Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

kkamca
20. črc 2010

Tak holky já se pro dnešek loučím.
Dobrou.

baronek
22. črc 2010

😀 Ahoj holky, tak tu máme zase vedra a to se do práce chodí hodně špatně ☹ Kamco, máš štěstí, že si můžeš užívat krásné léto 😉 O víkendu má být zase škaredě, ale to nevadí, já jdu ještě v sobotu dopoledne do práce a zítra mi přijdou udělat skříň do ložnice a o víkendu tam budu skládat věci a uklízet. Moc se na to těším 😢 Kamco a kdy jste objednaný na genetiku?

kkamca
22. črc 2010

Ahoj,
no my jedem v sobotu pryč-do benátek nad jizerou a docela bych uvítala,kdyby nebylo vedro. 😝 😝

Na genetiku mažeme 4.8 a máme mít sebou i moč.
Myslím,že povidala dr,že vysledky budou konec spna-max 1 týden v září.
Tak jsem napnutá jak kšandy. 🙂

baronek
22. črc 2010

Tak to je super, ale o moči nám nikdo nic neříkal 🙂 My jdeme až týden po vás. Výsledky trvají 1-4 měsíce, jak jsem se dozvěděla. Já jsem taky hrozně napnutá 😀

kkamca
22. črc 2010

No dostali jsme 2 označené zkumavky od nich-ty sterilní a máme to vzít sebou toho 4.8.

A vůbec jsem docela zvědavá ,co se bude dít dále. 😕

baronek
22. črc 2010

To jsem na to zvědavá, ale je divný, že všude jsou jiné postupy - my budeme čůrat asi až tam 😅

kkamca
22. črc 2010

Todle čekání je takový nejhorší--

Z jedný strany si užívám s klučíkem prázdniny,ale z druhé strany bych chtěla aby bylo už třeba září konec. 🙂

baronek
22. črc 2010

Já bych taky chtěla vědět na čem jsme. Vy máte štěstí, že jde u Vás všechno tak rychle. Nás na genetiku objednali až za dva měsíce a urolog nás ještě čeká 😲 tak toho máme hodně před sebou 😀 A možná se budu opakovat, ale jedno dítě máš, tak si to užívej a vůbec ničím se nestresuj. Včera mi porodily dvě kamarádky a doma jsem to večer obrečela.

kkamca
22. črc 2010

Baronku kluk už je velký..to už se moc užívat nedá.
Já chci mimískaaaaaaaa 🙂

Tady v tomto car-to jde krapet rychleji,protože tam nechodí toliko lidí-je to otevřené asi 2 roky.Jako být to asi jinde např v Praze ,tak asi budem čekat déle.

Já uvažuji ještě navštívit jiného urologa,ale chlapovi se už nechce. 😀

baronek
22. črc 2010

Chlapi nejsou na chození po doktorech stavěný ☹ Jsem zvědavá, co bude muset absolvovat ten můj a jak to zvládne 😲

skrecko
23. črc 2010

Ahojte, zdravim vsetkych, starych aj novych!!!! 🙂
My cakame na vysledky genetiky, tak som si naordinovala prazdniny od celej azoo. Trosku vas tu zanedbavam, ale clovek sa od toho musi obcas odputat, lebo by sa zblaznil. Inak na genetike sme boli uz 1,6 a stale vysledky nie su. Brali nam len krv, moč nie.
Ked budeme mat vysledky genetiky ideme s tym endokrinologicke a potom sa uvidi co dalej.
Inak v skratke: mame azoo z neznamej priciny, ale mame zmensene semenniky a zle hodnoty hormonov.
Kocky drzte sa a uzivajte si leto!!! 🙂

baronek
23. črc 2010

@skrecko to čekání je nejhorší, co? My ještě nevíme, v čem je příčina, ale už chci mít všechno za sebou. Držím pěsti 😉

skrecko
23. črc 2010

ahoj baronek, no zvyknut si na to cakanie bolo velmi zle. Teraz to tak nevnimam, lebo mam tie "azooprazdniny" 🙂 Ale urcite zas pride depka. Terza sa velmi tesim na dovolenku, lebo potrebujem oddych z prace.
A tie hormony este nemate?

