Azoospermie. Co s tím?

rcruella
24. srp 2007

Ahoj holky!!!

V úterý jsme byli na spermiogramu a ukázalo se, že manžel nemá žádné spermie. Objednali jsme se tedy do Pronatalu. Nevíme ale vůbec, co nás čeká. Máte někdo podobné zkušenosti?

kkamca
25. srp 2010

@andika10 gRATULUJI..a smekám.U nás je to vše takové pořád nejisté-s tím dárcem,.nevím jak by to chlap pak bral-časem.
A vidíš to ,asi taky smažu fotos..protože tu člověk píše dost intimní věci a nikdy se neví,kdo to čte. 🙂

andika10
25. srp 2010

u nas to manžela dosť vzalo, pravdaže hladal príčiny, ale u nas ma gen problém, čiže nemá žiadne spermie, je to vždy lepšie ako adocia, ja som sa tvárila že som v pohode, ale len zvonka, bolo to ťažké nedať to najavo, vždy som tvrdila, že budeme mať aspoň mudre deti, lebo tam chodia samí vysokoškoláci. Raz keď som si pozerala kočíky v obchode ma manžel zahriakol, že deti máme ešte v mrazničke a ja už kočík pozerám, nevedela som či mam plakať alebo smiať sa 🙂 ale keď sme začali chodiť do centra, tak vydel že nie sme sami a to mu dosť pomohlo

baronek
25. srp 2010

kvůli anonymitě taky nemám fotku v profilu, zatím o našem problému nikdo neví a nechci, aby mě tady někdo uviděl 😀

andika10
25. srp 2010

ani netreba o tom moc vykrikovať, niektorý ludia su hnusný

baronek
25. srp 2010

@andika10 moje slova, každej si takovou zkušenost asi prožil 😕

kkamca
25. srp 2010

@andika10 Chlap povídá,že když nebude jiná možnost(pořád doufá,že tam někde jsou) ,tak by jsme šli do dárce.Já si ale nedovedu představit časem,jak by to asi bylo...Jak by chlap časem reagoval. 😔 Někdy má takový blbý kecy.
A ted když zjistil že z oligoasteno je azoo a když mu napsali do papírů,že počít normálně je 0 šance ,tak se mě i ptal-jak to že máme Vilémka?????Tak si jako myslím,že mu to hlavinkou vrtá.

andika10
25. srp 2010

@baronek a nechcem aby po mojich deťoch pokukovali že odkoho môžu byť, a hlavne aj kôli manželovy, chlapi ovela horšie znášajú to že nemôžu mať deti ako ženy

kkamca
25. srp 2010

Teda to budu napnutá na tu genetiku..já si ale myslim,že to bude v pořádku.Nějak to cítím,,,a že ta naše azoo se prostě stala z přítelova životního stylu..Akdyž ani vitamíny nezabíraj..no nic.Nebudu spekulovat.
Vždy jsou možnosti. 🙂

andika10
25. srp 2010

@kkamca tipický chlap 🙂 určite ano, chlapi su už raz taký 🙂 nie všetky problémi su od narodenia, možno sa mu to stalo časom, nerozumiem tomu, ani som to neriešila, lebo MM ma tuto chorobu vrodenú, podla mňa neskôr to bude brať lepšie, hlavne keď už budeš tehu. Aspoň MM je už vpohode

kkamca
25. srp 2010

@andika10 Andika děkuju..doufám,že ano.. 🙂 že se stím případně smíří.
My máme tež v rodině vojčata-ted už 13 letá,dárcovská a můžu ti říct,nebyt toho že sem ze sestřenicí řešila naš problém,tak bych ani netušila že jsou od dárce.Prostě sem řikala že holka je do manžela a kluk je do sestřenky.
Až ted na tom tak člověk přemýšlí..dokud neví,neřeší. 🙂 Proto bych to asi tajila.

baronek
25. srp 2010

@kkamca to jsou prostě chlapi. Ale na druhou stranu je pořád lepší dárce aby to dítě bylo alespoň z poloviny vaše než adopce 😀 Teda alespoň pro mě jo 😵

kkamca
25. srp 2010

@baronek 😀 😀

kkamca
25. srp 2010

Jdu si na chvíly číst..než se dám do oběda.Budou jen hranolky a sýr,.takže fofr.

baronek
25. srp 2010

Nemyslela jsem si, že bude dneska v práci takovej fofr 😲 Navíc mě zase začalo bolet dost v krku a chudáci játra, zase další brufen 😠 Už se těším do postele, ale dneska tady musím vydržet do pěti 😒

baronek
26. srp 2010

Ahoj holky, tak dneska jsem se v noci asi 5 x vzbudila, jak mě bolelo v krku, ale rano už nic, tak to bude asi dobrý 😀 Doma nám montujou solární panely na ohřev teplé vody a jsem zvědavá, zda po sobě uklidí nebo to čeká zase na mě 😅 😕

kkamca
26. srp 2010

@baronek
Ahoj,já sem dopo vařila a pekla zas bábovku,ale jinší a kurna něšla mi vyklopit-tak se zlomila vejpůl. 😀 A je skoro sněděná. 😝
A doted sem polehávala,nějak mě bolelo břicho.
Tak brzské uzdravení

baronek
26. srp 2010

@kkamca Jo mně už je dneska o hodně lépe, dokonce jsem se zase pustila do úklidu 😀 Takže alespoň v něčem je to čekání na výsledky dobrý 😅

baronek
26. srp 2010

@kkamca Jo a nepsala jsi náhodou včera, že si dáš pryč fotku? 😲 😀 😝

kkamca
26. srp 2010

@baronek Foto mé zůstalo,ale smazala sem album..fotek mé rodiny.
Myslím,že na téhle rozmazanině mě nikdo nepozná.

