. črc 2010

ahojky holky tak co je tu nového?kdo má po operaci(snad byli všechny úspěšné) a koho to čeká?
a co monasek?kam se poděla?že by na dovolené?
my jsme měsíc po neúspěšném M-T a máme jít na spermiogram,snad nám to moře u kterého jsme byli pomohlo
pa pa pa
kkamca-kkamco vy mate jedno dite přirozenou cestou a ted azoospermie?

kkamca
20. črc 2010

petinax:ahoj
No máme jedno dítě přirozeně po 2 letech čekání--to jsme měli už oligoastenoo--tak tehdy řikal dr ,že to byl zázrak,a pak sem otěhotněla znova po 4 letech ..zase oligoasteno.
No a ted se snažíme dohromady 4 roky a nic.pořád sem myslela že je chyba ve mě,tak sem byla na laparce,testy různé a nic..Pak se udělal 1 spermiogram bylo oligoasteno-tak dr řikal-to bude ok,časem se to povede.
Druhy spg po měsíci -opět oligoasteno-psáno v závorce téměř azoospermie.
No a minulé uterý už diagnostikováno azoospermie.Nenašli ani jednu spermijku.
Mezitim se teda léčíme volně prodejnými vitamíny..bez úspěchu.
Urolog minulý pátek-nic neshledal,vše se zdá být v pořádku.
Ještě nás čeká genetika. 😖

kkamca
20. črc 2010

Mám nervy..a hlavně nechápu proč z oligo asteno..přecházíme na azoo -kam se jako ztrácej ty potvory. 😔

cvernito
20. črc 2010

🙂 ahoj baby.Podstupil z vas niekto,vysetrenie na antispermatoidne protilattky ,niekde som to citala ,ze by to lekari mali urobit ,ak su zistene azoo,nam to ale nerobili,nema niektora z vas s tymto skusenost?A este aj transrektalny ultrazvuk ,co sa moze pri tom zistit?

petinax
20. črc 2010

kkamca-to by mě taky zajímalo kam se ztrácí...my všechny výsledky ok od krve, před genetiku,urologa atd nikde žádná odchylka a přesto AZOOSPERMIE.mesa tese - měli jsme 85%šanci a nenašli ani jednu jedinou!!!nikdo neví proč, 3 měsíce bral přítel profertil nic se nespravilo...takže doufám, že se prostě někdy objeví samy od sebe.z tvého příběhu je jasné, že se to může stát že se můžou objevit...když se může z oligo stát azoo proč by nemohlo z azoo zase oligo a já v to věřím...třeba se jim zrovna ted nechce a zase budou, je to nevyspitatelná diagnoza

kkamca
20. črc 2010

petinax:Taky berem (dobíráme) profertil a končím sním.Je to drahá sranda a výsledky žádné.
K tomu ještě bereme vit E,a doporučily nám koenzym q10,a pak ACE selezin.Tak místo profertilu jsem tento týden objednala eregmu max power-má dobré složení :
Maca 500,0 mg
L-arginin 200,0 mg
Tribulus terestris 60,0 mg
Panax ginseng 60,0 mg
Silymarin 35,0 mg
Smetanka lékařská 35,0 mg
Vitamin E 33,5 mg
Ginkgo biloba 10,0 mg
Smilax lékařský 8,0 mg
Zinek 7,2 mg
Koenzym Q10 5,0 mg
Měď 300 µg
Selen 20,0 µg

A prej účinky takové:

•zvyšuje sexuální aktivitu - zvyšuje libido, zvyšuje hladinu testosteronu, zkvalitňuje a prodlužuje erekci,
•má pozitivní účinek na počet, kvalitu a pohyblivost spermií,
•příznivě ovlivňuje schopnost otěhotnění a dozrávání vajíčka a tím pomáhá k plodnosti,
•působí příznivě na hormonální hladinu u mužů a žen (menstruační potíže, problémy v menopauze, snížené libido),

A další,to jsem jen zkopčila část na co je to dobré.

Stojí necelých 600 kč 100 bl+20.

Takže oproti profertilu rozdíl.Zkoušíme co se dá.I když ted sem řekla,že tohle bude poslední lék co vyzkoušíme.

kkamca
20. črc 2010

jinak k MESA\TESE chlap uvažuje ,že by do toho šel-mě se moc nechce za prvé kvůli financím-se opakuji sory za trapnost,a pak i docela z důvodu neúspěchu a právě vyhození nemalých peněz.
Já vím,že některé budete říkat nebo si mysle,že proto uděláte max a nějakých 10 až 20 tis vás nevytrhne,ale u nás to sou velký prašule a jen tak je vyhodit nemůžeme.
Proto jen doufám,že se nad náma semennej váček 🙂 slituje a zase nějaké spermie dá.Protože jinak se asi dál nepohneme.Chlapovi se moc do dárce nechce,že to nechá až jako poslední variantu.
Jsi připadám,že se točíme v bludném kruhu. 😒

baronek
20. črc 2010

Já taky doufám, že se spermijky objeví 😅 Tak zatím budeme makat na baráčku a snad se na nás štěstí usměje 😕

draacik
20. črc 2010

@baronek manzel je zatim v poho...teda navonok, u chlapov je takze zistit co prezivaju vo vnutri, ale musi to byt pre nich velmi velmi tazke

draacik
20. črc 2010

@cvernito zatial som o tom nic nepocula neviem...a neviem, ci nam robili to vysetrenie na protilatky, ono ked sa sama nic nepytas, oni ti nic nepovedia naviac, myslim tym lekarov

draacik
20. črc 2010

tiez staviame domcek, takze si nemozme velmi vyskakovat..

baronek
20. črc 2010

To je divný, že nikdo nic neřekne 😒 Jsem zvědavá, jak to bude probíhat u nás 😲
Manželovi zatím nasadím selezin a éčko a pak uvidíme 😨 Volala jsem do Artu, zda mi po telefonu řeknou výsledek spermiogramu, ale bohužel ho sdělují pouze osobně, tak počkáme až po genetice 😠