kkamca
23. črc 2010

ahoj.

skrecko:a smím vědět proč na endokrinologii?to jde jako manžel? 🙂

skrecko
23. črc 2010

ano, manzel tam bol, poslal ho vlastne urolog. Ide o to, ze endokrinolog okrem hormonov vie napr. vysetrit, ci je v poriadku cesta medzimozog – podväzok mozgový – pohlavné žľazy. Spominaju to aj v tomto clanku: http://lesk.cas.sk/clanok/81415/liecba-muzskej-... /tento clanok je asi jeden z najlepsich, ktore som citala a vzdy sa k nemu vratim a pripomeniem si zabudnute/
No a nasa endokrinologicka je dost zaujata proti CARom a uplne s nou suhlasim. Su to len tahace penazi. V prvom rade treba aby chlapov povysetrovali co najviac lekari mimo CAR. A az potom ist veci riesit tam.
Takze uvidime co ta genetika a do spravy nam napisala, ze dalej nas bude riesit v spolupraci s urologom. Necakam zazraky a nie som naivka. Popravde si myslim, ze mame skutocne minimalne sance, ale bojujeme, aby sme si raz nic nevycitali.

baronek
23. črc 2010

Článek si přečtu v klidu doma 🙂 Snažila jsem se kousek přečíst, ale světe div se, slovenština mi dělá jaksi potíže 😨 Nemůžeme si říkat, že máme minimální šance, musíme věřit, že to všechno dobře dopadne 😀
Nám řekli, že se všechno bude odvíjet od genetiky, jak dopadne. Můžou tam totiž zjistit, že neplodností by trpělo i naše dítě, kdyby to byl kluk (myslím nějaký faktor ??? Y - holky to nemají, tak na ně se to nepřenáší) no a potom by bylo všechno ještě složitější ☹ Potřebovala bych taky prázdniny od azoo, ale pořád na to musím myslet 😔

skrecko
23. črc 2010

baronek,
ide o chromozomy. Zeny maju XX a muzi XY. Ak je muz neplodny moze to byt sposobene deformaciou na Y chromozome. Kazdy zensky potomok zdedi po mame jeden chromozom X a po otcovi tiez X. Ale chlapci dedia po zene X a po muzovi Y. Takze zdedia aj to poskodenie. Ale ak by to bolo dievcatko vsetko je OK.
Ten clanok sa oplati precitat, ak ti bude slovencina este robit problemy, tak prelozim 😉 😉
Inak ja na tu genetiku nejak nespolieham, u nas bude pravdepodobne pricina inde, kedze nemame v poriadku hormony. A zrejme sa ju ani nikdy nedozvieme.

baronek
23. črc 2010

Bohužel jsou případy, kdy nejde neplodnost vysvětlit. Já na genetiku zase docela spoleham 😒 a zároveň se toho bojím. V Artu jsme byli jenom jednou a doktor nám řekl ať to bereme spíš jako informativní schůzku 😔 a moc nám toho neřekl. Snažila jsem se hledat na netu, ale pak jsem z toho měla ještě větší zmatek. Teď mi docela pomáhá, že si můžu psát o věcech, co mě trápí a někdo mi na ně i odpovídá 🙂 aspoň to trochu utíká 😀

borovicka
23. črc 2010

Ahojky,
ziji v Nemecku, partner ma azoospermii a chceme jet na kliniku do CR. Chtela jsem se zeptat koho by jste mi doporucili? Rozhoduji se mezi Gennet a Andromeda...

baronek
23. črc 2010

@borovicka zdravím, bohužel nemám zkušenosti ani s jedním 🙂 a proč nechcete v Neměcku?