baronek
27. srp 2010

@kkamca Oh tak to jsem si to měla lépe prohlédnout 😀

baronek
27. srp 2010

Dneska je teda docela škaredý počasí, ale alespoň se vyčistil vzduch 😀 Včera řemeslníci skoro žádnej binec neudělali, tak jsem měla radost a jsem zvědavá, co dneska 😝

kkamca
27. srp 2010

ahoj..

No já sem měla dnes docela pohodu,od rána sem se začetla.A už mi zbývá poslední díl..nějakých 700 stránek. 😀 Ale jsem tak nažhavená jak to dopadne...

U nás je teda taky nic moc lilo večer a ráno taky a je docela chladno.
Chlap se byl podívat jak to vypadá ,kdyby se mohl podívat do práce..a je to na hovčo.Protáhne se to prej až do půlky září.mě asi jebne. 😠 😠

baronek
27. srp 2010

@kkamca Tak to je dost blbé 🤐

kkamca
27. srp 2010

@baronek Slovo blbé..je na to dost slabé.Nikoho to nezajímá,.že jsou lidi,kteří jsou odkázaní poouze na důl.. 🙄

Musíme přežít..hlavně nechci šahat na to,co sem ušetřila na ivf..nebo to pak nedám už do kupy.

baronek
28. srp 2010

@kkamca Tak u sebe mám dobrou zprávu, včera nám přišly výsledky z genetiky 😅 Nechápu, že tak brzy, ale jsou tu 😲 Moc tomu nerozumím, jen asi to, že umřu na infarkt, protože mám mutaci genu MTHFR a snad to nebude bránit miminku 🙂 😉 ☹ Hned v pondělí se objednám do Caru. Manžel je ze mě nervózní, protože to pořád studuju a něco hledám a prý mi to měl ukázat až v pondělí, abysme si užili víkend, ale s tím nic neuděláme 😀

boruuvka
28. srp 2010

@baronek tuhle mutaci má prý 40% populace. Já jí mám taky a otěhotněla jsou s diagnozou azoo na poprvé 😉

haaninaa
28. srp 2010

Ahoj holky, můžu se k Vám přidat? Máme stejný problém jako vy, ale ještě se nám nic nepovedlo. Máme za sebou 1xIVF a 3xIUI, to vše s dárcovskými potvůrkami a nic... Hrozně mě to trápí. Já jsem zcela zdravá, laparka neprokázala žádnou překážku, tak nechápu, proč to nejde. Užívám kyselinu listovou (Femibion 800) a piju kontryhelový čaj a nic. Co děláte vy, aby to s dárcovstvím vyšlo?

boruuvka
28. srp 2010

@haaninaa zkus ještě užívat vitamin E (říká se mu vitamin plodnosti) a hlavně nepí, nekuř, aby vajíčka byla co nejkvalitnější. A hormonální profil, štítnou žlázu a imunologii máš v pořádku? Nám naštěstí při Tese spermiiky našli, takže dárce nebyl potřeba. Hodně štěstí.

haaninaa
28. srp 2010

@boruuvka - co je to za vitamín? Nebo jak se jmenují ty léky? U nás v lékárně pokud nemám přesný název jsou absolutně neschopní. Nekouřím, jen si občas dám skleničku bílého vína. Hormony mi dělali, štítnou žlázu tu néé a imunologie u mě prý nemá cenu, protože se to dělá v páru a když máme spermie od dárce, tak to nejde. Manžel TESE nepodstoupí, takže musíme spoléhat jen na dárce. Kolik TESE vlastně stojí? To dělají v centrech nebo v nemocnicích? Děkuju moc....

kkamca
28. srp 2010

BARONKU tak to byl teda fofr... 😲 ale zas aspon víte..hele a co manža jak je na tom?S vysledky?

čau.
@haaninaa MESA\TESE stojí u nás v car 10 000 kč--platíš si ho sama.Jinak sem koukala že když to nehradí pojištovna,jako vůbec,že by si byla u blbé pojištovny než se kterou mají oni smlouvu,tak to stojí přes 20 000kč z vlastní kapsy.Jinak nevím jak to mají jiné CAR...cenově.tohle platí pro gennet a co sem koukala ještě na 2 jiné tak je to cenově podobné,ale těch 10 000 je asi nejmín. 😔

Chlap můj by do toho šel,ale je tam risk no,že třeba nemusí být spermie a peníze v čoudu--a je to i bolestivé,aspon co sem slyšela.No a já bych sázela na jistotu a raději bych zkusila dárce hned..BUD přes IUI,nebo IVF..

VITAMÍN E.stačí když řekneš v lékárně.já beru dvoustovkový.