skrecko
23. črc 2010

ahoj borovicka, ja som zo SR, tak ti neporadim, ale borovicka je moj oblubeny destilat 😉

borovicka
23. črc 2010

i tak diky skrecko, alespon jsi me ted rozesmala 🙂

skrecko
23. črc 2010

to som rada 😉

iriel
23. črc 2010

@borovicka Ahoj, ja chodim do Gennetu v Praze. Konecne jsem celkem spokojena, i kdyz to docela trvalo, jsem uz u tretiho doktora, s temi predchozimi jsem spokojena proste nebyla. Koukni do diskuze Zkusenosti Gennet Praha, tam to muzes procist, ale ono tezko rict, Gennet je chvalenej, je asi fakt dobrej, ale ja uz mam nekolik spatnych zkusenosti. Pri hsg me doktor zranil, skoncila jsem v Motole s krvacenim, predchozi moje doktorky mi nedavaly spoustu informaci, udelali nam nakladnou genetiku, ale obycejnej spermiogram ne, takze ten jsme meli az kdyz jsme si ho nechali udelat jinde, dvakrat me sestricky objednaly spatne, takze jsem tam jela (jsem mimoprazska) zbytecne, byl spatnej den cyklu, pak jsem kvuli tomu dva cykly uplne ztratila, takze porad cekani... mam pocit, ze pokud to clovek nema dobre nastudovany a nebrani se dostatecne, tak ho porad jen odsouvaj a spatne informujou, dulezitejsi jsou pro ne cizinci, ze si to hradej cely, takze mozna budes mit prednost a skvelou peci 😀 Ted jsem u doktora Feldmara a ten je zlatej, konecne zacinam stimulovat na IVF, vcera jsem byla na punkci cysty. Predchozi Dr. Langerova na to dost kaslala, neutelala mi ani utz pred IUI, nedala mi leky a podobne, Dr. Lovasova byla zas krajne neprijemna a taky chtela resit cystu hormonalni antikoncepci misto rychlou a jasnou punkci. Takze asi tak. Sestricky jsou tam mily a ochotny, ale nesmis se jima nechat oblbnout, kdyz budes vedet, ze mas pravdu ty 😉)

baronek
23. črc 2010

@iriel A jak má normální člověk vědět, co je dobře a co ne, jaký vyšetření máš vyžadovat? Jeden by se z toho zbláznil. Jsem zvědavá na Art v ČB. Holky na něj mají taky protichůdné názory.

iriel
23. črc 2010

@baronek No prote to musis mit holt nastudovany... kdyz mas jit na IUI a sestry te nuti prijit 20DC, tak musis vedet, ze je to nesmysl, kdyz jsi 24DC a chteji ti odlozit IVF, ze se to uz tenhle mesic nestihne, at prijdes 22DC dalsiho cyklu, tak se musis zuby nehty branit, ze ne, no... nacist info na netu a vedet. My mame treba darce, kterej ma i po rozmrazeni fakt dobrou koncentraci a pohyblivost a stejne me Langerova nutila do ICSI, ktery stoji ja nevim, asi 12 tisic (ted fakt lovim z hlavy), ale pro nas fakt neni potreba, kdybych to nevedla, tak se necham ukecat a vyplaznu 12 litru....

baronek
23. črc 2010

@iriel To já si nastuduju až to bude potřeba 😲 Můžu se zeptat, jak se vybírá dárce?

borovicka
23. črc 2010

Diky moc Iriel, je dobre vedet tyhle veci dopredu a vedet na co si dat pozor..

iriel
23. črc 2010

Nebo asistovany hatching, taky me nechali podepsat, ze bych do nej sla, ale nedokazala mi sestra vysvetlit, co presne to je, tak jsem to proste nepodepsala... to samy, mela jsem podepsat, ze vim, kolik me to bude stat a videla jsem cenik a pritom mi ho nikdy neukazali. Vcera me taky chteli nechat podepsat revers, ze souhlasim s punkci cysty bez narkozy a jsem si vedoma rizik a pritom mi nikdo nerekl jaky jsou, i z Dr. Danka jsem je tahala jak z chlupaty deky, porad rikal, no tak nejaka rizika jsou, ze, ale to je vzdycky.. a podobne... proste holt vsechno nacist predem...

iriel
23. črc 2010

@baronek vybira se ze seznamu darcu, kteri jsou k dizpozici po cele CR, nemusi to byt jen Praha, protoze je jich malo, napr, pro nas byli tri vhodni... vybiras podle krevni skupiny, barvy oci a vlasu a vysky a vahy. To je vsechno. Nesmeji ti rict vek, vzdelani, pocet deti nebo cokoli... dostanes kod, pod kterym je veden, zaplatis darcovskou odmenu za davku a je to.